Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

''Ya sev ya terk et'' ile taçlanan Korkunun Cumhuriyeti...

mavi olmayan gökyüzü

Önerilen İletiler

Ayni seyleri yazmak gercekten haz vermiyor,ama yinede sunu söylemeden gecemiycem;Terörle mücadelede gerekirse yasa disi mücadele verilebilir verilmelidirde.Terör yasal degil ki illede yasal mücadele yapmak zorunda kalinsin.Gayri nizami bir örgütle mücadele edeceksiniz ve yasalara uyacaksiniz dimi?

sygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İzinsiz gösteri yapacaksın hemde slogan atacaksın

Cesaret işte budur....

Sayın forumdaşım,pardon ben ne demek istediğinizi anlamadım!

Benden kaynaklanıyor olabilir,özür dileyerek biraz daha açmanızı istersem umarım saygısızlık yapmış olmam.

Ayrıca Kaplan,beni patlayan bombalar konusunda ki bilgi ve söylemlerimden dolayı eleştirmişsiniz;şunu belirteyim en azından; ben kimsenin ağzı ile yazmıyorum,başkaları ile düşünmüyorum.Bilgi tekelimde değil,ama yine de bildiklerimi yazacağım :)

yalnız yoğun olduğumdan dolayı biraz gecikecek bildiklerim:) herkese selamlar:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayni seyleri yazmak gercekten haz vermiyor,ama yinede sunu söylemeden gecemiycem;Terörle mücadelede gerekirse yasa disi mücadele verilebilir verilmelidirde.Terör yasal degil ki illede yasal mücadele yapmak zorunda kalinsin.Gayri nizami bir örgütle mücadele edeceksiniz ve yasalara uyacaksiniz dimi?

sygilarla

Devlet ne sartlar olursa olsun kanun disi hareket edecek kadar aciz degildir ve olmamasi gerekir. Yasa disi eylemlerde bulunan devletin de zaten ne kadar seffah oldugu sorgulanir. kendini gelismis ülkeler arasinda göreceksin ama cag disi rejim ve devlet lerin uyguladigi yönteme basvuracaksin, olamaz böyle cifte standartlik. Amac terörü yok etmekse pekihala kanunlar cercevesinde de cözülebilir. Ama amac cözüm degilde sadece rantcilik oldugu icin herhalde kanun disi yollara basvuracaklar. 30 yili askin terörün bitirilemedigi, yoo özür bitirilmek istenmedigi bir ülkede bu tür seslerin yökselmesi sasirtici degil. Bakiyorsunuz devleti kurtariyoruz diye yola cikanlarin aslinda terörüstlerle ortaklasa calistiklari ortaya cikiyor. Ben yasadisi eylemde bulunabilirim ve hakkim diyebiliyorsam o devlet devlet olmaktan cikmistir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benden kaynaklanıyor olabilir,özür dileyerek biraz daha açmanızı istersem umarım saygısızlık yapmış olmam.

Ayrıca Kaplan,beni patlayan bombalar konusunda ki bilgi ve söylemlerimden dolayı eleştirmişsiniz;şunu belirteyim en azından; ben kimsenin ağzı ile yazmıyorum,başkaları ile düşünmüyorum.Bilgi tekelimde değil,ama yine de bildiklerimi yazacağım :)

''kİMSENİN AĞZIYLA YAZMADIĞINIZI SÖYLÜYORSUNUZ,başkaları ile düşünmediğinizi söylüyorsunuz'' o zaman neye dayanarak gerçekle alakası olamayan yanlış bilgileri burada gerçekmiş gibi anlatıyorsunuz?

Elbette herkes bildiklerini yazacak size yazmayın diyen yok fakat gerçeğe dayanarak yazın,iftiraya varacak şekildeki yanlış bilgilere dikkat edin diyorum.

Uzaman çavuşun ailesi ile van hastanesinden geldiğini,ve olayda ailesinin yanında olduğunu duymadınızmı?

Bu olaya farklı senorya uyduranlar ,uzman çavuşun ailesini hesaba katmayanlar bilinen ağızlardır. roj tv ve gündem gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim siz neden bahsediyorsunuz hala,güvenlik gücleri teröre karsi savas veriyor,hirsizliga karsi degil,hangi yasal yöntemlerden bahsediyorsunuz,"Ha teröristler biz sunu sunu yapacagiz tedbirinizi alinmi demesi lazim devletin?"Hala birtakim adil uygulamalardan bahsediyorsunuz,gercekten cok ilgi cekicisiniz!

Baskalarina yazdiklarini irdelemesini teklif ederken önce kendi yazdiklarinizi iyie bir akil süzgecinden gecirin ve sonra yazin.Verilen mücadele ülkenin bagimsizligina bütünlügüne karsi ic ve dis güclerle isbirligi yapan bir terör örgütüne cinayet makinesina karsidir,siz hala yasal yollardan bahsetmektesiniz.Ya cok iyimsersiniz yada bilmem artik.

