Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

modernjames

Φ Üyeler
 • İçerik Sayısı

  1.080
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  1

Blog Başlıkları gönderen: modernjames

 1. modernjames
  Bu öykü, çiftlikten çiftliğe, yarıştan yarışa koşarak atları terbiye etmeye çalışan gezgin bir at terbiyecisinin genç oğlunun öyküsüdür.
  Orta ikideyken, büyüdüğü zaman ne olmak ve yapmak istediği konusunda bir kompozisyon yazmasını ister hocası. Çocuk, bütün gece oturup günün birinde at çiftliğine sahip olmayı hedeflediğini anlatan 7 sayfalık bir kompozisyon yazar. Hayalini en ince ayrıntılarıyla anlatır. Hatta hayalindeki 200 dönümlük çiftliğin krokisini de çizer. Binaların, ahırların ve koşu yollarının yerlerini gösterir.
  Ertesi gün hocasına sunduğu 7 sayfalık ödev, tam kalbinin sesidir.
  İki gün sonra ödevi geri aldığında, kağıdın üzerine kırmızı kalemle yazılmış kocaman bir "sıfır" ve " dersten sonra beni gör" uyarısını görür."Neden sıfır aldım ?" diye merakla sorar hocasına. " Bu ödev, senin yaşında bir çocuk için gerçekçi olmayan bir hayal " der hocası. " Paran yok. Gezgin bir aileden geliyorsun. At çiftliği kurmak büyük para gerektirir. Önce araziyi satın alman lazım. Damızlık hayvanlar da almalısın. Bunu başarman imkansız" der ve ekler : " Eğer ödevini gerçekçi hedefler belirledikten sonra yeniden yazarsan, o zaman notunu yeniden gözden geçiririm."
  Çocuk evine döner. Uzun uzun düşünür. Babasına danışır. "Bak oğlum," der babası, "bu konuda kararını kendin vermelisin. Bu, senin için oldukça önemli bir seçim."
  Çocuk bir hafta kadar düşündükten sonra ödevini hiçbir değişiklik yapmadan geri götürür hocasına. "Siz verdiğiniz notu değiştirmeyin ...Ben de hayallerimi."
  O orta iki öğrencisi, bugün 200 dönümlük arazi üzerindeki 1000 metrekarelik evinde oturuyor. Yıllar önce yazdığı ödev ise şöminenin üzerinde asılı...
 2. modernjames
  Hep güzel, mutlu ve umutlu değildir yaşam..Gülümsemekte kolay değildir..Hüznün/acının gözyaşları da var, sisli hatıralarda...Kendine asi, isyankar gözyaşları.. Silinmek isteyip, silinemeyen..
   
  Bazen, gecenin zifir siyahında kaybolur adresler.. Karanlık sokaklarda kimsesiz kalır ve yitik zamanlarda çaresizliği yaşar vurgun bir yürek...
   
  Gözyaşında gizlenir, karmakarışık, akıl almaz, adı konmaz duygular... Söz çıkmaz, çıkamaz...
  Kelimeler tükenirken, için acır çoğu kez .. Avaz avaz susarsın....
   
  İşte Ben, bu duyguların adresindeyken ;
   
  Pencere önlerindeydi gökyüzüm.. Gecenin zifir karasından sonsuzluğa, yıldızların dans ederek kaydığını gördüm bazen...
   
  Binbir dilekler tuttum, şafak saatlerinin kızıllığında....
   
  Ve gördüm ki, bir gün;
   
  Bir daha ne zaman ağlarsam ; Gözyaşımdaki kristaller, güneş vurduğunda, siyahı alınmış
  gökkuşağı artık.. Maviye döndü gökyüzü..
   
  Çünkü; Renkler kuşattı kalbimi, görebildim...
   
  Acılar; Yüreği derinden çizse de. geçebiliyormuş, öğrendim.....
  Biliyorum ki, bir başka ben yok ve bunu, ben başarmalıyım..
   
  "Farket, seni mutlu edebilecek detayları ve bul onları " dedim yüreğime..
  Sabır, zaman ve içimdeki polyanna birlikte yol aldık...
   
  Adı umut olan bir duygu savaştı, benimle birlikte.. Dualarım, kalkanım oldu...
   
  Yani, kolay değildi yaşama tutunmak ve farkına varmak kendimin..
   
  Farkettim...
   
  Çocuk düşlerimi geri aldım...Düşlerim kadar büyüdüm..
   
