Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

'Dövme gençliği bozar!..'

Efendi Türkler

Önerilen İletiler

'Dövme gençliği bozar!..'

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, üniversite öğrencilerini kentten kovdu.

160720090906047245095_2.jpg

Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim Bölümü öğrencilerinin, üniversite harçlarını karşılamak için gerçekleştirdikleri ticaret girişimi, Rize'yi karıştırdı.

Habertürk'ten Mustafa Bayrak'ın haberine göre, yaz etkinlikleri kapsamında oluşturulan fuan alanındaki portatif işyerlerinden kiralayan öğrenciler, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı tarafından "Dövme yaparak, Rizeli gençlere kötü alışkanlıklar kazandırdıkları" gerekçesiyle işyerinden çıkartıldı.

Başkan Bakırcı, "Bizim kültürümüzde dövme yok. Biz onlara gençliği kötü yönde aşılasınlar diye yer vermedik" dedi.

KTÜ öğrencileri ise "Kimseye kötü bişey aşılamadık. Bu işyerini kiralarken dövme, kulak delgisi gibi işler yapacağımızı söylemiştik" diyerek kendilerini savundu.

Yaz aylarında kentte portatif işyerleri oluşturulan fuar alanını öğrenen Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim Bölümü öğrencisi Vural Emekçi, birkaç arkadaşı ile birlikte işyerlerini kiraya veren ajansa başvurup, yaklaşık 12 metrekare olan Deniz Caddesi'ndeki dükkanlardan birini kiraladı. İşyerinde, kulak delgisi, karakalem portre resim, küpe, kolye ve dövme gibi konularda faaliyet göstermeye başladı. Kız öğrencilerin de aralarında bulunduğu grup, fuar alanındaki işyerinde kısa zamanda Rizeli gençlerin dikkatini çekti. Dövme yaptırmak isteyen gençlerin sayısı arttıkça, kentin mülki amirlerine şikayet sayısı da artmaya başladı. Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, zabıtalar aracılığıyla gençleri birkaç kez uyararak dövme işinden vazgeçmelerini istedi. İşyerindeki diğer ürünlerden kazanç sağlayamayan gençler, Başkan Bakırcı'nın bu talebine uymayınca, önceki gün fuar alanı zabıtaların baskınına uğradı. İşyerinin kapatıldığını tabliğ eden zabıtalar, gençlerden eşyalarını toplayıp, kenti terk etmelerini istedi. KTÜ öğrencileri de malzemeleri alıp, işyerini kapatarak memleketlerine döndü.

İşyerini kiralayan Vural Emekçi ise kendilerine yöneltilen suçlamaların yersiz olduğunu dile getirerek, "Yaz etkinlikleri kapsamında Rize'de fuar kurulduğunu öğrenince Trabzon'dan geldik ve okul harçlarımızı çıkartmak için dükkân açtık. İşyerimizi açarken dövme yapılacağını biliyorlardı. Ben resim öğretmenliği bölümünde okuyorum. Yaptığımız tabloları satıyorduk ancak bunlarla kirayı bile çıkarmamız mümkün değildi. Dövme konusunda aşırı talep alınca sevinmiştik. Ancak tam işler iyi giderken belediye başkanı sadece bizim işyerimizin kapatılmasını istemiş. Baskı olunca kapatmak zorunda kaldık" dedi.

Başkan Bakırcı: Bize uymaz

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da "Gençliğe örnek olacak işyerleri açılmasına biz de yardımcı oluruz. Ancak bu işyerlerinde uygunsuz halde bayanlar duruyordu. Gençliğimizin çeşitli yerlerine dövmeler yapıyorlardı. Bu ne bizim kültürümüze ne de bizim dinimize uyar. Rize gençliği ve Rize halkı böyle bir şeyi kaldıramaz. Rize'de bunlarla ilgili büyük tepki aldım. Biz dükkanı onlara gençliği kötü yönde aşılasınlar diye vermedik. Hiç kimse Rize'nin gençliğini bozamaz" dedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başkan Bakırcı: Bize uymaz

