Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sen kimsin ya?

suheda_

Önerilen İletiler

Önceki akşam telefonla konuşuyorum,bir anda tüm dikkatimi açık olan tvde geçen diyaloğa yönelttim.

Malum şahsiyet hayat arkadaşı ile (artık gayri meşru tabirler tarih oldu biliyorsunuz modern bir ülke olacağız ya)bir gece kulubunden çıkıyor sarhoş,bu arada belirtmeden geçemiyeceğim sarhoş insanlar nedense bana son derece tiksindirici geliyor.

Sunucu mikrofonu adama uzatıyor "sevgililer gününümü kutladınız"adam tüylerimi diken diken eden sözüm ona espirisini yapıyor"hayır Çanakkale şehitlerini kutladık"...hayat arkadaşı pek bir keyfleniyor bu espiriye tiz kahkahası ile cevap veriyor.

Kutlama ile anmayı birbirinden ayırd edemeyecek kadar bilgisiz olabilirsin,ne söylediğini bilmeyecek kadar sarhoşta olabilirsin.

Ama hiç bir şey o şehitleri espiri malzemesi yapmanı haklı göstermez,zira dervişin fikri neyse zikri de odur.

Karikatür dergisinden fırlamış suratıyla topluma en ufak bir faydası dokunmayan malum karısı sayesinde ekranlarla tanışıp ünlü olan,evliliği boyunca yaptığı ihanetlerle haber bültenlerinin vaz geçilmez malzemesi haline gelen bu insanı yada insanları biz toplumun neresinde görüyoruz?

Bunlar ve bağlı bulundukları camianın tüm mensupları bana göre toplumun ahlak ve kültürü için bir mayın görevi yapmaktadırlar.

Türk aile yapısını tepe taklak edip bununla övünen,bir gecelik ilişkilerinin adını aşk koyup masum göstermeye çalışan bir guruh var bu ülkede...

Ve bu guruh Çanakkale şehitlerini espiri malzemesi yapacak kadar pervasız,saygısız ama arkasında hayran kitleleri mevcut olanlar..

Kınamakla kalmayıp lanetliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU insanlar kimlerden bu cesareti alıyor bir düşünün bakalım. Bu ülkenin en kutsal değerleri bir takım ne ****** belirsiz kişilerin ağzına sakız oldu. Seviyesizlik gırtlağa kadar. Kerameti kendinden menkul bir yığın meczup TV kanallarını dolaşıp ileri geri ahkam kesiyor. Her taraftan hacılar, hocalar , şeyhler , şıhlar mantar gibi bitti, kitleleri peşlerine takıyorlar.

Evet dostum size katılıyorum. Demokrasi kalkanı arkasına sığınıp ülke değerlerini hiçe sayanlara, bunlara söz söyletenlere yüzbin kere lanet olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çanakkale ne demek?

-Emperyalist Haçlı Batı?nın HİLAL?e saldırdığı yer demek.

-Buna karşı ?DUR? demek.?GEÇEMEZSİN? demek.?TÜRK?Ü YENEMEZSİN? demek.

-Son Osmanlı?nın şahlandığı,bayraklaştığı yer demek.

-Aynalı Çarşı demek,Tabyalar demek,Boğaz demek.

Diyarbakırlısı,Vanlısı,Erzurumlusu,Trabzonlusu,İst anbullusu,Amasyalısı,Trakyalısı,Makedonyalısının HEP BİR MİLLETİN EVLATLARI,HEP AYNI CEVHERİN DAMARLARI olduğu yer demek.

-Gencecik liselilerin,öğretmenlerin,harbiyelilerin,tıbbiyeli lerin ölüme koşarak gittikleri yer demek.

-Üç nesil üniversitelilerin,bir nesil liselilerin vatana kurban edilidiği yer demek.

-Asil Türk milletinin kadın,erkeği,kızı,kızanı ile varını,yoğunu ortaya koyduğu yer demek.

-Döktüğü mayınlarla düşman zırhlılarının saf dışı kalmasını sağlayan Nusrat Mayın Gemisi demek!Mayın kumandanı Kasımpaşalı Binbaşı Nizami Bey,gemi kaptanı Tophaneli Yüzbaşı Hakkı Bey demek...

-Seddülbahir,Arıburnu,Conkbayırı,Anafartalar,Kocaçi mentepe,Alçıtepe demek...

-Ertuğrul Koyu,Mortu Koyu,Kerevizdere,Zığındere,Kanlıdere demek...