  Ve
  Bir anlamda, başkaldırdım umutsuzluğa...
   
  Herşeye rağmen, kim ne derse desin..
  Biz, bunu gerçekten istediğimiz zaman, daha anlamlı ve güzelsin Hayat..
   
  Sen, içten bir gülümsemeye değersin..
   
  ALINTI
 3. modernjames
  Adam gibi adam oluyor da,'KADIN GİBİ KADIN' nasıl oluyor?
   
  Kadın dediğin güzel olacak arkadaş. Şöyle savurdu mu eteğini, ruhun rüzgarına kayacak. Bacakların, ayakların, bilekten bağlı ayakkabıya tutunan parmakların, seyrine doyamayacaksın. Bakımlı olacak kadın dediğin.
   
  Saçları ipek , topukları pembe, boynu ince, salındı mı kuğu gibi zarif olacak ve zarifliğinin ortasında bir hanımefendi barındıracak. Güzel olacak ama kaşı, gözü, bacağı, iki meme ucundan önce, sözü doğru, ruhu aydınlık olacak, güzelliği komple olacak. Korkmayacaksın gecenin bir vakti sol cenapta yüzünü gördüğünde. Yeni bir kabus gibi yaşamayacaksın gerçeği de. Güzel olacak ama, aklını evde tutacak kadar da akıllı.... Seni elinin tersiyle değil, avucunun içiyle kavrayacak...
   
  Bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz beni böyle. Rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek küçük kurtçuklarla. Sıradan ve kabullenir yaşamanın ne demek olduğunu sindirmiş olacak içine. Asla şatafat düşkünü olmayacak. Doğum günlerinde bir sıcacık öpücüğün yerini, tek taş bir De Beears'ın alamayacağını algılayacak kadar doygun olacak. Hatırlaman yetecek özel günleri, pahalı bir hediyeyle savuşturmadan.
   
  Sadeliğin içinde farkedilir olabilmeyi, gösterişli kıyafetle bir tutmayacak. Duruşu, oturuşu, yürüyüşü abartılı değil, basit hiç değil, sadelikten oluşacak. Kendini süs bebeği gibi ortaya atıp, fingirdeşmeyecek başkalarıyla. Ekonomiden, politikadan, milli maçlardan ve kültürel olaylardan haberi olacak. Bizi kim yönetir, nasıl yönetir, demokrasi, monarşi, oligarşi nedir bilecek, saf hatun numarasıyla cahilliğini güzelliğiyle örtmeye yeltenmeyecek. Gezip, eğlenmesini bildiği kadar, pazar parasını kozmetiğe yatırmaması gerektiğini, domatesin, ekmeğin, soğanın, kıymanın kaç para olduğunu bilecek. Cak cak telefonda konuşup, niye böyle fatura geldi hayret tribine girmeyecek. Eşini dostunu kollayacak ama içi vıcık vıcık dedikodu yumağının içinde kaybolmayacak.
   
  Marka düşkünü, moda düşkünü olmayacak kesinlikle...Takip edecek ancak yakışanı seçecek. Sökük, paça boyu, fermuar dikmeyi bilecek, herseferinde terzi aranmayacak pırnık pırnık. Elinden her iş gelecek. Marifetlerini sadece seni elde ederken değil, seni elde tutarken de gösterecek ve tüm bunlar içinden gelecek içinden, göstermelik olmayacak.
   
  Adamın siniri bozmayacak, tepesini attırmayacak, cinleri başına toplamayacak, körolası dilini gerektiğinde yutacak... Çarşı pazar görmesini, sana don kilot almasını, gömlek ayakkabı numaranı bilecek... ve zevki seni giydirecek kadar yerinde olacak, kendisini giydirmeyi bildiği gibi.
   
  Orada burada dedikodu yapmayacak, laf taşımayacak, ayıkla pirincin taşını durumlarına sokmayacak. Ortalık yerde kahkahalarıyla sebepsiz çınlamayacak. Dekoltenin dozunu kaçırmayacak ama sıkı sıkıya da kendini ambalajlamayacak. Açık saçık olan elbisesi değil, sana olan ilgisi olacak ve bunu gösterebilecek medeniyeti...
   
