Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

mutlu olmak için ne yapılmalı?

braweheart

Önerilen İletiler

insanın parasımı olmalı,sevgılısimı olmalı,yoksa sıkı dostluklarımı olmalı!! ve bunlar varsada mutlu deilse ne yapmalı yardım edermısınız....

bunlar varsa ve mutlu değilse.....

demekki en büyük sorunu kendisiyle.

kendi içindeki savaşı bitirmeyi başarırsa mutlu olmasının önündeki tek engelin kendisi olduğunu görebilir belki....

yapacak başka bir şeyi yok.

bence....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanın parasımı olmalı,sevgılısimı olmalı,yoksa sıkı dostluklarımı olmalı!! ve bunlar varsada mutlu deilse ne yapmalı yardım edermısınız....

Hımm...

Sayın braweheart...

Sorunuza cevap vermek isterdim ama üçünü bir arada yaşamadım hiç.

O yüzden üçü bir arada iken mutlu olunabilir mi olunamaz mı pek bilmiyorum.

Olunursa nasıl olunur?

Olunamazsa niçin olunmaz?

Çok kazık bir soru sormuşsunuz ya hu!

İlk defa kesin bir fikir yürütemediğim bir soru ile karşı karşıyayım...

Yine de sormak isterdim;

"Siz bu üçüne sahip olduğunuz halde mutsuz musunuz?"

Cevabınız "Evet" ise bu yönde bir terapi yapabiliriz ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bu soruyu bır arkadaşım sordu bana onunla tartışıoduk ve bende sızden yardım alabıleceğimi düşündüm bunun için yazdım sizlere ... yane cevabını bende bilmiyorumm.arkadaşımda hala mutsuz olduğunu sölüyo ..

ama ben sizler gıbı düşünmemiştim..insanın parası varsa mutluluk bır yere kadardır,sevgilisi varsa onu gerçekten sevmesi gerekir ,sıkı dostluklarında varsa demekki onları paran varken tanımışsın ve onların samimiyetını iyi görmüyosun veya gerçek dostun olmadığını düşünüyosun senın sorunun gerçek bir sevgi bulmak guvenebileceğin arkadaşlar bulmak demiştim ona ...

butun bunların hepsi bır arada olduğunda insanın mutlu olmaması için bir neden yok bence..yinede hepinize teşekkur edrım yorumlarınız için arkadaşlar ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Mutluluğu kendi içimizde bulamazsak, başka yerde aramak boştur.."

öyle sanıyorum Mantaigne'nindi bu..evet insan sosyal bir valıktır..bu sebepten sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyar..bir sevgili,bir dost,bir arkadaş arar durur..ama gerçek mutluluk bunların çook ötesindedir bana göre..içimizde bi yerlerdedir..

kendinle her anlamda barışık olmak..yapayalnızken bile kendine yetmektir.. ufacık şeylerden haz almak..belkide doğaya bakıp gülümsemektir..

mutluluk şansını kendi dışındaki bir objeye bağlayan kişi..(bu para veya bir insan olabilir) eninde sonunda mutsuz olmaya mahkumdur.. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Büyük bir kedi, kuyruğuyla oynayan küçük bir kediye sormus: "Neden kuyruğunu kovalıyorsun?"

Yavru kedi yanıt vermiş: "Bir kedi için en güzel şeyin mutluluk, mutluluğun da kuyruğum olduğunu öğrendim. Bu nedenle onu kovalıyorum, yakaladıgımda mutluluğa kavuşacagım."

Bunun üzerine yaşlı kedi şöyle demiş: "Gençken ben de mutluluğun kuyruğum olduğuna karar vermiştim. Ama şunu farkettim; ne zaman onu kovalasam benden uzaklaşıyor, ne zaman kendi yoluma gitsem hep peşimden geliyor."

kedi006.JPG

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanın şuyu mu,busu mu olmalı vs vs gider daha..

Mutluluğu yakalamak için,sahip olmayı seçenek olarak görmüşüz hep..

Ne kadar mutlu eden bir haber bu değil mi? :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Mutluluğu kendi içimizde bulamazsak, başka yerde aramak boştur.."