Alman gizli servisi yasal yollardan mi Elkaide ile mücadele etmektedir.Varmi Almanyada da sizin gibi terörle yasal yollarla mücadele edilsin diyenler acaba yoksa bu sart Türk devleti icin mi geecerli sadece?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasim siz neden bahsediyorsunuz hala,güvenlik gücleri teröre karsi savas veriyor,hirsizliga karsi degil,hangi yasal yöntemlerden bahsediyorsunuz,"Ha teröristler biz sunu sunu yapacagiz tedbirinizi alinmi demesi lazim devletin?"Hala birtakim adil uygulamalardan bahsediyorsunuz,gercekten cok ilgi cekicisiniz!

Baskalarina yazdiklarini irdelemesini teklif ederken önce kendi yazdiklarinizi iyie bir akil süzgecinden gecirin ve sonra yazin.Verilen mücadele ülkenin bagimsizligina bütünlügüne karsi ic ve dis güclerle isbirligi yapan bir terör örgütüne cinayet makinesina karsidir,siz hala yasal yollardan bahsetmektesiniz.Ya cok iyimsersiniz yada bilmem artik.

Alman gizli servisi yasal yollardan mi Elkaide ile mücadele etmektedir.Varmi Almanyada da sizin gibi terörle yasal yollarla mücadele edilsin diyenler acaba yoksa bu sart Türk devleti icin mi geecerli sadece?

saygilarla

Iyi arastirirsaniz kendiniz göreceksiniz!!!! Yasa disi eylemleri devlet bile aciktan kabul edemedigi gibi, red ediyor. Herhalde siz devlet adamlarindan daha iyi biliyorsunuz nasil mücadele edilecegini.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Huyum kurusun içinde kara mizah tanesini yakalamayayım işte. :)

Siz, çok güzel bir ayrıntıyı taşımışsınız.ama çok enteresandır bir taburun hem yürümesi ve sloganvari birşeyler söylemesi bana eski korsan gösterilerini hatırlattı.Ama bu daha farklı değil mi? :)

Aynı şeyi siz biz yapsak hep coplanırız hemde gösteri ve izin kanununa muhalefet suçu işleriz.Yargılanırız.

Yani bu iş biraz cesaret işi

Ama mizahta onun içinde ne yapayım????

sevgilerimle icon12.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iyi arastirirsaniz kendiniz göreceksiniz!!!! Yasa disi eylemleri devlet bile aciktan kabul edemedigi gibi, red ediyor. Herhalde siz devlet adamlarindan daha iyi biliyorsunuz nasil mücadele edilecegini.

Devlet yönetmek evcilik oynamaya benzemez.

Arastirmaya gerek yok ki sizin ileri sürdügünüz görüsün dogru olmasi devletlerin gerektiginde yasal olmayan yöntemlerle ülke güvenligini saglamalarini ortadan kaldirmaz.Devlet organize suclarla örgütlerle ugrasirken onlarin taktiklerini harfiyen uygulamazsa basarili olamaz mücadelesinde.

Bir eroin cetesini ele gecirmek icin polislerin eroin ticareti ile ugrasmasi ilk bakista yasal degil gibi gelir bize,ama bu bir yöntemdir.Buna benzer daha bircok organize olaylarda devleti yönetenler degisik yöntemlerle bu sebekeleri cökertmeye calisirlar,bunlar sadece Türkiye'ye özgü yöntemler degildir,sizin en demokratik dediginiz ülkelerde bile bu yöntemler yürürlüktedir.Devlet kendisini korumak durumundadir.Almanya'nin PKK lilara göz yummalarinin onlari finansal olarak desteklemelerinin altinda sadece stratejik cikarlar degil Almanya'nin ic güvenlik sorunu vardir.Siz buna kalkip yasal olmayan diyemezsiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Devlet yönetmek evcilik oynamaya benzemez.

Arastirmaya gerek yok ki sizin ileri sürdügünüz görüsün dogru olmasi devletlerin gerektiginde yasal olmayan yöntemlerle ülke güvenligini saglamalarini ortadan kaldirmaz.Devlet organize suclarla örgütlerle ugrasirken onlarin taktiklerini harfiyen uygulamazsa basarili olamaz mücadelesinde.

