Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Aç Insanlar Icin-Lutfen Her Gelişinizde 1 defa Ugrurayin.

Önerilen İletiler

sana binlerce teşekkürler erbay biz insanlar ne mutlu ki açlık sefalet çekmiyoruz ama oradaki yaşayan insanlardan ibret alıp savurganlığı önlemektir ama ne varki türkiye savurgan nimetlerini bilmeyen bir millet

türkiye de günlük çöpe atılan sadece ekmek binlerce kişinin doyması demek böyle konuları herzaman dile getirmemiz çok önemli tekrar teşekkürler :clover:

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Her okuduğum ve dinlediğimde beni fazlasıyla duygulandıran bir şiir...

Adı Mehmet

Adı Mehmet...

Kara kıtanın kara gözlü, zayıf yüzlü çocuğu.

Göz kapaklarında güneş ve çapakları çöl sarısı.

Çaresizliğin girdabında.

Kelebek renkli yüzünün yorgun yarısı.

Adı Mehmet...

Bir halkın hikayesi yani.

Yeni günün solduğu beldeye, asırlar öncesinin bir yolculuk efsanesi.

Bir halkın ismi yani.

Kaderden ötesi olmayan.

Adı Mehmet...

Kimseden medet ummayan.

Aç karınlı, hasta yüzlü ama tok gözlü.

Öylece duran ve sabreden.

Uzaktan gelen yolcuları ağırladığı günkü gibi.

Necaşi gibi, Habeşi gibi.

Doğru, dürüst, iyi, insan yani...

Adı Mehmet...

Bir umudun ismi.

Çöle yağmur yağdığı günün.

Karnının doyduğu günün.

Öldüğü günün.

Ve üstünde çiçekler açabilen bir mezara gömüldüğü günün ismi yani.

Adı Mehmet...

Kimse tanımaz, kimse bilmez.

Kara gözleri gülmez.

Dünyanın gözü kör olmuş sanki.

Kimse onları görmez!

Adı Mehmet...

Kim duyar ki; Dudağında bir feryat! !

Savaşmak dudurken yani,

Mehmet'i kim dinler ki?

Açlığı kim dinler ki?

Adı mehmet...

Hastalığın gözlerindeki buğusu.

Açlığın kokusu.

Ve ölümün korkusu.

Bir kum fırtınası uğultusu.

Ağlayan bir bebek sesi.

Ve zayıf dizlerin yağmursuz çöllerdeki izi.

Söyle dünya insanların kaç kişi?

Kaçı sağır, kaçı kör, kaçı arsız, kaçı erkek, kaçı dişi?

Açlıktan ölmek kaldımı be şimdi?

Söyle dünya insanlık kimin işi? .....

Uğur Arslan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Kimse yok mu derneği en son lübnana ve filistine yardım götüreceklerini buna halkımızında destek vermesini istedi , ümraniyedeki banka şubelerine yardım aktarabiliriz , ama önce iyi öğrenmek lazım , haydiAlah rızası için yardım edn , onların başına gelenin aynısı olmasada başka bir çeşidi burnu havada cimrilerede isabet edebilir! unutmayın , bunun AHİRETİDE VAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

arkadaslar , her birinize katiliyorum , fakat asil çozum bir veya birkaç gunluk gida , giysi vs. vererek olmaz . bence o insanlara kendi gida maddelerini uretebilecek imkanlar saglanmasi gerek , yani fabrikalar ureterek , okullar kurarak , saglam alt yapilar saglanarak kalici bir çozume ulasilmis olunur .

aslinda mumkun olabilecek seylerden bahs ediyorum , maalesef bi o kadar imkansiz oldugunu'da biliyorum .

bu forum'e her girdigimde sari buton'a ( dugmeye ) tikliyorum umutla , fakat "U.N" kurulusun'un kimler tarafindan kuruldugunu ve kimler tarafindan yonetilip kimlerin ceplerini doldurdugunu bilmedigim ( bildigim ? ) için umudum yarida kalmiyor degil . paylasimlariniz için hepinize tesekurler .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir dostum anlatmıştı; Bir tanıdıklarının evinde televizyon arızalanmıştı, tamirci gelip televizyonun arkasını açmış ve arkasında bir sürü ekmek kırıntıları.Tabi kimin yaptıklarını hemen anlamışlar.Evin 4 yaşındaki yaramaz kızı. Bu hangi ailemizde gerçekleşirse Gerçekleşsin ilk göstereceğimiz tepki genellikle öfkeli bir davranıştır.