-Yenilmez Armada?nın bozguna uğratıldığı yer demek...

-Metrekareye 6000 merminin düştüğü yer demek...

-Kafa,göz,gövde,bacak,kol,çene,parmak,el ve ayakların vadilere sağanak sağanak yağdığı yer demek.

-Mehmetçiğin kurşun yağmuru altında arada kalmış yaralı düşman subayını sırtlayıp düşman mevzilerine ***ürerek insanlık dersi verdiği yer demek.

-Sahilden açığa doğru 50 metrelik kısmın kıpkırmızı kesildiği yer demek.

-Şanlı Peygamberimizin şehitleri beklediği yer demek.

-Çanakkale;üç kıtaya hükmetmiş Osmanlı?nın son zaferi ve Kurtuluş Savaşı?nın müjdecisi demek.

-Çarlık Rusya?sının çöküşüne sebep olmak demek.

-Düvel-i Muazzama?nın HASTA ADAM olarak niteledikleri Osmanlı?ya son darbeyi vurmak isterken,kendi kazdıkları kuyuya düşmeleri demek.Meşhur Osmanlı tokadını yedikleri yer demek.

-Birlik ve bütünlüğün,okumuş ile okumamışın kaynaştığı,kardeşleşmenin şahlandığı yer demek.

-Askere gönderilirken anaları tarafından tetik prmakları kınalanarak vatan imdadına yetiştirilen,Anadolu,Kafkasya ve Rumeli koçyiğitlerinin,arslanlar gibi vuruşarak cenk ettiği Er Meydanı demek.

-Komutanların erleriyle,omuz omuza,gönül gönüle ALLAH ALLAH nidalarıyla yeri göğü inleterek hücuma kalktığı yer demek.

-Vatan uğruna 253 bin şehidin verildiği yer demek.

-Bir devrin battığı,bir vatan kalbinin attığı yer demek...

-Türk?ün bayrak,din,vatan için ölüme meydan okuduğu yer demek.

Kan,can,iman,destan,vatan,mermi,süngü,top,tüfek,şehadet demek...

alıntı

birde bek ekleyeyim Çanakkale demek 250 bin gencini 94 yıl sonra aynı nesilden birinin espiri malzemesi yaparak kemiklerinin sızlatılması demek..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU insanlar kimlerden bu cesareti alıyor bir düşünün bakalım. Bu ülkenin en kutsal değerleri bir takım ne ****** belirsiz kişilerin ağzına sakız oldu. Seviyesizlik gırtlağa kadar. Kerameti kendinden menkul bir yığın meczup TV kanallarını dolaşıp ileri geri ahkam kesiyor. Her taraftan hacılar, hocalar , şeyhler , şıhlar mantar gibi bitti, kitleleri peşlerine takıyorlar.

Evet dostum size katılıyorum. Demokrasi kalkanı arkasına sığınıp ülke değerlerini hiçe sayanlara, bunlara söz söyletenlere yüzbin kere lanet olsun.

Dün önümüze Asala´ya koyanlar dün önümüze pkk yi koyanlar bugün önümüze nihayet en büyük zaafiyatimizi ortaya koyuyorlar.. hacılar, hocalar , şeyhler , şıhlar

Bundan daha büyük silah olabilir mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önceki akşam telefonla konuşuyorum,bir anda tüm dikkatimi açık olan tvde geçen diyaloğa yönelttim.

Malum şahsiyet hayat arkadaşı ile (artık gayri meşru tabirler tarih oldu biliyorsunuz modern bir ülke olacağız ya)bir gece kulubunden çıkıyor sarhoş,bu arada belirtmeden geçemiyeceğim sarhoş insanlar nedense bana son derece tiksindirici geliyor.

Sunucu mikrofonu adama uzatıyor "sevgililer gününümü kutladınız"adam tüylerimi diken diken eden sözüm ona espirisini yapıyor"hayır Çanakkale şehitlerini kutladık"...hayat arkadaşı pek bir keyfleniyor bu espiriye tiz kahkahası ile cevap veriyor.

Kutlama ile anmayı birbirinden ayırd edemeyecek kadar bilgisiz olabilirsin,ne söylediğini bilmeyecek kadar sarhoşta olabilirsin.

Ama hiç bir şey o şehitleri espiri malzemesi yapmanı haklı göstermez,zira dervişin fikri neyse zikri de odur.

