Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"Hamdolsun Verdiğin Nimetlere, Sağlık ve Afiyete..."

GeceKuşu

Önerilen İletiler

Hep mış mış la giden evrim.

Ortak atadan "LEMUR" akrabalardan biri eksilmiş.

Ve;

Hoşuma gittiği ve ilgimi çektiği için,burada "TAVUK" kaç milyon yıl önce hangi ortak atadan türediği ni "EVRİMCİLER" nereye bağlayacak...

Ha buraya timsah ve kurbağayı da eklemek gerekir.

Yazdıklarınızı hayretler içinde kalarak okuyorum...

Sizin öne sürmenizden sonra lemurla ilgili araştırma yaptım söylediklerinizle ilgili hiç bir bilimsel kaynağa ulaşamadım. Ulaştıklarım sa hiç bir bilimsel değeri olmayan şeyler. Anladığım kadarıyla Evrim kavramına ve onun öne sürdüğü bilimsel yaklaşımlara kökünden karşısınız. Olabilir, bu sizin için geçerlidir ve bilimi bağlamaz.

Evrimin sözünü eden, öne sürdüklerini ve sonuçlarını kabul edenlerde çok doğal davranışlar içerisindedir ve onlarında söyledikleri bilimi bağlamaz. Ancak göze çarpan, Evrim lafı geçen her iletiye ve yazana, evrim biyolojisinin kurallarını göz ardı ederek ilgisiz önermelerde ve çıkarımlarda bulunup kafaya alma mantığıyla hareket etmeye çalışıyorsunuz. Bu tür yaklaşımlar ne yazanın yazdıklarını nede bizzat evrimi çürütmez. Sizin ne kadar dar kalıplar içerisinde düşünüp hareket ettiğinizi ortaya koyar.

Şunu açıklasanız daha anlaşılır olur aslında "Ben evrime ve öne sürülenlere karşıyım."

Bunu açıklamasanız da konuyla ilgili öne sürüm ve yaklaşımlarınıza bakarak şunu sormakta haklı görürüm kendimi.

Siz Evrime karşı olabilirsiniz, ama karşı olmanızın nedeni nedir?

1- Evrim, inançlarınıza taban tabana zıt bilimsel önerme ve açıklamalarda bulunduğu için mi?

2- Siz bir bilim adamı olduğunuz ve bilimsel çalışmalarınız sonucu ulaştığınız sonuçlar onu yanlışladığı için mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 53
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sizin öne sürmenizden sonra lemurla ilgili araştırma yaptım söylediklerinizle ilgili hiç bir bilimsel kaynağa ulaşamadım. Ulaştıklarım sa hiç bir bilimsel değeri olmayan şeyler.

Siz bilimsel olan (lemurla ilgili) bir şey asarsanız sevinirim...

Bilimsel değeri olmayan "ŞEYLER" nedir,nasıl bu kanıya varıyorsunuz.

Ben bilim adamaı değil bu işlere meraklı biriyim,zataliniz bilim adamı ise bilmek isterim.

Muhabbetle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bilim adamaı değil bu işlere meraklı biriyim,zataliniz bilim adamı ise bilmek isterim.

Muhabbetle.

Bana niye böyle bir sorumluluk yüklüyorsunuz ki, bunu öne süren sizsiniz. Aşağıdaki alıntıda ileri sürdüğünüz şeylerin gerçekliğini ispatlamak siz düşer.

Yukardagörülen "LEMUR" İnsanın ortak atasından sayılıyor, acaba bu lemur tavukgörse (akraba olduklarından) nasıl iletişim kurarlar.

Sizin bu yaklaşımınız yavuz hırsız ev sahibini bastırır tavrı. Siz öne sürdüğünüz şeye bilimsel kanıtlarınızı sunun elbet bir anlayan çıkar ne kadar geçerli olduğunu...

Size sizi anlamak için sorulan aşağıdaki sorunun yanıtı "Ben bilim adamı değil bu işlere meraklı biriyim, zataliniz bilim adamı ise bilmek isterim." değil ayrıca ...

1- Evrim, inançlarınıza taban tabana zıt bilimsel önerme ve açıklamalarda bulunduğu için mi?

2- Siz bir bilim adamı olduğunuz ve bilimsel çalışmalarınız sonucu ulaştığınız sonuçlar onu yanlışladığı için mi?

Meraklı olmak başka bir şeydir. Bir şeylere kökünden karşı olup reddetmek başka bir şey...

Kaçamak yollara sapmadan "Evrim, inançlarınıza taban tabana zıt bilimsel önerme ve açıklamalarda bulunduğu için mi?" sorusuna cevap vermek için bilim adamı kimliğine ihtiyacınız yok. Açık ve samimi olmanız yeterli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana niye böyle bir sorumluluk yüklüyorsunuz ki, bunu öne süren sizsiniz. Aşağıdaki alıntıda ileri sürdüğünüz şeylerin gerçekliğini ispatlamak siz düşer.

Sayın Siyah Beyaz,

Ben lemurla ilgili yazdıklarım için bir şeyler asarım topig'e de sizin şu yazdıklarınız güme gitmesin.