Tamircinin yanında bağırır aşırı gidenlerimiz onun yanında çocuklarını döverler. Fakat anne öyle yapmamış çocuğuyla konuşmayı denemiş ve arkasından hüngür hüngür ağlamaya başlamış.

Çocuk ekranda Afrika'daki aç çocukları gördükçe mutfaktan ekmek alıp televizyonun açık bulduğu tek yerinden arkasındaki ızgaralardan içeriye atıyormuş.

alinti

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Sevgili Whertus;

Bu topic'i havadan sudan konular başlığından buraya aldın ama diğer bölümlere giren arkadaşlarımızın göremediği konusunda bir kaygı oluştu bende.Bu mesajı özelden de atabilirdim ama arkadaşlarımın da fikrime destek olup olmayacağını veya doğru düşünüp düşünmediğimi yorumlamaları için buradan yazıyorum..

Eğer mümkünse bu topic diğer ana başlıklar altında da sabitlenebilirse daha yoğun katılım sağlanabilir sanırım.Tabiki katılım buraya mesaj yazan arkadaşlarla sınırlı değildir,girip te yazmayan arkadaşlarımı biliyorum ama yine de herkesin gördüğünü sanmıyorum.Sonuçta ben bu iletiyi yazmadan önce 1748 görüntülemeye karşılık 41 yorum vardı.E buda demek oluyor ki kaba bir hesapla enaz 1500 insan yiyecek alabilmiş.Üye sayısıyla karşılaştırıldığında pekte yüksek bir rakam değil bu..:(

Benimki sadece bir öneri,sevgi ve saygılarımla..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Whertus;

Bu topic'i havadan sudan konular başlığından buraya aldın ama diğer bölümlere giren arkadaşlarımızın göremediği konusunda bir kaygı oluştu bende.Bu mesajı özelden de atabilirdim ama arkadaşlarımın da fikrime destek olup olmayacağını veya doğru düşünüp düşünmediğimi yorumlamaları için buradan yazıyorum..

Eğer mümkünse bu topic diğer ana başlıklar altında da sabitlenebilirse daha yoğun katılım sağlanabilir sanırım.Tabiki katılım buraya mesaj yazan arkadaşlarla sınırlı değildir,girip te yazmayan arkadaşlarımı biliyorum ama yine de herkesin gördüğünü sanmıyorum.Sonuçta ben bu iletiyi yazmadan önce 1748 görüntülemeye karşılık 41 yorum vardı.E buda demek oluyor ki kaba bir hesapla enaz 1500 insan yiyecek alabilmiş.Üye sayısıyla karşılaştırıldığında pekte yüksek bir rakam değil bu..:(

Benimki sadece bir öneri,sevgi ve saygılarımla..

ben de Taurusmutis e katılıyorum.forum ana sayfasında herkesin gorebilecegi birsekilde yeralması gereken bir konu bu.saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Geçen yıldı , madalyonun öbür yüzünü ilk defa izlediğimde adeta donmuş kalmıştım..Sonra gözlerimin önünden adeta bir film şeridi aktı..Ellerimde tabakla çocuklarımın peşinde dolaştığımı, istediği herhangi bir şeyi hemen imkanlarım ölçüsünde onlara sunduğumu...ya ne bileyim işte her şeyi ,her şeyi izledim bir anda.

Sanki biraz da suçluluk duydum, istediklerine çok kolay ulaştırdığımız ve yokluk denen şeyi hiç hiç hissettirmediğimiz için.

Gerçi düzenlenen yardım kampanyalarında tüm ceplerini boşaltacak kadar da merhametli oldular, bunu nasıl becerdim bilmiyorum valla..Tek bildiğim içtikleri bir kutu kolanın parasını bile bağışlamaya yanaşmayan kimi arkadaşları tarafından uzaydan gelmiş biri gibi görülmeleri..

Ama herşey bizim elimizde; onlara iyi olanaklar sunabilsek bile tepkisiz , sorunlara sırtını dönen, sevgi ve merhamet sözcüklerinin anlamını bilmeyen , ben merkezci bireyler yetiştirmemek tamamen bizim elimizde..