Bir eroin cetesini ele gecirmek icin polislerin eroin ticareti ile ugrasmasi ilk bakista yasal degil gibi gelir bize,ama bu bir yöntemdir.Buna benzer daha bircok organize olaylarda devleti yönetenler degisik yöntemlerle bu sebekeleri cökertmeye calisirlar,bunlar sadece Türkiye'ye özgü yöntemler degildir,sizin en demokratik dediginiz ülkelerde bile bu yöntemler yürürlüktedir.Devlet kendisini korumak durumundadir.Almanya'nin PKK lilara göz yummalarinin onlari finansal olarak desteklemelerinin altinda sadece stratejik cikarlar degil Almanya'nin ic güvenlik sorunu vardir.Siz buna kalkip yasal olmayan diyemezsiniz.

saygilarla

Devlet uyusturucu mafyayi ele gesirmek icin tabiiki bazi yöntemlere basvuruyor ve dogrudurda, ama dikkatinizi cekerim devlet uyusturucularla savasirken mafya gibi gercekten de uyusturucu ticareti yapmiyor, sadece yakalamak icin iclerine ajan sokarak aliciymis gibi gözüküyor. Terörle mücedelede terör estirme hakkim yok, uyusturucuda oldugu gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''kİMSENİN AĞZIYLA YAZMADIĞINIZI SÖYLÜYORSUNUZ,başkaları ile düşünmediğinizi söylüyorsunuz'' o zaman neye dayanarak gerçekle alakası olamayan yanlış bilgileri burada gerçekmiş gibi anlatıyorsunuz?

Elbette herkes bildiklerini yazacak size yazmayın diyen yok fakat gerçeğe dayanarak yazın,iftiraya varacak şekildeki yanlış bilgilere dikkat edin diyorum.

Uzaman çavuşun ailesi ile van hastanesinden geldiğini,ve olayda ailesinin yanında olduğunu duymadınızmı?

Bu olaya farklı senorya uyduranlar ,uzman çavuşun ailesini hesaba katmayanlar bilinen ağızlardır. roj tv ve gündem gibi.

Bilinen ağızlar değil mi Kaplan,o bilinen ağızlardan bende haberdarım.Onun için hesap soruyorum,onun için ''dur arkadaşım,bu olan bitenler ne anlama geliyor" diye soruyorum.

Roj Tv'yi izlemişliğim vardır,aynı anda bir ATV izleyişim de var;ben herkesin dilini çok iyi anlıyorum;hepsini ve söylemlerini çok iyi biliyorum.Yanlıi bilgi dediğiniz bilgilerden çok sorularım var,ben de buna dikkatinizi çekeyim.

Arkadaşım,niye bazı şeyleri görmemezlikten geleyim ki?Ben bu ülkede çetelerden de mafyadan da;kan emicilerden de bunu vatan veya bağımsızlık kisvesi altında sunanlardan da haberdarım.

Jitem denilen belalardan da,koruyucu denilen silahlardan da haberdarım.Vtan vatan deyip kara paraya bulananlardan da,Kürt halkı deyip de kana bulananlardan da!

Kaplan,yazdıklarım inan ki yazamadıklarımın yanında sıfır.Ben tanığım;hem de tüm yangınları yüreğimde hissederek büyüyenlerdenim.Bu benim kaderim değildi,bunu kader olarak sunanları da biliyorum.

Yeşil diyorsunuz,Yeşil'in Pkkdan farkı ne ki?O da öldürmedi mi,o da yakıp yıkmadı mı?

Şemdinli de yaşananlara bilmeden,anlamadan yorum yapmamı eleştiriyorsunuz;ben neyi bileceğim,siz olan bitenleri anladığınızdan emin misiniz,neydi tüm yaşananlar,bana da anlatır mısınız?

PKK yapmış diyorsunuz,belki o da vardır;yalnız arkadaşım orada silah sıkan da o bombayı patlatan da devletin yetkilendi,rdiği kişiler değil mi?

Mahkeme sonucunu görmediniz mi?

Patlamadan sonra olay yerine gidenler ne dedi,duymadınız mı?

Mehmet Ağar'dan yardım isteyenler,neden devletin askerinden,polisinden yardım istemedi,hiç mi merak etmediniz.

Sarıkaya!yı PKK ile aynı söylem kullanıyor diye ihraç edenler,neden Ergenekon'da söylem değiştirdi,sormadınız mı?

Kardeşim,bu ülke de devletin ötesinde de olan bitenler var,Susurluklar var,Ergenekonlar var...ve devlet bundan haberdar,devlet tüm olanlardan haberdar.Sadece haberdar mı?Aynı zamanda ortak.Kimbilir Türk ve Kürt şahinleri de ortak kılan budur,ne dersiniz?

Tanju Çolak,meşru müdafa dese de sınırlarını gelin sorgulayalım;bu PKK'nın işidir diyebiliyorsak;alanen sıkılan kurşunların olayı başka yöne çekebilme ihtimalini, de düşünelim.

PKK ile hareket eden o vatanseverleri de düşünelim.

Ağcayı,Çatlıyı da düşünelim;yaptıklarını,devletin onlara kucak açışını da düşünelim...Şemdinliyi bir kere olsun tüm yaşanlarla düşünelim...

ben düşündüm,anlamadım.Güvenmiyorum;ne bana vatan diyenlere de nede bunları meşrulaştıranlara...anlamışsanız;anlatın,bekliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Huyum kurusun içinde kara mizah tanesini yakalamayayım işte. :)

Siz, çok güzel bir ayrıntıyı taşımışsınız.ama çok enteresandır bir taburun hem yürümesi ve sloganvari birşeyler söylemesi bana eski korsan gösterilerini hatırlattı.Ama bu daha farklı değil mi? :)

Aynı şeyi siz biz yapsak hep coplanırız hemde gösteri ve izin kanununa muhalefet suçu işleriz.Yargılanırız.