Nedir o yazılanlar;

Sizin öne sürmenizden sonra lemurla ilgili araştırma yaptım söylediklerinizle ilgili hiç bir bilimsel kaynağa ulaşamadım. Ulaştıklarım sa hiç bir bilimsel değeri olmayan şeyler. Anladığım kadarıyla Evrim kavramına ve onun öne sürdüğü bilimsel yaklaşımlara kökünden karşısınız. Olabilir, bu sizin için geçerlidir ve bilimi bağlamaz.

Şimdi;Lemurlar, prosimians (aşağı primatlar) grubundan canlılardır. Maymun benzeri bir bedene ve eklemlere sahiptirler. Çoğunun, uzunlukları boyca bedenleri kadar olan tüylü kuyrukları vardır. Öne doğru çıkık, sivri bir buruna ve iri gözlere sahiptirler. (The Columbia Encyclopedia, Sixth Edition, 2001) "Erken lemurlar bilinmeyen bir bölgeden göçmüş gibidirler." (Romer, A. S., Vertebrate Paleontology), 3rd Ed., Chicago: Univ. of Chicago Press, 1966, sf. 218) National Geographic TV’nin lemurlarla ilgili evrim iddiası, hiçbir fosil kaydına dayanmayan, ve canlıların paylaştığı birtakım anatomik özelliklerin evrimci ön yargılarla değerlendirilmesi yoluyla üretilmiş bir spekülasyondan ibarettir.

Kısaca.

Meraklı olmak başka bir şeydir. Bir şeylere kökünden karşı olup reddetmek başka bir şey...

Kaçamak yollara sapmadan "Evrim, inançlarınıza taban tabana zıt bilimsel önerme ve açıklamalarda bulunduğu için mi?" sorusuna cevap vermek için bilim adamı kimliğine ihtiyacınız yok. Açık ve samimi olmanız yeterli.

Benim için yukarda yazdıklarınız sizi aşar, ve sizi hiç alakadar etmez...

Değilmi,sayın siyah beyaz.

Muhabbetle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Siyah Beyaz,

Ben lemurla ilgili yazdıklarım için bir şeyler asarım topig'e de sizin şu yazdıklarınız güme gitmesin.

Nedir o yazılanlar;

Şimdi;Lemurlar, prosimians (aşağı primatlar) grubundan canlılardır. Maymun benzeri bir bedene ve eklemlere sahiptirler. Çoğunun, uzunlukları boyca bedenleri kadar olan tüylü kuyrukları vardır. Öne doğru çıkık, sivri bir buruna ve iri gözlere sahiptirler. (The Columbia Encyclopedia, Sixth Edition, 2001) "Erken lemurlar bilinmeyen bir bölgeden göçmüş gibidirler." (Romer, A. S., Vertebrate Paleontology), 3rd Ed., Chicago: Univ. of Chicago Press, 1966, sf. 218) National Geographic TV’nin lemurlarla ilgili evrim iddiası, hiçbir fosil kaydına dayanmayan, ve canlıların paylaştığı birtakım anatomik özelliklerin evrimci ön yargılarla değerlendirilmesi yoluyla üretilmiş bir spekülasyondan ibarettir.

Ah benim düşüncesiz kafam, nasıl anlamadım ki Lemurun pirimat olduğundan bahsettiğinizi. Şimdi kavradım ki siz cümlelerinizi yanlış kuruyorsunuz. Sizin "İnsanın ortak atasından sayılıyor" ifadenizi "insanın atası sayılıyor", "ortak atası sayılıyor" olarak değil, primat demek istediğinizi anlamamız gerekiyormuş.

Şunu demek istemişsiniz aynı ortak atadan geliyor. Bu da insanı hayretler içinde bırakacak bir ifade, Evrimi reddeden siz kalkmışsınız prtimatlarla ilgili evrimsel bir gerçeği kendi haklılığınızı göstermek, söylediklerimi "güme" getirmek için yazabiliyorsunuz. İlginç. Çok ilginç..Çok ama çok ilginç.

Yukardagörülen "LEMUR" İnsanın ortak atasından sayılıyor, acaba bu lemur tavuk görse (akraba olduklarından) nasıl iletişim kurarlar.

Sanırım bu seferde tavuğun primat olduğuna dair Evrimsel, bilimsel gerçeklerle ilgili bilgileri burada açıklayıp 'Evrime' karşı olan biri olarak 'Evrimi' kabul edenleri mat edeceksiniz.

Kısaca.

Benim için yukarda yazdıklarınız sizi aşar, ve sizi hiç alakadar etmez...

Değilmi,sayın siyah beyaz.

Muhabbetle.

Bakın burada çok ama çok yanılıyorsunuz, O yazdıklarım asla haddimi aşmaz, eğer burada Evrime meraklı bir kişi olarak, Evrimle ilgili yazıp çiziyorsanız, konuyla ilgili sorular sorup düşüncelerinizi öğrenmekte son derece haklıyım.