  Onu bir kediyi sever gibi seveceksin yanıbaşında ve huzurla... Öyle 'çağırdım, gelmedin, geç kaldın, aramadın, sormadın, kiminleydin, hesap ver' yapmayacak. Sana yüreğiyle güvenecek, inançlarıyla sokulacak. Bilmem kimin sözüne aldırmayacak, asla arkadaşlarının arkasından konuşmayacak, hele küfür hiç etmeyecek. Sınırını zorlamayacak , salya sümük ağlamayacak, kıytırık nedenlerden hır gür çıkarmayacak. Sözü dinlenir, anlaşılır olacak. Bir hatayı allayıp pullayıp abartmayacak.
   
  Gömleklerini o ütüleyecek ve o gömleğe hangi pantolon yakışır bilecek. Ama hayatı giyim kuşam üstüne kurulmayacak. Uyum ve uyumsuzluk nedir bilecek. Bir kere, topuklu ayakkabıyla spor ayakkabının ayrımını yapabilecek arkadaş. Dağa çıkarken rugan ayakkabı giymeyecek. 'Of yoruldum, beni ara, beni al, beni bul, bunu isterim' değil, 'sence de uygunsa, yanındayım, ben gelirim, merak etme' olacak lügatında. Tereciye tere satmayacak yani. Hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak. Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek ve arkandan laf söyletmeyecek....
   
  Kadın dediğin iyi sevişecek arkadaş. Koyun gibi yatmayacak, kımıl kımıl olacak yatakta. Aklını başından alacak ama, aklını sadece bununla yormayacak. Delireceksin ama delirmen hastalıktan olmayacak. Uzanıverdi mi yanına boylu boyunca, göğsünde atan kalbinin yerine koyacaksın kendini, ruhunu, herşeyini. Aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin.Kadın gibi kadın olacak kadın dediğin, çıtır çerez niyetine yemediğin. Bir gecelik değil, ömürlük olacak ömürlük. Yıllara rehaveti değil huzuru taşıyacak. En seksi leydi olmayı da bilecek, hanım sultan olup sözünü geçirmeyi de. Cıvık konulara takılıp zaman tüketmeyecek, küsmeyecek, süründürmeyecek. Kadın dediğin ayıp nedir bilecek.
   
  Sıkboğaz edip seni yalancı durumuna düşürmeyecek. Seni öyle bir tutacak ki arkadaş, sen bile şaşıracaksın öyle tutulduğuna. iki lafın başı, her tartışmada ayrılalım tehtidi savurmayacak. Sabırlı olacak ve asla gururuna dokunmayacak...Tuzu az, şekeri çok gibi limiti olmayan prosedürsüz yemeklerle işi olmayacak. şöyle pastırmalı kurufasülyenin yanına tereyağlı pilavı konduracak şüphesiz. Salatasız oturmayacak yemeğe. Temiz olacak herşeyden önce mesela köfteyi mıncıklarken elleri . Yahut pahalı parfümlerin sindiği, süslü püslü boyacı küpü gibi, her öptüğünde bulaşık bir tadın kaldığı bir kadını öpmeyeceksin. Buram buram aşka sarılacaksın arkadaş. Buram buram kadın kokacak kadın dediğin.
   
  Kadın dediğin güzel olacak ama eli yüzü düzgünden çok öte birşey. Zeki olacak zeki, seni bir hamur gibi karmasını da bilecek, o hamura kendini katmasını da... Paranın gücünü bilecek ama ne parasızlığın ezikliğini ne de paranın kudurmuşluğunu yaşayacak.Değerlerini bir anlık hevesler uğruna terketmeyecek. Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seni baştan çıkarırken kullanacak, yan gözle adam kesmeyecek ,üstüne sevgili edinmeyecek.
   
  Sarışın, renkli gözlü, uzun bacaklı, beyaz tenli, ince bilekli dilber filan fasarya... Kadın dediğin hatun olacak arkadaş, sözüne güvenilir, olacak. Bileceksin ki konuşulanlar burada kalır, kapıdan çıkmaz bir daha. Ağzı sıkı olacak kadın dediğin. Sırrını tutacak ama gününü bekleyip kusmayacak...
   
  Para lazımcılardan, kürkçülerden, cep telefonu manyaklarından, dırdırcılardan, unutkanlıklarını senin üzerine atanlardan, kendi yetersizliğini seni suçlayarak rahatlayanlardan, raf süslerinden, tehtidkarlardan, kaçaklardan, kıkırdayanlardan, boş bakanlardan olmayacak.
   
