Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Canıma Son mektup !

BlackWhite

Önerilen İletiler

İKİMİZ GÜNEŞ VE AY GİBİYİZ, GÜNEŞ VE KARA GİBİ... AMACIMIZ İÇİÇE GEÇİP, BİRBİRİMİZE DÖNÜŞMEK DEĞİL. BİRBİRİMİZİ TANIMAK, BİRBİRİMİZİ GERÇEKTE NASILSAK ÖYLE GÖRÜP, BUNA SAYGI DUYMAK... YANİ BİRBİRİMİZİ ÖTEKİNİN KARŞITI OLDUĞUNU BİLMEK... HA!... EĞER AY, GÜNEŞİ RAHATSIZ EDİYORSA, GÜNEŞ AYSIZ YAŞAMAYI ÖĞRENMELİ... ARADIĞIMIZ HERŞEYİN DIŞIMIZDA BİR YERDE KOLAYCA BULABİLDİĞİMİZ O AYDINLIKTA SANARIZ... OYSA BİZE GEREKLİ OLAN TÜM AYDINLIK KENDİ İÇİMİZDE... YETER Kİ KENDİMİZE DÖNÜP BAKMASINI BİLELİM.... HERKESDEN GİZLİ HERŞEYDEN SAKLI YANLIZCA İKİMİZ YAŞADIK GENE... " SENİ SEVİYORUM BİRTANEM " SENSİZ KALMAYI İSTEMİYORUM. SENİ GÖRMESEMDE, SESİNİ DUYAMASAMDA HEP SEN OLMALISIN. BAZEN YORULDUĞUMU HİSSEDİYORUM. YAŞAMA KARŞI GÜÇSÜZ KALIŞIMI; İŞTE O ZAMAN GÜNLERİMİ SIKINTILARIMI SORUMLULUKLARIMI PAYLAŞMAK İSTİYORUM. SONRA BİRDEN SENİN YOK OLACAĞINI HİSSEDİYORUM. SENİ BİR DAHA GÖREMEMEK ÖZGÜRCE SENİ DÜŞÜNEMEMEK, SENİNLE KONUŞAMAMAK. BANA NE KADAR DA ACI ÇEKTİRİR. OYSA SEVGİNİN KENDİSİ KOŞULSUZDUR. BENİM OLMAN, YANIMDA OLMAN DEMEK DEĞİLDİR. GÜNLÜK YAŞAMIMIN İÇİNDE OLMAYIŞIN, YOK OLUĞUNU GÖSTERMEZ Kİ. ÇÜNKİ SEN HER AN YÜREĞİMDESİN. HEM DE HERKESTEN HERŞEYDEN DAHA YAKINIMDA, SICACIK KIPIR KIPIR DURMADAN AKAN KANIM GİBİ. YAŞAM YİNE AKMAYA BAŞLADI SENSİZ VE BENSİZ. AKMALIDA ZATEN. İKİMİZİNDE YAPMASI GEREKENLER VAR, SORUMLULUKLARIMIZ, KENDİMİZE DAİR, İŞİMİZE, AİLELERİMİZE DAİR. SEVGİN TABİKİ DURACAK AMA YAŞAMIMA AİT HEDEFLERİME AMAÇLARIMA YADA YAŞADIĞIM SIKINTILARA KARIŞTIRMADAN. SANKİ İÇİMDEKİ BEN İKİYE AYRILDI. AKLIM VE DUYGULARIM SAVAŞIYOR SANA DAİR. BİRİ SANA KIZARKEN SENİ ÖZLEMEYE BİLE LAYIK GÖRMEZKEN DİĞERİ HALA DİRENİYOR. KAÇAMAK SENİ SEVMEYE KALKSA SESSİZ SEDASIZ DİĞERİ HEMEN KIZIYOR. HAK ETMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR ÖFKEYLE. SAVUNMAYA GEÇİYOR BİR YANIM. " SEVİYOR O DA BENİ SEVİYOR " DİYE ÖFKELİ YANIM KANMIYOR GENE. SEVGİMİ DİYORSUN SEN BUNA? SEVGİ NEDİR BİLİYORMUSUN? SEN ONU, ONUN SEVDİĞİ GİBİ SEVDİN? HAYIR SEN CANIN GİBİ SEVDİN, SANKİ PARÇANDI SENİN. SENİ BEKLEDİĞİM HER GÜN HER HAFTA UZAKLARDA BIRAKTIĞIM DÜŞ KIRIKLIĞIMIN TEKRARI OLDU YENİDEN. ETRAFIMDA ESEN HÜZÜN RÜZGARLARINA MANİ OLAMIYORDUM. SOĞUK NE KADAR YAKINIMDAYSA SEN O KADAR UZAKTASIN. GÜNEŞİN RENKLERİ UÇMUŞ, SADECE SİYAH VE BEYAZ KALMIŞTI GÜNLERİMDE. ELLERİM SENDEN BAŞKA KİMSEYE DOKUNMAK İSTEMEZKEN, SEN YOKTUN. UYUŞUYORDU PARMAKLARIM, ÜŞÜYORDUM HEM DE ÇOK... OYSA YÜREĞİM ISITSIN DİYE RUHUMA DOKUNMANI İSTEMİŞTİM KORKMADAN, YÜREKLİCE... BİLİYORMUSUN HER SEVDA KİRACIDIR ASLINDA YÜREKLERDE... HEP " BİTMEYECEK BU SEVDA " DER SEVDALI, SEVDALISINA.... AMA YALANDIR. HER BİTEN SEVDALAR GİBİ HER BİTEN ŞEYLER GİBİ, O SEVDADA BİTMEYE MAHKUMDUR....