_"Evrim, inançlarınıza taban tabana zıt bilimsel önerme ve açıklamalarda bulunduğu için mi?" sorusuna cevap vermediğiniz sürece açık ve samimi olduğunuz, kaçamak yollara mı saptığınızı anlamak, eğer burada evrime karşıt bir kişi olarak yazılar yazıyorsanız bunun nedenini anlamak beni çok yakından ilgilendirir ve alakadar eder...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhabbetle.

Bilime meraklıysanız, hayalleri reddetmeniz gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ah benim düşüncesiz kafam, nasıl anlamadım ki Lemurun pirimat olduğundan bahsettiğinizi. Şimdi kavradım ki siz cümlelerinizi yanlış kuruyorsunuz. Sizin "İnsanın ortak atasından sayılıyor" ifadenizi "insanın atası sayılıyor", "ortak atası sayılıyor" olarak değil, primat demek istediğinizi anlamamız gerekiyormuş.

Şunu demek istemişsiniz aynı ortak atadan geliyor. Bu da insanı hayretler içinde bırakacak bir ifade, Evrimi reddeden siz kalkmışsınız prtimatlarla ilgili evrimsel bir gerçeği kendi haklılığınızı göstermek, söylediklerimi "güme" getirmek için yazabiliyorsunuz. İlginç. Çok ilginç..Çok ama çok ilginç.

Gerçekten ilginç? evrimi savunma adına!!!

Ne imiş "PİRİMAT" olması (lemurun) ne olur peki, İnsanın atası sayılıyor değilde," ORTAK ATASI" olması gerek üstelik "pirimat" VAH VAH DESENE BALTAYI TAŞA VURMUŞUZDA DA haberimiz yok...

Neyse; Her seyden önce, biz insanlar tüm diger primatlar gibi çok hücreliyiz.ama bazi pirimatlar farklıdır onlar hayvanat bahçelerinde bulunur,ormanlarda takılır,farkımız biz daha bir gelişme gösterdiğimizden,işte şehirler falan kurmuşuz,yemek yeme kültürü oluşturmuşuz,fakat ortak atadan akrabalarımız olan bu pirimatlar,aynen lemurlar gibi ya hayvanat bahçelerine,yada ormana takılmak mecburiyetinde kalmış,uzun lafın kısası sözü yine "TAVUK" a getirip pirimat olmanın hakkını verelim.

The Natural History of the Chicken belgeselinde ise tavukların televizyon izlemekten hoşlandıkları ve insana benzer görme yetisine sahip olduğu gösterildi. Tavuklar da insanlara benzer aile yapılarına sahip ve yakınlarını kaybettiklerinde üzülüyorlar.Şimdi bu durumda ortak atadan üreme olarak (akraba) tavuğa da sahip çıkacağız,bakarsın bu işi yakında orongutanlar alır bir pirimat olarak bellimi olur nede olsa "EVRİM" devam ediyor.

Sanırım bu seferde tavuğun primat olduğuna dair Evrimsel, bilimsel gerçeklerle ilgili bilgileri burada açıklayıp 'Evrime' karşı olan biri olarak 'Evrimi' kabul edenleri mat edeceksiniz.

Öyle sanmanıza gerek yok ( tavuk) işini yukarda pirimat Orangutana verdik,isterse goril de üstlenebilir bu vazifeyi bir pirimat olarak.

Bakın burada çok ama çok yanılıyorsunuz, O yazdıklarım asla haddimi aşmaz, eğer burada Evrime meraklı bir kişi olarak, Evrimle ilgili yazıp çiziyorsanız, konuyla ilgili sorular sorup düşüncelerinizi öğrenmekte son derece haklıyım.

_"Evrim, inançlarınıza taban tabana zıt bilimsel önerme ve açıklamalarda bulunduğu için mi?" sorusuna cevap vermediğiniz sürece açık ve samimi olduğunuz, kaçamak yollara mı saptığınızı anlamak, eğer burada evrime karşıt bir kişi olarak yazılar yazıyorsanız bunun nedenini anlamak beni çok yakından ilgilendirir ve alakadar eder...

Evrimle ilgili düşüncelerimi yazıyorum zaten, üstelik evrim karşıtı insanlar o kadar fazla ki 21. yüzyılda,19. yüzyıl pozitivist dünyasından kendini kurtaramamış bazılarını nedense pek rahatsız ediyor,dolayısı ile,21. yüzyıl bilgi çağında artık böyle,samimimisin değilmisin,bak bizim ortak dayatmaları ve sorgulamaları geçti,Ortak atamız maymun dur denilirse inanacak kimse kalmadığından (parmakla sayılacak kadar) olan hakikatmı bu duruma sebebiyet verdi,yoksa evrim karşıtı yazı yazmak "YASAKMI" nedenini anladığınızda (evrim karşıtı) pirimatlığımızın size,bize verdiği samimiyeti mi ölçeceksiniz.

Dolayısı ile evrim karşıtı veya bir meraklı olarak yazı yazarım kimseyi alakadar etmez,eğer karşı bir fikriniz varsa burada yaptığımız gibi "FİKRİ" bir tartışma yapar,lemurun da hakkını bir pirimat sınıfdan canlı olarak veririz.