  Saflığı, cahilliği, aptallığı oynamayacak, biraz ukala olabilir ancak sana rol yapmayacak. Komplekslerini güzelliğiyle örtmeye çalışmayacak. Bir şeyi çok isterse ve inançları doğrultusunda yapacak.En önemlisi kendini sevecek arkadaş, kendini sevmeyen kadından sana ne hayır gelir. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu kadınla ne yatağa sığabiliyorsun, ne toprağa... Koluna takıp gezmesini de bileceksin gururla, koynuna çekip sevişmesini de şehvetle. Analığını da bilecek, çocuklarından saygı görmeyi de, anaya babaya hürmet etmeyi de...
   
  Kadın kadın olacak be, seni sadece sen olduğun için, sensin diye sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle ,sınırlamayacak. Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem annen, hem çocuğun olacak, bağrına basacaksın huzurla... Bileceksin ki evde 'O' kadın tarafından beklenmenin zevkini hiçbir zevk yaşatamaz sana...
   
  Öyle bir kadın işte... Vardır vardııııııııır!..
   
  Sende adam olacaksın seçmesini bileceksin!
 4. modernjames
  erkek dediğin..
   
  Erkek dedigin yakisikli olacak.
  Öyle karsidan yürüyüp gelirken
  Endamina hayran kalacaksin,
  Ruhun rüzgarina kayacak.
  Omuzlarina, bacaklarina, düz karnina,
  O sert hatli çene kemiginin,
  Hokka gibi burnun seyrine doyamayacaksin.
  Bakimli olacak erkek dedigin.
  Saçlari temiz, çoraplari temiz,
  kiyafetleri düzgün olacak. Bu kalibin içinde tam bir beyefendi barindiracak.
  Kasi, gözü güzel olacak, disleri temiz ve
  beyaz;ama bunlardan önce özü sözü dogru,sözünün eri bir delikanli olacak.
  Eline kagit kalem alsa delikanliligin
  kitabini yazacak. Komple olacak yakisikliligi.
  Korkmayacaksin gecenin bir vakti uyanip da
  yaninda gördügünde onu Yakisikli olacak ama aklini sende tutacak kadar da akilli. Seni elinin tersiyle degil avucunun içiyle kavrayacak.Bileceksin ki emin ellerdeyim, Baskasi tutamaz elimi böyle.
  Rahat olacaksin yaninda, çok konusmayacak, Beynini didiklemeyecek. ince olacak;
  Seni senin kadar düsünecek. Sen onu merak ettiginde
  Kendisine hesap soruluyor havalarina girmeyecek.
  Senin inceligine karsi umursamaz sözler
  sarf etmeyecek. Adamin sinirini bozmayacak,
  Cinlerini tepesine çikarmayacak,
  Sanki sen onun için varmissin Her ne zaman istese emrine amadeymissin, o ne yaparsa yapsin her
  istediginde yaninda, elinin altinda olacakmissin
  triplerine girmeyecek Sen ona sevgini gösterdiginde, sen ona kayitsiz sartsiz asikmissin gibi
  havalara girmeyecek. Erkek dedigin ilgi gördügünde ilgiyle, sevgi gördügünde sevgiyle karsilik verecek.
  Erkek dedigin, sen onun için kendine baktiginda,
  Sirf ona daha güzel görünmek için giyinip
  kusandiginda Hiçbir sey olmamis gibi davranmayacak.
  Ruhunu oksamasini bilecek.