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da "Gençliğe örnek olacak işyerleri açılmasına biz de yardımcı oluruz. Ancak bu işyerlerinde uygunsuz halde bayanlar duruyordu. Gençliğimizin çeşitli yerlerine dövmeler yapıyorlardı. Bu ne bizim kültürümüze ne de bizim dinimize uyar. Rize gençliği ve Rize halkı böyle bir şeyi kaldıramaz. Rize'de bunlarla ilgili büyük tepki aldım. Biz dükkanı onlara gençliği kötü yönde aşılasınlar diye vermedik. Hiç kimse Rize'nin gençliğini bozamaz" dedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yav Efendi, dini yönü beni ilgilendirmiyor da, dövme ve pearcinglerden pek hoşlanmadığımı tepki alsa da daha önce de belirtmiştim. Hoşlanmıyorum yahu, zorla değil ya? Yer belediyenin. Vermez vermez. Özenti bazı şeylerin yaygınlaşmasına neden olur, bilirsin. Yayılmasın şu dövmeler yahu, ben istemiyorum. Göz zevkimi bozuyor. Pearcinglere ise bakamıyorum bile! Olmasın yahu! Ne faydası var? Olmayıversin? Çok heveslenen geçici dövme yapıştırsın, mıknatıslı pearcing taksın. Sonra hevesini alınca çıkarıversin. Kalıcı yaptırılır mı bunlar yav! Akıl işi değil...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yav Efendi, dini yönü beni ilgilendirmiyor da, dövme ve pearcinglerden pek hoşlanmadığımı tepki alsa da daha önce de belirtmiştim. Hoşlanmıyorum yahu, zorla değil ya? Yer belediyenin. Vermez vermez. Özenti bazı şeylerin yaygınlaşmasına neden olur, bilirsin. Yayılmasın şu dövmeler yahu, ben istemiyorum. Göz zevkimi bozuyor. Pearcinglere ise bakamıyorum bile! Olmasın yahu! Ne faydası var? Olmayıversin? Çok heveslenen geçici dövme yapıştırsın, mıknatıslı pearcing taksın. Sonra hevesini alınca çıkarıversin. Kalıcı yaptırılır mı bunlar yav! Akıl işi değil...

Arkadasim herkesin sahsi tercihidir ve buna kimseninde engel olmaya hakki yok derim. Bende bazi dövmeleri ic acici bulmuyorum ama asla yapmasinlar diyede kimseye cikis yapma hakkini kendimde bulmuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin demirefe' inan ki ilk tepki senden gelir diye bekledim bu yönde biliyorum daha öncede yazmistin :)

ve beklenen geldi..

yayginlasmiyor inan herseyin bir orantisi var oda onun icinde kaliyor..

Göz zevkimi bozuyor.

benim bozmuyor ama bir zevkte vermiyor.. örnegin dövmeli bir bayani plajda gördügüm zaman isterse cok güzel olsun itici geliyor hic bakamiyorum.. belki magandalar icin bir care :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

rizenin gençliği dövme ile bozulacaksa anoooooooo

karadeniz insanının böyle şeyleri vardır

küpe bozar dövme bozar norveç balığı bozar :D

nadir insanlar aslında ondan yani . Çok çabuk etkilenebilirler.Bu sebepten dışa kapalılar... ihihihi

hadi dövme kötü diyelim onun bahanesi var ıvır zıvır... ben orada seylan çayı işine girmek istiyorum rize yi bozar mı ??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dinci faşist zihniyetin bitmek bilmeyen saldırılarından biri daha... hiç şaşırmadım.. artık insanların vücutlarıyla da ne yapıp ne yapmayacağına onlar karar vermeye başladı... YAKINDA ONLAR ÖL DEDİĞİNDE ÖLÜNECEK YAŞA DEDİĞİNDE YAŞANACAK NEFES AL DENDİĞİNDE ALINACAK ALMA DEDİĞİNDE ALINMAYACAK!!!!

