Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

tanrı herkezı esıt sartlardamı dunyaya getırıyo

jeune

Önerilen İletiler

Kader, bir iman rüknüdür ve şöyle tarif edilir: “Kader, Hak Teâlâ nın, ezelden ebede kadar olmuş ve olacak her şeyin, her şeyini ve her hâlini, zamanını ve mekânını, sıfatlarını ve özelliklerini ezelî ilmiyle bilip, ona göre, takdir etmesidir.”

Kaza ise, kaderde planlanan bir şeyin yaratılması, varlık sahasına çıkarılmasıdır.

Kâinatın altı devrede yaratılışından, insanın ana rahminde dokuz ayda teşekkülüne kadar her hâdise kaderi gösteriyor!..

Güneş sisteminden atom sistemlerine kadar her hikmetli tanzim, kaderi ilan ediyor!..

Elementlerin sayıları ve özellikleri, kaderden haber veriyor!..

Bitkilerin ve hayvanların cinslere, türlere ayrılmış olması, her türe farklı kabiliyetler takılması, hep kader ile olmuş!..

Meleklerin, hayvanların ve cansızların sabit makamlı kılınması, insanların ve cinlerin ise imtihana tâbi tutulması, kader ile plânlanmış!...

Cennet ve cehennemin yaratılması, ilâhî ilim ile takdir edilmiş!. O menzillere hangi yollardan gidileceği de yine kader ile tespit edilmiş!...

Hangi güzel amele ne kadar sevap, hangi günaha ne kadar azap verileceği de kader ile tayin edilmiş!..

Bir bilim dergisinde insan bedenindeki harika nizam anlatılıyor ve ilâhî takdir konusunda çok güzel misâller sıralanıyordu. Ve yazı şöyle bağlanıyordu: “Bedenimizin tamamı bir yana, sadece baş parmağımız olmasaydı teknik ve medeniyet ortaya çıkmazdı.”Gerçekten de, bütün buluşlar, keşifler, sanatlar bir yönüyle, baş parmağa bağlı. O da diğer parmaklarla yan yana gelseydi, ne kalem tutabilirdik, ne kaşık, ne de çekiç. İnsanoğlu, bütün varlık âlemi bir yana, sadece başparmağına ibret nazarıyla bakabilse, ilâhî takdiri en açık bir şekilde görecektir.

Kader konusunda ezberledikleri birkaç soruyu durmadan tekrarlayan adamlar, kaderin bu aslî mânâsını hiç düşünmezler. Şu haşmetli kâinatın bir ezelî ilim ve takdirle, safha safha yaratıldığı akıllarından bile geçmez. Kaderin bu haşmetli tecellilerini seyredemedikleri gibi, çekirdekleri, tohumları, yumurtaları, spermaları, genleri de bu açıdan değerlendiremezler. Hâlbuki, bu küçük yaratıklar sanki cisimleşmiş birer plân, birer program... Allahın hârika takdirini ve ince hikmetini aklı başında olanlara ilan ediyor, ders veriyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 98
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Kader, bir iman rüknüdür ve şöyle tarif edilir: “Kader, Hak Teâlâ nın, ezelden ebede kadar olmuş ve olacak her şeyin, her şeyini ve her hâlini, zamanını ve mekânını, sıfatlarını ve özelliklerini ezelî ilmiyle bilip, ona göre, takdir etmesidir.”

.

.

.

Sevgili FMF ;

Size ve Beyanat lar ınıza Bir Kere Daha ;

MAAŞALLAH , BAREKALLAH, SÜBHANALLAH

Kelamları İle Takdir Etmek İstiyorum. Cenab ı Azimmüşan Şevk inizi ve Kudret iniz i Artırsın. Amin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnanılacak bir tarafı olmadığını göstermeye çalışıyoruz. Ne kadar çelişki barındırdığını göstermeye çalışıyoruz.

Saygılar.

neden böyle beyhude bir çaba içine giriyorsunuz kardeşim... inanılacak bir tarafı olmadığını gösterseniz ne olur, göstermeseniz ne olur. çok şükür biz inanıyoruz, bundan şüphe dahi etmiyoruz.

Hz. Alinin çok manidar bir kıssası var. bir dinsiz ona gelip "Ya Ali, bu kadar ibadet ediyorsunuz, inanıyorsunuz. ya inandığınız hesap günü yoksa" diyor.

Hz.Ali cevap veriyor. "eğer yoksa bizim kaybedeceğimiz birşey yok, ama ya varsa???"

tüm fikirlerinizi bir saniye için bir kenara bırakın. (haşa) sizin dediğiniz doğru kabul etsek bizim kaybedeceğimiz birşey yok. inançlı, doğru ve güzel bir hayat yaşamaya çalışmış biri olarak ölürüz.

ama eğer ya bizim inancımız doğru ise siz napıcaksınız. bir dakika düşünün ya hesap günü varsa diye. hiç aklınızdan geçmiyor mu? hiç olabileceğini düşünmüyor musunuz?

işte ben buna üzülüyorum. "dünyada siz bizi unuttunuz, bugün de biz sizi unutacağız" ayetine muhatap kalınca, duyacağınız pişmanlık için çok geç olacak. değer mi yani.

Allah sadece korkulacak bir ilah değildir. bunu görebilseniz. inanan için, tevbe eden için rahmetini görebilseniz. biz bu rahmet umudu ile yaşıyoruz ve bu umutla da öleceğiz.

insan nasıl dünyada amaçsız yaşadığını düşünebilir. hiç birşey sebepsiz değilken, hiçbir şey tesadüf değilken, insan boşuna mı yaratıldı.

hala nefes alıyorken, hala yaşıyorken ve hala zaman varken imanın güzelliğini, Rabbim demenin hazzını, secdenin lezzetini keşke sizler de tadabilseniz. bunu ne kadar isterdim bilemezsiniz..

ama neticede herkesin kendi seçimidir. ısrar ediyorsanız eğer saygı duymaktan ve dua etmekten başka yapabilecek birşey kalmıyor bize.

dualarımızdasınız....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili BrainSlapper ;

Biliyorsunuz ki ;

Siz de Tüm İnsanlar gibi Beniniz in %5 ila %10 unu Kulanabilmektesiniz.

Elbette, Bu Durumda Diyebiliriz ki, Geri Kalan %90 lık Kısmı Kesinlikle İrademiz Kontrolünde Değildir. Yani Kullanılamıyor.

