Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

CENNETTEKİLER VE CEHENNEMDEKİLER...?

LUCAS

Önerilen İletiler

Lütfen tamamını okuyun arkadaşlar...Şimdi konuyu bir de şöyle ele alalım;diyelim ki ölümden sonra hayat devam ediyor

ve söylenegeldiği gibi cennet veya cehennem de var;siz öldünüz ve dünya hayatınızdaki

ibadetlerinizden dolayı cennetle mükafatlandırıldınız.

Fakat kardeşiniz, aileniz

ya da canıgönülden bağlı olduğunuz eşiniz cehennemlik oldu;siz şimdi huzur içinde

gönül rahatlığıyla cennet bahçelerinde huri kovalayıp sonsuza kadar zevk-i sefa içinde

yaşayabilecekmisiniz,sevdiklerinizden biri yada birkaçı cehennemde türlü eziyet ve

işkenceler içindeyken....Görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.sevgilerle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 272
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

herşeyin doğru olduğunu varsayarsak

sevdiklerim, dinsiz veya tam ibadet yapmadıkları için cehennemde cayır cayır yanarken (diyelimki aşkım olan eşim,çocuklarım, ailem, arkadaşlarım), benim tam iman ibadet edip cennette gitmem beni hiçbir şekilde mutlu etmez.

:clover:

Belki hafızalara format atılır, cillop gibi bir hafıza yani. Kardeşi hatırlamazsın, anayı, babayı hatırlamazsın, sevgiliyi, çocukları hatırlamazsın. Neden orada olduğunu bile hatırlamazsın.

Yoksa, herşey "vur patsasın çal oynasın" durumundayken çıkar bir sivri "Komşusu/anası/babası/eşi/çocukları/vs. aç iken tok gezen bizden değildir" der, herkesin neşesine limon sıkar cennette :stuart:

Cennettekilerin hafızasına format atrarsan, bu durumda cehennemdekilerin hafızasına da format atmak gerekir. Yani Tanrı'nın adil dabvrandığınacağını varsayarsak. Onlar da neden orda olduklarını hatırlamazlar.

Hafızaya format işi olmazsa, bu durumda cennet de cehenneme döner vallahi :wacko:

Ya da şöyle bir sahne. Siz de cennetliksiniz eşiniz de. Sen hurilerle işi pişiriyon, o nurilerle. Aynı şeyi dünyada yapmış olanlar da cayır cayır yanıyor öbür tarafta. Domuz eti yiyen eşinini kıskanmaz diye sallıyorsun bu dünyada, sanki cennetde ana menü domuz eti sanki de herkes istediği huri veya nuriyle :laughing:

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Belki hafızalara format atılır, cillop gibi bir hafıza yani. Kardeşi hatırlamazsın, anayı, babayı hatırlamazsın, sevgiliyi, çocukları hatırlamazsın. Neden orada olduğunu bile hatırlamazsın.

Sevgili BrainSlapper, hayal gücün iyi çalışıyor müminler gibi.

Peki herkese şöyle bir soru sorayım, BrainSlapper, sende cevapla (senin hayal gücüne güveniyorum)

Ben adana kebabı, urfa lahmacunu, inegöl köfteyi çok seviyorum ve bunları sevdiklerimle yemeye alışmışım, onlardanda uzak kalamam (sevdiğim insanları bir kenara bıraktık diyelim) Cennete bu tür yiyeceklerde olacak mı ? yoksa zevklerimizede mi format atılacak ?

Birde şuna takılıyorum, bütün hafızamıza ve zevklerimize format atılacaksa(varsayım, hayalgücü) ben bütün sevdiklerimi bırakıp gidip bir kulübede ibadet edip, hiçbir dünyevi olayları yaşamayayım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili BrainSlapper, hayal gücün iyi çalışıyor müminler gibi.

Peki herkese şöyle bir soru sorayım, BrainSlapper, sende cevapla (senin hayal gücüne güveniyorum)

Ben adana kebabı, urfa lahmacunu, inegöl köfteyi çok seviyorum ve bunları sevdiklerimle yemeye alışmışım, onlardanda uzak kalamam (sevdiğim insanları bir kenara bıraktık diyelim) Cennete bu tür yiyeceklerde olacak mı ? yoksa zevklerimizede mi format atılacak ?

Birde şuna takılıyorum, bütün hafızamıza ve zevklerimize format atılacaksa(varsayım, hayalgücü) ben bütün sevdiklerimi bırakıp gidip bir kulübede ibadet edip, hiçbir dünyevi olayları yaşamayayım.

Sevgili TARAFSIZ zaten ben de o işin çıkmazını göstermek için o şekilde ************* yaptım.

Formatlama olayının en sonunda yazdığım şeye dikkat et: Neden orada olduğunu bile hatırlamazsın.