HALA DAHA TEHLİKENİN FARKINA VARAMADINIZ MI?? UYANALIM ARTIK

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nadir insanlar aslında ondan yani . Çok çabuk etkilenebilirler.Bu sebepten dışa kapalılar... ihihihi

hadi dövme kötü diyelim onun bahanesi var ıvır zıvır... ben orada seylan çayı işine girmek istiyorum rize yi bozar mı ??

Sadece hatirlatmak isterim, onlari "Rusunami" de bozdu bilirsiniz. Demekki erken bozulanlardan galiba bölge insanlari. Hepsi saka ama gercekten bu cagda utanc verici önlemler diyebilirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hele bir dene Bakırcı'dan önce karşında Suheda'yı bulursun ;)

Halis mulis içerisinde kimyasal hiç bir madde olmayan kendi çayımız varken o boyalı seylan çayı ha..

Kulağını ısırırım -_-

Ha bu arada haberle ilgilide yorum yapalım...

Konunun yukarıda anlatıldığı gibi olmadığını bizzat stanlarda görevli konuştuğum kişi aktardı bana..

Standı onlara veren Rize belediyesi,günlerdir oradalar bu standın kapatılmasının sebebi tamamen orayı işleten çocukların taşkınlıkları çevreye karşı verdikleri rahatsızlık ve şikayet,yani belediye başkanıyla bir ilgisi yok bu durumun..

Fuar organizasyonunu gerçekleştiren organizatör Hakan Güven tarafından bizzat uzaklaştırıldılar..

Her zaman ki gibi balon haberlerden biri işte.. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hele bir dene Bakırcı'dan önce karşında Suheda'yı bulursun ;)

Halis mulis içerisinde kimyasal hiç bir madde olmayan kendi çayımız varken o boyalı seylan çayı ha..

Kulağını ısırırım -_-

Ha bu arada haberle ilgilide yorum yapalım...

Konunun yukarıda anlatıldığı gibi olmadığını bizzat stanlarda görevli konuştuğum kişi aktardı bana..

Standı onlara veren Rize belediyesi,günlerdir oradalar bu standın kapatılmasının sebebi tamamen orayı işleten çocukların taşkınlıkları çevreye karşı verdikleri rahatsızlık ve şikayet,yani belediye başkanıyla bir ilgisi yok bu durumun..

Fuar organizasyonunu gerçekleştiren organizatör Hakan Güven tarafından bizzat uzaklaştırıldılar..

Her zaman ki gibi balon haberlerden biri işte.. ;)

Acaba Rize belediye baskani neden haberi yalanlamadiki dersiniz? Yoksa onun haberi yalanlama görevini sizmi üstlendiniz?

Haber belkide dusdugunuz gibi balon veya sisirme olabilir, cünki nede olsa Türkiye'den bir olaydan bahsediyoruz. Her haberin arkasinda gercektende bizleri süphede birakacak izler oluyor. Ama keske bu haberin balon oldugunu koskoca Rize'nin suclanan belediye baskani yapsaydi, daha da uygun olurdu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Acaba Rize belediye baskani neden haberi yalanlamadiki dersiniz? Yoksa onun haberi yalanlama görevini sizmi üstlendiniz?

Haber belkide dusdugunuz gibi balon veya sisirme olabilir, cünki nede olsa Türkiye'den bir olaydan bahsediyoruz. Her haberin arkasinda gercektende bizleri süphede birakacak izler oluyor. Ama keske bu haberin balon oldugunu koskoca Rize'nin suclanan belediye baskani yapsaydi, daha da uygun olurdu.

:)

Bakırcı benim birinci dereceden akrabam olmuyor savunma ihtiyacı duyayım size birinci ağızdan cevap yazdım inanmadınız buyurun o zaman..