TIPKI SEN VE BEN GİBİ......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana Seni Anlattım

Hiçbir hedefin olmadı senin ... Öyle çok inanırdın ki kendine ...

Hayata aldanmak kutsal bir şölendi senin için ... Yaşanmış her şeyi unutarak yani bütün hedeflerini yakarak, gözünün içindeki meleklere bakardın, insanların kederli göğüne. Tarifsiz biriydin yakından bakıldığında ... Öyle iyiydin ki bütün oyunlar bozuluyordu sende ...

Senin saflığın bütün tarifleri bozuyordu.

Oysa sen kendine güveni

olmayan, kararsız, dakikası dakikasına uymayan bir varlıktın. Bence

hayatın dokusundaki o silinmez laneti görüp de sustuğun için böyle

tutarsızdın.

Bütün felaketlerden kendini sorumlu tutup varlığını siper ettiğin

için o başı ve sonu belli olmayan kötülüğe ...

Üstelik alabildiğine güzel ve sevimliydin ...! ve sevgi gündelik

yaşam biçimindi senin. Çünkü hiçbir zaman sevgiyi planlamıyordun sen

... Sevgiye karar veremiyordun bir türlü ... Elinde değildi, sevgiye

gene de, farkında olmadan maruz kalıyordun sen. Sevgi hiç

beklemediğin yerde, hiç düşünmediğin bir zaman gelip seni buluyordu.

Mahcup olmaktan çok çekinirdin. Çünkü bilirdin ki mahcubiyet

yorgunluktur. Bana gülümseyen, umutlu bir maske taktın. Bana sevecen

sözler öğrettin. Kimsenin kalbi kırılmasın diye bu dünyadan o kabına

sığmayan ümitsizliğe vakitsiz bahar giysileri giydirdin. Eksik

yaşanmış ve hep eksik yaşanacak bahar giysileri ... Kendin için

değil, aşkların için değil, sana güvenen, sana dayanan insanlar için

gizledin ümitsizliğini ...

Sanki yazgı değişecekmiş gibi hiç durmadan seviştin bu ümitsizlikle.

Zehirlenmesin diye bu incelik, küçük düşmesin diye bu şiir,

üzülmesin diye sana güvenenler hep acıyla seviştin ... Kimseye

bulaşmasın diye gördüğün ve yaşadığın cinnet, kimseye onulmaz kötü

yapmasın diye bu dünyanın dokusuna kazınmış lanet ... Oysa maske ve

bir hedefin olmadığı için asıl dengeleri bozan sendin. Herkese ait

gibi görünüyordun, ama hiçbir yere, hiçbir kimseye ait değildin ve

olamazdın da.