Pekiyi; Siz İradeniz e Bağlı Olmayan , ve de Kullanamadığınız, ve de Hakkında Pek Çok Şeyi Bilemediğiniz ,

Beyninizin geri kalan %90 nı nın Var olduğunu Bilemiyormusunuz..?

Anlaşılacağı Üzere Bir Hakikat in, ya da Her Hangi bir Olgu nun, Bütünü ile ve Her Ayrıntısı ile Bilinemsede,

Var olduğunu İlmen ve Kesinlikle Görebiliyoruz.

Tıpkı , Gözümüz ile Görüp Elimiz ile Dokunamasak da , ALLAH ın Varlığını ve Biriğini, Şeksiz, Şüphesiz Bildiğimiz, Öylede İMAN Ettiğimiz gibi.

Şimdi Anladınız mı ?

İşte Tüm Forum Üyeleri ve Misafir leri nin Huzurunda ALLAH a İman, Bir Kere daha İSPAT EDİLMİŞTİR.

Cesareti olan İnkar ına Kalkışsın. Yalnızca Ateizm e Değil Tüm Münkir lere Meydan Okuyorum.

İlmine Güvenen ALLAH ı İnkar a Kalkışsın.

Evet. ALLAH ın Varlığının İspat ı İlmen Ortadadır.

İnkar Edilemez. Red Edilemez. ve de Yalanlanamaz.

Bu da Böylece Biline.

Sen ya ispat ne demek onu bilmiyorsun.

Ya da mantık denen şeyi yenecek bişey zannediyorsun.

Diyorsun ki:

"Anlaşılacağı Üzere Bir Hakikat in, ya da Her Hangi bir Olgu nun, Bütünü ile ve Her Ayrıntısı ile Bilinemsede,

Tıpkı , Gözümüz ile Görüp Elimiz ile Dokunamasak da , ALLAH ın Varlığını ve Biriğini, Şeksiz, Şüphesiz Bildiğimiz, Öylede İMAN Ettiğimiz gibi."

Bu cümleyi şöylle söylemek mümkün mü değil mi, mantık kavramından bihaber forumdaşım:

"Tıpkı , Gözümüz ile Görüp Elimiz ile Dokunamasak da , UÇAN SPAGETTİ CANAVARI' nın Varlığını ve Biriğini, Şeksiz, Şüphesiz Bildiğimiz, Öylede İMAN Ettiğimiz gibi."

"Tıpkı , Gözümüz ile Görüp Elimiz ile Dokunamasak da , ZEUS VE TAİFESİ'nin Varlığını, Şeksiz, Şüphesiz Bildiğimiz, Öylede İMAN Ettiğimiz gibi."

"Tıpkı , Gözümüz ile Görüp Elimiz ile Dokunamasak da , LAT, UZZA ve MENAT'ın Varlığını, Şeksiz, Şüphesiz Bildiğimiz, Öylede İMAN Ettiğimiz gibi."

Mantık kavramından ve kanıt/ispat kavramından bihaber forumdaşım,

Senin mantıktan ve kanıttan bihaber yönteminle SUPERMEN'in varlığı da ispat etim diye bağırabilirsin, YEŞİL DEV HULK da, SHREK de, UÇAN SPAGETTİ CANAVARI'nın da, ZEUS VE TAİFESİ'nin de, LAT, UZZA VE MENAT'ın da.

Mantık ve kanıt kavramlarından uzak sisteminle, buraya gelip kanıtladım, kanıtladım, kanıtladım diye bağırıp durma.

Laf çorbasını biz kanıt diye yutmayız, kusura bakma.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili BrainSlapper ;

Biliyorsunuz ki ;

Siz de Tüm İnsanlar gibi Beniniz in %5 ila %10 unu Kulanabilmektesiniz.

Elbette, Bu Durumda Diyebiliriz ki, Geri Kalan %90 lık Kısmı Kesinlikle İrademiz Kontrolünde Değildir. Yani Kullanılamıyor.

Pekiyi; Siz İradeniz e Bağlı Olmayan , ve de Kullanamadığınız, ve de Hakkında Pek Çok Şeyi Bilemediğiniz ,

Beyninizin geri kalan %90 nı nın Var olduğunu Bilemiyormusunuz..?

Bunu tekrar tekrar tekrar ve tekrar tekrar tartışmak artık kabak tadı veriyor.

İnsanların beyninin %1ini 3ünü 5ini kullandığı gibi bir teori bile hiç ortaya atılmamıştır.

Bir bilim adamı bir farenin beyninin %95i kadarını almış ve fare buna rağmen bir süre yaşamsal fonksiyonları sürdürebilmiştir.

Einstein'e bu konu hakkında bir gazetesi beyninin kaçta kaçını kullandığını sormuş, o da "%5inden fazlasını kullandığım çok belli" demiş.

Olay budur.

İlgili konuları tam olarak 1 sene önce ilgili başlıklarda tartışmışız...

Konu 1...

Konu 2...

Anlaşılacağı Üzere Bir Hakikat in, ya da Her Hangi bir Olgu nun, Bütünü ile ve Her Ayrıntısı ile Bilinemsede,

Tıpkı , Gözümüz ile Görüp Elimiz ile Dokunamasak da , ALLAH ın Varlığını ve Biriğini, Şeksiz, Şüphesiz Bildiğimiz, Öylede İMAN Ettiğimiz gibi.

Şimdi Anladınız mı ?

Örneğinizde de olduğu gibi, söylentilere değilde Bilimsel Gerçekliklere göz gezdirdiğimiz zaman Hakikati bilebiliyoruz ancak...

İşte Tüm Forum Üyeleri ve Misafir leri nin Huzurunda ALLAH a İman, Bir Kere daha İSPAT EDİLMİŞTİR.

Cesareti olan İnkar ına Kalkışsın. Yalnızca Ateizm e Değil Tüm Münkir lere Meydan Okuyorum.

İlmine Güvenen ALLAH ı İnkar a Kalkışsın.

Evet. ALLAH ın Varlığının İspat ı İlmen Ortadadır.

İnkar Edilemez. Red Edilemez. ve de Yalanlanamaz.

Bu da Böylece Biline.

Sanırım bu kadar büyük konuşmanın ardından yukarıda yönlendirdiğim konuları baştan aşığı okuyunca büyük bir hezimet yaşıyor olmalısınız.

Korkmayın, bir bardan soğuk su için ve rahatlamaya çalışın.

