Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

HAZRETİ MUHAMMED NEDEN BİR UZAY MEKİĞİ YAPMAMIŞ

Renaultferrari

Önerilen İletiler

Bazıları der ki :

Ya bu kadar Büyük bir Zat.. asırladır Milyaları peşinden getiriyor.. meşhur ilim adamları karşısında hürmetle eğiliyor

amerikada camisi var almandan imamı var.. amerikda almanyada rusyada günde dünyanın her yerinde beş defa İSMİ anılıyor Bildiriliyor..

insanın en yakını şuradan bir su getirimisin dese rahatını bozupta getirmez üşenir İnsan..

milyonlar buz gibi havada gece yataklarından ..kimsi karısınnın sıcak koynunda kalkıyo..r buz gibi hava abdest alıyor

hemde seve seve bunlara bu işi yaptırdıyor

insan için en büyük ölçü paradır..

avama parasının 40ta birini havas tabakasına ise icabında 40ta 40ını zevk ve neşe ile verdiriyor

İnsana bu zevk ve neşeyi acaba kim hangi şahış verebilir ? Hazreti Muhammede bu kuvvet nedir

buna Vahy kuvveti diyorsunuz

peki neden acaba bir uzay mekiği teknolojik bir alet yapmamış fikrini vermemiş

derler..

peygamberimiz ben En yükse Ahlakı tamamlayama gönderildim diye İnsalığa kendisini takdim etmiştir

İnsanlığa kendisini BEN TENEKEÇİ USTASIYIM diye TAKDİM etmemiştir ki gelin size bir mekik yapayım desin

Bu işler sorulduğu vakittte. SİZ DÜNYANIZ İŞLERİ ÇOK İYİ BİLİRSİNİZ BUYURMUŞLARDIR..

belki bazı insanlar yanlış anlamlar çıkarabilirler..

peygamberimiz.. hiç ölmiyecekmiş gibi dünya için çalışınız Yarın ölecekmiş gibide Ahiret için çalışınız buyurmuşlardır

manası : müslüman bir insan ya servetin yedi sülaleme yeter.. ne diye artık çalışıyım diyemez

başka bir Müslümanda diyemez ki..: yaa o kadar param olsa ben çalışmam ne yapıcam o kadar parayı.. kefenin cebi yok ki

diyemez... bu sözler din de Küfrdür

Ahlak bunu kabul etmez

neden Dünya ahiretin tarlasıdır buyurmuşlar.. ahirette ayırmıyorlar... dünyada ebediyet sayısını giriyor

hiç ölmiyecekmiş gibi dünya için çalışınız buyuruyorlar.. o halde madem ki Dünya ahiretin tarlası durmıycan çalışıcan

sadaka zekat bunlar para ile olur.. bunları yaparsan üstüne çıkarsın Ahlakı yaymak para ile olur

madem ki ahlaksız ahlaksızlığını yayarken parayı kullanıyor.. sende zengin ol ama Ahlak yayama amir ol

ahlaksızlığı yaymama değil

yarın ölecekmiş gibide Ahiret için çalış demekte

gönlünde dünya parasını muhabbetini çıkar.. bir nefes sonra ahirete göçersin belli dolmaz

o halde Ahirete karşı muhabbet tedarik et..

bu emirler başka bir din de var mı yaa ?

islam dininden başka diğer dinlere reform istenirse bu gayet yerinde olur !!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@renaultferrari,

bakın yine bildiğinizi okuyorsunuz..

işi kahve muhabbetine çevirmeyiniz..

biz bu din söylemlerini ciddiye alıyoruz..

ama siz çok inançlı gözüküp hz muhammedin

neden uzay mekiği yapmadığını sorgulayıp burdan da

kendi istediğiniz yerlere varmaya çalışıyorsunuz...

yağma yok, size bir önceki konuşmada kendi düşünce

sisteminizin dışına <şöyle bir hava almak için> çıkın

demiş BU LİNKİ vermiştim..okudunuzmu?

müzakere edip bir değerlendirmede bulundunuz mu?

ama biz sizin yazılarını okuyup değerlendiriyoruz.

adeta <kendim çalarım kendim söylerim> mantığıyla

forum paylaşımı olmaz..