Onca kalabalığın içindeyken bile birden kayboluyordun. Her şey

kendinden olsun diyordun, aşk gibi, isyan gibi, sevişmek gibi,

hüznün o güzel yüzlü perisi gibi ...

İçinden geldiği gibi hareket ettiğin için istikrarı bozuyordun.

Kimse seni anlamıyor ve bu yüzden deli damgasını yiyordun hep. Kimse

seni elde var bir, diye düşünemiyordu. Sen kendini cesur bile

bulamazdın. İçindeki derin merhamet seni gövdene düşman kılan öfkeyi

bile durmaksızın küçük düşürdü. Omuzlarında bunca yük varken

unutulmak istedin, unutturulmak istedin. Zaten doğuştan kanayan

içini, bir kez daha kanattın, bir kez daha, bir kez daha.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaa imzan yıkıyo ortalığı en sewdiğim parçadır.......normalde türküden başka bişey dinlemem ama bu parça çok hoş........

eee yazı güzel olunca zaman olur elbet okumayıpta ne yapalım bole güzel bi yazıyı......

sewgiler..... :clover:

bu parça çok güzel bende çok seviyorum.. ve bende türkü severim ama bu parça beni öldürüyor :(

Sevgiler benden :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeryüzüne düşen ilk yağmur damlası vardı o gece.Hayallerim gözümün önünde dans etti.Düşlerimdi gökyüzünden bana göz kırpan,yıldızlar değil;yalnızlığımda...Oysa aşk iki kişilikti.Çayım vardı;bir elimde kupa,diğer elimde ise o gece yeryüzüne düşen ilk yağmur damlası. Çiseleyen yağmur bile ürpertemedi bedenimi,hayalin gibi...

Bense yalnızdım yokluğunda.Sadece yalnızdım işte bu aşkta, oysa aşk iki kişilikti.

Denizin dalgalarımıydı azan içimdeki volkanlar misali.Oysa içim azdıkça,

sustu dudaklarım.Ben sustum, bulutlar haykırdı isyanımı.

Şimşekler vardı yüreğimde ürkütücü!korkutan...Sadece ben duydum,ben

hissetim içimdeki yalnızlığın sesini.Dudaklarım suskun gözlerimde yaş.Sen

ise sadece yoktun!..Sadece yok! Oysa aşk iki kişilikti.

Gökyüzü bir kızardı, bir kapkara oldu saçların gibi.Bak,o bile seni

hatırlattı bana,gözlerinin karası gibi.Gözlerin gibi öfkeliydi yıldırımlar o

gece.Yeryüzüne düşen ilk yağmur damlasıydı elimdeki,elimde hayallerim bile

yitmişti.Umutlarımdı yanımda olan nicedir, hayallerim ve düşlerim...

Ne zaman terk ettiler beni hiç bilemedim.Sense sadece yoktun,sadece yok!

Oysa,yalnızlıktı tek başına yaşanan, aşk iki kişilikti.

Ellerimdeki yağmur damlalarını bıraktım yere,özgürlüğe kavuşsun diye.Büyüdü

,büyüdü deniz oldu.Sonra deniz büyüdü,büyüdü okyanus oldu.Okyanuslar

geçilmez, dağları aşılmazdı ve kırılmış kalbim bir düşman gibi seni andı.

Sense sadece yoktun.Sadece yok!

Bıraktım kalan son hayallerimi de özgürce gökyüzüne.Özgürce döndüler önce

başımın üstünde,sonra uçtular semaya. Bir öpücük kondurdum her birine,kokumu

sana taşısınlar diye.Duydun mu? Hissettin mi?"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kelimeler Eksik

Kelimeler eksik, kelimeler yarali. Kelimeler ciliz. Tasimiyor, anlatmiyor, tanimlamiyor bu duyguyu.Ben de... Çok baska bir sey. Sevginin ortasinda, derin acilar hisseder mi insan? Aydinlik gülümsemelerin içine, hüznü yerlestirir mi durup dururken? Gözlerine bugu,diline sitem, yüregine burukluk, çöreklenir kalir mi asirlarca? Gelmeyecegini bildigi mektup için, posta kutusunu hep ayni heyecanla açar mi? Dedim ya, baska bir sey bu. Ne kadar yalnizsam, o kadar seninleyim su günlerde.