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Patates"! kromozom sayısı 46

İnsan;kromozom sayısı 46

Selimiye Camii!!!

Aynı dönemde yapılan küçük bir mahalle camii!!!

Kullanılan malzeme aynı,aynı ama Selimiye evrim geçirdir,genetik sürüklenme ile dolayısı ile, gel böyle...

Bu arada "DOĞAL ŞEÇİLİM" in şams faktörü tesadüf eseri Edirne tarafındaymış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Patates"! kromozom sayısı 46

İnsan;kromozom sayısı 46

Selimiye Camii!!!

Aynı dönemde yapılan küçük bir mahalle camii!!!

Kullanılan malzeme aynı,aynı ama Selimiye evrim geçirdir,genetik sürüklenme ile dolayısı ile, gel böyle...

Bu arada "DOĞAL ŞEÇİLİM" in şams faktörü tesadüf eseri Edirne tarafındaymış.

allahın insanı çamurdan yaratması daha mantıklı tabi. ol deyince olmuşta olunabilir. sahi insanı topraktan mı yarattı yoksa yoktan mı yarattı? Toprağın kromozom sayısı kaç peki sarıgöl? İnsanın patatesten gelmesi, çamurdan çerden çöpten yaratılmasından daha mantıklı. ki evrim insanın patatesten geldiğini de söylemez zaten. Havvanın genleri ademn genlerinin aynısı mıydı değil miydi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

allahın insanı çamurdan yaratması daha mantıklı tabi. ol deyince olmuşta olunabilir. sahi insanı topraktan mı yarattı yoksa yoktan mı yarattı? Toprağın kromozom sayısı kaç peki sarıgöl? İnsanın patatesten gelmesi, çamurdan çerden çöpten yaratılmasından daha mantıklı. ki evrim insanın patatesten geldiğini de söylemez zaten. Havvanın genleri ademn genlerinin aynısı mıydı değil miydi?

İnsanın topraktan yaratılması daha mantıklı,varsa aksi bir durum yazılır.. Toprağı yoktan, İnsanı da hiç bir benzeri olmadan topraktan yaratmıştır..

48_3.jpg

Biyoloji ve kimya gibi bilimlerin ilerlemesiyle; hem toprağın, hem de insan vücudunun analitik incelemesi yapıldı. Bu incelemeler sonucunda insan vücudunun içerdiği maddeler ile toprağın içerdiği maddelerin tamamen aynı olduğu anlaşıldı. Bu maddeler alüminyum, demir, kalsiyum, oksijen, silikon, sodyum, potasyum, magnezyum, hidrojen, klor, iyot, manganez, kurşun, fosfor, bakır, gümüş, karbon, çinko, kükürt ve azottur.

İsteyen patetesi ortak atalarımızdan sayabilir...

Patates topraktan (çamur) gelmiyormu yoksa...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten ilginç? evrimi savunma adına!!!

Ne imiş "PİRİMAT" olması (lemurun) ne olur peki, İnsanın atası sayılıyor değilde," ORTAK ATASI" olması gerek üstelik "pirimat" VAH VAH DESENE BALTAYI TAŞA VURMUŞUZDA DA haberimiz yok...

Neyse; Her seyden önce, biz insanlar tüm diger primatlar gibi çok hücreliyiz.ama bazi pirimatlar farklıdır onlar hayvanat bahçelerinde bulunur,ormanlarda takılır,farkımız biz daha bir gelişme gösterdiğimizden,işte şehirler falan kurmuşuz,yemek yeme kültürü oluşturmuşuz,fakat ortak atadan akrabalarımız olan bu pirimatlar,aynen lemurlar gibi ya hayvanat bahçelerine,yada ormana takılmak mecburiyetinde kalmış,uzun lafın kısası sözü yine "TAVUK" a getirip pirimat olmanın hakkını verelim.

The Natural History of the Chicken belgeselinde ise tavukların televizyon izlemekten hoşlandıkları ve insana benzer görme yetisine sahip olduğu gösterildi. Tavuklar da insanlara benzer aile yapılarına sahip ve yakınlarını kaybettiklerinde üzülüyorlar.Şimdi bu durumda ortak atadan üreme olarak (akraba) tavuğa da sahip çıkacağız,bakarsın bu işi yakında orongutanlar alır bir pirimat olarak bellimi olur nede olsa "EVRİM" devam ediyor.

Öyle sanmanıza gerek yok ( tavuk) işini yukarda pirimat Orangutana verdik,isterse goril de üstlenebilir bu vazifeyi bir pirimat olarak.

Evrimle ilgili düşüncelerimi yazıyorum zaten, üstelik evrim karşıtı insanlar o kadar fazla ki 21. yüzyılda,19. yüzyıl pozitivist dünyasından kendini kurtaramamış bazılarını nedense pek rahatsız ediyor,dolayısı ile,21. yüzyıl bilgi çağında artık böyle,samimimisin değilmisin,bak bizim ortak dayatmaları ve sorgulamaları geçti,Ortak atamız maymun dur denilirse inanacak kimse kalmadığından (parmakla sayılacak kadar) olan hakikatmı bu duruma sebebiyet verdi,yoksa evrim karşıtı yazı yazmak "YASAKMI" nedenini anladığınızda (evrim karşıtı) pirimatlığımızın size,bize verdiği samimiyeti mi ölçeceksiniz.

