Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Allahın gücünün yetmediği an

qwerasdf

Önerilen İletiler

BEN YAŞADIKÇA KUR'AN'IN BENDESİYİM

HZ. MUHAMMED MUSTAFA'NIN YOLUNUN TOZUYUM

Türkiye üzerinde oyunlar oynandığı doğrudur, Necip fazıl'ın rüyası büyük doğu'dan uyutularak, aldatılarak siyonizm rüyası büyük ortadoğu'ya geçişimizse kastınız doğru olabilirsiniz; lakin insanın yaradılış gayesi dini nasıl hayattan uzak tutacaksınız. içini laiklik gibi bir kavramla doldurarak mı?

veya yanlış anladım, siz diyorsanız namaz kılmak farzdır, hz muhammed'i Allah'ın kulu ve rasülü olduğuna inanmak ve iman etmek şarttır bende buna inanıyorum o zaman islamı söylemek neden bu kadar zor, islam zaten budur. yok türkçe ise derdiniz, doğru yol dersiniz, büyük tanrı dersiniz, tanrı ile buluşmanızı türkçe yaparsınız. (arapça namaz) saygıdeğer (bu sayın türkçe mi bilmiyorum) muhammedi tanrının elçisi ve yarattığı olarak kabul ediyorum dersiniz bunu da kimseye karışmadıkça (ki laiklik buysa) böyle yaparsınız.

ama batı uygarlığı yerine şark kültürünün zenginliği, farsça, arapça yani osmanlıcayı derslerimizde okutsaydılar bu gericilik mi olurdu? yok o zaman medeni olan batıyla ticaretimiz sekteye uğrardı, çünkü devir onların dilinin kabul olduğu devir. böyle oldukça nasıl olurda gelecek olan hangi hükümet olursa olsun bu hemegonya altına girmez? dinimiz imanımız para olunca, ekonomi olunca nasıl bir sınav olarak karşımıza çıkıp bizi korkutacak yoksulluğa karşı takva gösteririz.

rejim değişiyor mu? değişmiyor tabi ki, değişemez. çünkü bir önceki de hak değildi, şimdi ki de hak değil. Hak korkusundan başka korkunun hüküm sürdüğü yerde adalet mi olur? orada sadece çıkar hesapları, sayısız yalan ve dalavere olur.

ama yinede aynı topraklarda yaşıyoruz dediğiniz gibi bu kadar derdin ortasında birbirimize düşme zamanı değildir.

yine de teşekkür ederim, samimi oluşunuza inanarak. dilerim kalbinizi kırmamışımdır veya kendime ve inancıma karşı kötü zanda bulunmanıza sebep olmamışımdır. eğer yazmak nasib olursa diğerlerinde daha dikkat ederim.

esenlikle kalın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 125
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

:)

İnsana doğruyu ve gerçeği mistik olaylarla değil bütün çıplaklığı ile anlatan, gerçeği hikayeler ile değil gerçeklerle söyleyen ve araştırmayı, sorgulamayı zorunlu kılan, insana insan olduğu ve doğaya doğa olduğu için saygı duyan ve değer veren, kimseye hiçbirşey vaad etmeden doğru yola sevkeden, gerçekçi insani duyguları her zaman herşeyin üstünde tutan, inanç sistemine, diline, ırkına bakmadan insanları sevmeyi öğreten bir dine mensubum. Sence hangisi?

Yeterli mi? Bana sorarsan adı hiç önemli değil.

Değil...

Gerçekleri söyleyen kim veya kimler mesela...

Araştırma ve sorgulama neticesi ne 21. yüzyılda mesela...

Doğaya ve İnsana saygı duyup kimseye bir şey vaad etmeyen ne mesela...

Gerçekçi İnsani duyguları herşeyin üstünde tutan İnanç sistemi ne mesela...

Diline,ırkına bakmayan inanç sistemi ne mesela...

Mistik olmayan olaylar ne, yani Kainatın ve İnsanın gerçeği ne mesela...

Kainat ve İnsan nasıl oluştu gibi mesela...