Yani bu iş biraz cesaret işi

Ama mizahta onun içinde ne yapayım????

sevgilerimle icon12.gif

anladım :) coplanmak bile bir lütufdur;canımızdan olmayalım da.1 Mayıs'ı kana bulayanları düşününce :)

bu arada forumdaşımızın bu sözleri bana kendi ülkemi hatırllatı bir daha.Biz neredeyiz sorusunu tekrar sordurdu;alanlara çıkınca,başbakanımızın ifadesi ile ''ezip geçmek'' bir marifet olarak sunulurken,linc bir toplumsa tepkiye dönüştürülürken;işte tam bunları düşünürken;halkın tepkisi karşısında ''özür dileyen'2 bir Yunanistan :excl: Sahi,biz neredeyiz :(

Sevgiler benden(bu arada sayın forumdaşım,anlamadığımı belirtmenin en önemli nedeni,düşüncelerinizi azçok bilmemdi;ondan merak ettim.Mizahı anlayamadığımdan dolayı tekrar özür)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EY YÜCE TÜRK DEVLETİ VE ASKERİ!!!!!

YANLIŞSIZSIN,DOĞRUSUN VE HAKLISIN!

NE ASKERİN YANLIŞ YAPAR NE DE HALKIN YANLIŞINA ORTAK OLUR!

ALLAH SENİ VE ADALETİNİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN!

söyletilmek istenen buysa;dayatılanı red ediyorum!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yunanistan örnek veriliyor,halbuki Yunanistan'i bölmek isteyen yok ve hemde Büyük Yunanistan diye de calismalar yapan örgütler var Yunanistan'da hem de legal olarak calismaktalar,yani kimse onlara IRKCI damgasida vurmuyor.Bati Trakya da Türk'lere yapmadiklari kalmadi ama ne AB ne ne de bizden bir IHD veya sözüm ona Özgür-Der,Mazlum-Der veya baska bir Der.den cit cikmadi.Simdi polis orada 15 yasinda bir genci öldürünce insanlar infial ettiler,haklidirlar da.Sen AB den aldigin paralari carcur edip savur ama gencler icin bir gelecek sunma,tabii ki o gencler ayaklanacaklardir,tabii ki o gencler gerekirse polislede catisacaklardir.

Türkiye'de yillardir sürdürülen ve ipleri disardan cekilen kirli ve kanli bie savas var.Bu savasi PKK denilen Kürtcü oldugu bile süpheli bir örgüt yürütmektedir.Ele gecirilen cesetlerin kimligine bakildiginda bu teröristlerin icersinde sadece Kürtler degil,Alman,Fransiz,Yahudi,Arap ve de Ermeni olanlarin varligini görüyoruz yani kollektif bir cinayet sebekesi.Onlar daglarda asker avliyor,siyasi uzantilari mecliste bölücülük pesinde,diger uzantilari ise medyada,IH derneklerinde yuvalanmislar.Izinsiz gösteri yapilir,polis uyarir,taktik olarak polisin karsisina ufacik cocuklari cikarirlar bazende kadinlari.Kendilerine cocuklari ve kadinlari kalkan olarak alanlar polis tarafindan o kargasada kursun yemis veya dayak yemis bir cocuk icin IH aramaya baslarlar.Yunanistanla bizi karsilastiriyorlar!Yunanistan'i bölmek isteyen ve bölmek icin savas veren kimse yok.

Hemen her yazida,Dogudan veya Günyedogudan bahsedilir,ve sanki Türkiye sadece Dogu ve Günyedogudan ibaretmis havasi verilmeye calisislirken aslinda Dogu ve Güneydogu denilirken bölücülügün de dik alasi yapilmaktadir.

Biz Türkiye'ni n her bölgesi mahrumiyet bölgesidir,ekonomik kalkinmayi yakaliyamamisiz,insanlara refahi getirememisiz dedikce onlarin cümlelerinde sadece Dogu ve Güneydogu vardir.

Türkiye'nin teröre karsi yillardir verdigi mücadeleyi hala IH ihlalleri kapsamina alan aymazlar var,terörle savasi insan haklari kapsamina alip,teröristin insan hakkini savunurken askeri insan yerine bile koymayan birtakim kendini ve haddini bilmezler var.