Eğer ki biz onların gözünde iyi birer örnek olabilirsek, onlar da böylesi konularda sadece uzaktan seyirci olarak kalmayacaklar eminim buna...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

dünden beri nereye ekleyim bilemedim, yeni baslik ta acmak istemedim..

burasi güncelensin diye düsündüm..

saygilar

Yalın Ayaklı Diva'nın Afrikası

Müzik dünyasının çıplak ayaklı efsane vokali Cesearia Evora bu ay sonunda Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda İstanbullura unutulmaz bir müzik ziyafeti vermeye geliyor. İşte sanatçının Africa Noss adlı eserinin klibi...

1988 yılında De Silva isimli genç bir Fransız’ın teklifiyle Paris’e gidip “La Diva aux Pieds Nus” (Yalınayaklı Diva) isimli albümü kaydettiğinden beri tüm dünyada efsane haline gelen Cesaria Evora, 1995 yılında ilk kez Grammy adaylığına gösterildiğinden beri en çok satan isimlerden biri olmaya devam ederken Grammy dahil olmak üzere ödüllere doymayan diva bir kez daha Türk dinleyicileriyle buluşacak 60 yaşında bir dünya starı haline gelen Cesaria Evora daha önce Türkiye de dahil olmak üzere gittiği her ülkede konserleri kapalı gişe turneleriyle herkesi kendine tekrar hayran bırakmıştı.

Rogamar'la büyük ilgi gören ve 2006 yılında çıktığı dünya turnesiyle milyonlarca izleyiciye ulaşan müzik dünyasının yalın ayaklı divası Cesaria Evora, 18. Most Açıkhava Konserleri kapsamında 31 Temmuz'da Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkacak.

65 yaşındaki sanatçının şarkıları, Portekiz fadolarından Küba ve Afrika müziklerine uzanan geniş bir yelpazeyi yansıtıyor.

Most Production'ın geleneksel hale getirdiği Açıkhava konserleri 27 Temmuz Cuma günü saat 21.00'de Sezen Aksu konseri ile başlıyor.

Aksu 28 Temmuz'da da Açıkhava'da sahneye çıkacak. Açıkhava konserlerinde Sezen Aksu'nun ardından

29 Temmuz'da Yalın

30 Temmuz'da Erkin Koray,

31 Temmuz'da Cesaria Evora,

2 ve 3 Ağustos'ta Candan Erçetin,

5 Ağustos'ta Nilüfer sahneye çıkacak. Konserlerin tamamı saat 21.00'de başlayacak.

Biletler www.biletix.com adresinden biletix gişelerinden alınabilir.

(0 216 556 98 00) Cesaria Evora'nın konserinde birinci kategori biletleri 110 YTL.

İkinci kategori 88, üçüncü kategori 66 dördüncü kategori 55 YTL.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

slm ilk günüm ilk msj ım ilk yazım

öncelikle emeğine sağlık duyarlı bir davranıs

kim ne derse desin su konuda bile isteyen istediği tarafa cekmek istiyor.Öküzün altında buzagı aramaya gerek yok.Çarpıtmayada gerek yok.Arkadas konuyo acmıs tesekkur et, etmesende eleştirme.

Allahu teala ayagınıza dikende batsa benden bilin diyor. Bu sebepten her halimize sukur etmemiz lazım ve bişey oluncada sorgulamamız lazım.Konuyu acan arkadasıma eleştiri yapan arkadasım. tarihte lut kavmine ve helak olanlara bakkarsan ki,min ne yaptıgı ortaya cıkar. Ben bugun duyarsız kalırsam yarın benimde basıma gelecek.

Bunun da ne duzenle nede yönetimle alakası var KUresel ısın mayı hangi duzen getirdi desem sana yeterli olur herhalde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

her gelişimde bir kez tıklamaya çaılışıyorum

ve içimi bir huzur kaplıyor

çok kısa bir süre de olsa o yardıma muhtaç, açlık, yokluk ve sefalet içindeki insanları düşünüyorum

ve halimize şükrediyorum,

gerçekten vatanımız cennet vatanı

gerçekten onları düşününce bizlerin bolluk içerisinde yaşadığımızın farkına varıyorum

özellikle şu içerisinde bulunduğumuz ramazan ayında tuttuğumuz oruçlar bizim onları, onlar gibi açlık ve sefalet çekenleri daha iyi anlamamızı sağlamalı.. yoksa tuttuğumuz oruç sadece karnımızın aç kalmasından bize açlık vermesinden öte gidemez...

sevgi ve selamlar:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.