Dolayısı ile evrim karşıtı veya bir meraklı olarak yazı yazarım kimseyi alakadar etmez,eğer karşı bir fikriniz varsa burada yaptığımız gibi "FİKRİ" bir tartışma yapar,lemurun da hakkını bir pirimat sınıfdan canlı olarak veririz.

smile.gif

Sayın 'sarıgöl'; Hani yazışmalarınızda karşınızdakilere sık sık yönlendirdiğiniz iki kelime var hatırlarsanız. "Absürt ve safsata" yukarıda ifade ettiklerinize söylenecek sözcük ararsak eğer bu iki kelimenin yeterli olduğu açıkca görülüyor.

Ve anlaşılıyor ki evrim hakkında kulaktan dolma bilgileriniz olduğu gibi, burada yazılanları okumakta pek başarılı sayılmazsınız. Belkide sadece meraklı olduğunuzdan olsa gerek neye karşı olduğunuzdan ve Evrimin neyi anlattığının farkında bile değilsiniz. Farkında olduğunuz şey; Evrimin inançlarınızı zedelediğini, "Yaradılış efsanesine" taban tabana zıt açıklama ve çözümlemeler getirdiğini düşünüyorsunuz. Açıklamakta çekince gösterdiğiniz algılamanız bu ve bu nedenle karşı çıkıyorsunuz. Buna ne gerek var bilemiyorum, aslında şunu rahatlıkla ifade edebilirsiniz, kardeşim bu "Evrim" denen şey benim inançsal değerlerime uymuyor, o nedenle kabul etmiyorum diyebilirsinizde, kimsede size birşey diyemez. Ama siz bunun yerine çok meraklı ve bir bilen edasıyla "evrimin" felsefesine aykırı şeyleri evrimin safsataları diye öne sürüp, ahkam kesmeye çabalayınca işin rengi değişiyor. İşte tam bu noktada yazdıklarınızı tek başına absürt kelimesi açıklamaya yetiyor.

Değerli kardeşim "Ortak atamız Maymundur" derseniz insanın maymundan türediğini ifade etmiş olursunuz, böyle bir cümle kurduğunuzda önemli bir (soy gelişimi ve evrim geçmişi )ni Sınıflandırılmada yanlışına düşer ve kural hatası yapmış olursunuz.

Anlayasınız diye örnekliyorum. Bir Adamın iki oğlu ve bir kızı varsa, her bir çocuğundan olan torunları için o dedeleridir. Burada amcalara, halaya ya da onların eşlerine dede dersek sizin yapmış olduğunuz mantık hatasına düşer, soy gelişimi ve sınıflandırma yanlışı yapmış oluruz.

Buraya kadar, bundan sonra size bir şeyleri ifade etmenin bir anlamı olduğunu düşünmüyorum artık, paylaşımlarınızı bir şeyleri karşılıklı olarak yeni bir şeyler öğrenmek gerekçesiyle yapmadığınız ortada. Diğerlerinin yazdıklarını da bu bakış açısıyla okumuyorsunuz. Algılamanız ve yazılanlara cevaplarınız karşıtlık üzerine gerçekleşiyor. Özetle bu tür tek düze yazışmaların benim yaşamıma ve bilgi anlamında yarar sağlayacak bir gelişmeye katkısı yok.

Son olarak şunu ifade etmek istiyorum; Ne kadar ilginç bir tesadüftür ki; Aşağıda seçtiğim imza sizin bu başlık altında yazışmalarınızı özetliyor...

Size yaşamınızda sağlık, mutluluk ve huzurlar diliyorum ...

Hoş kalın smile.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanın topraktan yaratılması daha mantıklı,varsa aksi bir durum yazılır.. Toprağı yoktan, İnsanı da hiç bir benzeri olmadan topraktan yaratmıştır..

Biyoloji ve kimya gibi bilimlerin ilerlemesiyle; hem toprağın, hem de insan vücudunun analitik incelemesi yapıldı. Bu incelemeler sonucunda insan vücudunun içerdiği maddeler ile toprağın içerdiği maddelerin tamamen aynı olduğu anlaşıldı. Bu maddeler alüminyum, demir, kalsiyum, oksijen, silikon, sodyum, potasyum, magnezyum, hidrojen, klor, iyot, manganez, kurşun, fosfor, bakır, gümüş, karbon, çinko, kükürt ve azottur.

Ha şimdi bu sana mantıklı geliyor ama evrim mantıksız geliyor öyle mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın GeceKuşu,

Sorduğum sorulara yanıt alamadım olsun, İnsanoğlunun birikimi dediğiniz olaylarla (bilimsel gelişme) ALLAH c.c. dua etmek niye çelişsin, bu bir.

ALLAH c.c. İnsanlara çalışmayın bilim üretmeyin mi der, bu iki.