Belki de en basta, tutup seni en derinlere koydum diye oldu bunlar.

Kimseler ulasmasin diye,

kimselerin bilmedigi,

bulamayacagi yollara götürdüm seni.

En derinlerde tuttum.

Bana sakladim.

Derine, hep daha derine...

Seni yapayalniz,

bir tek bana biraktim.

Paylasamadim Yanlis yaptim.

Sana ulasan yollari kaybettim diye bütün bu saskinliklar.

Kendimi oradan oraya vurmam.

Sagimda, solumda, ne zaman dikildigini bilmedigim duvarlara çarpmam,

hiç görmedigim çukurlarla bogusmam.

Denizlerin, gürültüyle gelip vurdugu dehlizlerin, acili duvarlari gibiyim.

Duvarlarim yosunlu, duvarlarim kaygan, duvarlarimdan hiç tükenmeyen sular

siziyor.

Tutunamiyorum.

Renklerim, gün içinde degisiyor.

Soluyorum,

soguyorum.

Günes ulasmiyor içerilerime.

Küfleniyorum,

yaslaniyorum.

Yalnizliklar pesimde.

Dokundugum her islak duvardan, pis kokulu bir yalnizlik bulasiyor üstüme. Yapis

yapis, vicik vicik bir yalnizlik bu.

Biliyorum,

bütün bunlar,

hep benim suçum.

Seni sakladigim yere ulasamaz oldum.

Yollar, gitgide uzadi ve karisti.

Ümidimi isitacak,

parlatacak,

kimildatacak bir seylere ihtiyacim var.

Ah onun ne oldugunu biliyorum.

Sonu sana geliyor her cümlenin.

Her seyin basinda, içinde ve sonundasin.

Bu degismiyor.

öyle içimsin ki.

Birden aklima geldi,

tuttum sana bir mektup yazdim dün.

çok mutluydum...

Gün içinde neler yaptigimi,

nelere kizip,

nelerle mutlu oldugumu,

tek tek anlattim.

Mevsimlerin ve insanlarin nasil karisik ve beklenmedik olduklarini yazdim.

"Yine zamansiz yagmurlar" dedim,

"Daha önce, hiç bu kadar zayif degildi günes isinlari" dedim,

"Gerçekten buradaki sarkilari hiç ögrenmeyecek,

bilmeyecek,

söylemeyecek misin?"

dedim.

Çok uzun bir mektup oldu..

Basindan sonuna kadar okudum da.

Neler yazmisim diye merakimdan.

Sonra çekmecemden bir zarf çikarip,

Adini yazdim.

Büyük harflerle,

yalnizca adini.

Adresini bilsem gönderir miydim, bilmiyorum.

Mektup cebimde.

Cebim yüregime yakin.

Yüregim sende.

Sen yüregime yakin.

Öyleyse mektup sende.

Bu kadar içimdesin iste.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

valla arkadaşlar birilerine benzemek bazıları için hoş gelebilir insana ama benim pek hoşuma gitmezz ve imaları sevmiyorum açık olursanız sevinirim..

Ben içimden gelenleri yazıyorum ekliyorum herkes kendinden birer parça buluyor belki tıpkı benim bulduğum gibi ama amacım bunu yaparken birilerine benzemek yada benzetilmek değil lütfen daha dikkatli olun zira iyice sıkıldım imalardan....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nedendir bilmem ama son dönemler birileri hep birilerine benzetiliyor....belkide özlendikleri içindir benzetilmeleri.....

canına yandığım hayatı zaten hep birilerine özlemle geçmiyor mu.......?

ince sızım kalp hırsızım

beni benden aldın

imkansızım

ağlasam inlesem ne fayda

ben hep sana hayran kaldım

........

eda özülkü

niyedir bilmem aklıma geldi yazdım...... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Artık aldanmak istemiyorum. Beni sevgilerinin ölümsüzlüğüne inandır, korkulardan, şüphelerden kurtar. Hiç aldanmamışların o engin iç rahatlığına hasretim. Ayıkla, arıt beni... Bütün insanlar aldanıyormuş, sürekli bir aldanmaymış yaşamak... Ne çıkar? Ben artık aldanmak istemiyorum ya! Sen ona bak... Onun için seni erişemeyeceğin bir yere çıkarmayacağım, olduğun gibi seviyorum seni. Olmanı istediğim gibi değil... Hiç olamayacağın gibi değil... Neredeysen orada dur... Nasılsan öyle kal...