İnsanlığın ve Kainat'ın geleceği nasıl olacak acaba bu veriler eşliğinde mesela...

Gibi vs vs mesela...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsana doğruyu ve gerçeği mistik olaylarla değil bütün çıplaklığı ile anlatan, gerçeği hikayeler ile değil gerçeklerle söyleyen ve araştırmayı, sorgulamayı zorunlu kılan, insana insan olduğu ve doğaya doğa olduğu için saygı duyan ve değer veren, kimseye hiçbirşey vaad etmeden doğru yola sevkeden, gerçekçi insani duyguları her zaman herşeyin üstünde tutan, inanç sistemine, diline, ırkına bakmadan insanları sevmeyi öğreten bir dine mensubum. Sence hangisi?

Alıntı Yarasa

Altına imzamı çakarım o kadar güzel ve yararlı...

Yarasa kardeşim...Yararlı olmasa Yaramasa derler zaten. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı Yarasa

Altına imzamı çakarım o kadar güzel ve yararlı...

Yarasa kardeşim...Yararlı olmasa Yaramasa derler zaten. :)

Teşekkürler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“dışı sahray-ı kesrette, içi umman-ı vahdette”

düşündüklerini gören, gördüğünü düşünenlerden gelir zaten yoksa Eşrefi Mahlukat olmaz,Mahluk seviyesinde kalır İnsan. ALLAH c.c. bir tane Amenna ve saddakna fakat ALLAH anlayışı İnsan sayısınca çok yanlış,bu söz; allahın yarattığında allah'tan işaretler bulmak, allah'ta ise kulda bulunan özelliklere dair cüzz-i izler aramaktır, ve İnsanların sayıca çokluğu kesret doğru ve İnsanda olan Yüz trilyon hücrede kesret fakat Sayısız rızıklar, Rezzak isminin birer tecellisi olmada birleşirler. Bütün hayatlar da Muhyi isminin tecellisi olmada vahdete ererler. Bütün mahlukatın tek bir Halık’ı, bütün mülk aleminin tek bir Maliki olduğuna inanan insanlar kesretten vahdete ermişlerdir yoksa; Allah..evet..fakat bu gezegendeki adı galiba İNSAN.. yanlış.

"sarıgöl",

Allah'ın doksan dokuz isminde olan insanın,bir nebzede kendine bakarak Allah'ı anlamaya çalışması yanlış mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsana doğruyu ve gerçeği mistik olaylarla değil bütün çıplaklığı ile anlatan, gerçeği hikayeler ile değil gerçeklerle söyleyen ve araştırmayı, sorgulamayı zorunlu kılan, insana insan olduğu ve doğaya doğa olduğu için saygı duyan ve değer veren, kimseye hiçbirşey vaad etmeden doğru yola sevkeden, gerçekçi insani duyguları her zaman herşeyin üstünde tutan, inanç sistemine, diline, ırkına bakmadan insanları sevmeyi öğreten bir dine mensubum

imza da nedir, ben buna iman ederim.

insana doğruyu gerçeklerle anlatmak:

BEN İNSANLARI ANCAK BANA İBADET ETSİNLER DİYE YARATTIM

araştırmayı sorgulamayı zorunlu kılan

yaratan rabbin adıyla oku. o, insanı bir alak'tan yarattı. oku, rabbin en büyük kerem sahibidir ki o, kalemle (yazmayı) öğretendir. İnsana bilmediğini öğretendir. hayır; gerçekten insan, azar. kendini müstağni gördüğünden. Şüphesiz, dönüş yalnızca rabbinedir

insana insan olduğu ve doğaya doğa olduğu için saygı duyan ve değer veren

?Kim bir canı, kısas olmadan veya yeryüzünde bir fesadı olmaksızın öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de birinin hayatına vesile olursa, sanki bütün insanları hayatlandırmış gibidir.?