Vatan diyeni mafia yapan,teröristle mücadele edeni fasist yapan,bu ülke bizimdir diyeni susturmaya calisan ve Ergenekon senaryosu ile tutuklanan generalleri ziyaret etti diye TSK yi iNSAN HAKLARI IHLALI ILE SUCLAYAN hadsizler icin "Ya sev ya terket"neden bu kadar agir geliyor.Insan sevmedigi bir yerde kalabilirmi,ben sevmedigim bir yerde kalmak istemem ve ben sevmiyorum diye de bana kimse oralari sevdirme mecburiyetin de degildir.Vatan bayrak millet kavramlarindan hoslanmayabilirsiniz,mecbur degilsiniz hoslanmaya ama,o kavramlardan hoslananlara o kavramlari kutsal kabul edenlere de katlanacaksiniz,katlanamiyorsaniz o zaman "ya sev ya terket"diyenler tabii ki cikacaktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yunanistan'da bir genç öldürüldü;ülke ayağa kalktı.Helal olsun,yürekten kutluyorum onları.Ya benim ülkemde;insana verilen değer sıfır.

iŞKENCE DE ÖLDÜRÜLÜRSÜNÜZ,SOKAKTA ÖLDÜRÜLÜRSÜNÜZ,DÜŞÜNDÜÜNÜZ DE ÖLDÜRÜLÜRSÜNÜZ...

Politika,

lütfen bana ''ya sev ya terk et'' demeyin;nitekim kimselere kapıyı gösterme hakkınız yoktur,bunu hiçbir vicdan kabullenmez.

bakın,dağda koyun güdeni çoban,terörist diye öldürüldü;biz susturulduk.

bu ülkenin belirli bölgesinde bombalar patladı;biz susturulduk.

bu ülke de insan,düşünce yok sayıldı;biz susturulduk.

Sivil toplum örgütlerini eleştirme yerine;ben ne yapıyorum diye de sormalıyız.

ve arkadaşım;ben bu forumda yazarken sadece Kürt Sorununu yazmadım;en çok yazdığım bu olsa da tek yazdığım bu değil.

kaldı ki;benim halkım ölürken;neden ben kendimden,kendi insanımdan başlamayayım ki?

kimin nasıl karşılayacağı beni ilgilendirmiyor;yazamadan geçemeyeceğim.

ben,yaşadığım herşeyden sistemi sorumlu tutacak kadar öfkeliyim;bana kader diye dayatılan zihniyetten de nefret ediyorum.

dili mi bana yasaklı kılanlara da sadece acıyorum;onlar zavallılar,onlar kanlarında boğulanlar...Tıpkı Erseverler gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kirli bir savaşın getirdikleri;kimileri tarafında kutsallaştırılırken;kimilerince yok sayılırken;yanan ateşe odunu atmak isteyenler kimler biliyor musunuz?

Sadece PKK değil,sadece bölücü dedikleriniz değil;buyrun tarihi sorgulamaya...

PKK ile orada kimler mi var;kutsallaştırılanlar(anlayan anlamıştır)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kirli bir savaşın getirdikleri;kimileri tarafında kutsallaştırılırken;kimilerince yok sayılırken;yanan ateşe odunu atmak isteyenler kimler biliyor musunuz?

Sadece PKK değil,sadece bölücü dedikleriniz değil;buyrun tarihi sorgulamaya...

PKK ile orada kimler mi var;kutsallaştırılanlar(anlayan anlamıştır)

Hayir sayin MAVI bizim kutsallastirdiklarimiz PKK ile yoktu,bunlar sizin kutsallastridiklarinizin senaryolari.

Kirli ve kanli savas disardan ve Imralidan yönetiliyor,siz bizim kutsallastirdiklarimizla ugrasacaginiza biraz o ipleri ellerinde tutanlarla ilgilenin.Birakin yalan yanlis bilgilerle yanlis adreslere yüklenmeyi.Türkiyede oynanan oyunu gercek oyunculariyla degilde sizin figuran olarak gördüklerinizle degerlendirirseniz yanlislardan kurtulamaz ve öfkenizin esiri olmaktan öteye gecemezsiniz.Gidin sorun Alman devletine bakalim neden PKK ve diger terör kuruluslarina BND ve siyasi partiler kanaliyla milyonlar akittilar,gidin sorun Belcika devletine ki neden Sabancinin katilini iade etmediler,gidin sorun Isvicreye ki neden Ermeni soykirimi omamistir diyenleri iceri tikma yasasi cikardilar ve PKK lilari bagirlarina bastilar.

Sayin Mavi,siz yazdiklarinizin coguna kendiniz bile inanmiyorsunuz ama yaziyorsunuz cünkü sizin yolunuz o yöndedir,yazmak zorundasiniz.Bakin milletim diyorsunuz,milletim derken neyi dediginizin farkinda olamdiginiz sanmiyorum,milletim derken kimi milletiniz olarak gördügünüzü de itiraf etmis olmuyormusunuz?

