Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kabalıkta sınır yok "YEMEKTEYİZ"

suheda_

Önerilen İletiler

Son zamanlarda tv de bir programa takıldım,daha doğrusu bir arkadaşım bulaştırdı pür dikkat izlerken ne izliyorsun diye sordum "bir yemek yarışması" dedi..

Şimdi şöyle oluyormuş her hafta farklı 5 kişi her akşam birinin evinde olmak üzere toplanıyorlar ev sahibi yemekler pişiriyor bunlara ikram ediyor sonrada diğerleri buna puan veriyor.Sonunda kazanan 10 bin ytl ödülü alıyor.

E peki hepsi yarışmacı olduğuna göre puanlama adil oluyormu? İzlede gör dedi...

Aman yarabbi ne kabalıklar ne hakaretler yarışmanın formatı gereği diye düşündüm ama bazende bu kadarda olmaz dedirten hakaretler..

E güzel kardeşim tamam karşında ki senin rakibin ama uğraşmış didinmiş elinden ne geliyorsa yapmış,lokmayı peçeteye tükürmekte neyin nesi?beğenmediğinin başka bir ifadesi yokmu?yahu lokmayı yut öyle eleştir ölürmüsün?

Tamam orda eleştirme mecburiyetin olabilir ama bunca hakarete ne gerek var.Hani verilen emeğe saygı!!!!

Samimi söylüyorum bana evimde bir misafir o şekilde davransa evden kovarım,sırf üç kuruş para alacağım diye insan onurunu bu kadarda çiğnetmez ki..

Eleştirecek her şey bitti tüm bunlardan bardak,tabak,kaşık,çatalda peçete sandalyede nasibini alıyor aklınıza ne gelirse..

...Ve ağızdan çıkan her kelime..

Tüm bunlara rağmen genede izlemeye çalışıyorum..Bir tek mutfağı pis görünen yarışmacıda bakamıyorum.

Birde artık espiri konusu oldu aramızda "yemekt ne var" sorusuna karşılık "hasan beyin çorbası,selen hanımın böreği"deyip gülüyoruz :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

abooooovvvvv sen bayağı bir malzeme çıkardın bana :D

programın adı çok güzel... ne? "YEMEKTEYİZ"... neyi yemekteyiz "BİRBİRİMİZİ YEMEKTEYİZ " :deli:

Hasan bey ise bize bu programın bir armağanıydı.Hasan bey den sonra PİLAV ve kemalpaşa tatlısı YEMEMEKTEYİZ :usutuk:

:D Hasan beyden sonra bence tas kebabıda yemeyelim zira o mutfağının hali aklıma geldikçe :sick:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Akşam bir yarışmacı vardı yemekteyiz programında hafif kadınımsı hareketleri olan şarkıcı Naim,alınmış kaşları kırıtarak yürümesi daracık eşofmanına rağmen müthişti,kendisi değil canım sofrası,yemek yapışı evi hepsi çok güzeldi..

Bir erkeğe göre biraz fazla becerikli ve titiz aynı zamanda yiğidi öldür hakkını ver misali sofra kurmadaki zevkine hayran kaldım..

Programı izledikten sonra aklıma bu yarışmaya neden Bülent Ersoy'u çağırmadıkları geldi,ciddi ciddi onu mutfakta o korkunç kostümleri ile görmek isterdim :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Akşam bir yarışmacı vardı yemekteyiz programında hafif kadınımsı hareketleri olan şarkıcı Naim,alınmış kaşları kırıtarak yürümesi daracık eşofmanına rağmen müthişti,kendisi değil canım sofrası,yemek yapışı evi hepsi çok güzeldi..

Bir erkeğe göre biraz fazla becerikli ve titiz aynı zamanda yiğidi öldür hakkını ver misali sofra kurmadaki zevkine hayran kaldım..

Programı izledikten sonra aklıma bu yarışmaya neden Bülent Ersoy'u çağırmadıkları geldi,ciddi ciddi onu mutfakta o korkunç kostümleri ile görmek isterdim :w00t:

Kadife ceketin içine V yaka hırka tipinde bişey giyen ilk insandır Naim denen *****. Herkesin mutfağına girip terbiye sınırlarını zorlayan insan :D Mutfak kontrolü yapacağına lavaboya git önce diyesi geliyor insanın... Amaaan neyse Hasan Bey'den iyidir :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadife ceketin içine V yaka hırka tipinde bişey giyen ilk insandır Naim denen *****. Herkesin mutfağına girip terbiye sınırlarını zorlayan insan :D Mutfak kontrolü yapacağına lavaboya git önce diyesi geliyor insanın... Amaaan neyse Hasan Bey'den iyidir :D

...ve işte Naim :D

CxH97069.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yemek hazırlama ve masa hazırlama işinde gösterdiği nezaketin yarısını gösteremedi Naim beyefendi! ,ne evinde ne de konuk gittiği evlerde..