Genelde bu şok birkaç gün sürer ve o konularda da rastlayacağınız üzere bu bilgileri kaldıramayanlar bir süre dumura uğrar, afallar, bilimsel gerçeklik ile kendi hurafeleri arasında sıkışıp kalır, konuyla ilgisi olmayan ve az biraz daha mantıksız iletiler yazıp bir süreliğine ortadan kaybolur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞEYTANI SEVERİZ YARADANDAN ÖTÜRÜ

Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı Mesajı değiştirDeğiştir Mesajı SilSil

Ateizim Tasavvufa sızmış Grin Grin Grin..tespit ON numara..brawo Alkisla

Önce İnkar ediliyor,sonra İKRAR veriliyor.. Wink

Kişinin HAYALİNDEKİ Allah modeli yıkılıyor(en büyük put)..işte Ateistlerde bu PUT zaten yok Grin..sonrada kişinin KENDİ gerçekliği,kendi hakikati olan Allah,yapılan deneylerle ANLAŞILIYOR..biliniyor..yani BİLİMSEL.. Grin..kesin ve hatasız sonuçların alındığı bu deneyleri kişi kendi düşünce labaratuarında YAPIYOR..vardığı netice kişinin İDRAK kapılarını açıyor her kademede Smiley

Sonra ne oluyor..ne Allah nede Peygamber olunuyor..olunması gereken İNSAN olunuyor..Bilinmesi gereken İNSAN biliniyor..kendini bilende Kendisinde olan Kendi Hakikati olan Allaha İMAN ediyor..hemde Bilimsel bir İMAN Grin

43 yıl İMANSIZ gezen dayının kendi labaratuarındaki bilimsel çalışması neticesinde İMAN ettiği Allah ile dedesinden duyduğu ile,babasından gördüğü ile İman edenin Allah,ı elbette farklı farklı olacak.. Wink

İmanlı kardeşler 2004 yılından beri sorup dururlar..

-dayı ya Hu..Atelere yakın durduğun kadar bize neden yakın durmuyorsun diye..

Atelerin kırılacak o en büyük PUTLARI yokta ondan..kolay oluyor İNSAN noktasında buluşabilmek.. rose Smiley

Ateizmin Tasavvufa nasıl sızdığına bir örnektir dayı Grin

Şeytanıda,Rahmanı,da Kendinde bulamayan dışarıda epey arayacak..kolay gele.. Smiley

Sevginiz Sermayeniz Olsun..

Tengeriin Boşyok :)

Senin için taşıdım.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Örneğinizde de olduğu gibi, söylentilere değilde Bilimsel Gerçekliklere göz gezdirdiğimiz zaman Hakikati bilebiliyoruz ancak...

Mesela; "Madde" canlımıdır, bilimsel olarak...

Mesela;"İnsan" nasıl oluşmuştur,bilimsel olarak...

Mesela; "Zaman" nedir ve nasıl oluşmuştur,bilimsel olarak...

Mesela; "karadelik" ler nedir, nasıl oluşur,bilimsel olarak...

Mesela; Uzay (Kainat) genişliyormu, açıklaması nedir bilimsel olarak...

Gibi,vs, vs ...

Bu yazılanlar,söylenti değil ve bir sürü "TEORİ" var, acaba 21. yüzyıl'da akla,mantığa en uygun teoriler hangisi acaba, bilimsel olarak, darvinist evrimci teorilermi,yoksa yaradılışı teyit eden teorilermi,bilimsel olarak...

Not.

"DNA" nedir, bilimsel olarak...

:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce İnkar ediliyor,sonra İKRAR veriliyor.. Wink

Kişinin HAYALİNDEKİ Allah modeli yıkılıyor(en büyük put)..işte Ateistlerde bu PUT zaten yok Grin..sonrada kişinin KENDİ gerçekliği,kendi hakikati olan Allah,yapılan deneylerle ANLAŞILIYOR..biliniyor..yani BİLİMSEL.. Grin..kesin ve hatasız sonuçların alındığı bu deneyleri kişi kendi düşünce labaratuarında YAPIYOR..vardığı netice kişinin İDRAK kapılarını açıyor her kademede Smiley

Sonra ne oluyor..ne Allah nede Peygamber olunuyor..olunması gereken İNSAN olunuyor..Bilinmesi gereken İNSAN biliniyor..kendini bilende Kendisinde olan Kendi Hakikati olan Allaha İMAN ediyor..hemde Bilimsel bir İMAN Grin

43 yıl İMANSIZ gezen dayının kendi labaratuarındaki bilimsel çalışması neticesinde İMAN ettiği Allah ile dedesinden duyduğu ile,babasından gördüğü ile İman edenin Allah,ı elbette farklı farklı olacak.. Wink

İmanlı kardeşler 2004 yılından beri sorup dururlar..

-dayı ya Hu..Atelere yakın durduğun kadar bize neden yakın durmuyorsun diye..

Atelerin kırılacak o en büyük PUTLARI yokta ondan..kolay oluyor İNSAN noktasında buluşabilmek.. rose Smiley

Ateizmin Tasavvufa nasıl sızdığına bir örnektir dayı Grin

Şeytanıda,Rahmanı,da Kendinde bulamayan dışarıda epey arayacak..kolay gele.. Smiley

Sevginiz Sermayeniz Olsun..

Dayı'cığım,

O kadar klavye tuşu eskittik, şu söylediklerini, senin kadar kısa ve öz söyleyemedik.

Eline sağlık. Büyük bir zevkle okudum.

Saygılar, sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tengeriin Boşyok :)

Senin için taşıdım.. :)

Ya Dayı, ben zaten her zaman diyorum senin üzerine yok diye...

Ne diyeyim ki sana valla...

Çok güzel bir yazı yazmışsın, helal...

Dayı'cığım,

O kadar klavye tuşu eskittik, şu söylediklerini, senin kadar kısa ve öz söyleyemedik.

Eline sağlık. Büyük bir zevkle okudum.

Saygılar, sevgiler.

Katılıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu tekrar tekrar tekrar ve tekrar tekrar tartışmak artık kabak tadı veriyor.

İnsanların beyninin %1ini 3ünü 5ini kullandığı gibi bir teori bile hiç ortaya atılmamıştır.

Bir bilim adamı bir farenin beyninin %95i kadarını almış ve fare buna rağmen bir süre yaşamsal fonksiyonları sürdürebilmiştir.

Einstein'e bu konu hakkında bir gazetesi beyninin kaçta kaçını kullandığını sormuş, o da "%5inden fazlasını kullandığım çok belli" demiş.

Olay budur.

İlgili konuları tam olarak 1 sene önce ilgili başlıklarda tartışmışız...