Diliniz yasak degil di belirli bir süre disinda resmen Kürtceye bir yasak konulmamistir,benim tanidgim bildigim onlarca Kürt hemde cekinmeden uluorta Kürtce konusuyorduysa Kürtce yasakti diyemezsiniz,siz cok iyi biliyorsunuz neyi yasak oldugunu.

Bakin Savan Perver resmen davet dildi gelsin Kürtce tv programinin acilisini yapsin diye.Bakalim ki kavga Kürtce icinmiymis görecegiz yakinda.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yunanistan'da bir genç öldürüldü;ülke ayağa kalktı.Helal olsun,yürekten kutluyorum onları.Ya benim ülkemde;insana verilen değer sıfır.

.

.

.

dili mi bana yasaklı kılanlara da sadece acıyorum;onlar zavallılar,onlar kanlarında boğulanlar...Tıpkı Erseverler gibi.

Ne münasebet sayin Mavi ben kimi nereden kovabilirim ki buna hakkim yok.Hem böyle bir sey de ima etmedim size.Ben sadece bunlarin olabilecegini anlatmak istedim,demek ki siz anlamak istedigiiz gibi anladiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayir sayin MAVI bizim kutsallastirdiklarimiz PKK ile yoktu,bunlar sizin kutsallastridiklarinizin senaryolari.

Kirli ve kanli savas disardan ve Imralidan yönetiliyor,siz bizim kutsallastirdiklarimizla ugrasacaginiza biraz o ipleri ellerinde tutanlarla ilgilenin.Birakin yalan yanlis bilgilerle yanlis adreslere yüklenmeyi.Türkiyede oynanan oyunu gercek oyunculariyla degilde sizin figuran olarak gördüklerinizle degerlendirirseniz yanlislardan kurtulamaz ve öfkenizin esiri olmaktan öteye gecemezsiniz.Gidin sorun Alman devletine bakalim neden PKK ve diger terör kuruluslarina BND ve siyasi partiler kanaliyla milyonlar akittilar,gidin sorun Belcika devletine ki neden Sabancinin katilini iade etmediler,gidin sorun Isvicreye ki neden Ermeni soykirimi omamistir diyenleri iceri tikma yasasi cikardilar ve PKK lilari bagirlarina bastilar.

Sayin Mavi,siz yazdiklarinizin coguna kendiniz bile inanmiyorsunuz ama yaziyorsunuz cünkü sizin yolunuz o yöndedir,yazmak zorundasiniz.Bakin milletim diyorsunuz,milletim derken neyi dediginizin farkinda olamdiginiz sanmiyorum,milletim derken kimi milletiniz olarak gördügünüzü de itiraf etmis olmuyormusunuz?

Diliniz yasak degil di belirli bir süre disinda resmen Kürtceye bir yasak konulmamistir,benim tanidgim bildigim onlarca Kürt hemde cekinmeden uluorta Kürtce konusuyorduysa Kürtce yasakti diyemezsiniz,siz cok iyi biliyorsunuz neyi yasak oldugunu.

Bakin Savan Perver resmen davet dildi gelsin Kürtce tv programinin acilisini yapsin diye.Bakalim ki kavga Kürtce icinmiymis görecegiz yakinda.

saygilarla

Neyi göreceğiz yakında Politika,nasıl göreceğiz.Şiwan Perver davet edilmiş diyorsunuz;aynı Şiwan Perver'de dün yasaklıydı.Kavga Kürtçe içindi;kavga ''dayatılanı kabul ettirmek'' içindi;ve sanmayın ki bu olumlu gelişmeler,güzelim ülkemin kendi açılımıdır;öyle olması gerektiği için bugün Türkiye biraz daha demokratik.

Yazdıklarımda emin olun ki;sadece ben varım,sonuna kadar ben varım.Hatta düşündüklerim yazdıklarımın yanında bir hiç.Kaldi ki,inanıp yada inanmak.Bana gösterilen yolda ne var biliyor musunuz?Ekmeğini kim veriyorsa,onu ve düzeninin kabul et.Toplum neyse sen de o ol!Benim yolumda bu yok ama.İnanın ki sizin bana yakıştırdığınız söylemlere yabancı değilim.Kimi bana Kürt milliyetçiliği kimi bana Türk milliyetçiliği söylemi ile yanıt verir.İnanın ki;ikisi d çok basittir.Basitlik de bana göre değil.

Ve gelelim Kürtçe yasak mıdır değil mi sorusuna!Yasaklandı!!!!!!!!!!!!!!!!!Bugün yasak olmasa da yasaklandı.Bu kadar basit.Millet dediğim;herşeyi ile kaderini paylaştığım halkımdır.Irkdaşım dediğim ise Kürtlerdir.Budur,Kürt asıllı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.

Sizin kutsallaştırdığınız;herşeyi ile kusursuz olan devlet değil mi?O devlet benim için kusursuz değilbenim için de değil;hiçbir şekilde kusursuz değil.Çoğu zaman hatalı,çoğu zaman ortak.