Arabin Arap olmayana, Arap olmayanin da Arap üzerine üstünlügü olmadigi gibi; kirmizi tenlinin siyah üzerine, siyahin

da kirmizi tenli üzerinde bir üstünlügü yoktur.

kimseye hiçbirşey vaad etmeden doğru yola sevkeden derken doğru yolu vaad etmişsiniz, buda bana yeter zira Maksat cennet cehennem korkusu değildir, Allah'ın razı olmasıdır

bahsettiğiniz buysa ne güzel

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı Yarasa

madem okadar mükemmel bir din söyleyin,biz de mahrum kalmayalım araştırıp gerçekten mükemmel olup olmadığına bakalım

kim "BENİM YOĞURDUM EKŞİDİR"der

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insana insan olduğu ve doğaya doğa olduğu için saygı duyan ve değer veren

Şu ayetler size ne ifade ediyor?

Maide-51. EY inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır.

Tevbe-28. Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir *****. Onun için bu yıllarından sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar. Eğer yoksulluktan korkarsanız, (biliniz ki) Allah dilerse sizi kendi lütfundan zengin edecektir. Şüphesiz Allah iyi bilendir, hikmet sahibidir.

Bakara-244. Allah yolunda öldürün ve bilin ki Allah, her şeyi işitir ve bilir.

Tevbe-29. Kendilerine kitap verilenlerden oldukları halde Allah'a, ve ahiret gününe inanmayan, Allah'ın ve Resulünün haram kıldığını haram tanımayan ve hak dini din edinmeyen kimselere alçalmış oldukları halde elden cizye verecekleri hale gelinceye kadar öldürün.

Bu ayetler insana insan olduğu için değer verir mi?

Din dil ırk ayrımı yapmaz mı?

Bunlar sadece bir kaç örnek. Bunun gibi yüzlerde ayet için bakınız: Kuran-ı Kerim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bana ifadesini sormuşsun,

1.bugün bahsettiğiniz türkiye üzerine oynanan oyunları biliyorsunuzda bu dost edinmemeyi neden soruyorsunuz düşünün. İsrail'in zulmünü kabul ediyorsunuzda neden onlarla dost olmayı doğru görüyorsunuz.

dostluğu bir daha düşünün nedir? türkiyede ki bürokrasiyi sakın islamcı demeyin. Bir masum ölürken susan bir şey yapamayan islamcı değildir. benimse yerim el ile düzeltme değildir, kalb ile buğz etme yeridir. bu yüzden dua etmek ve yardım etmekten başka birşey yapamam.

2,müşriklerin hallerini ******,****** olduklarını ve onlara güvenilmeyeceğini hem ekonomi sırf küresel güç'te ve müşriklerin elinde olduğundan onlara biat etmemiz gerektiğini, Allah'tan, haktan sakınmamız gerektiğini anlamıyormusunuz

3. cüsü yahudileri, müşrikleri katledin demiyor, hakkın yolundan şaşanları ve haram olanları kabul etmeyenlerle savaşılması gerektiğini emrediyor. hakka inanmayanların biat etmesi gerektiğini emrediyor. ve aynı şekilde bu dünya sınav yeri oldukça adalet için ölmenin ve öldürmenin hak olduğunu emrediyor

şimdi filistinde ölmek kadar güzel bir şey yok desem, deli mi şair miyim? Hayat bir andan ibaretse böyle imanla şehid olmak kadar güzel olan ne var? hayatı doyasıya yaşamak mı?

zevklerimi doyumsuzluklarımı hiç çekinmeden tatmin etmeye çalışmak mı? çalışmak mı diyorum çünkü bu mümkün değil

mümkün değil

bunu anlamadan ölmek ne kötü

rabbim korusu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yüce Allah bizi test etmek amacıyla buraya gonderdi..

size simdi bir ornek vermek istiyorum..

Bir sınava giriyorsunz ve ögretmen başınızda beklioyr.hanginiz kopya çekebilirsinz?