++++

yine yazınızda ciddi bir tez yok..

ucuz medyanın sadece ramazan günleri yaptığı <dini sohbet>

köşesinden öte gidemiyor:

<ilim> adamları önünde eğilir miş

(demek ki bilim adamları eğilmiyor)

onda vahy kuvveti olduğu için insanlar sıcak karısının

koynundan kalkar abdest alırmış, o bir tenekeci ustası değilmiş,

bunun için mekik yapmamış,bu dinde değil diğer dinlerde reform

gerekliymiş.. vs vs .

bence bu tür gayrı ciddi yaklaşımlar ve ucuz sohbetler inanç

sahibi insanları da yaralamaktadır..ayrıca birçok dinde birçok

peygamberin yaşamı ona inananların tek yanlı övgüleriyle

günümüze efsane şeklinde aktarılıyor.

bir peygamberden sözettiğimize göre kişisel yaşamını objektif

olarak ele almak çok zordur..

iki nedenden dolayı:

birincisi veri ve bilgi kaybı..

yaklaşık 2500 yıldan bahsedip sadece onun hakkında

anlatılanları en az yirmibeş kuşağın birbirine aktardığı

bir bilgilenmeden bahsediyoruz. ikincisi aktarılanların

objektif olup olmadığının ölçüsü nedir?

örneğin bir islam inancından olmayan bir hiristiyan

veya başka bir din mensubu yaşça kendinden büyük olan

hz.aişe ile evliliği deve kervanının hz aişe ninkinden küçük olması

ile bir ilgisi varmıdır?bu evlilik bir anlamda ticari kaygılarla

yapılmış politik bir evlilikmidir?neden hz muhammed savaş ve

kıtlık zamanlarında yaşlı kadınları değil de çok genç kızları

nikahına almıştır?..

gibi sorular yöneltse ya da bir müslüman, isanın gerçekten

yaşadığnın nerden biliyorsunuz?yaşadıysa bile bu kadar erdemli

bir insan olduğunun isbatı nedir? gibi sorulara kim hangi

objektif cevabı verebilir? veya bir budist çıkıp ta bir katoliğe

tarihte üç isa yaşamıştır,çarmıha gerilmede bir efsaneden

başka bir şey değildir böyle bir olay gerçekleşmemiştir dese

yine objektif cavabın gelmesi aynı şekilde zordur.

yine hindu inancında bazı hayvanların kutsanmış olması diğer

inanç sahiplerince <saçma> bulunabilir..

kısaca her olayda olduğu gibi nasıl ki devletler çıkarları

gereği, her devlet kendi resmi tarihini yazıyorsa burdada dini

inançların korunması ve saygı gösterilmesi kaygısı objektifliğin

üstüne çıkmaktadır.

++++

bakınız sizin diğer dinler hakkında da pek bir bilgilenmeniz

olduğunu sanmıyorum..diğer dinlerin reform ihtiyacı olduğunu

söylemek bir tezdir ;

ama bu dinler hakkında gelişimi,tarihsel evrimi,felsefesi ve

ibadet şekilleri hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir...

ancak dinlerin modern yaşama müdehale edip etmediği

o ülkenin sanayi devrimini yapıp yapmadığı ile sıkı bir ilişki

içindedir sn @reanaultferrari..

aydınlanmayı ve endüstriel devrimi çok önce gerşekleştiren batı

toplumunun dini olan hıristiyanlık, toplum yaşamından elini çekmiş

insanların kişisel dünyalarına çekilmiştir..halbuki aynı hıristyanlığı

ortaçağda çok daha katı,şeriatçı ve engizisyonunda binlerce insanın

katili olarak görüyorduk..oysa daha çok ortadoğu,arap yarımadası ve

afrikada etkili olan islamiyet kendisini tartışmaya açmaya bile izin

vermeyecek katılığını elde bulundurmaktadır hala..işte bu katılık

hüküm sürdüğü ülkelerin tamamına yakınının azgelişmiş veya

gelişmemiş bölgeler olması ile paralellik içindedir..<katı din> inancı

aydınlanma ve ekonomik gelişme ile ters orantılı ilişki içindedir.

azgelişmişlik,feodalite ile de doğru orantılı..durum budur.

son olarak eğer yönteminiz ve konuları ele alış uslubunuzda bir

gelişme olmazsa tartışmaya son noktayı koyacağımı da bildirmiş

olayım sn @renaultferrari..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SANAYİ DEVRİMİ:

Batıdaki BİLİMİN-İLMİN Teknolojinin Modernliklerin YÜKSELMESİ..