Yani bu durumda "bu dünya sınav" hikayesi anlamsızlaşır. Zira sınav, ancak hatırlandığı ve sonuşları idrak edildiği zaman sınav olur. Yani formatlama işi ile dinin temel varsayımlarından biri gider. Öte yandan, insan fmaddi varlığı, fikirleri, duyguları ve hatıraları ile bir bütündür. Formatlama ile bu vasıflardan arındırılırsa, cennete giden kişi, zaten bu dünyada yaşayan insan olmaktan çıkar.

Yok format atılmayacaksa, insani duygular nedeniyle kardeş/ana/baba/eş/çocuk sevgisi nedeniyle, cennete gitsen dahai, sevdiklerin cehennemde olduğu için, cennette cehennemi yaşarsın.

Yani sonuç şu: Semitik dinlerin kurduğu öte dünya fantazisi bile çıkmazlarla doludur. Ben bu çıkmazı göstermek için hem formatlama olasıılığını, hem de dünyadaki duyguların ve benliğin devamı olasılığını birlikte değerlendirdim. Her ikisi de çıkmaz yol.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani sonuç şu: Semitik dinlerin kurduğu öte dünya fantazisi bile çıkmazlarla doludur. Ben bu çıkmazı göstermek için hem formatlama olasıılığını, hem de dünyadaki duyguların ve benliğin devamı olasılığını birlikte değerlendirdim. Her ikisi de çıkmaz yol.

Sevgili BrainSlapper, bana göre, çok iyi tespit ve değerlendirme yapmışsın, sana katılıyorum.

ama şu da var ki !

"Şüphesiz ki Allah en doğrusunu bilendir." diye bir kavram var, gördüğüm kadarıyla müminler hep bu kavrama sarılıyor bu tür çıkmazlarda.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İslamiyetteki cennet tanımına bakılırsa öyle bir formatlanacaksın ki, sen sen olmaktan çıkacaksın. Dilin bile değişecek, dilin Arapça olacak (bu arada dinde milliyetçilik var mı diyenlerin dikkatine sunulur). Cehennemdeki sevdiklerine üzülen yanların ameliyala alınacak, duygusuzlaşacaksın. Canının her istediğine kavuçacaksın, bir elin yağda bir elin balda. Ama bu yediğin şeyleri boşaltabilecekmisin :unsure: yoksa sadece tıkınmaya mı programlanacaksın bilemem. Gölgelikler içinde yan gelip yatmak sana göre değil de, saunada iliklerini ısıtmak istersen öyle birşey var mı bilemem. Gölgelik olduğuna göre, "yakıcı güneş" de var ki cennette, gölgelik düşünülmüş, yani cennetin de tercih edilmeyen yerleri var demekki. Mesela sen dağcılıktan hoşlanıyorsun, dağcılık yapabileceğin bir yer olacak mı bilemem. Dağcılık yaparken tadılan adrenalin coşkusunu, ölme, yaralanma riski olmadığı için tadabilecekmisin bilemem. Şurada 9999999999999999999 yıl dinleneyim, ne olsa sonsuza kadar buradayım, bu kadarcık sürenin sonsuzluk yanında lafı mı olur diyeceksin bilemem. neden dinlenme ihtiyacı duyacaksın onu da bilemem. Neden hurilere "ihtiyaç" duyacaksın onu da bilemem. Açlık bir ihtiyaçtır, ihtiyaç ise bir eksikliktir. Cennette ne kadar eksiklik var bilemem. Eksiklik olan yere cennet denebilir mi onu da bilemem. yani bu fantaziyi kuranlar bu soruları cevaplandırmamışlar veya sormamışlar. Benim sorunum değil, zira hepsi hurafe. Çelişkilerle dolu bir fantazi bu.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili TARAFSIZ zaten ben de o işin çıkmazını göstermek için o şekilde ************* yaptım.

Formatlama olayının en sonunda yazdığım şeye dikkat et: Neden orada olduğunu bile hatırlamazsın.

Yani bu durumda "bu dünya sınav" hikayesi anlamsızlaşır. Zira sınav, ancak hatırlandığı ve sonuşları idrak edildiği zaman sınav olur. Yani formatlama işi ile dinin temel varsayımlarından biri gider. Öte yandan, insan fmaddi varlığı, fikirleri, duyguları ve hatıraları ile bir bütündür. Formatlama ile bu vasıflardan arındırılırsa, cennete giden kişi, zaten bu dünyada yaşayan insan olmaktan çıkar.

Yok format atılmayacaksa, insani duygular nedeniyle kardeş/ana/baba/eş/çocuk sevgisi nedeniyle, cennete gitsen dahai, sevdiklerin cehennemde olduğu için, cennette cehennemi yaşarsın.

Saygılar.