Konu 1...

Konu 2...

Sanırım bu kadar büyük konuşmanın ardından yukarıda yönlendirdiğim konuları baştan aşığı okuyunca büyük bir hezimet yaşıyor olmalısınız.

Korkmayın, bir bardan soğuk su için ve rahatlamaya çalışın.

Genelde bu şok birkaç gün sürer ve o konularda da rastlayacağınız üzere bu bilgileri kaldıramayanlar bir süre dumura uğrar, afallar, bilimsel gerçeklik ile kendi hurafeleri arasında sıkışıp kalır, konuyla ilgisi olmayan ve az biraz daha mantıksız iletiler yazıp bir süreliğine ortadan kaybolur...

Sevgili TengeriinBoşig ;

Ben de Şimdi Siz i Düşünüyordum.

Bu TengeriinBoşig Buralarda Gezindiği Halde Neden Biz' e Hala Bir Yanıt Vermiyor Acaba Diye.

'' Neden Hep Teğet Geçiyor da, Bir Türlü Taşın Altına Elini Sokmuyor.'' Diye.

Meğer, Biz im için Hazırlanıyormuş su nuz. Bu Bekleyiş de Ondan mış.

Her Neyse, Olur Bazen Böyle Haller.

Pekala. Bu Platonik Sohbeti Yarıda Keserek , Sizi Tekrar Selamlıyorum.

Hoşgeldiniz. Ne İyi Ettiniz de Katıldınız Tartışmaya...

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazılanlar,söylenti değil ve bir sürü "TEORİ" var, acaba 21. yüzyıl'da akla,mantığa en uygun teoriler hangisi acaba, bilimsel olarak, darvinist evrimci teorilermi,yoksa yaradılışı teyit eden teorilermi,bilimsel olarak...

Sarıgöl, prensip olarak kör kuyuya taş atmaktan ve bana karşı verimli olamayacağını bildiğim kişilerle verimsiz tartışmalara girmekten kaçınıyorum.

"Bilimsel" bir kanıt istiyorsan, sana tek bir kanıt göstereyim ve sen oradan hareketle "Yaratılış"ın ne kadar bilimsel olduğunu kavra:

Bilim bir yasa olarak der ki:

"Hiç birşey yok'tan var edilemez. Var ise yok edilemez."

Şimdi diyeceksin ki:

"Ama Tanrı'nın gücü o kadar sonsuz ki, o yoktan da var edebiliyor!"

İşte bu büyük bir çelişkidir.

Çünkü Tanrı çok kıvrak davranıyor demek ki.

İşine gelince Bilimsel davranıyor ve bilimi tavsiye ediyor...

İşine gelmeyince de Bilim'e taban tabana zıt düşen şeyler yapıyor ki varlığı sır olarak kalsın.

Yok, yok, yok...

Böyle değil bu...

Tanrı, eğer Tanrılığın ne demek olduğunu biliyorsa, tutarlı davranır, çelişkili davranmaz.

Kısaca sen önce "Yoktan var etmek" düşüncesinin ne kadar Bilimsel olduğunu bir düşün, kendi içinde hallet...

Ondan sonra bana gel ve iletindeki o soruları sorup, inancının "Bilimsel" olduğunu iddia et edebilirsen...

Daha Maddenin dinde bile Sonlu mu yoksa Sonsuz mu olduğu sorunsalını aşabilmiş değilsiniz.

O tartışmaya net bir cevap vermekten kaçtınız.

O konuda da kesin bir yanıt verin, ondan sonra ne kadar Bilimsel ve Mantıklı bir inancınız olduğunu tartışalım olur mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsana Sınırsız İman..kitabın adı.. :)

Kitap yazıyorum..kitapsız dayıya :D

Herkes Allahın kitabını okumak ile meşkul..dayı kendi kitabını YAZMAK ile..çünki herkese kendi elleri ile yazdıklarını okutuyorlar..okunaklı yazanlar sular seller :D gibi güldür güldür okuyor..gargacık burgacık yazanlar gak guk ediyor.. :D

Anlatabilmenin ZEVKİNİ yaşatan kardeşlerime bende Teşekkür ederim.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sarıgöl, prensip olarak kör kuyuya taş atmaktan ve bana karşı verimli olamayacağını bildiğim kişilerle verimsiz tartışmalara girmekten kaçınıyorum.

"Bilimsel" bir kanıt istiyorsan, sana tek bir kanıt göstereyim ve sen oradan hareketle "Yaratılış"ın ne kadar bilimsel olduğunu kavra:

Şimdi diyeceksin ki:

"Ama Tanrı'nın gücü o kadar sonsuz ki, o yoktan da var edebiliyor!"

İşte bu büyük bir çelişkidir.

Çünkü Tanrı çok kıvrak davranıyor demek ki.

İşine gelince Bilimsel davranıyor ve bilimi tavsiye ediyor...

İşine gelmeyince de Bilim'e taban tabana zıt düşen şeyler yapıyor ki varlığı sır olarak kalsın.

Yok, yok, yok...

Böyle değil bu...

Tanrı, eğer Tanrılığın ne demek olduğunu biliyorsa, tutarlı davranır, çelişkili davranmaz.

Kısaca sen önce "Yoktan var etmek" düşüncesinin ne kadar Bilimsel olduğunu bir düşün, kendi içinde hallet...

Ondan sonra bana gel ve iletindeki o soruları sorup, inancının "Bilimsel" olduğunu iddia et edebilirsen...

Daha Maddenin dinde bile Sonlu mu yoksa Sonsuz mu olduğu sorunsalını aşabilmiş değilsiniz.

O tartışmaya net bir cevap vermekten kaçtınız.

O konuda da kesin bir yanıt verin, ondan sonra ne kadar Bilimsel ve Mantıklı bir inancınız olduğunu tartışalım olur mu?

Sevgili TengeriinBoşig ;

Diyorsunuz ki ;

Alıntı TengeriinBoşig.

Deriz ki ;

Sevgili Tengeriin, Hani Kanıtsız Belgesiz Konuşmamak Gerekiyordu.

Hatırlamadınız mı Yoksa ? Hani Kendiniz Belirtmiştiniz.

Nerede Kaldı Şimdi Kanıtsız Konuşmamak ?

Ne Demek Şimdi ; '' Bilim Bir Yasa Olarak Der ki '' Bu Söz Nasıl Anlam İfade Ediyor..? Ne Zaman Bilim Yasa Koyar Oldu da Biz Duyamadık..?