Devlet,kimdir sorusuna vereceğiniz tüm atanmış ve seçilmişlerimiz,seçenlerimiz...hiçbiri kusursuz değil.

PKK karanlık değil mi;ya Jitem?Bakın Veli Küçük ne diyor savunmasında;bana bu gücü verenlerde benim kadar suçlu.Bu ne demek?

Yine bakın,A Aygan ne diyor;ben kendimi bir an devlet olarak buldum(bknz;İTİRAFÇI)

Ben bu soruyu çok sordum,siz forumdaşlarıma...kimseden yanıt alamadım;

yine sorayım....

o kusursuz o masum devletimiz çapulçu denilen PKK'yı neden hala bitiremedi?

Ayrıca,bana diğer ülkelerle var olan karanlık demeyin;siz babanız ile kavgalı olduğunuz sürece,evinizden sorumlu olan komşu oğlunun anasıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne münasebet sayin Mavi ben kimi nereden kovabilirim ki buna hakkim yok.Hem böyle bir sey de ima etmedim size.Ben sadece bunlarin olabilecegini anlatmak istedim,demek ki siz anlamak istedigiiz gibi anladiniz.

saygilarla

Bir dayatmadır;konarın göçere sunduğu.

ya biz ol der, yada hiç olma.

önce bir ağıt olur;öldürülen çocuklar,yakılan çadırlar...

sonra bir öfkeye dönüşür tüm yaşananlar.

derken;

kavga olur umudunuzun diğer adı!

sonra mı?

ihtişamlı aydınlık gözlerden arda kalan ölüm...anlayacağınız ağıt yine ağıttır;dayatılan yine güçlü olandır.

Saygılar benden.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyi göreceğiz yakında Politika,nasıl göreceğiz.Şiwan Perver davet edilmiş diyorsunuz;aynı Şiwan Perver'de dün yasaklıydı.Kavga Kürtçe içindi;kavga ''dayatılanı kabul ettirmek'' içindi;ve sanmayın ki bu olumlu gelişmeler,güzelim ülkemin kendi açılımıdır;öyle olması gerektiği için bugün Türkiye biraz daha demokratik.

Yazdıklarımda emin olun ki;sadece ben varım,sonuna kadar ben varım.Hatta düşündüklerim yazdıklarımın yanında bir hiç.Kaldi ki,inanıp yada inanmak.Bana gösterilen yolda ne var biliyor musunuz?Ekmeğini kim veriyorsa,onu ve düzeninin kabul et.Toplum neyse sen de o ol!Benim yolumda bu yok ama.İnanın ki sizin bana yakıştırdığınız söylemlere yabancı değilim.Kimi bana Kürt milliyetçiliği kimi bana Türk milliyetçiliği söylemi ile yanıt verir.İnanın ki;ikisi d çok basittir.Basitlik de bana göre değil.

Ve gelelim Kürtçe yasak mıdır değil mi sorusuna!Yasaklandı!!!!!!!!!!!!!!!!!Bugün yasak olmasa da yasaklandı.Bu kadar basit.Millet dediğim;herşeyi ile kaderini paylaştığım halkımdır.Irkdaşım dediğim ise Kürtlerdir.Budur,Kürt asıllı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.

Sizin kutsallaştırdığınız;herşeyi ile kusursuz olan devlet değil mi?O devlet benim için kusursuz değilbenim için de değil;hiçbir şekilde kusursuz değil.Çoğu zaman hatalı,çoğu zaman ortak.

Devlet,kimdir sorusuna vereceğiniz tüm atanmış ve seçilmişlerimiz,seçenlerimiz...hiçbiri kusursuz değil.

PKK karanlık değil mi;ya Jitem?Bakın Veli Küçük ne diyor savunmasında;bana bu gücü verenlerde benim kadar suçlu.Bu ne demek?

Yine bakın,A Aygan ne diyor;ben kendimi bir an devlet olarak buldum(bknz;İTİRAFÇI)

Ben bu soruyu çok sordum,siz forumdaşlarıma...kimseden yanıt alamadım;

yine sorayım....

o kusursuz o masum devletimiz çapulçu denilen PKK'yı neden hala bitiremedi?

Ayrıca,bana diğer ülkelerle var olan karanlık demeyin;siz babanız ile kavgalı olduğunuz sürece,evinizden sorumlu olan komşu oğlunun anasıdır.

Sn mavi olmayan gökyüzü gecmisini irdelemeyen ve hatalarina karsi üc maymunu oynayan bir toplumun bireyleri olarak herhalde devletimiz kusursuz diyecegiz. Kusurunu aradigimiz zaman bize dokunacakya, o bizi korkutuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Devlet sizin icin birsey ifade etmeyebilir.Devleti millet kurar,millet olmasa devlet olmaz,önce devlete saygiyi ögrenmemiz gerekir,o devlettir bizi saran kusatan o devletle biz variz.o devlet olmazsa biz bir hiciz,toz zerresi.