Fuar organizasyonunu gerçekleştiren ajans organizatörü Hakan Güven yaptığı açıklamada, fuarın kendileri tarafından yapıldığını belirterek “Fuar öncesi firmalarla sözleşme imzalıyoruz. Fuarın genel kurallarına herkes uymalı, bu arkadaşlara bir farklılık olsun diye özellikle stant verdik. Ama bu arkadaşlar bizim de birçok kez uyarmamıza rağmen çevreye rahatsızlık vermeye başladı. Vatandaşlar bu arkadaşları sözlü ve yazılı olarak Rize Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bir çok kez şikayet etti. Artan şikayetler ve kendi gözlemlerimiz sonucunda fuarın genel kurallarına uymadıklarını gördüğümüz arkadaşlardan stantlarını boşaltmalarını istedik.” diye konuştu.

Haberde ayrıca Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın da açıklamasına yer verildi. Sözlerinin çarpıtıldığını belirten Bakırcı, “Bizim dövmecilere karşı olmamız söz konusu değil. Orada onların olması bir farklılıktı, güzeldi. Biz bu tür etkinlikleri destekleriz. Ancak haklarında Zabıta’ya çok şikayet gelmiş. Bizimle alakalı değil, özel firma yetkilileri de böyle uygun görmüş, orayı boşaltmış. Rize’de rahatsız olanlarda şikayet etmiş olabilir. Bunu bilemiyoruz” şeklinde konuştu.

alıntı 53haber

Başka yerdende yazayım..

KTÜ Resim Bölümü öğrencilerinin üniversite harçlıklarını karşılamak amacıyla kiraladıkları portatif işyerlerinden Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı tarafından çıkartılarak; kentten kovuldukları iddialarına sert tepki göstererek yalanlayan Başkan Bakırcı, konu hakkındaki haberleri de yalanlayarak, böyle bir gelişmenin olmadığını ileri sürdü.

‘Dövme Geçliği Bozar’ içerikli haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve kendisinin konu hakkında herhangi bir beyanatı ve açıklaması olmadığını kaydeden Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, “Ben ne kimseyi Rize’den kovdum ne de işyerlerinden çıkardım. Kimseye de bu konuya ilişkin bir açıklamada bulunmadım. Haberler tamamen asılsız ve dedikodu ürünüdür. Çıkmış bir onun bunun çocuğu bir şeyleri haber olarak bazı gazete ve internet sitelerine göndermiş, gazeteci arkadaşlarımız da bunlara itibar ederek haber diye yazmışlar. Bizden görüş almamışlar ama bizim adımıza açıklama yazmışlar. Söz konusu standı fuarı gezerken gördüm ve uygunsuz olmadığını, kültürümüze aykırı olduğunu belirterek uyardım. Ancak, bu yer hakkında gerek belediyemize ve gerek bana çok sayıda şikâyet geldi. Zabıtalarımız olumsuz tutanak tuttular. Biz de fuar alanıyla ilgili ve sorumlu firma yetkililerine uyarıda bulunduk. Ancak tekrar yineliyorum biz kimseyi yapmış olduğu işten dolayı aşağılamadık ve fuar alanından çıkartıp kentten kovmadık. Olaydan sizin anlatımınızla haberdar oldum ve gereken neyse onu yapacağız” dedi.alıntı gazeteveci net

O fuar tam bir aydır kurulalı yani o çocuklar bir aydır oradaydırlar kapanmak üzereyken neden kovulsunlar?

Nerede bir asparagas haber varsa peşinden koşuluyor..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla şimdi bu delikanlıyı hemen hemen her şey bozuyo... Pek delikanlıyı bozmayan bir şey tespit edemedim. Yani şimdi "delikanlıyı neler bozar" diye bi liste yapılmaya kalkışılsa, padişah fermanını geçer. İyisi mi "delikanlıyı neler bozmaz" listesi yapsa biri de, biz de delikanlılığın raconunu öğrensek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Gençliğe örnek olacak işyerleri açılmasına biz de yardımcı oluruz. Ancak bu işyerlerinde uygunsuz halde bayanlar duruyordu. Gençliğimizin çeşitli yerlerine dövmeler yapıyorlardı. Bu ne bizim kültürümüze ne de bizim dinimize uyar. Rize gençliği ve Rize halkı böyle birşeyi kaldıramaz. Biz dükkanı onlara gençliği kötü yönde aşılasınlar diye vermedik. Hiç kimse Rize gençliğini bozamaz."