Allah bizi test etmek için buraya gonderdi ve basımızda olsaydı yani bize kendini gosterseydi zaten kimse günah işlemzdi ve herkez iman ederdii,boylece herkez cennete giderdi

Dünyadaki tüm canlıları toplayın ve hepsi herşeyi istesin.o istedigi herşeyde neye eşit biliyormusnz arkadaşlar

Bir okyanus düşünün .O Okyanusun içine bir iğne batırıp çıkarın.İğnenin ucunda kalan su miktarından bile az su Allahın varlıgından eksilen miktardır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BİZ İNSANLAR NASILIZ BİLİYOR MUSUN

SADECE BİZİM İŞİMİZE YARAYACAK OLAN KISIMLARI ARAŞTIRIR GÖRÜRÜZ,VE BUNLARI BENİMSER,HAŞA BAZI İNSANLAR BU AYETLERİ YARGILAMAYA BİLE KALKIŞIR.

ŞİMDİ AYETLERİN AÇIKLAMASINA GELİNCE BEN OKADAR BİLGİLİ DEĞİLİM AMA YİNEDE KENDİ BİLGİMİ ARZ EDEYİM ,İNŞ

BAK TEVBE 29 U ELE ALMAK İSTİYORUM

BİLİYORUM YİNE AYYY BU KIZ DA HEP HİKAYE ANLATIYOR DİYECEKSİN AMA ben hikayelerden daha çok ders alırım bu yüzden sıkılmayacaksan anlatmak isterim

bir adamın,bi kaç kişi gözlerini bağlayıp çooooook uzak,ıssız,hiç kimsenin olmadığı bir adaya götürürler.ardından eşini de aynı şekilde götürürler ve çekip giderler.adada ne yapacaklarını şaşırırlar,nasıl kurtulacaklar,orada nasıl yaşayacaklar,hiçbir bilgileri yok,

aradan birkaç gün geçer

ve bu karı kocaya çoooooooook uzun bir mektup gelir

o mektupta bunların o adada ne yapmaları gerektiği,nasıl yaşayacakları,nasıl kurtulacakları,kısacası kafalarında ne soru varsa hepsine cevap verebilecek bir mektup

şimdi soruyorum;

bu mektup nekadar uzun olursa olsun

bunlar o mektubu okur mu okumaz mı?

tabi ki okur.

çünkü onların amacı oradan kurtulmak değil mi

evet

e peki:

ALLAH da bizi bu dünyaya halife olarak gönderdi.

bu dünyada nasıl yaşamamız gerektiğini ve bu dünyanın sonunda cennete girmek için neler yapmamız gerektiğini o kitapta bildirmiş

ve biz hala KURANI defalarca hatmetmemize rağmen bir kez olsun mealini baştan sona okumadık,bu yüzden de ALLAHIN bizimle ne konuştuğunu bilemiyoruz

hem düşünsene ALLAH aşkına HİÇBİR DİNİN TANRISI ONA TAPAN İNSANLARIYLA KONUŞUR MU,ONLARI KALE ALIR MI,ONLARIN HER SORUSUNA CEVAP VERİR Mİ

YA BU SENİN SORUNUN YANITI OLMADI PEK AMA İÇİMDEN GELDİ YAZAYIM DEDİM,

ŞU AN DÜŞÜNME KABİLİYETİM YOK OLDU:)

UYKU BASTIRDI AMA YAZDIKLARIMDAN ŞÜPHE ETMİYORUM TABİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sadece ve sadece ateistlere sesleniyorum

nasıl olurDA Allah'ın varlığını inkar eder??

bakın şimdi iyice düşünün sadece iyice düşünün..

erkek -bayan

erkek-dişi Allah varlıgını belli ediyor...Çünkü birbirleri için yaratılmıslar.şimdi daha derine inelim

vücutta 1 milyondan fazla kılcak damar var ve bunlardan birisi görevini yapamayınca insan sakat kalıoyr yada ölüyor..

daha istermisnz örnek buyrun

neden gözümüz ayaklarımızda deilde kafamızda ??

çünkü yukarıdan gormek daha rahattır

bu ornekleri çoğaltabirilm.. fakat anlamanız lazım ilk once ornekleri

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şura Suresi (42)

9. Ayet : O her şeye güç yetirir.

Mülk Suresi (67)

1. Ayet : O, her şeye hakkıyla gücü yetendir.

Bakara Suresi (2)

109. Ayet : Allah, her şeye gücü yetendir.

Ötesi, kişisel hesaba girer.