Şimdi alıntılayacağım yazınız; buradan hareketle, darwin in bilimsellik adına İnsanlığa dayattığı safsata bütün "DİN" adına hurafe üretenlerden fazladır, bu üç.

Bu milyarlarca İnsan ve nesil nerede??? şu yazdığınız;

Bu kadar mübalağa (ajite) yapıp olayı dramatize etmek? hem milyarlarca ve binlerce nesil diyeceksiniz, hemde 1918 senesini örnek verip o dönemdeki Dünya nufusuna dikkat çekeceksiniz,nerede bu milyarlarca Hayat,Binlerce nesil,yoksa "DİN" ve ALLAH c.c. emirmi vermiş ki yanlız dua edin hiç İlim,Bilim yapmayın,yapmayınki Milyarlarca İnsan ve Binlerce nesil kayıp olsun.

Yapmayın İnsan Din'e inanmaz yani ateist olur fakat bu kadar da olayların kökenini hep Din ve ALLAH c.c. (haşa) olduğunu yazmaz.

Siz evvela "BİLİNÇ" nedir, "İRADE" nedir, Cüzi İrade,Külli İrade, neyi anlatır onları bir inceleyin,inceleyinde ondan sonra yazmayı bir deneyin...

ALLAH c.c. İnanan İnsanlarda İlim,Bilim yapar hemde inanmayanlardan daha fazla İnsanlığa faydaları olmuştur, bu itibarla "DUA" etmek İnsan fıtratının gereği ve YARATANIN iNSANA BAHŞETTİĞİ BİR LUTUFTUR.

Muhabbetle.

Buraya kadar hemen bütün cevaplamalarınızda hep aynı şeyleri söylüyorsunuz, sayın Gecekuşu'nun kasdettiğini sanırım anlamadınız, işin özeti nedir biliyor musunuz Sayın Sarıgöl, hani diyorsunuz ya Allah dua edin bilim yapmayın mı dedi insanlara (bir kaç kez tekrarlamışsınız) madem demedi madem Allah insanların bilim yapmasını istedi, bilimi ve ilimi geliştirsinler, akıllarını kullansınlar istedi öyle ise neden yeryüzünde yaşayan insanların arasında inananlar daha çok dua etmekle meşgul, akıl eden azınlıksa gelişmekle meşgul (ki bunlara dinsiz de deniyor) din insanların bilim yapmasını engellemiyorsa ne engelliyor? Örneğin ehli kitap dinlerine inananlar içerisinde koyu dindarların yaşadığı toplumlarda bilim neden bu kadar öteleniyor?

Az önce diğer topicte okuduğum yazıda ki örnek gibi ezan okunurken müzik çalınmaz, dinlenmez ve çalışılmaz anlayışına nasıl sahip oluyor insanlar? Allah bilim yapın diyorda inananlar yapmıyorsa burada ki sorun kimde demektir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

Özetle aslında bütün evren aynı maddeden/maddelerden yaratıldı/meydana geldi, oluştu...

İnsan topraktan yaratıldıysa toprak neden yaratıldı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli kardeşim "Ortak atamız Maymundur" derseniz insanın maymundan türediğini ifade etmiş olursunuz, böyle bir cümle kurduğunuzda önemli bir (soy gelişimi ve evrim geçmişi )ni Sınıflandırılmada yanlışına düşer ve kural hatası yapmış olursunuz.

Değerli Siyah Beyaz kardeşim,

" ortak atamız maymun" lafzı,evrimcilere ait bir sözdür buraya yapılan atıf "HİCV" anlamışsındır umarım...

Anlayasınız diye örnekliyorum. Bir Adamın iki oğlu ve bir kızı varsa, her bir çocuğundan olan torunları için o dedeleridir. Burada amcalara, halaya ya da onların eşlerine dede dersek sizin yapmış olduğunuz mantık hatasına düşer, soy gelişimi ve sınıflandırma yanlışı yapmış oluruz.

Anlatmaya çalıştığınız için teşekkür ederim!!! yani şunu demek istiyorsunuz; evrilme esnasında ( evrime göre,ortak atadan)ayrışmada orongutan,goril,şempanze, ve İnsan,sınıflanmıştır (soy) bunlar birbirlerine,amca,hala,dayı,dede diyemez,çok doğru yazmışsınız,ve bilgilendirdiğiniz için yine teşekkür ederim.

Ama?İnsan soyu için verdiğiniz örnekte; bir adam,iki çocuk,bir kız,bunların birer çocuğu var,adam onların dedeleri, amcaya,halaya,onların eşlerine hangi İnsan dede demiş,üstelik birde bana atıfla yazıyorsunuz... VAH,VAH.

Ve anlaşılıyor ki evrim hakkında kulaktan dolma bilgileriniz olduğu gibi, burada yazılanları okumakta pek başarılı sayılmazsınız. Belkide sadece meraklı olduğunuzdan olsa gerek neye karşı olduğunuzdan ve Evrimin neyi anlattığının farkında bile değilsiniz. Farkında olduğunuz şey; Evrimin inançlarınızı zedelediğini, "Yaradılış efsanesine" taban tabana zıt açıklama ve çözümlemeler getirdiğini düşünüyorsunuz.