Haydi Gösterin Bize Bilim in Anayasa Kitab ını. Hangi Madde sinde Bu İbareye Yer Verilmiş Şu Bilim Yasanın.

Arkadaşlar Farkındamı sı nız Sevgili TengeriinBoşig Dostumun İçinde Bulunduğu Durumun..?

Bilim in Kesinlikle Kayıt Altına Alınamayacağı Gerçeğini Bile Unutmuş. Bir de Kendince Yasa ve Kanun lar ilan Etmiş.

Bilim Özgürlük tür, Sevgili TengeriinBoşig asıl Kanun ve Yasalar ile Sınırlandırılabilinir..?

Bilim in Kendi İçerisinde Yalnızca, Bir Kanıt a Dayanan ve Kesinlik Arzeden Bilimsel ve Reel Yasa lar dan Söz Edilebilir .

Onlar da , Hepimizin Bildiği ; Yer Çekimi , Ya da Eylemsiz lik Yasası gibi Bilimsel Olgular dır.

Sizin Söyledikleriniz Bilimsel Bir Olgu veya Gerçeklik bile Değil ki, Bir de Bilimsel Yasa Olduğu iddia Edilebilsin.

Evet, Bu Ancak İdeolojik Bir Yasa Olabilir. ve Yalnızca Sizi Bağlar, Bilim i Değil.

Şunu Sakın Unutmayınız ki ;

Bilim in Kesinlikle Kimsenin Kanun ya da Yasasına Bağlı Kalamayacağını ve Boyun Eğmeyeceği ni Söyledi diye ;

Dünya nın Aslında Döndüğü nü, Dünya ya İlan Etmeye Dahi Vakit Bulamadan Astılar Galileo yu.

Sanırım Bilimi Yasalara Mecbur Tutmaya Çalışan O Ruhban Sınıfı Rahip ler de, Siz den Çok da Farklı Düşünmüyorlardı.

Umarım. Bilim ve Yasa Kelimele ri nin Birbirine Temelden Zıt olduğunu Kavrayabilmiş siniz dir, Sevgili TengeriinBoşig.

Anlamadınız ise, Lütfen Bize Hatırlatınız

Saygılarımızla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsana Sınırsız İman..kitabın adı.. :)

Kitap yazıyorum..kitapsız dayıya :D

Herkes Allahın kitabını okumak ile meşkul..dayı kendi kitabını YAZMAK ile..çünki herkese kendi elleri ile yazdıklarını okutuyorlar..okunaklı yazanlar sular seller :D gibi güldür güldür okuyor..gargacık burgacık yazanlar gak guk ediyor.. :D

Anlatabilmenin ZEVKİNİ yaşatan kardeşlerime bende Teşekkür ederim.. :)

kendi elleriyle yazdıkları mı....... Kuran günümüze kadar değişmemiştir değiştirlmeye çelışılmış ama dönemin hafızları buna izinvermeyerek tekk tek değişen harfleri düzeltmişler ve bunu yapanlar bile Kranın değişemeyeceğini anlamıştır kıymetli vaktinizi ayırabilirseniz o kendi elleriyle yazmışlar dediğiniz Kitapları bi inceleyin bakalım hepsi farklı farklı mı acaba..............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

fmf :)

Lütfen bir defa daha okurmusunuz yazımı.. :)

Ayrıca..orijinalini ve değiştirilmişini yan yana getirip incelemeden nasıl anlayacağız :D

Önce HADİS(E) gelir..sonra Ayet..yani 23 yıl boyunca yaşadı ve yaşadığını anlattı..Hadiselerden sonra ayetler geldi.. :)

Ayet gelmeyecek artık dedi.. :) Din tamam oldu dedi..bir yılda sonrası var..fakat bütün bu Ayetleri sıraya dizip aha işte kitabınızda budur demedi..ve bu gezegenden göz önünden kayboldu..halife Osman akıl etti kitabıda Muhammed edemedi..o yönde her hangi bir çalışma yapmadı..araştırıyorum hala..neden acaba :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca..orijinalini ve değiştirilmişini yan yana getirip incelemeden nasıl anlayacağız :D

Önce HADİS(E) gelir..sonra Ayet..yani 23 yıl boyunca yaşadı ve yaşadığını anlattı..Hadiselerden sonra ayetler geldi.. :)

Ayet gelmeyecek artık dedi.. :) Din tamam oldu dedi..bir yılda sonrası var..fakat bütün bu Ayetleri sıraya dizip aha işte kitabınızda budur demedi..ve bu gezegenden göz önünden kayboldu..halife Osman akıl etti kitabıda Muhammed edemedi..o yönde her hangi bir çalışma yapmadı..araştırıyorum hala..neden acaba :unsure:

aklına gelmedi değil çünkü ozaman böyle bir şeye gerek yoktu Kuran bilenlerin giderek azalması üzerine böyle bir ihtiyaç ortaya çıktı ayrıca araştırmalarınız için teşekkür ederim

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Dayı ;

Diyorsunuz ki ;

Osman akıl etti kitabıda Muhammed edemedi

Alıntı Dayı

Öncelikle ;

Sizi Efendimiz Hakkında Sarfettiğiniz Bu Sözleriniz den Ötürü Kınıyorum.

Biz de ; O Muhammed Aleyhisselam Yoluna Yalnızca Can ı nı Değil Ruhunu da Feda Etmeye hazır bir Mümin Olarak Deriz ki ;

Siz Alemlerin efendisi Olan Hz. Muhammed Aleyhisselam ı Zannınızca Suçlayabilmek Yerine ,

Aklınız Varsa ;

O' Hatem ül Enbiya Peygamber in, Ayağının Tozuna bile Kurban Olunuz.

RABBİM Sizi ve Hiç Bir Kul u Şaşırtmasın. Hesabını Veremeyeceği Sözler Söylemekten Esirgesin.