Ve bunun muhasebesinin görüleceği yer burası değildir.

Ne bu forum, ne bu zaman ne de bu dünyadır.

Size de böyle bir görev bahşedilmemiştir.

Kişileri, vicdanı ve yaratanı arasında özgür bırakın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
sadece ve sadece ateistlere sesleniyorum

nasıl olurDA Allah'ın varlığını inkar eder??

bakın şimdi iyice düşünün sadece iyice düşünün..

erkek -bayan

erkek-dişi Allah varlıgını belli ediyor...Çünkü birbirleri için yaratılmıslar.şimdi daha derine inelim

vücutta 1 milyondan fazla kılcak damar var ve bunlardan birisi görevini yapamayınca insan sakat kalıoyr yada ölüyor..

daha istermisnz örnek buyrun

neden gözümüz ayaklarımızda deilde kafamızda ??

çünkü yukarıdan gormek daha rahattır

bu ornekleri çoğaltabirilm.. fakat anlamanız lazım ilk once ornekleri

dinde fiziksel biyolojik yaratılış önemli degil önemli olan yaratanın adaleti

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

a evet artık bugün israilin müslümanları hatta günahsız müslüman bebeklerini haince bombalarla öldürürken allahın bbunu seyretmesi bana gücünün tükendiğini anlatıyor.yoksa adaletli bir yaratıcı masum bebeklerin bötle katlesilmesine göz yumamaz

şu kalbine bir elini koy bakalım,kim çalıştırıyor o kalbi,bir bak!!!!!!!!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"sarıgöl",

Allah'ın doksan dokuz isminde olan insanın,bir nebzede kendine bakarak Allah'ı anlamaya çalışması yanlış mı?

Allahın 99 değil bindoksandokuz ismi olsa..bu isimler İNSAN,da görülen olup biten değilse HİÇ kimse Allahı anlayamaz..İNSAN çözülmeden Allah bilinmez..çözülecek olan İnsanda kişinin kendisinden başkası değildir..

KENDİNİ BİLEMEYEN NEYİ BİLEBİLİR,ki..biliyorum dediği,bildiği,bilebileceği, ilk önce KENDİSİ olacak çünki.. :D

Sen seni bil sen seni..

Yoksa patlatırlar enSENİ.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allahın 99 değil bindoksandokuz ismi olsa..bu isimler İNSAN,da görülen olup biten değilse HİÇ kimse Allahı anlayamaz..İNSAN çözülmeden Allah bilinmez..çözülecek olan İnsanda kişinin kendisinden başkası değildir..

KENDİNİ BİLEMEYEN NEYİ BİLEBİLİR,ki..biliyorum dediği,bildiği,bilebileceği, ilk önce KENDİSİ olacak çünki.. :D

Sen seni bil sen seni..

:clover::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İlgi duyana Bilgimi esirgemem..bilgiyi kullananında Sevgiyi bulacağını garanti ederim..örnekleri var bir dolu..

Allah bu gezegende İDRAKTAN insan idrakından ibarettir..

HATIRLAMA..neyi..illaki bir anıyı hatırayı hatırlama..varmı kimsenin Allah ile arasında yaşadığı bir anısı hatırası..hatırlasın bakalım..öyle al eline tesbihi ben Allahı zikrediyorum,''O''nu hatırlıyorum..dayının Allahı olmaz diyor.. :D ne yaşadıysan benimle onu hatırlayacaksın sadece..iyiyse yaşadıklarımız birlikte iyi olarak hatırla,kötüyse yaşadıklarımız kötü olarak hatırla..yada yaşamadan önce karar ver..nasıl yaşadıysan öyle hatırla..tercihlerin NASİBİN olarak çıkacak karşına.. diyor..ben demiyorum asla.. :D her kişi anılarıyla yaşıyor ve yaşayacak..anılarımızın güzel olmasına dikkat edelim bu gezegende Sn.sarıgöl..kalanı yine teferruat oldu bak.. :D

Yazdığınız yazıya istinaden yazıyorum...İlgi duyana bilgimi esirgemem.