  Romantik olacak, kimi gün habersizce
  kucaginda çiceklerle cikip gelecek. Özel günleri unutmayi marifet sanmayacak. "Kazma" olmayacak senin bütün zerafetine
  karsi. Gerçekten seven bir kadin sevgi ve ilgi
  bekler, erkegine verdigi askin karsiliginda
  Küçük bir tatli söz, kisa bir mesaj,
  Bir cagri bile onu mutlu edebilir. Erkek dedigin bütün bunlari cebinden para
  harciyormus gibi Cimrilikle yapmayacak.
  Ben aranmayi, çok aramayi sevmem demeyecek. Her sey kendi istedigi gibi olsun istemeyecek. Sadece kendi caninin istemesine baglamayacak her seyi. Erkek dediginin, Hissettigiyle yaptigi sey arasinda uçurum
  olmayacak. Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, Baska seylerin arkasina gizlenmeyecek. Seviyorum deyip bir sonraki perdede
  kaçmayacak, özlüyorum diyorsa gelecek,
  Kaybetmek istemiyorum diyorsa kaybetmeyecek.
  Erkek dedigin askina sahip çikacak.
  Korkak olmaz erkek dedigin. Erkek dedigin iyi sevisecek. Koyun gibi yatmayacak, Bir an önce su is bitse demeyecek. Asksiz yatmayacak yataga ve sen bunu
  bileceksin. Bir baba sefkatiyle seni alnindan
  öptügünde bileceksin ki Sevgisi geçici ve zayif degildir. Ve sevgiyle öptügünde dudaklarindan,
  bileceksin ki öpüsün tek sebebi sehvet degildir. Erkek dedigin aldatmayacak. Aldatmak
  basitliktir. Seviyorum diyorsa aldatmaz erkek dedigin. Aldatiyorsa sevmiyor demektir.
  Erkek dedigin yakisikli olacak, çekici olacak
  Ama bundan çok daha öte bir sey. Zeki olacak. Kadinin küçük yalanlara, bahanelere inanmayacagini, kendisini kendi gibi tanidigini bilecek. Kadinin zekasini küçümsemeyecek kadar zeki olacak. Zeki olacak, seni bir hamur gibi karmasini bilecek, O hamura kendisi katmasini da. Degerlerini bir anlik hevesler ugruna satmayacak. Namussuzlugunu, ahlaksizligini ancak ve ancak seninle yataktayken kullanacak. Yan gözle hatun kesmeyecek, üstüne sevgili edinmeyecek. Erkek dedigin önce kendini sevecek. Kendini sevmeyen erkekten kimseye hayir gelmez. Bir bakarsin ki yillar sonra
  Bu adamla ne yataga sigiyorsun, ne topraga. Koluna girip gezmesini bileceksin gururla,
  koynuna alip sevismesini de. Babaligini da bilecek, ana-babaya hürmet etmeyi,Kadir kiymet bilmeyi, vefakarligi,fedakarligi. Erkek dedigin seni koruyacak, kusatacak. O nerede olursa olsun seni koruyacagini bileceksin. Pisirik olmayacak erkek dedigin. Erkek dedigin erkek olacak güzelim.
  SENİ SADECE SEN OLDUĞUN İÇİN SEVECEK. Parayla, pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dedigiyle hareket etmeyecek.
  Hem sevgilin, hem arkadasin, hem dostun,
  hem baban, hem çocugun olacak, huzurla
  bagrina basacaksin. Bileceksin ki evde o erkegi beklemenin zevkini, Huzurunu baska hiçbir sey yasatamaz sana
 5. modernjames
  Seni Özlemenin Kitabini Yaziyorum..
   