Rize'deki fuar alanında portatif işyerlerinden birini kiralayarak karakalem portre resim,küpe, kolye ve dövme işleri yapan üniversite öğrencilerini kentten kovan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın Rize gençliğini kurtardıktan sonraki zafer konuşmasını okudunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Gençliğe örnek olacak işyerleri açılmasına biz de yardımcı oluruz. Ancak bu işyerlerinde uygunsuz halde bayanlar duruyordu. Gençliğimizin çeşitli yerlerine dövmeler yapıyorlardı. Bu ne bizim kültürümüze ne de bizim dinimize uyar. Rize gençliği ve Rize halkı böyle birşeyi kaldıramaz. Biz dükkanı onlara gençliği kötü yönde aşılasınlar diye vermedik. Hiç kimse Rize gençliğini bozamaz."

Rize'deki fuar alanında portatif işyerlerinden birini kiralayarak karakalem portre resim,küpe, kolye ve dövme işleri yapan üniversite öğrencilerini kentten kovan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın Rize gençliğini kurtardıktan sonraki zafer konuşmasını okudunuz.

Cok güzel bir "zafer" konusmasi. Tamda öyle bir baskana yakisir sekilde konusmus. Ama birileri yanilmiyorsam ayni konu hakkinda baska bir baslikta Rize belediye baskaninin bir alakasinin olmadigini bizlere yutturmaya calisiyordu. Yukaridaki yoazi ise tam tersini gösteriyor.

Baskanin tavri tam bir gericilik, yobazlik ve antidemokratik bir tutum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle başlığı görmemiştim sevgili "efendi türkler'den" özür dilerim :clover:

ben balon haber olduğunu düşünmüyorum. ktü'de açlık grevi yapan öğrencilere yapılan muameleye bizzat şahit olduğum için, bir belediye başkanından hele de akp'li bir belediye başkanından duyunca şaşırmayacağım sözlerdir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle başlığı görmemiştim sevgili "efendi türkler'den" özür dilerim :clover:

ben balon haber olduğunu düşünmüyorum. ktü'de açlık grevi yapan öğrencilere yapılan muameleye bizzat şahit olduğum için, bir belediye başkanından hele de akp'li bir belediye başkanından duyunca şaşırmayacağım sözlerdir..

Sayin AÇA' bir basligi acarken tabiiki belli hislerle belli yaklasimlarla vede var olan gerceklerle acarsin..belki balon haberde olabilirdi.. fakat ülkemiz bu gercegin icinde yasiyor görmeleri icin birileri balonu gaz doldurup havaya salmisda olabilir?

iste orasi beni ilgilendirmiyor ben yasantimza bakiyorum

Dövme gençliği bozar! Ükemizde hersey birilerini bozuyor, bu gercegi bakiyorum acaba diyorum? NEDEN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dövmenin pek sağlıklı olmadığı konusuna katılmakla birlikte, yine de sevdiğimi söylemek isterim...

Dövme güzel şey; bunu gelenek olarak benimseyen toplumlar da var zaten...

Ama yine de kişisel bir tercihtir nihayetinde...

Ben seviyorum dövmeyi.

Kendi dövmemi de kendim yapıyorum;

Benide hiç bozmuyor valla...

Hatta bugün bir dövme daha yapmayı planlıyorum :)

Ancak dövme yaptıran herkesin ortak bir düşüncesi var;

O iğnenin tendeki acısı bağımlılık yaratabiliyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben bayılıyorum dövmeye :wub:

Yaptırayım diyorum ama paraya kıyamıyorum,pahalı pahalı...

Kriz var.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.