Karikatür dergisinden fırlamış suratıyla topluma en ufak bir faydası dokunmayan malum karısı sayesinde ekranlarla tanışıp ünlü olan,evliliği boyunca yaptığı ihanetlerle haber bültenlerinin vaz geçilmez malzemesi haline gelen bu insanı yada insanları biz toplumun neresinde görüyoruz?

Bunlar ve bağlı bulundukları camianın tüm mensupları bana göre toplumun ahlak ve kültürü için bir mayın görevi yapmaktadırlar.

Türk aile yapısını tepe taklak edip bununla övünen,bir gecelik ilişkilerinin adını aşk koyup masum göstermeye çalışan bir guruh var bu ülkede...

Ve bu guruh Çanakkale şehitlerini espiri malzemesi yapacak kadar pervasız,saygısız ama arkasında hayran kitleleri mevcut olanlar..

Olay ne? Bir tane densiz çıkmış, çok çirkin bir laf etmiş. Ancak Suheda bu ne düşmanlık böyle ?

Bak Mevlana ile ilgili yazmışsın. Biraz onun o engin hoşgörüsünün gözünden bakmayı denesene. Guruh, Cenah, İnsanlar ? Herkes kendi hayatını yaşar. Herkesin bedeni kendisine aittir. Ve kendi hayatını istediği yaşar. Bedenini istediği gibi kullanır. Kimseyi yaşadığı kendi hayatıyla, bedenini nasıl kullandığıyla böyle tanımlamak ve düşmanca ithamlarda bulunmak reva değil.

Bir densiz çirkin bir laf söylediyse bu onun hatasıdır onu bağlar. Ancak senin yaptığın, bir densizin söylediği çirkin sözle, araya senin gibi yaşamayan insanlar sokuşturarak, bunları birleştirerek ithamlarda bulunmak. Neyin sevdası bu. "Alkol" "tek gecelik ilişki" yi araya sokuşturmak ?

Şimdi bir düşünelim. Hüseyin Üzmez adlı densizin yaptıkları ve söyledikleri seni tanımlıyor mu ?

Bir densiz bir laf söylemiş, bunun üzerinden, alkol alanlar, tek gecelik ilişki yaşayanlar bilmemneler. Bu nasıl bir bakış açısı ?

......

Zaten memlekette "türk aile yapısı" bilmemne diye diye gençleri iyice içlerine kapattılar. Sonunda kadınların sokakta yürüyemediği, taşrasından şehirlerine , aile içi seksinden, çocuklara tecavüze, tacize kadar sapıklığın kol gezdiği bir toplum olup çıktık.

Hangi Avrupa ülkesinde sen bu kadar sapıklık gördün ? Bu kadar tecavüz gördün? Bu kadar ensest vakası gördün ? Bu kadar taciz gördün ? Bu kadar "ters ilişki" gördün ?

Sade Türkiye içinde geçerli değil. Dünya'da en çok sapıklığın yaşandığı ülkeler. En tutucu ülkelerdir.

Ahlak zabıtalığının sonu böyle bir toplumdur işte.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olay ne? Bir tane densiz çıkmış, çok çirkin bir laf etmiş. Ancak Suheda bu ne düşmanlık böyle ?

Bak Mevlana ile ilgili yazmışsın. Biraz onun o engin hoşgörüsünün gözünden bakmayı denesene. Guruh, Cenah, İnsanlar ? Herkes kendi hayatını yaşar. Herkesin bedeni kendisine aittir. Ve kendi hayatını istediği yaşar. Bedenini istediği gibi kullanır. Kimseyi yaşadığı kendi hayatıyla, bedenini nasıl kullandığıyla böyle tanımlamak ve düşmanca ithamlarda bulunmak reva değil.

Bir densiz çirkin bir laf söylediyse bu onun hatasıdır onu bağlar. Ancak senin yaptığın, bir densizin söylediği çirkin sözle, araya senin gibi yaşamayan insanlar sokuşturarak, bunları birleştirerek ithamlarda bulunmak. Neyin sevdası bu. "Alkol" "tek gecelik ilişki" yi araya sokuşturmak ?

Şimdi bir düşünelim. Hüseyin Üzmez adlı densizin yaptıkları ve söyledikleri seni tanımlıyor mu ?

Bir densiz bir laf söylemiş, bunun üzerinden, alkol alanlar, tek gecelik ilişki yaşayanlar bilmemneler. Bu nasıl bir bakış açısı ?

......