*Neye İnsan diyorsunuz.?Açıklarsan.

*Amin kabul et anlamında Emin kelimesini nasıl bir anlam yüklüyorsunuz.Amin=Emin oluyor?

*Kişinin Allah ile hatırası nasıl anlamadım.

*Şu İdrak tan kastınız ne?

Selam

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değil...

İnsanlığın ve Kainat'ın geleceği nasıl olacak acaba bu veriler eşliğinde mesela...

Gibi vs vs mesela...

sarıgöl kardeş bunların hepsi Kuran'da var,mutlaka sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değil...

Peki bakalım:

Kendini bilme ve insanlığa adamış bilim adamları mesela...

20. yüzyıla göre çok daha fala ilerlettiğimiz bilgi birikimimiz ve gelişen teknoloji mesela

ki se 14. yy'a göre hesap et.

Daha önce tanınmayan hastalıklara bulunan çareler mesela.

Doğaya ve insana saygı duyan şey hepmizin özlemini duyduğumuz evrensel onurdur mesela.

Öldükten sonra ödül değil, yaşarken hakkı olanı vermek mesela!

Mistikleri değil gerçekleri ön plana çıkaran materyalizmin taa kendisi mesela...

Hiç bir inanç sistemi kendi içinde yetiştiği toplumun dilini ırkını diğerlerininkiyle eş görmez mesela...

Sadece ve sadece bilimin gözünde insanlar eşittir mesela...

Mistik kolmayan olaylar mistik olmayan olaylardır mesela :D

Kendin de söylüyorsun kainatın ve insanın gerçeğidir ki bu gerçek yavaş yavaş ortaya çıkarılmaktadır mesela...

Çıkarılmayan hususlarda hemen kolaya kaçmamaktır, "böyle yaratılmış" demek yerine "araştırmak lazım" demektir mesela...

Araştır oku mesela...

HY amca dışında hiç bilimsel yayınları okuyormusunuz mesela?

Bırakın okumayı nasıl erişebileceğinizi biliyormusunuz mesela?

Sen ben onlar bunlar nasıl istersek öyle olur gibi mesela...

Ama siz boşverin, herşey biliniyor ve yüzyıllardır boşuna uğraşıyorlar mesela...

Aç Kuran'ı oku gerisi boş mesela...

Al işte olay budur mesela:

sarıgöl kardeş bunların hepsi Kuran'da var,mutlaka sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazdığınız yazıya istinaden yazıyorum...İlgi duyana bilgimi esirgemem.

*Neye İnsan diyorsunuz.?Açıklarsan.

*Amin kabul et anlamında Emin kelimesini nasıl bir anlam yüklüyorsunuz.Amin=Emin oluyor?

*Kişinin Allah ile hatırası nasıl anlamadım.

*Şu İdrak tan kastınız ne?

Selam

Beden dediğimiz kadavranı içindekine İNSAN diyoruz..yönetene..İNSAN gibi yönetebiliyorsa elbette.. :)

Her duaya Amin..her söylediğine eywallah..senin söylediğinden EMİN,im..yani Amin diyerek belirttiğimiz duygumuz..tabi bu söylenenler her ne ise, yaşayıp deneyimleyerek, soyut olan SOMUT hale getirilerek ,göre göre İMAN yada AMİN yada EMİN..üçüde aynı duygumuzun değişik ifadesi için kullanılmış üç kelime.. :)

Bilgi kullanılırsa İDRAK edilir..idrak bu.. :) bilgiyi yüklenmek bir DVD gibi yada cd gibi..buda bilmek sadece.. :)

Seninle şu sanal alemdeki yazışmamız dayıya göre Allah ile ANIMIZ.. :D reel yaşamdaki ilişkilerin tümüde Allah ile aramızdaki HATIRALARIMIZ..ANILARIMIZ.. :D

Umarım anlatabilmiştir dayı.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen seni bil sen seni..

Ben beni bilmem,kalkıp o beynimle yaratanı çözmeye çalışırım...ne gaflet ama!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.