DİN'den el etek çekmelerinden dolayı değilde KALABALIKLAŞMALRINDAN DOLAYI olduğunu göremeyen göze neyi anlatıcam.. hangi keyfi hatayı düzelticem

hepimiz biliriz ki batı ya göç daha çok sömürlen halk asyadan olmuş sömürelen Halk kendi memleketlerinden ekmek bulamadıklarından batıya göçmüşler batı kalabalıklaşmıştır.. kalabalıklaşan memleket.. o kadar insanı besleyemedi.. ne yaptılar yerin dibine Girdiler ya ....YERİN DİBİNE... perol şu bu...

bizde vardır misali.. anadoluda bir çoban avrupya göçer orada KAFAYI ÇALIŞTIRIR muheddis olur.. işletme sahibi olur. acaba hangi sayede ilm sayesinde mi oldu ? hayır hakikat sayesinde oldu. hakikat hakikat derler.. PEKİ NEDİR Hakikat ? tabi olmaya mecbur olduğun kuvvetin adına HAKİKAT denir.. anadoluda kalsaydı.. neden kafasını çalıştırsın ki.. ama avrupa göçdüğünde.. eğer ben kafayı çalıştırmaz.. girişimci olmazsam.. ne eğlence ne karı ne ev ne araba ne şuyum ne buyum olur mahrumiyetteyim der.. kafayı çalıştrmana mecbur tabi olacak.. bakarsın mühendis çıkar.. anadoluda kalsaydı. kimim batıdaki gibi arabası evi eğlencesi şusu busu olduğunu görücekti..

kimsenin böylebir hayat sahip olduğunu görmediğinden.. ne diye kafasını çalıştırsın girişimçi olsunda ben size batıdaki gibi bir ulaşım yolu bulayım desin.. gerek varmı

demek ki: avrupada ki İlerleme... İLM sayesinden değildir yani BATILILAR senden daha ZEKİ değillerdir.. HAKİKAT sayesinde.. ilerleme modernlik oldu

sömürülmüş insanların göçünden doğan kalabalıklaşmanın netices ile o memleketin o kadar insanı besleyememesi sayesindedir.. YERİN DİBİNE neden girdi zannediyorsun ben şu modern bir şeyi yaparsam... gönlüme alan şeylere sahip olucam diyor.. kafayı çalıştıryor.. kafayı çalıştırmazsa.. aç kalıcak mahrum kalıcak

İşte Bu HAKİKATİ göremeyip Dinlerin modern yaşamdan elii çekmesiyle bunlar oldu diyorsun..onun için ben sadece senin gibi biriyle sürekli tartışmak istemiyorum ve cevap vermek istemiyorum.. onun için benim yazacağm çok mevzuular var.. sürekli yazdıklarımın altına demagoji yapmanız.. ve bende bir cevap beklemeniz doğru değil..

eski yazınıda ( hadi renaultferrari cevabınızı bekliyoruz) benden bir cevap bekliyorsunuz diye her zaman siznle ilgilenemeyceği size bildiririm..bak yine dayanamadım cevap beklediğiniz için size yazdım...

birde Binlerce insanın katli meselesini DİNE BAĞLAMANIZ bana göre çok gülünç

Zira Dinle alakası yok.. VAHŞET DEVRİNDE asırlarda katledilen CANI bugünkü MEDENİYET Yarım saatte imha etti.. saymadın mı ? eskiden bir savaş olur kaç sene sürer 100 sene sürerdi.. kaç kişi ölürdü say bakalım ! aç tarihi bak..

şimdi ise basar düğmeye bir milyon adam ölür.. hiç kimsenin bir şeyden haberi yokken.. ölür bir de

daha başında tüy çıkmamış çocuk 80lik dede.. hasta yaakta heberi yok

hepsi birden bir düğme hareketiyle parçalanır

anne çamaşırları asarken.. boyacı boyasını yaparken.. komşu alış verişe giderken.. hiç kimsenin bir şeyden haberi yokken basar düğmeye.. hepsi birden kan kusaraktan imha olur.... ve bunun adına Medeniyet denir.. İşte Medeniyet budur diye tapılır övülür.. Dinden alakamızı kestik.. İşte MEDENİYET sahası medeni olmak böyle modern olmaktır denilir Vahşeti modernlikle sanat eseri gibi meydana getiren bir sahaya MEDENİYET diye tapar İnsanlar..

basar düğmeye ne oldu : 200 senede tekamül etmiş bir millet imha oldu.. BU MU İLM

İlmin neticesi bu mu ? İLMİN NETİCESİ BU MU OLUYOR yahu BU CEHİLDEN daha kötü bir şey ***** adam nihayet 10 kişiye 50 kişiye zararı olur.. fakat bu çapta bir adam milyonla canı bir anı gayri münkasemde imha eder... ve bunun adına MEDENİYET-MODERNLİK-EKONOMİK GELİŞME-İKTİSAD- İLM denir.... ya bu nasıl bir kabuleniştir anlamdın ben

demek oluyor ki: İnsanlık birazçık Tenekeçilikte ilerledi.. yaratırım sevdasına kapıldı.. mana ile alkasını kesti.. CENANI HAKTA.. İNSANLIĞIN hayatına nihayet verdi..

sen yaşıyorum mu zannediyorsun.. hayat böyle mi olur HAYAT HAYATA HAYAT verir.. bir insan HAYATA günde binlercekez manen ruhen aklen İmha olmaz.. inlemez..

