Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

KADINLAR YAŞLANIP YAŞLANMADIKLARINI;

figgaro

Önerilen İletiler

Kadınlar yaşlanıp yaşlanmadıklarını erkeklerin vucutlarına gösterdikleri ilginin derecesi ile ölçermiş.. (Milan KUNDERA)

--Evet yaşlanma her canlı için kaçınılmaz bir süreçtir..mutlaka ki kadın ve erkeğin bi takım yaşlanma belirtileri yada hissedişleri olabilirliği kanaatindeyim..hani kimileri dicektir..ben düşündüğüm yada hissettiğim yaştayım vs..

--peki Milan Kundera amcama katılan varmı..ben bu cümlede doğruluk payının olduğuna inanıyorum..nasılki bazı bayanlarca erkeklerin saçlarının beyazlaşması,göbekliliği,yüz kırışıkları bir yaşlanma belirtisi ise..erkeklercede bir bayanın vucut dirisizliği ve eksilere doğru giden seksiliğine mahsuben doğacak ilgisizlik bir yaşlanma belirtisi olamazmı..yada kadın kendini bu şekilde algılarsa yanlış mı düşünmüş olur..evettttt..gerisini size bırakıyorum.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eğer genelleme yaparsak bu söz de doğruluk payı var denilebilir figgaro :)

Ama kendini seven kendinle barışık kadınlarda yok mu?

Bazen Yaren kızıyor bana "anne beyazların çıktı gidip boyatsana"diye...

Yooo ben hiç acele etmiyorum çünkü o aradan görünen beyazları çok seviyorum :)

Sonra yüzümde çıkmaya başlayan çizgileri.

Onlar ki benim hayatımdan birer sayfa ve iyi kötü yıllarımın getirileri,deneyimleri...

"Kadın olmak" dörtdörtlük bir fiziğe sahip olmak değildir bence...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim yazdığıma paralel daha alakalı şeyler yazarsanız sevinecem..milan kunderanın bu sözüne katılırsınız..yada katılmazsınız.."katılmıyorum" demeniz bile yeterli..açıklama yapılırsa daha da etkili olabilir..sonuçta şunu kabul etmek lazım dünya gündeminde "sex ve para" malesefki yerini ve önemini hep korumakta..bu iki hadiseninde isteklerimiz yada elde etmek istediklerimiz konusunda(mal mülk ,araba, iyi bir iş, iyi bir eş, lüx hayat vs..), hal hareket ve davranışlarımıza yön vermiyor dememiz..ne derece doğru olur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadınlar yaşlanıp yaşlanmadıklarını erkeklerin vucutlarına gösterdikleri ilginin derecesi ile ölçermiş.. (Milan KUNDERA)

--Evet yaşlanma her canlı için kaçınılmaz bir süreçtir..mutlaka ki kadın ve erkeğin bi takım yaşlanma belirtileri yada hissedişleri olabilirliği kanaatindeyim..hani kimileri dicektir..ben düşündüğüm yada hissettiğim yaştayım vs..

--peki Milan Kundera amcama katılan varmı..ben bu cümlede doğruluk payının olduğuna inanıyorum..nasılki bazı bayanlarca erkeklerin saçlarının beyazlaşması,göbekliliği,yüz kırışıkları bir yaşlanma belirtisi ise..erkeklercede bir bayanın vucut dirisizliği ve eksilere doğru giden seksiliğine mahsuben doğacak ilgisizlik bir yaşlanma belirtisi olamazmı..yada kadın kendini bu şekilde algılarsa yanlış mı düşünmüş olur..evettttt..gerisini size bırakıyorum.. :)

yok öyle bişe..milan kundera amcamız yanılmış..bir bayanın vücud dirisizliği erkeklerin ilgi alanına girdiğinden öyle düşünmeleride doğal..yuksam milan kundera kadın'mıydı :unsure: (dikkat tuzak sorudur :lol: )

ve lakin frozen'de demiş ki erkekler yaşlandıklarını kadınların vücudlarına değilde cüzdanlarına gösterdikleri ilginin derecesinden ölçermiş..