AMİN ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peygamberin evine nasıl girileceği nasıl davranılacağı falan yazıyor..nerede o ev..nerede Peygamber..Peygamberin yanında yüksek sesle bağırarak konuşmayın diyor..nasıl olacak bu Ayetlerin açıklaması..başkada Peygamber gelmeyecekse.. :unsure:

Peygamber eşleri ile evlenmeyin..haydi buyur..bulalımda evlenmeyelim..bi ellerini öpelim bin beşyüz yaşındaki eşlerinin :)

İşte bu yüzden araştırıp bulup deneyimlemeye devam.. :)

Peygamber göz önünden kayboldu 25-30 yıl sonra Kitap yazıldı..bu kadar kısa süredemi unuttular öğrenenler..sayıları azaldı..ne dersiniz :unsure:

KURAN,da asla çelişki yoktur elbette..çelişkiler dayının beyninde.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peygamberin evine nasıl girileceği nasıl davranılacağı falan yazıyor..nerede o ev..nerede Peygamber..Peygamberin yanında yüksek sesle bağırarak konuşmayın diyor..nasıl olacak bu Ayetlerin açıklaması..başkada Peygamber gelmeyecekse.. :unsure:

Peygamber eşleri ile evlenmeyin..haydi buyur..bulalımda evlenmeyelim..bi ellerini öpelim bin beşyüz yaşındaki eşlerinin :)

Peygamber göz önünden kayboldu 25-30 yıl sonra Kitap yazıldı..bu kadar kısa süredemi unuttular öğrenenler..sayıları azaldı..ne dersiniz :unsure:

Sevgili Dayı ;

Artık, Siz e Yalnızca Şu Kadarını Söyleyeceğim ;

ALLAH SİZİ AFFETSİN...

Yolunuz Açık Ve Biz Mümin ler den Irak Olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Dayı ;

Diyorsunuz ki ;

Osman akıl etti kitabıda Muhammed edemedi

Alıntı Dayı

Öncelikle ;

Sizi Efendimiz Hakkında Sarfettiğiniz Bu Sözleriniz den Ötürü Kınıyorum.

Biz de ; O Muhammed Aleyhisselam Yoluna Yalnızca Can ı nı Değil Ruhunu da Feda Etmeye hazır bir Mümin Olarak Deriz ki ;

Siz Alemlerin efendisi Olan Hz. Muhammed Aleyhisselam ı Zannınızca Suçlayabilmek Yerine ,

Aklınız Varsa ;

O' Hatem ül Enbiya Peygamber in, Ayağının Tozuna bile Kurban Olunuz.

RABBİM Sizi ve Hiç Bir Kul u Şaşırtmasın. Hesabını Veremeyeceği Sözler Söylemekten Esirgesin.

AMİN ...

Amin.. :)

Şu kınama nasıl oluyor anlayabilmiş değilim.. :D ..herkes kınayıp duruyor..ne oluyor neticesinde..sadece kınadım..iyi..ne yapalım.. :D

Peygamberi suçlamak ne haddimize Doğan abi.. :(

Peygamber demişse en doğrusunu demiştir..deeeee..biz nasıl anlıyoruz dediklerini..burada iş çaprazlaşıyor işte..Peygamberin dedikleri var..birde Peygamber göz önünden kaybolur kaybolmaz,hemde daha defnedilmeden yerine geçmenin mücadelesini başlatanlar..bu mücadele bu gün hala var..Din baronları Peygamberin yerini almış,tek onlar anlamış,biz anlayamamışız..anlarız inşallah bir gün bizlerde..zihinlerimize vurulan kelepçelerimizi söker atarız..kabul kapılarımızıda ardına kadar açar Hoca efendilerin,şıhların,şeyhlerin taasubundan kurtulurda kendi hakikatimiz olan Allaha İman ederiz..aksi durumda Hoca efendilerin,şeyh ve şıhların Dininde gözü kapalı tepişip dururuz.. :(

NASİHATTEN ibaret olan Din anlaşılması neredeyse imkansız hale gelmiş.. :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam Sayin Dayı

bu yazi dikatimi cekti nedense ve bunlar gercekten yazili ise ...dogru ise artik bilemem ben tabi ki

var sayalim ki dogru...acaba diyorum..

nesil durmuyor ilerliyor..yazilanlar o zaman yazilmis

ilersini "belki" düsünerek yazilmis...

sonuc ta "evine girelecegi" derken..

nereye olursa olsun girerken, demek yada anlatmak istemis olabilir mi

ister kendi evin de, ister misafirlik te, ister sokakta.. bulundugun neresi olursa olsun, her ne ortam olursa

olsun..

yüksek sesle konusma

demek istemis olabilir mi, diye düsündüm.

burada ise, yine acaba diyorum...

bende yazilanlarin ve buralarda okuduklarimin yalancisiyim.. 9 yaş larda ki ler ile evlendigini vs.. yaziliyordu.. artik orasi da dogru yada yanlis bilemem....

yine var sayalim ki dogru..acaba diyorum

zaman durmuyor ilerliyor.. yazilanlar o zaman yazilmis

bir sekil de anlatmak istedigi... ben himayeme aldim

bir sekilde koruma amaci ile aldi diyelim.. o zaman

simdi ki nesili görüyoruz, hepsi gözler önün de.... "esleri ile evlenmeyin" cümlesi acaba cocuk yasda olanlar

la evlenmeyin demek istemis olamaz mi.

Simdiden cevaplar icin tesekkürler, ben yazdim ve kactim yine.. :)

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Dayı ;

Bu güne dek Hiç Bir Konuda Sizinle Herhangi Bir Fikir Ayrılığına Düşmedik. Biliyorsunuz.

Lakin Nasıl Olurda Siz, Bu Kelimeleri Sarfedebilmiş Olabilirsiniz ;

Osman akıl etti kitabıda Muhammed edemedi.

Alıntı Dayı

Peygamber eşleri ile evlenmeyin..haydi buyur..bulalımda evlenmeyelim..bi ellerini öpelim bin beşyüz yaşındaki eşlerinin

Alıntı Dayı

aha işte kitabınızda budur demedi..ve bu gezegenden göz önünden kayboldu..

Alıntı Dayı

İnanamıyorum. Siz Bu Sözleri sarfederken KİM den Bahsettiğinizi Nasıl da Unutabildiniz..?

Alemlerin Efendisi nden Bahsediyorsunuz. ALLAH Aşkına Hala Nasıl Anlayamıyorsunuz..?

Biz Mümin ler in Anneleri Hükmünde Olan, Efendimizin Mübarek Zevce leri nden Bahsederken Nasıl Böyle Alaycı ve Küçümseyici Olabiliyorsunuz..?

Bin Beş Yüz Yaşındaki Eşler İfadesini Nasıl Kullanabiliyorsunuz..?

Efendimiz Hakkında Nasıl '' Akıl Edemedi '' Tabirini Kullanabiliyorsunuz..?

'' Osman Akıl Etti de Muhammed Edemedi '' Cümlesi, Dilinizde Nasıl Yer Edebiliyor..?

Siz Neler Söylediğinizin Farkındamısınız ALLAH Aşkına ..?