  Özlem..
  En mutlu özlem… sonu olan.. sonu özlediğinle biten.. varışı sevdan olan özlemler..
   
  Özlem
  Ya gelmeyeceğini, gelemeyeceğini bildiğine özlem… ya orada olduğunu bildiğin ses vermeyene özlem…. Ya özlemekten korkana özlem… ya yaşamaktan korkana özlem.. ya düşlere özlem.. ya yarını olmayacak aşklara özlem.. gideceğini bilerek sevilene özlem.. Yaşanamayacaklara özlem… İşte sonu olmayan özlem.. İşte vazgeçilemeyen özlem..
  Özlem sevgidir…
  Özlem güçtür..
  Özlem varoluştur.
  Özlem sevdandır..
  Özlem bekleyiştir…
  Özlem içindeki acıdır..
  Özlem özlememeyi hasrettir..
  Özlem özlemeyeni özlemektir..
  Özlem özleyeni özlemektir…
  Özlem gelemem diyeni bekleme güçüdür..
  Özlem gidene ağıttır..
  Özlem sevdana söz vermektir..
  Özlem kalbine söz geçirememektir.
  Özlem kaçış değil var oluştur…
  Özlem çaresizlik değil çaredir..
  Özlem vazgeçmemektir.
  Özlem kelimelerin yetersiz kaldığı andır.
  Özlem sessizliğin çığlığıdır..
  Özlem yaşamındır..
  Özlem gelmeyeceğini bilerek bekleyebilmektir.
  Özlem siyah gecelerde siyahın izi kalabilmektir..
  Ve artık..
 6. modernjames
  başımdan geçen bir anıyı paylaşmak istiyorum.
  Afyon Yolculuğu
  Dershane yıllarından kalma arkadaşlarımla yollarımız üniversiteyi kazandığımızda ayrıldı. Oysaki ayrılmadan önce günün tamamına yakını hep beraberdik. Erhan, Kurtuluş , Kılkuyruk ve ben.. onlar yemin etmiş tüm tercihlerini aynı yapmıştı. Ben ise mezun olduğum bölüm muhalefetinden dolayı zoraki başka tercihler yapmıştım. Zaman ilerledikçe öss sonuçları belli olmuş ve hepimiz artık bir yerlere yerleşmiştik. Ben hariç üç arkadaşım Afyonu kazanmıştı. Bu ayrılık aramızdaki münasebeti sonlandırmasa da ister istemez biraz paylaşımlarımız azalmıştı. Dostlukların zor kazanıldığı bilincinde olduğumuz için mümkün aralıklar görüşüyorduk. Derken yıllar geçmiş ve onar mezun olmuştu. Ve diplomalarını almaya gideceklerdi. Bir sohbetimiz esnasında Erhan ve Kılkuyruk zorla benim de gelmemi istemişlerdi. Ben de bu 3’lüyü kırmamış ve çok matrak geçecek yolcuğu düşünü kurmaya başlamıştım.
  Yolculuğun planlaması aşamasından belliydi beni bir çok sürprizin beklediği… yolculu trenle yapılmasına karar verilmişti. Bu yolculuk yaklaşık 14 saat sürecekti. Derken trene bindik ve serüven başladı.. kompartımana bizden başka kısa süreli yolcularda bindi, indi ama biri çok farklıydı.
  45 yaşlarında, gözlüklü, kirli sakal oldukça entelektüel bir görüntü çiziyordu.. koyu renk tonlarında giysisi, koltuk altında iki gazetesiyle kompartımana girdi ve ister istemez 4 ümüz kendimize çeki düzen verdik. Adam gırtlaktan konuşur bir tonla gündemden, siyasetten, tarihten vs söz etti. Biz de tabi o zamanlar pekte ilgili değildik bu tür konulara yani adam ne söylese doğru kabul edip kafa sallıyorduk. Adam daha fazla konuşmadı ve kapalı duran gazetesini açtı. Bunca gündemden bahseden adam ilginçti ki gazeteyi göz gezdirmeden bulmaca sayfasını açtı sessizce epey bir inceledi. Daha sonra gazeteyi kapattı ve diğer gazeteyi açtı. Tuhaf kısmı ikisi de aynı gazete ismini taşıyordu. Çıkarttığı basit bir kalemle tekrar bulmacaları açtı ve bulmacaları çözmeye başladı. Çok profesyonel , seri bir şekilde tıkır tıkır çözüyordu. Hayran olmamak imkansızdı. O anda dördümüz hayran bir şekilde onu inceliyorduk.. emin olun bir tane bile boş bırakmamıştı. Arada bize soruyor ama bizden cevap beklemeden kendi yazıyordu.. ve tren Konya civarında bir istasyonda durdu. Adam ben artık ineyim deyip bizlere hayırlı yolculuklar temennisinde bulundu. O anda adama seslendim ve “amca sen zaten inecekmişsin bari gazetenin birini bize verinde istifade edelim ,yolumuz uzun” dedim. Adam ise kısa bir tereddütten sonra gazeteyi bıraktı ve indi..
  Tren 3 dk içerisinde hareket etti tekrar. Ben ise ayakları karşı koltuğa uzattım ve gazeteyi açtım. Gazetenin ilk sayfasına göz gezdirirken haberler yabancı gelmiyordu. 2. , 3. Sayfa derken spor haberlerine ulaştım ve o gün pazartesi olmasına rağmen “GÜNÜN MAÇLARI” haberi beni şok etti..
  Günün maçları aslında DÜNKÜ maçlar dı…
  Ah amca Ah.. bizi iyi yemişti. Gazete Düne aitti.
 7. modernjames
  BİR TANEM
   
   
  Öyle bir yerdesin ki bir tanem
  Ne soğuk rüzgarlar üşütür bedenini
  Ne kızgın güneş yakar tenini
   
  Aradan geçse de yıllar
  Takvimlerden dökülse de yapraklar
  Umutla hep dönmeni bekleyeceğim
   
  Bir gün geri döndüğünde
  Merhaba bir tanem diyeceğim
  Unutsan da sen beni
  Hiç unutmayacağım ben seni
   
  Çünkü sen,
  Kimsenin ulaşamadığı,
  Kimsenin varamadığı bir yerde
   
  Yüreğimdesin ...
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.