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle. Yanımda olduğun zamanlar nasıl apaydınlık oluyorum, nasıl içim huzurla doluyor, görmüyor musun? Gözlerimin derinliğine bakma; başın dönmesin... Gelecek günleri düşünme, korkma büyük hazlar yaşamaktan. Erişemeyeceğin hiç bir mutluluk yok. "Yaşadım" diyemeyeceğin hiç bir günün olmayacak benimle...

Hiç aldatma beni, hiç yalan söyleme... Bir gün aldatsan bile; aldandığımı senden öğrenmeliyim önce. O zaman ölsem de mutlu ölürüm, inan... Biraz da olsa inanmış ölürüm.

Aldanmak...

En büyük yıkıntısı iç dünyamızın...

Aldanmak...

Ses veren üç telimizden birinin kopması...

Aldanmak...

O en son fakat en kesin kabullendiğimiz gerçek...

Sen hiç aldatma ne olur!..

Yıkılışım da sevgim kadar büyüktür benim. Bırak, kalbimden ses veren bütün teller ben yaşadıkça sana inanmayı söylesin. Sana kayıtsız, şartsız inanmak olsun; bütün kazancım yaşamaktan. O zaman her şeye katlanırım. Korkulardan, endişelerden uzakta her saniye yaşadığımı bilirim. Çaresizlikler beni korktumaz. Şu aşağılık dünyanın hiç bir acısı seni sevmeyi unutturamaz bana artık.

İnanmak; seni düşündükçe söylediğim bir şarkı olmalı dudaklarımda...

İnanmak; gökyüzünün en karanlık zamanında bile görebileceğim bir yıldız olmalı...

Dağlardan, denizlerden esen serin rüzgarlar gibi, senden gelen bir şey olmalı inanmak. Kimi gün kalem olmalı parmaklarımda, kimi gün kulağımda musuki, gözlerimde ışık olmalı. İçtiğim suda, yediğim ekmekte sana tüm inanmanın tadını duymalıyım. Her sabah ilk ışık, sana inanarak yaşayacağım mutlu bir gün getirmeli bana. İşte o zaman yokluğuna bile dayanabilirim, özlemlerim daha derin bir anlam kazanır. Seni beklerken şüphelerin o kahredici zehiri ile, geciktiğin her saniye bir defa ölmem.

Artık aldınmak istemiyorum. Seni aldatmak zevkinden sonuna kadar mahrum edeceğim. Beni aldatmanın acısını da, sevincini de hiç tattırmayacağım sana. Çünkü, aldattığın zaman; yemin ediyorum yeryüzünde olmayacağım. İnanmışlığım ölüme kadar sürsün, bırak...

Zarımı son defa senin için atıyorum!..

Sen Keşke seni farklı bir zamanda, Bambaşka bir ortamda Tanısaydım ve sevseydim yine delice, Bu sefer çıkıp ta karşına sadece Seni sevdiğimi bilmeni istemezdim Vefasızlığına böyle sükut etmezdim. Ancak her şey istediğim gibi de olmuyor Sevdamın zararı yalnız benle son bulmuyor Ve ne yazık ki ellerim kolllarım da bağlı Seni düşünür dururum gözlerim yaşlı. Hayatta bir tek seni ummuştum neler buldum. Sayende yalnız bile kalamaz oldum. Çünkü ne zaman kalsam Hayalinle saatlerim gidiyor Ne zaman seni hayal etsem Sonu hep hüzünle bitiyor.

Sonu hep sensiz bitiyor.

son zarımıda attım sewgili ve sildim seni hayatımdan......ohh beeeee :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.