Siz in Gurur la Bahsettiğiniz O TASAVVUF İlmi Size Bunları mı Öğretiyor..?

Böyle mi Oluyor Tasavvuf Ehli Olmak..? Söyleyin Bu mu Dur TASAVVUF..?

Size Hiç Kimse Efendimiz den Bahsederken ; ''Hz. Muhammed'' diye Anılmasının Gerekliliğini Öğretnedi mi..?

Nasıl Peygamber den Bahsederken, Mahalle Arkadaşınız mış Gibi Sadece '' muhammed '' Diyebiliyorsunuz..?

O Alemler in Efendisi dir. ve Herkes den Ala Saygı ya ve Övgü ye Layık tır. Bunu da mı Bilmiyorsunuz..?

Efendimiz den Vefatı ndan Bahsederken; Gerçek Bir Mümin e Yakışan, ''Hakkın Rahmetine Kavuştu'' Diyebilmektir .

Ama Siz Saygısızca , '' Gözden Kayboldu '' İfadesini Kullanıyorsunuz. Ne Hakla ? ve de Ne Cüretle ..?

Artık Kendinize Geliniz.

Mümin İseniz, Haddinizi Biliniz.

Vicdan ınız da mı Siz i Rahatsız Etmiyor..?

Tasavvuf İlmi de mi Sizi Terbiye Edemiyor..?

Söyleyin ...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğan abi.. :)

Önce sakin ol..daha sağlıklı düşünebilmen için.. :)

Sanki Peygamber Efendimiz bu alemde göz önündeyken Hakkın Rahmetine kavuşmamıştı gibi konuşuyorsun..göz önünden kayboldu..göremeyenler için.. :)

MUHAMMED Allahın NUR,u..yani BİLGİSİ..aydınlatan ışığı..sizin sözünü ettiğiniz AHMED..Amineden doğma,Abdullahtan olma..MUHAMMED ne doğdu nede öldü.. :)

Tasavvuftan hiç anlamam..TEVHİD derseniz varım..eywallah.. :)

Şimdi gelelim Ayetlere..cevap alalım Doğan abimizden..lütfen..usul ve erkanda farklılıklarımız olsada bizde sizin gibi İman edenlerdeniz..ona göre :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili TengeriinBoşig ;

Ben de Şimdi Siz i Düşünüyordum.

Bu TengeriinBoşig Buralarda Gezindiği Halde Neden Biz' e Hala Bir Yanıt Vermiyor Acaba Diye.

'' Neden Hep Teğet Geçiyor da, Bir Türlü Taşın Altına Elini Sokmuyor.'' Diye.

Meğer, Biz im için Hazırlanıyormuş su nuz. Bu Bekleyiş de Ondan mış.

Her Neyse, Olur Bazen Böyle Haller.

Pekala. Bu Platonik Sohbeti Yarıda Keserek , Sizi Tekrar Selamlıyorum.

Hoşgeldiniz. Ne İyi Ettiniz de Katıldınız Tartışmaya...

Tartışmalara katılmayışımın nedeni sizin için ya da herhangi bir kimse için hazırlanmam değildir.

Artık tartışmalara sık katılmamayı yeğliyorum, çünkü sizde dahil, Sarigöl ya da bir takım arkadaşların tartışmaları sadece laf kalabalığı ile doldurmak ve bilgi edinmekten çok tartışmaları provake etmek niyetinde olduğunuzu düşünüyorum.

Forumda o kadar paylaşımıma ve açıklamalarıma ve hatta ayan beyan kanıtlarıma rağmen hala aynı karasularında yer alıp, konuları alakasız alakasız yerlere çekmeniz bunun en büyük kanıtıdır.

Sizin bu türlü ifadeleriniz yüzünden iletilerimizi yıldızlanıp yolunmuş kuşa dönüyor.

Ben buna kısaca:

Kör kuyuya taş atmayı gereksiz bulmak olarak nitelendiriyorum.

Sevgili TengeriinBoşig ;

Deriz ki ;

Sevgili Tengeriin, Hani Kanıtsız Belgesiz Konuşmamak Gerekiyordu.

Hatırlamadınız mı Yoksa ? Hani Kendiniz Belirtmiştiniz.

Evet, belirttim ve hala arkasındayım, hepte arkasında olacağım:

Termodinamik ve Kanunları...

Kütlenin Enerjiye Dönüşümü...

E=MC2...

Enerji ve Enerjinin Korunumu Kanunu...

Cern'deki Deney ve E=MC2

Nerede Kaldı Şimdi Kanıtsız Konuşmamak ?

Ne Demek Şimdi ; '' Bilim Bir Yasa Olarak Der ki '' Bu Söz Nasıl Anlam İfade Ediyor..? Ne Zaman Bilim Yasa Koyar Oldu da Biz Duyamadık..?

Haydi Gösterin Bize Bilim in Anayasa Kitab ını. Hangi Madde sinde Bu İbareye Yer Verilmiş Şu Bilim Yasanın.

Arkadaşlar Farkındamı sı nız Sevgili TengeriinBoşig Dostumun İçinde Bulunduğu Durumun..?

Bilim in Kesinlikle Kayıt Altına Alınamayacağı Gerçeğini Bile Unutmuş. Bir de Kendince Yasa ve Kanun lar ilan Etmiş.

Bilim Özgürlük tür, Sevgili TengeriinBoşig asıl Kanun ve Yasalar ile Sınırlandırılabilinir..?

Sayın birvarmışhiçyokmuş...

Bu türlü provakatif deyişleri sevmediğim gibi, bana yapıldığında da hoşlanmam...

Ama eğer illa ki bu türlü söylemlere kaçacaksak, ben öyle bir söylemle karşılık veririm ki size,

Ekrana ööööyle bakakalırsınız...

Levyeyle ayırmak zorunda kalırlar sonra sizi ekrandan... :stuart::lol:

O yüzden hiç bulaşmayalım böyle şeylere olur mu? ;)

Bilim Var olanı kavramaya öykünür.

Var olanı kavradıkça da yasalaştırır.

"Yer çekimi yasası"

"Enerjinin korunumu yasası"

"Suyun kaldırma kuvveti yasası" vs. gibi yasalar vardır.

Bu Sosyal Bilimlerin alanına giren Anayasalarla bir tutulamaz.

Anayasa, Toplum Bilim'in Toplumsal Devinimlerden elde ettiği bir veridir.

Benim bahsettiği ise Fiziksel devinimleri açıklayan, doğanın kendisinde mevcut bulunan yasalardır.