Zaten memlekette "türk aile yapısı" bilmemne diye diye gençleri iyice içlerine kapattılar. Sonunda kadınların sokakta yürüyemediği, taşrasından şehirlerine , aile içi seksinden, çocuklara tecavüze, tacize kadar sapıklığın kol gezdiği bir toplum olup çıktık.

Hangi Avrupa ülkesinde sen bu kadar sapıklık gördün ? Bu kadar tecavüz gördün? Bu kadar ensest vakası gördün ? Bu kadar taciz gördün ? Bu kadar "ters ilişki" gördün ?

Sade Türkiye içinde geçerli değil. Dünya'da en çok sapıklığın yaşandığı ülkeler. En tutucu ülkelerdir.

Ahlak zabıtalığının sonu böyle bir toplumdur işte.

Bu da doğru! Herkes bir bilen oldu. Diğerleri de onlara göre yaşamalı! Bu konuşanlara zavallılar deyip gülüp geçmek başka, buradan yola çıkıp tüm bir kesimi topa tutmak başka!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olayı çarpıtmayalım benim söylemek istediğim apaçık ortada kutsiyet arz eden değerleri kimse kendine espiri malzemesi yapmasın.

250 bin şehit vermişiz adam kalkıyor "çanakkale şehitlerini kutladık"diyor yanındaki ne idüğü belirsizde çatlak kahkahalarla gülüyor.aklına başka bir şey gelmedimi?

bumudur o gencecik çocuklara karşı duyulan vefa borcu,yarın çıkar bir diğeride teröre verdiğimiz şehitler için aynısı der..

Bu ne öfkeymiş!!bak sen,sen sahip çıkmayabilirsin ben sonuna kadar sahip çıkarım.

Birinin koynundan çıkıp ötekinin koynuna giremediği için değilmi ensestler,taciler,tecavüzler sapıklığın açıklaması yada savunması bumu oldu şimdi?

Hüseyin Üzmez denilen şahsın evinde gencecik karısı mevcutken yapmadımı o çirkin eylemleri..

Neyi savunuyorsunuz yada neyle itham etmeye çalışıyorsunuz.

Kimsenin içmesi benim umurumda değil ama içipte birine öbürüne zarar verirse dil uzatırsa kimse kusura bakmasın ben sessiz kalamam..

Şimdi adam sarhoştu diye hoş göreceğiz onu bu vatanın hiç bir değeri sarhoş ağızların mezesi değildir.

Bir bölücüye nasıl tepki verirsem onada aynı tepkiyi veririm.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ata’ya saygı duruşunda sap gibi durmaya gerek yok.

Her 10 Kasım’da yaygara koparılıyor.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir lafı koca bir yalandır. Egemenlik kayısız şartsız Allah’ındır.

Askerlik yan gelip yatma yeri değil.

vs. vs.

Ulu Önder'imize ve O'nun yoktan var ettiği Cumhuriyet'e ve bu Cumhuriyet'i korumakla görevlendirilenlere dil uzatanlar olduktan sonra, şehitler hakkında espri yapmışlar... çok mu?

Ne yazık ki, Türkiye'de artık bir çok kişi haddi aşan cümleler sarf ediyor. Bir başbakan bunu yaptıktan sonra gerisini siz düşünün!

Ha!, arkasında hayran kitleleri olan bir başka güruh da, dini alet edip ortalığı kasıp kavuruyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kim bu adı sir gibi saklanan malum sahsiyet .. Herkes birseyler yazmis konu hakkinda ama halen konuyu acan arkadastan baska kim oldugunu bilen yok.. Once kim oldugunu bilsek daha sonra yorumlari oyle yapsak daha mantikli degilmi.. Kim oldugunu bilirsek belki gecmiste baska hatalar yaptigini ve bunlari biribiriyle kiyasliyarak yorum yapmak daha dogru olur..

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kim bu adı sir gibi saklanan malum sahsiyet .. Herkes birseyler yazmis konu hakkinda ama halen konuyu acan arkadastan baska kim oldugunu bilen yok.. Once kim oldugunu bilsek daha sonra yorumlari oyle yapsak daha mantikli degilmi.. Kim oldugunu bilirsek belki gecmiste baska hatalar yaptigini ve bunlari biribiriyle kiyasliyarak yorum yapmak daha dogru olur..

saygilar

Geçekten de, kimden bahsediyoruz sahi biz, hepimiz çalakalem yazıyoruz ama :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kim olduğunun ne önemi var?