inanmıyormusun -_-

benim yazdığıma paralel daha alakalı şeyler yazarsanız sevinecem..milan kunderanın bu sözüne katılırsınız..yada katılmazsınız.."katılmıyorum" demeniz bile yeterli..açıklama yapılırsa daha da etkili olabilir..sonuçta şunu kabul etmek lazım dünya gündeminde "sex ve para" malesefki yerini ve önemini hep korumakta..bu iki hadiseninde isteklerimiz yada elde etmek istediklerimiz konusunda(mal mülk ,araba, iyi bir iş, iyi bir eş, lüx hayat vs..), hal hareket ve davranışlarımıza yön vermiyor dememiz..ne derece doğru olur..

işte ispatı :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslanım frozen..işte bu yaa..cevap yazmış..muhakeme yapmış..üstelik tuzak soru bilem sormuş..:D

hatta (tez antitez = sentez) gibim bi hadiseyide benim, benim sorumnan benim cevabımı zikrtetmiştir.. "c" şıkkı olabilecek bir cevabı ver miştir..:sweatingbullets:

-- :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdiii, şahsen bu sözün altına bir imza da ben atabilirim. Kadınlar çevrelerinden gördükleri ilginin derecesi konusunda azalan bir ivmeyi hissettikleri ilk andan itibaren sosyo-ekonomik durumlarına göre bir dizi önlem almaya çalışırlar. Anadolu kadını önce ekmeği hamur işini azaltır, yeşil çay - keten tohumu, lahana suyu vb yöntemlerle ataerkil aileyi çok fazla meşgul etmeden, dikkat çekmeden sonuca ulaşmaya çalışır. Şehir kadınlarında bunlara ilave olarak fitness salonları, koşu bantları, plates egzersizleri, tango/salsa kursları vb. eklenir. Üst gelir grubunda ise SPA merkezleri, Tayland'lı masözler, estetik operasyonlar, liposuction, botox, silikon vb. modifiye ürünler devreye girer.

Demem o ki, bu kahırın çekilmesindeki en büyük etken Milan abimin tespitidir. Kendisini pek tanımam, uzaktan hoş haberlerini alırım o kadar. Oturup bi rakı sofrasında iki lafın belini kırmışlığım yoktur mesela.

Benim bildiğim Milan'lardan bir kaç örnek vereyim size;

Christina Milan, AC Milan ve İnter Milan :)

41T8HACM4ML._AA240_.jpgadsztl3.jpgads305zuc4.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
Şimdiii, şahsen bu sözün altına bir imza da ben atabilirim. Kadınlar çevrelerinden gördükleri ilginin derecesi konusunda azalan bir ivmeyi hissettikleri ilk andan itibaren sosyo-ekonomik durumlarına göre bir dizi önlem almaya çalışırlar. Anadolu kadını önce ekmeği hamur işini azaltır, yeşil çay - keten tohumu, lahana suyu vb yöntemlerle ataerkil aileyi çok fazla meşgul etmeden, dikkat çekmeden sonuca ulaşmaya çalışır. Şehir kadınlarında bunlara ilave olarak fitness salonları, koşu bantları, plates egzersizleri, tango/salsa kursları vb. eklenir. Üst gelir grubunda ise SPA merkezleri, Tayland'lı masözler, estetik operasyonlar, liposuction, botox, silikon vb. modifiye ürünler devreye girer.

Demem o ki, bu kahırın çekilmesindeki en büyük etken Milan abimin tespitidir. Kendisini pek tanımam, uzaktan hoş haberlerini alırım o kadar. Oturup bi rakı sofrasında iki lafın belini kırmışlığım yoktur mesela.

Benim bildiğim Milan'lardan bir kaç örnek vereyim size;

Christina Milan, AC Milan ve İnter Milan :)

41T8HACM4ML._AA240_.jpgadsztl3.jpgads305zuc4.jpg

imzanız kabul görmüştür taylan abimiz.. :online2long::lol:

biraz geç gördüm yazınızı cevapta geç oldu kusurumuza bakmayınız taylanımız abimiz..*bu arada; seni sevmeyen su çiçeği çıkarsın.. B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.