Yemek yarışmasından çok,birbirini karalama yarışmasına dönüştürdüler bence..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaw denk geldiği zamanlarda bende bakıyorum dikkatimi bişey çekti kendilerini iyi yemek yapan biri zanneden yarışmacıların her yediği yemeğe tuzsuz demeleri çok komik...yaw insan yemeğin tuzunu 3 aşşağı 5 yukarı ayarlar hanginizin evinde tuzsuz yemek yapılıyoda sonradan kişilerin ihtiyacına göre atılıyo...bunun bi ayarı vardır illaki...bu programın amacı yarışmacılar arasında polemik yaratıp reyting almak başka bişey değil yaw...:D sadece bi nika diye bi hatun vardı o iyi biriydi :grin: hızlı hızlı konuşması çok hoşuma gitmişti... :D naim'e gelince oda çok hamarat bi kız... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
...ve işte Naim :D

CxH97069.jpg

:D :D:D haha hiç güleceğim yoktu

ya bu proğramı ılk görduğümde arkadaştaydık..ya dedim bunuda izleyen var mıdır dıye gaf yaptım,onlarda biz izliyoruz çok surukleyıcı dediler :D

tabı gülme komşuna demişler

şimdi de ben izliyorum

ama cıddı cıddı ınsanı bağlıyo :unsure::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yarışmanın sonunda Sahra teyzeye geçildiğini öğrenen Nil'in yüz ifadesine çok güldüm :D yaw Sahra teyzeyede üzüldüm ha başına gelmiyen kalmadı o kadar kılın ne işi var o masada zaten suratında meymenet olmayan şeyda böle bişey bekliyodu rezil ettiler kadınceğizi...fekat naim giderek erkeksi takılmaya başladı önceki programda giydiği elbiseler tavırlar falan bu porgramda pek göremedim hele ilk yarışmada gri pjamayla bi pozu vardı akıllara zarar... :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benimde dikkatimden kaçmadı Erbay,Naim'in daha erkeksi tavırları gerçi bu hafta çok fazla takip edemedim ama gördüğüm kadarı ile Naim adam gibiydi :) yine içlerinde en beceriklisi gene oydu..

Sen o yaşlı kadının adı Sahra mıydı ne yemek yaparken halini gördünmü o ********* tırnaklarla elini yemeklere daldırıp daldırıp çıkarmasını :sick: birde "ben hijyenim nasıl kıl çıkar" diye kabul etmeyişi sanki yayınlanmayacak..

Onu bunu bilmem ama bende yemek yerken tabağımdan kıl çıksa ağzıma lokma sürmem daha kendi saçım olduğu bilsem bile :sick:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sahranın yemek yaparkenki halini gördüm, zaten onun elinden bende yemek yememde onun rezil olmasına yinede üzüldüm baya rencide oldu kadın yaw...gerçi milleti eleştirip duruyodu salatadan taş çıktı kadınbudundan kemik çıktı falan diye en sonunda kabak onun başına patladı...:D valla ben yemekten babam çıksa yerim hiç farketmez.... :grin: Naim'i alan erkek pardon kadın yaşadı valla ev güzel kendi hamarat kocasına üff şaşırıyom hep karısına iş düşmez fazla... :grin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haricten gazel okumus gibi olmak istemem ama,o yemek programini birdefa tesadüfen izleme gafletine kapildim.Cok afedersiniz,bence seyirciyi televizyon basina baglamak icin daha iyisini yapamazdilar.Tam da bizlerin kafasina uygun,tartisma hakaret,kibir,bir digerini begenmemek,***** etmek tarzinda.

Ben o programin öyle görgü kurallarini cigner bir tarzda hazirlanmis olmasini bir taktik olarak görüyorum,insanlarin ilgisi ni ceksin ve baksinlar diye,aynen biri bizi gözetliyor da oldugu gibi.

Her seyin bir raconu vardir ama bu yemek programinda racon filan yok,hakaret var düpedüz.Kil cikti,cikabilir bunu kalkipta ay yemekten kil cikti diyerek karsi tarafi refüze etmenin alemi varmi.Kibarlik bence o programa teget bile gecmemis HAMDOLSUN.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım,her akşam yemeğinde bunları anlatıyor :( yaf diyecem yeter,ama olmaz değil mi :unsure: affedersiniz ama çok boş bir program gibi geliyor bana(izlemedim ama ev arkadaşımın anlatımları ve Avrupa Yakası tarzıyla anladığım)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ocak ayının 1-3 Trabzonda başvuralar değerlendirilecekmiş.bir ara ciddi ciddi başvurmayı düşündüm çünkü iyi yemek yaparım..

ama bu yarışmada en mükemmelinide yapsan kırk tane laf işiteceğin için hepsinden önemlisi biri çıkar benim soframda ağzındaki lokmayı peçeteye falan tükürür alim allah çorba tenceresini başından aşağı döker evden kovarım..

işte bu yüzden vaz geçtim :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.