önemli olan söylenen sözdür,neden "babamın ölüm yıldönümünü kutluyorum" diye bir espri yapmayıp espirisine Çanakkale Şehitlerini malzeme yapmıştır..konu bundan ibarettir.

birde ya gerçekten şu her olaya siyasi bir süs verip değerlendirme çabasına bir son verilsin ciddi anlamda hem midemi kaldırıyor hemde basitlik geliyor bana bu durum..

Neredeyse her konunun arkasından aynı muhabbet,öyle ki içleri nasıl bir kasvetle kaplanmış ki bu insanların artık değerleri bile senin benim diye ikiye bölmüşler,En azından benim açtığım topicte bana karşı yapılmasın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk milletini birarada tutan temel değerlerin gençler arasında espri konusu olması yeni değildir. Bu gibi davranışlar, özellikle, 12 Eylül darbesinin ardından topluma yoğun bir şekilde sunulan, içi boşaltılmış, şekilci, slogancı Atatürkçülüğün, özellikle gençler tarafından bilinçsizce tepki ile karşılanması sonucu gelişen meyvalarıdır.

Bunun yanında, bu tip gibi tavırların yaygınlaşması, magazin dünyasının yanı sıra toplumun gözü önündeki yarışma sunucuları, komedi dizisi senaristleri sayesinde olmuştur. Örneğin, M.Ali Erbil gibi, her türlü konuyu espri malzemesi yapan insanlar, içi boşaltılarak sloganlaştırılan Atatürk'ün özdeyişlerini yada Kurtuluş savaşımızla yada Çanakkale savaşları ile ilgili değerleri malzeme etmekten çekinmezler.

Hepimizin bildiği, birisi 'Çanakkale' derse diğeri 'Geçilmez' diyerek espri yapar yada Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' sözüne esprili gönderme yapan türevleri hemen her ortamda söylenir. Ama M.Ali Erbil gibileri, iş Fethullah hocaya gelince nedense ciddileşiverir.

Yani, olay ne K.Çilingiroğluna ait münferit bir durumdur, ne de alkolle ilgili bir şeydir. Bu tip espriler(!), bir çok insan tarafından gayet ayıkken de yapılabilmekte ve bu durum, maalesef toplumumuz tarafından kanıksanmış durumdadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu olaydaki densizlik, kişisel olabilir. Toplumsal açıdan eleştirilecek yanı, bu kişilere çok önemli insan, yaptıkları abukluklara önemli işler muamelesi çekilmesi.

Suçlu medya mı, parazzi muhabirleri mi, tam olarak değil. Halkta gerçek anlamda magazinel bir merak var. Kim kimi koluna takıp hangi gece kulübünde eğlendi, bunu merak edenler ve öğrenmek isteyenler gerçekten azımsanmayacak miktarda var. Son dedikoduları öğrenmeden yatağa girdiğinde uyuyamayanlar malesef var. Bu nasıl bir boşluk duygusudur, bilemiyorum.

Yapabileceğimiz, eleştirmek. Eleştiriyorum, boş ve abuk işler bunlar diyorum, Sayın suheda'ya bu açıdan hak veriyorum.

Bakın bir başkası resmen ve alenen kişilik problemi yaşıyor, klinik tedavi görecek düzeyde psikolojik sorunu var, programına çağırdığı konuklarına karşı dengesiz hareketler sergiliyor, ama el üstünde tutuluyor mu, evet tutuluyor.

Bunun bir toplumsal çarpıklık olduğu kesin ve eleştirilmesi gerekiyor, ben de eleştiriye katılıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama M.Ali Erbil gibileri, iş Fethullah hocaya gelince nedense ciddileşiverir.

Yani, olay ne K.Çilingiroğluna ait münferit bir durumdur, ne de alkolle ilgili bir şeydir. Bu tip espriler(!), bir çok insan tarafından gayet ayıkken de yapılabilmekte ve bu durum, maalesef toplumumuz tarafından kanıksanmış durumdadır.

Hayvansever bir insanı "köpeği ile yatıp kalkan adam" olarak tanımlayabilen bir başbakanın en çok oyu aldığı bir ülkede yaşıyorsak, bir çok şey kanıksanmış demektir.

Ülkede en popüler tiplemeye bakın: Recep İvedik!

Köpeği ile yatıp kalkmakla suçlanan adamın dediği gibi: "Göbeğini kaşıyan adam revaçta"... Pek söylenecek başka şey de yok...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.