Sayın Siyah Beyaz,

çok güzel bir açıklama yazmışsınız, ne kadar güzel olayı özetlemişsiniz,ama? bir sorun var ve her zaman olduğu gibi,yapılagelen, evrimcilerce, "nakarat" tan öteye gitmiyor, bir tane ilaç için bilimsel bir görüş, makale, vs vs bir şey yazın,yazında belki sayenizde bir şey öğreniriz ne dersiniz birde bu şekilde yazmayı deneyin.

Son olarak şunu ifade etmek istiyorum; Ne kadar ilginç bir tesadüftür ki; Aşağıda seçtiğim imza sizin bu başlık altında yazışmalarınızı özetliyor...

Size yaşamınızda sağlık, mutluluk ve huzurlar diliyorum ...

Hoş kalın

Söylenen her söz karşıtını kışkırtır.

Doğrusu bu kadar iyi okunduğumu ve takip edildiğimi zannetmiyordum... Karşıtların,kışkırtılması nı zevkle izliyorum.

Sizin bana olan dileklerinizi aynen size iade eder,istediğiniz gibi bir yaşam,yaşamanızı,sevdiklerinizle beraber yaşamanızı, temenni ediyorum.

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Özetle aslında bütün evren aynı maddeden/maddelerden yaratıldı/meydana geldi, oluştu...

İnsan topraktan yaratıldıysa toprak neden yaratıldı?

Sayıne sardunyam,

Siz zaten yukarda yazmışsınız büyük firasetinizle nedir;"Özetle aslında bütün evren aynı maddeden/maddelerden yaratıldı/meydana geldi, oluştu..." şimdi buraya bir şey eklemek olmaz,bu itibarla,tekraren "TOPRAK NEDEN YARATILDI" sorunuza yanıt verirsem,olurmu değilmi.

Muhabbetle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değerli Siyah Beyaz kardeşim,

" ortak atamız maymun" lafzı,evrimcilere ait bir sözdür buraya yapılan atıf "HİCV" anlamışsındır umarım...

Doğrusu bu kadar iyi okunduğumu ve takip edildiğimi zannetmiyordum... Karşıtların,kışkırtılması nı zevkle izliyorum.

Sizin bana olan dileklerinizi aynen size iade eder,istediğiniz gibi bir yaşam,yaşamanızı,sevdiklerinizle beraber yaşamanızı, temenni ediyorum.

smile.gif

Hayır efendim Evrim teorisi ortak atamız maymundur demez. Siz evrimcilerin sözü diyerek yanıltma ve haksızlık yapıyorsunuz. Üstelik litaratürde evrimciler diye bir sözcük ve kategorize etme yoktur. Bu "HY" zihniyetinin uydurduğu kelimedir. Sizde burada Evrimi gerçek kaynaklarından değilde, bir meraklı olarak Evrim karşıtı kaynakaları takip edip onların karmaşa yaratmak amaçlı evrimle hiç ilgisi olamayan yaklaşımlarının sözcülüğünü yapıyorsunuz.

Her zaman yaptığınız gibi sadece anlamak istediğinizi anlıyorsunuz. Dede örneği orada da belirttiğim gibi "soy gelişimi ve sınıflandırma hatasının" anlaşılması içindi..

Siz ise ne anlatılmak istendiğini bildiğiniz halde karşılık olarak tutarsızlık üretiyorsunuz.

Aslında daha farkında olamadığınız o kadar çok şey varki yaşamda. Tercih sizin, ister anlamak istersiniz, isterseniz olduğunuz gibi kalmak.

smile.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayıne sardunyam,

Siz zaten yukarda yazmışsınız büyük firasetinizle nedir;"Özetle aslında bütün evren aynı maddeden/maddelerden yaratıldı/meydana geldi, oluştu..." şimdi buraya bir şey eklemek olmaz,bu itibarla,tekraren "TOPRAK NEDEN YARATILDI" sorunuza yanıt verirsem,olurmu değilmi.

Muhabbetle.

Asıl meselede bundan sonra başlamıyor mu?

Sayın Sarıgöl,

Yarattığına şah damarından daha yakın olan Allah, aynı zamanda evrenin heryerine nüfuz etmiş, dercetmiş, var etmişse, herşeyin bir başlangıç anı var demektir, yani insan bir maddeyse aynı zamanda (ki öyledir) o zaman atomlardan oluşmaktadır, elektronlardan oluşmaktadır, tıpkı evren gibi, yani kısaca toprak mı insandan, insan mı topraktan, evren mi insandan, insan mı evrenden, atom mu evrenden, evren mi atomdan der dururuz. Hepsi birbirinden ve boyut boyut içiçe geçmiş bir sonsuzlukta... Allah'ın yaratması ve sistem olarak kurduğu basit birşey olmamalı, bu kadar kompleks olanında bilinmek tek derdi olmamalı... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buraya kadar hemen bütün cevaplamalarınızda hep aynı şeyleri söylüyorsunuz, sayın Gecekuşu'nun kasdettiğini sanırım anlamadınız, işin özeti nedir biliyor musunuz Sayın Sarıgöl, hani diyorsunuz ya Allah dua edin bilim yapmayın mı dedi insanlara (bir kaç kez tekrarlamışsınız) madem demedi madem Allah insanların bilim yapmasını istedi, bilimi ve ilimi geliştirsinler, akıllarını kullansınlar istedi öyle ise neden yeryüzünde yaşayan insanların arasında inananlar daha çok dua etmekle meşgul,