Devletsiz insanlari görüyoruz,baskalrinin devletleri ile ugrasmaktalar,onlarin devletini yikip kendi devletlerini kurma cabasindalar.

Kürtce belirli bir zaman dilimi icersinde yasaklandi,belki de cok hakli olarak yasaklandi,Bugün görüyoruz olanlari,demek ki o günlerde de görenler vardi bugün olanlari.

Kavga Kürtce icin asla olmadi,Kürtce sadece kullanildi kavga icin,kavganin amaci bölmekti,bunu siz itiraf edemeseniz bile bu bir gercek.

Veli Kück'den bahsetmissiniz,ne alaka,Ahmet Türk'de Devlet sayesinde mecliste bölücülük yapmiyormu.Ayrica henüz Veli Kücük'ün sucu bile sabit degil,ama Ahmet Türk icin öyle diyebilirmisiniz?

Ben size hicbirsey<yakistirip yazmadim,siz kendi yazdiklarinizla kendi kendinize yakistirdiniz herseyi.

Dün Osmanli arsivlerine bakip soykirim inkar edildi diye yazip sonrada ben soykirima inanmiyorum demek sizden ummadigim bir celiskiydi.Inkar edilen sey varligi ispat edilmis olup kabul edilmeyen birseydir.Yanlissam düzeltin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn mavi olmayan gökyüzü gecmisini irdelemeyen ve hatalarina karsi üc maymunu oynayan bir toplumun bireyleri olarak herhalde devletimiz kusursuz diyecegiz. Kusurunu aradigimiz zaman bize dokunacakya, o bizi korkutuyor.

Dünyahepimizin,artık ne diye düşünmeye başladım biliyor musunuz?

Devlet kendi dışında ki yada kendi içinde ki yapılanmaların farkında yada farkında değil gibi sorulardan çok;devlet istediği için o yapılanmalar var!eee yani devlet adam öldürmemeli değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Devlet adam öldürmez,devletin varligina kastetmis olanlarin karsisina devletin varligini savunanlar cikar.Bu bir felsefedir.

Ortadan kaldiramadigimiz kendimize uyduramadigimiz zaman devletle savasmak,karsi savasi dogurur ki bu da bir felsefedir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İzinsiz gösteri yapacaksın hemde slogan atacaksın

Cesaret işte budur....

[026.036] [DV] Dediler ki: Onu ve kardeşini eğle ve şehirlere toplayıcı görevliler gönder;

[026.037] [DV] Ne kadar bilgisi derin sihirbaz varsa sana getirsinler.

[026.038] [DI] Sihirbazlar, belirli bir günün bildirilen vaktinde toplandılar.

[026.039] [DI] İnsanlara: «Siz de toplanır mısınız?» denildi.

[026.040] [E0] Sanırız bizler sihirbazlara tabi' olacağız şayed onlar olursa galibler

[026.041] [DI] Sihirbazlar geldiklerinde, Firavun'a; «Biz üstün gelirsek, şüphesiz bize bir ücret vardır değil mi?» dediler.

[026.042] [DI] Firavun: «Evet; o takdirde siz gözde kimselerden olacaksınız» dedi.

işte olanlar bundan sonra oldu,

çünkü büyücüler firavundan izin almadan Musanın rabbine teslim olmuşlardı,

Firavun tehditlerini savurdu.

[026.049] [DI] Firavun: «Ben size izin vermeden ona iman mı ettiniz? Muhakkak ki o, size sihri öğreten büyüğünüzdür. Şimdi bileceksiniz; ellerinizi ayaklarınızı, and olsun, çaprazlama kestireceğim, hepinizi astıracağım» dedi.

Büyücülerse bu tehditlere aldırış etmediler,ve dedilerki,

[026.050] [E1] (Büyücüler) dediler ki: «Zararı yok, mutlaka biz Rabbimize döneceğiz.

Yukarda görmüş olduğunuz ayetler her ne kadar tıpa tip bu gösterilere uymasada,

mentalite aynı çağlar boyu hep öyle devam etti,

halada devam ediyor,

Baskı dayatma ve yıldırma politikası.

Pekiyi nereye kadar>?

Bu dünyanın sonu yokmu,?

Gözlerini kırpmadan musanın rabbi için can veren büyücüler,

teröristmi oldular, ondan izin almadan musanın Rabbine teslim oldukları için.

Oysa, tartışmaya girmeden önce Firavunun en gözde adamlarıydılar.

Onlarkı, Musadan bile yardım istemediler,

Ey Musa bize yardım et , bak biz senin rabbine teslim olduk demediler.

Ölümü göze alarak ölümü öldürdüler.

şüphesiz ahiret sadetine erişecek olanlar onlar, ve onların izinden giden,

zulme sömürüye baş kadıran tüm mazlumlardır.

Yapılan hiç bir zulme, sessiz kalmayalım.

saygılarımla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.