öyle sanıyorum Mantaigne'nindi bu..evet insan sosyal bir valıktır..bu sebepten sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duyar..bir sevgili,bir dost,bir arkadaş arar durur..ama gerçek mutluluk bunların çook ötesindedir bana göre..içimizde bi yerlerdedir..

kendinle her anlamda barışık olmak..yapayalnızken bile kendine yetmektir.. ufacık şeylerden haz almak..belkide doğaya bakıp gülümsemektir..

mutluluk şansını kendi dışındaki bir objeye bağlayan kişi..(bu para veya bir insan olabilir) eninde sonunda mutsuz olmaya mahkumdur.. -_-

Küçücük yavru bir kedi yaralanmıştı geçen hafta... Yaramaz çocuklar onu bir duvara vurmuşlardı... Ağzından kan geliyordu... Gidip ellerinden aldım, önce ağzını, burnunu yıkadım ve ona bebekler için verilen ağrı kesici şuruptan verdim... Hareket edecek mecali yoktu, başını bile kaldıramıyordu, başında bekledik çocuk çocuk dua ederek...

Aradan bir kaç saat geçti gözlerini açtı, bize baktı biz mutluluktan çığlık attık ama hala yerinden kalkamıyordu... Başını okşadık, ona süt getirdik ama içmedi... Onu rahat bir yere yatırdık ve yürüyüşe çıktık... Sitenin üst yolunda annesini gördüm yavrusunu arıyordu... Koştum eve geldim aldım pisiciği kucağıma doğru annesinin yanına götürdüm... O hareket edemeyen küçük kedi birden canlandı annesini görünce... İkisinin birbirine doğru bir koşuşu vardı, görmeliydin İğdem... Yalpalıyordu biraz ama yinede çok mutluydu... Anne önce tedirgin baktı bana... Ve dakikalarca kokladı yavrusunu... Sonra bıraktım onları orada, geldim evden onlara yiyecek bişeyler götürdüm... Kedi ertesi gün daha iyiydi...

Diloşum, demek istediğim bazen mutlu olmak için sevdiklerimize fena halde ihtiyaç duyarız... Hatta iyileşmek için bile... Hayatımızın mutluluğunu birine ya da bişeye bağlamasakta, hayatımıza anlam katan olmadanda mutlu olamıyoruz... :) Hergün eksilsekte bu dünyadan birer birer varolan sevdiklerimizle eksik mutluluklar yaşamaya devam... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın...

'Nereden çıktın bu vakitte' dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında; gözünün dilini bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı...

Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında; sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin. İhtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarına saklanabilmelisin.

Kucaklamalı seni güvenli kolları, dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı... ''Can Dündar''ın dedigi gibi.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın...

'Nereden çıktın bu vakitte' dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında; gözünün dilini bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı...

Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında; sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin. İhtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarına saklanabilmelisin.

Kucaklamalı seni güvenli kolları, dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı... ''Can Dündar''ın dedigi gibi.. :)

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

o zaman mutluluk bunlarda değildir mutluluğu bunlarda arama eminim çokda uzagında değildir sadece bakmak isteyen gözlerin hemen önündedir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 10 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Hiç bir zaman hepsine aynı anda sahip olmadım bende ama hiç de hepsi aynı anda olsun diye düşünmedim, elimde olanın kıymetini bildim hep, olmayacak duaya amin demedim, sevdiklerimin mutluluğunu paylaştım bir nebze mutlu olmak için, belki biraz da ben mutluluk verdim, karşılık beklemeden yaşadım hayatımın her geçen gününü, sığınacak dostlarım oldu hayatımın her evresinde, istediğimi almama yetecek kadar param, ama hiç neden daha fazlası yok demedim. Yaşadığım her olumsuzlukta daha kötüsü olabileceğini düşünüp kendimi rahatlattım belki biraz polyannacılık oynadım ama hep mutlu hissettim kendimi. Mutlu olmak için herşeyin tam olmasına gerek yok bence, mutlu olmak istiyorsa insan en ufacık şeyden bile pay çıkartır kendine.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mutlu olmak için ne paraya ne dosta ne de sevgiliye tek başına ihyiyaç vardır.Mutlu olmak gerçekten de zor değildir.Ben kendi mutluluğumu parayla ölçmem,kendime yeten benimdir.Dostluk;gerçekten de süper dostlarım var.Eğer daima sizi düşünen biri varsa mutlu olmalısınız.Ben mutluluğu en çok bir çoçuğun gözlerinde yakalamaya çalışrım.Gülüşü muhteşemdir.Şu an çok mutluyum.Bu arada Sevgili Evren tekrar çok geçmiş olsun.Ve herşey için çok teşekkür ederim.Sayın adısaklıadam,Birvarmışhiçyokmuş,Politika ve Yarasa nerde?Neyse herkese sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 2 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.