Şimdi "Ee bu yasaları kim yaratmış" demeyeseniz, çokça açıkladık bunu.

Bilim in Kendi İçerisinde Yalnızca, Bir Kanıt a Dayanan ve Kesinlik Arzeden Bilimsel ve Reel Yasa lar dan Söz Edilebilir .

Onlar da , Hepimizin Bildiği ; Yer Çekimi , Ya da Eylemsiz lik Yasası gibi Bilimsel Olgular dır.

Sizin Söyledikleriniz Bilimsel Bir Olgu veya Gerçeklik bile Değil ki, Bir de Bilimsel Yasa Olduğu iddia Edilebilsin.

Evet, Bu Ancak İdeolojik Bir Yasa Olabilir. ve Yalnızca Sizi Bağlar, Bilim i Değil.

Sayın birvarmışhiçyokmuş...

Daha Bilimsel Yasanın ne olduğunu bilmeden bana ders vermeye kalkmayım lütfen, rica ediyorum.

Burada hepimiz birbirimizi tanıyoruz az çok, rica ediyorum.

Bilim in Kesinlikle Kimsenin Kanun ya da Yasasına Bağlı Kalamayacağını ve Boyun Eğmeyeceği ni Söyledi diye ;

Dünya nın Aslında Döndüğü nü, Dünya ya İlan Etmeye Dahi Vakit Bulamadan Astılar Galileo yu.

Dediğim gibi, bilmeden yazdığımız zaman gayet gülünç durumlara da düşebiliyoruz.

Sayın birvarmışhiçyokmuş, lütfen...

Sayın Sarıgöl'e "Tarih okuyun" diye rica da bulunuyorduk,

Size de "Bilim ve Bilim Adamlarını okuyun" diye mi rica da bulunalım artık?

Dediğim gibi kanıtlanabilir bilgiler sunmak esas olmalı.

Galilei Galileo "Asılmamıştır" Sayın birvarmışhiçyokmuş.

Verdiğim yönlendirmeden bir okuyun isterseniz.

Lütfen, bilmeden konuşmayalım.

Kanıtlarla konuşalım, rica ederim...

Sanırım Bilimi Yasalara Mecbur Tutmaya Çalışan O Ruhban Sınıfı Rahip ler de, Siz den Çok da Farklı Düşünmüyorlardı.

Dediğim gibi;

Boşa kürek çekmeyi, kör kuyuya çakıl taşları atmayı sevmiyorum.

Biz buna kısaca, kuyudaki ay'ı çıkarmaya çalışmanın yersiz olduğuyla açıklayalım.

Ben sizin o ay'ı çıkarmaya çalışmanızı izlemektense

İpi keseyim gitsin, sizde kurtulun bende kurtulayım.

Bilimde Yasalar vardır Sayın birvarmışhiçyokmuş.

Bir bilgi elde edilir, deneyimlenir, ölçülür ve evrenselliği ortaya konursa yasalaşır.

Burada yerçekimi varken Avusturalya'da sağa çekim, Amerika'da sola çekim, Hakkari'de göğe çekim kanunları yoktur.

Burada suyun kaldırma kuvveti varken Antartika'da suyun batırma kuvveti yoktur.

Burada ısınan hava genişlerken, Burdur'da ısınan hava büzülmüyor.

Burada Tren yollarını/Rayları güneşte kalıp, ısınıp genleşirken, Konya'da güneşte kalıp, ısınınca küçülmüyor.

Enerji burada yok olamazken, öbür tarafta yok oluyor diye birşey yok.

Bunlar yasalardır, evrenseldir, kanundur.

Umarım. Bilim ve Yasa Kelimele ri nin Birbirine Temelden Zıt olduğunu Kavrayabilmiş siniz dir, Sevgili TengeriinBoşig.

Anlamadınız ise, Lütfen Bize Hatırlatınız

Dediğim gibi, isterseniz provakatif söylemlerden kaçınalım...

Ve lütfen, rica ediyorum, bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmayalım...

Beynin %5ini kullanmadığımız gibi

Ne enerji yok olur, ne de yoktan var edilebilir.

Madde ile Enerji bir döngü içersindedir.

Nereden evirip çevirsenizde söylediklerim gayet açık ve nettir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Doğan abi.. :)

Önce sakin ol..daha sağlıklı düşünebilmen için.. :)

Sanki Peygamber Efendimiz bu alemde göz önündeyken Hakkın Rahmetine kavuşmamıştı gibi konuşuyorsun..göz önünden kayboldu..göremeyenler için.. :)

MUHAMMED Allahın NUR,u..yani BİLGİSİ..aydınlatan ışığı..sizin sözünü ettiğiniz AHMED..Amineden doğma,Abdullahtan olma..MUHAMMED ne doğdu nede öldü.. :)

Tasavvuftan hiç anlamam..TEVHİD derseniz varım..eywallah.. :)

Şimdi gelelim Ayetlere..cevap alalım Doğan abimizden..lütfen..usul ve erkanda farklılıklarımız olsada bizde sizin gibi İman edenlerdeniz..ona göre :D

Sevgili Dayı ;

Benim Yerimde Kim Olurdu da Sakin Olabilmeyi Başarabilirdi ? Bilmiyorum !

Yahu ALLAH RIZASI İçin Biraz Nezaket Gösteriniz. Bunun Dışında, Benim Sizinle Başka Ne Problem im Olabilir ki.

Lakin Siz den Böyle Sözler Duymak, Beni Tahammül Dışına Zorladı. Yemin Ediyorum Kendiniz ''Biz de İnananlardanız'' Demeseniz ,

Sizin İnançsız Olduğunuza Kesin İnanmış İdim. İyiki En Azından Hala Aramızda Olduğunuzu Öğrendim de Teselli ve Sükunet Buldum.

Lütfen Biraz Daha Safi bir Üslup Kullanınız, Sevgili Dayı.

Sizden İstediğim ve de Ümid Ettiğim Hususi Bir Ricam dır Bu.

Kırdıysak, Gücendirdiysek Özür Dileriz. Hepimiz İnsanız.

Ayrıca Bir de Ayetleri Soruyorum Demişsiniz, Ne Ayeti Soruyorsunuz Anlamadım ?

Benim Zihnim Şimdilik Konunun İçeriği Dışına Çıktı, Ne Sorduğunuzu da Hatırlamıyorum.

İsterseniz Tekrar Sorabilirsiniz (Tabii En Azından Devrik Cümleleri Toparlayarak )

Saygılşarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.