Dünya bugün kü kadar zenginlik görmemiştir.. fakat bugünkü kadarda İNLEMEMİŞTİR..

işte böyle bir hayatımız oldu: güzel bir şey yapmışsın ben ona bir şey demiyorum

fakat MEDENİ OLMAKLIK mana ile alakanı kesmekle olunur diyorsun... ben görüşüne katılmıyorum verdiğim misallerlerde görüşün yanlış olduğunu İSPAT ETTİM

Medeniyetin tarifi: İnsanlığın şucunu yüzüne vurmamak. ayağı kaymışsa GERDANLIĞINI altına koyup KALK demek... Düşman dahi olmuş olsa.. bilemedinde bana bu vaziyeti aldın.. TUT elimi TUTdiyen sahadır..

MEDENİ OLMAK: binlerce İnsanın.. kainatı bir anda nasıl yok ederim diye bulacağım bulacağım diyerekten maddi biyoloji vs. işlerde zevkle çalışması demek değildir

buna mukabilde: .insaları şu dertten kurtaracağım diyen çalışanların sayısı diğerlerinec daha az ve zevksiz dünyada GOLBALveya MİLLİ İnsani topluluk olması O taptığın sahanın MEDENiYETİN.. M sini dahi yaklaşamadıklarını gösterir...

yanlış anlaşılmasın sen yapma demek istiyorum.. sen yap ama.. İMHA etmeye değil.. senden korksun yapamasın diye..

BİR MİLLET bir ganerel çıkarır.. bir masada otur.. diğer generel ile atışır bir şeyi nefsaniyet meselesi yapar.. yüzünü görmeden milyonla insan birbirini vurmaya başlar.. bu mudur ? MEDENİ İNSAN TOPLUMU..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Medeniyetin tarifi: İnsanlığın şucunu yüzüne vurmamak. ayağı kaymışsa GERDANLIĞINI altına koyup KALK demek... Düşman dahi olmuş olsa.. bilemedinde bana bu vaziyeti aldın.. TUT elimi TUTdiyen sahadır..

MEDENİ OLMAK: binlerce İnsanın.. kainatı bir anda nasıl yok ederim diye bulacağım bulacağım diyerekten maddi biyoloji vs. işlerde zevkle çalışması demek değildir

Yazıda bir çok yerde hem medeniyeti kötülüyorsun, hem de burada, medeniyetin olumlu tanımını yapıyorsun. Ferrari bana kalırsa sen medeniyetle sömürü fikrini, yapılanmayı karıştırıyorsun.

Bir düğmeye basarak milyonlarca insanı yok etmek te mümkün, hakeza milyonları aydınlatmak ta mümkün. Bunun birisi medeniyet, diğeri söylediğin gibi din de dahil olmak üzere, her tür ayrımcılık fikrinden kaynaklanan sömürü zihniyettir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

demek ki Medeniyet Odur.. Hazreti Muhammed.. çünkü düşmanına dahi merhamet eliniz uzatmıştır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hakeza milyonları aydınlatmak ta mümkün. Bunun birisi medeniyet

A tabi ne mümkün !!!??.. üniversityeli herhangi bir şahsı elalım nasıl aydınlanmış görü verelim

bir bakarsın Öğrenci. aman der vapur kaçıcak çabuk çabuk adımlarını atar.. acele eder.. kendisinde daha yaşlı birin elini tozlar. elindekini düşürür. dönüpte bakmaz bile.. vapur kaçıcak aman aman... kaçıçak vapur

yine bir bakarsın. bu sefer amelenin biri.. vapur kaçıcak diye.. acele eder.. O çarptımı.. durur dönüp bakar.. hatta belki yardım eder... E vapur kaçıcak.. kaçtı.. Ötekinin Almış OLDUĞU EĞİTİM ona arkasında dönüp bakmasını sağlamıyorda.. öbürünün bilincsizliği dönüp bakmasını sağlıyor yine bir bakarsın ki A EĞİTİM GÖREN BİR ÖĞRENCİ Sınıfta iken sırasında otururken bir denbire ayağa kalkar sırayı tekmeler.. bu eğitim almamışmıydı.. ne ağitimi aldı.. evet çok güzel bir eğitim aldı öğrendi ama artık sen gerisini getir.. HAKEZA MİLYONLARI AYDINLATMAKTA MÜMKLÜN... tabi tabi nem mümkün..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.