Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

SEN VARSIN ALLAH VAR

Renaultferrari

Önerilen İletiler

kendin kendin mi..? evet dersen

o halde ihtiyarlama kardeşim.. neden eskitiyorsun kendini.. eskitmesene

demek ki senin değil..

Sen varsın Allah var.. kardeşim..

kendini kendin mi yaptın ?

C= Hayır olur

O halde seni yapan her neyse.. senden daha iyi görür işitir... seni yapmış yaa..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah,sen,ben.... bunların hepsi sadece bir kelime bir laf.

İçlerini doldurmak bize kalmış.

Eğer herşeyi BİRlemekse amaç sen, ben, o kalırmı ? :lol:

Amaçın herşeyi kendini birlediğin gibi birlermekse o vakit sen olursun Allah olmaz.. :)

sen olsaydın.. tiksindiğin şeyleri yaparmıydın.. böçek haşeralar vs.. korktuğun şeyleri yarattırmıydın..

Demek ki Hakkın kendi kendisini birlediği bir birliktelikte Bir olduğunu ayılırsan sen ben karınca şu bu kalir mı? O kalır :)

O oluncada Muhabbet olur adelet olmaz.. adalette ikilik vardır sende varsın bende varım... O oluncada adalet olmuyor muhabbet oluyor.. peygamberin mucizesi evliyanın keramati.. havada uçmak şu bu değil.. insanlar arasında sevgiyi muhabbeti meydana getirmektir.. sen insanları sevebilirmisin canından daha fazla.. senin elinde mi.. senin çalışıpta meydana getirebileceğin bir şey mi ? Değil.

bizzat Allahın tarafından verdiği bir şeydir... diyor ya. Meryam için tarafımızdan ona bir sevgi verdik.. :)

o halde kaç yaşındasın.. 20-30-40.. peki 50 sene evvel şu var zannetiğin vucudun varmıydı.. yok

kendini bilirmiydin yok ismin varmıydı yok resmin varmıydı yok bir tanıyanın bilenin varmıydı yok

o halde demek ki bir tanıyanın varmış.. kim O ? :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amaçın herşeyi kendini birlediğin gibi birlermekse o vakit sen olursun Allah olmaz.. :)

sen olsaydın.. tiksindiğin şeyleri yaparmıydın.. böçek haşeralar vs.. korktuğun şeyleri yarattırmıydın..

Demek ki Hakkın kendi kendisini birlediği bir birliktelikte Bir olduğunu ayılırsan sen ben karınca şu bu kalir mı? O kalır :)

O oluncada Muhabbet olur adelet olmaz.. adalette ikilik vardır sende varsın bende varım... O oluncada adalet olmuyor muhabbet oluyor.. peygamberin mucizesi evliyanın keramati.. havada uçmak şu bu değil.. insanlar arasında sevgiyi muhabbeti meydana getirmektir.. sen insanları sevebilirmisin canından daha fazla.. senin elinde mi.. senin çalışıpta meydana getirebileceğin bir şey mi ? Değil.

bizzat Allahın tarafından verdiği bir şeydir... diyor ya. Meryam için tarafımızdan ona bir sevgi verdik.. :)

o halde kaç yaşındasın.. 20-30-40.. peki 50 sene evvel şu var zannetiğin vucudun varmıydı.. yok

kendini bilirmiydin yok ismin varmıydı yok resmin varmıydı yok bir tanıyanın bilenin varmıydı yok

o halde demek ki bir tanıyanın varmış.. kim O ? :)

:lol: Ya hu Allah Allah lığını bırakır mı tez elden.Kainatın Halifesini idrakla kendini bilen,Olur her zerrede aslını gören...

Bir den iki olucak elbet,ikiden de bir.Bu zikzaklar olmasa nerede zevk edilir? Bak Herşey bir yükten yüksüze dönüyor,elindeki fazlılığı atıyor.Gün olunca her fani gibi biz de atacaz şu kalıbı.Ardımızda ise olacak sadece hatıra ve anı..

İnsan lar,Bu aleme üç günlük der ler.Bir doğup,bir üreyip,bir hak a yürürler..Bu arada Hayatı deneyimleyip bir ini görüp,bir ini bilip,bir ini severler..

:clover: :lol::P:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O oluncada Muhabbet olur adelet olmaz.. adalette ikilik vardır sende varsın bende varım... O oluncada adalet olmuyor muhabbet oluyor..

ADalet... :unsure: Ad:isim,esma.

Yani aletlere verilen isim yada esmalar.Kısacası sıfatlar alemi.

Eee şimdi adalet olmazsa sohbet olurmu ?

maksat muhabbet olsun sn.renaultferrari :clover: (pekte uzun nikin var :) )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne anlatayım

ben kimim nerden geldim ne olucam nereye götürülüyorum..

gelmede gitmede gaye ne ? ve bana sormadılar. dünya denilen acaip bir alem vardır gelmek istermisin

neler hissediyorsun acaip bir alem... diye sordular mı hiç birimize.. hayır.. ve burada dünyanın herşeyine sahip olsanda yine sormuyor.. o halde gelmede gitmede gaye ne ?

bu cümleler temeldir. sofranın ekmeği tuzudur.. sofra değişir ekmek tuz değişmez..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.