Ne yani, inanan insanların dua etmesinde kim etsin,mesela "PASTÖR" hem inanan,hemde bilim yapan kişi,burada ne yahudilerden,nede Müslüman bilim adamlarından örnek vermiyeceğim,bunların ilim,bilim Dünyasına hiçmi katkıları yok,veya yoktu...

akıl eden azınlıksa gelişmekle meşgul (ki bunlara dinsiz de deniyor) din insanların bilim yapmasını engellemiyorsa ne engelliyor? Örneğin ehli kitap dinlerine inananlar içerisinde koyu dindarların yaşadığı toplumlarda bilim neden bu kadar öteleniyor?

Size bir tek örnek vereceğim; " Roger Penrose" zannedersem "EHLİ KİTAP" dinlerinden birine inanıyor.

Koyu dindarlara karşı,"BİLİMSEL RAHİPLER" de var belki farkındasınız,dinsizler arasında. Onların ötelemesi,hiç bir ötelemeye benzemiyor,aynı yeniçeriler gibi İSTEMEZÜK TE,İSTEMEZÜK

takılıyorlar.

Az önce diğer topicte okuduğum yazıda ki örnek gibi ezan okunurken müzik çalınmaz, dinlenmez ve çalışılmaz anlayışına nasıl sahip oluyor insanlar? Allah bilim yapın diyorda inananlar yapmıyorsa burada ki sorun kimde demektir?

Ezan okunması,en uzunu bir kaç dakika sürer,namaz kılan bir İnsan için zaten abdest vaktidir bu itibarla,ALLAH c.c. bilim zaten emretmiş burada İnsanların Ezan a bir saygı göstermesi,neden bilim yapmaya engel teşkil etsinki. Ama sizin gibi modern ileri görüşlü Müslümanlar (öyle zannedersem) oldukça bu kusurlarından da vaz geçeceklerine eminim Müslümanların,iyiki varsınız.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Sarıgöl,

Bakınız verdiğiniz örnekler olayın genelini özetlemiyor, elbette bilimadamlarının hepsi ya da hiçbiri dinsiz değildir ki belkide çoğu birşeylere öyle ya da böyle inanıyordur bundan daha doğal birşey olamazda... Onları diğer dindar/dincilerden ayıran özellikleri laik duruşları olmuştur, yani inançlarını ne işlerine, ne sosyal hayatlarına, ne ilişkilerine bir engel bir yönlendirici bir öteleyici olarak görmemiş, göstermemişlerdir... Zaten bilimle ilgilenen insanlar için inanç tamamen içseldir, bilimle araştırır kalbi ile birşeye birşekilde inanır kendi içinde gerekeni yapar kimseye birşey kanıtlamak zorundada hissetmezler kendilerini çünkü bilimle ilgilenmek böyle bir bağımsızlık kazandırır insana...

Ancak genele baktığımızda insanların sosyal, kültürel ve bilimsel olarak gelişmelerini engelleyen en önemli undur din/ler olarak ortada duruyor... Geçmişte bilim adamlarını Allah'a ve ayetlerine karşı gelmekle itham eden Batı gibi bugünde Doğu anlayışı Allah adına saldırıyor veya bilimsel gelişmeleri Allah'a şirk koşmakla eş tutuyor, klonlama bilimini (genetik bilim) Allah'a ortak olmaya çalışmak olarak anlıyor ve bundan ürküyor, sosyal gerçekler bunlardır ve ne yazık ki din/ler hala insanların gelişmesinde en büyük engeldir...

Allah'ın ne dediği ile insanların ilgilendiklerini sanmıyorum insanlar daha çok hoca efendilerin dedikleri ileilgilenmekte... wink.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hımm konu laiklik olunca masal mı oluyor?

Biz sizin din masallarınızı dinliyoruz ama!

Ayrıca demokrasiye inanmıyorum...

Demokrasi denilen şey bir lastik her eline geçiren istediği gibi uzatabiliyor...

Benim ne söylediğim gayet açıktır verecek cevabınız yoksa anlayışla karşılarım...

Özetle: Bilim adamları birer din tellalı değildir, inançlarını bütün laikler gibi içlerinde yaşarlar ve içinde bulundukları evreni anlamaya çalışırlar...

diğer çoğunluksa öteki alemde hayalini kurduğu cenneti düşlerken Allah adına ahkam keser durur... Hepsi bundan ibarettir...

Eğer bilim ile din çatışmıyorsa insanların çoğu neden dine yöneliyor bilimi anlamaya çalışmıyorun cevabıda budur!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.