Aklın yolu birdir sevgili BrainSlapper

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...55233&st=50

En son ileti.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne olursa olsun, eğer ben iman edip tam anlamıyla ibadet edip cennete gidersem yinede mutlu olamam. Hataları ne olursa olsun cehennemde cayır cayır yanan insanlar oldukça ben mutlu olamam. Cehennemde cayır cayır yanan insanlara rağmen(sırf dinsiz diye örneğin), cennette sefa süren insanların ise benim için hiçbir değeri yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne olursa olsun, eğer ben iman edip tam anlamıyla ibadet edip cennete gidersem yinede mutlu olamam. Hataları ne olursa olsun cehennemde cayır cayır yanan insanlar oldukça ben mutlu olamam. Cehennemde cayır cayır yanan insanlara rağmen(sırf dinsiz diye örneğin), cennette sefa süren insanların ise benim için hiçbir değeri yoktur.

Sevgili TARAFSIZ,

Sen mutlu olmazsın da, cennet ehli denenler mutlu olmayı bırak, cehennemdekilerle sadistçe eğlenmeyi marifet sayıyorlar.

Araf-44: Cennet ehli cehennem ehline: Biz Rabbimizin bize vadettiğini gerçek bulduk, siz de Rabbinizin size vadettiğini gerçek buldunuz mu? diye seslenir. "Evet!" derler. Ve aralarından bir çağrıcı, Allah'ın lâneti zalimlerin üzerine olsun! diye bağırır.

Araf-50: Cehennem ehli, cennet ehline: Suyunuzdan veya Allah'ın size verdiği rızıktan biraz da bize verin! diye seslenirler. Onlar da: Allah bunları kâfirlere haram kılmıştır, derler.

Yani diyelim ki, sevgili eşin, hayat arkadaşın, seninle birlikte üzülen, seninle birlikte ağlayan, zorluklara katlanan, hiçbir kötülüğünü görmediğin eşinin tek "kusuru" ateist/dinsiz olmasıydı, ve varsayalım ki semitik dinler doğru çıktı.

Araf-44/50'deki sahneyi yaşıyorsunuz.

Eşin Sana diyor ki: Suyundan ve Allah'ın sana verdiği rızıktan, biraz da bana ver.

Sen'in cevabın da şu oluyor (kolunda, sağında, solunda, sayısız hurilerle birlikteyken): Allah bunları kafirlere haram kılmıştır.

O sırada yanında duran "inançlı" cennetdaşın da slogan atıyor: Allah'ın laneti zalimlerin üstüne olsun!!!

İnançlı arkadaşlara "mutluluklar" ve "sabırlar" dilerim cennette.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili TARAFSIZ,

Sen mutlu olmazsın da, cennet ehli denenler mutlu olmayı bırak, cehennemdekilerle sadistçe eğlenmeyi marifet sayıyorlar.

Araf-44: Cennet ehli cehennem ehline: Biz Rabbimizin bize vadettiğini gerçek bulduk, siz de Rabbinizin size vadettiğini gerçek buldunuz mu? diye seslenir. "Evet!" derler. Ve aralarından bir çağrıcı, Allah'ın lâneti zalimlerin üzerine olsun! diye bağırır.

Araf-50: Cehennem ehli, cennet ehline: Suyunuzdan veya Allah'ın size verdiği rızıktan biraz da bize verin! diye seslenirler. Onlar da: Allah bunları kâfirlere haram kılmıştır, derler.

Yani diyelim ki, sevgili eşin, hayat arkadaşın, seninle birlikte üzülen, seninle birlikte ağlayan, zorluklara katlanan, hiçbir kötülüğünü görmediğin eşinin tek "kusuru" ateist/dinsiz olmasıydı, ve varsayalım ki semitik dinler doğru çıktı.

Araf-44/50'deki sahneyi yaşıyorsunuz.

Eşin Sana diyor ki: Suyundan ve Allah'ın sana verdiği rızıktan, biraz da bana ver.

Sen'in cevabın da şu oluyor (kolunda, sağında, solunda, sayısız hurilerle birlikteyken): Allah bunları kafirlere haram kılmıştır.

O sırada yanında duran "inançlı" cennetdaşın da slogan atıyor: Allah'ın laneti zalimlerin üstüne olsun!!!

İnançlı arkadaşlara "mutluluklar" ve "sabırlar" dilerim cennette.

Saygılar.

Çok iyi özetlemişsin durumu teşekkür benimde tam parmak basmak istediğim konu buydu.

Benim asıl merak ettiğim sorgulamadan inanmış arkadaşlar ne cevap verecekler bu konuya

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkes kendinden sorumludur bakınız ki Kuran-ı Kerimde bile bu belirtilmiştir.Ahiret gününde mahşer yerinde öyle bir kalabalık olacaktır ki; Anne evladı tanımayacaktır. Bu dünyada fani hayatta tüm yaptıklarımızın sefasınıda cefasınıda kendimiz cekeceğiz.

“Amel kitabı ortaya konunca, suçluların onda yazılı olanlardan korktuklarını görürsün. -Vah bize, eyvah bize! Bu nasıl kitapmış küçük büyük birşey bırakmadan hepsini saymış- derler. Yaptıklarını hazır bulurlar. Rabbin kimseye haksızlık etmez.” (Kehf/49)

“(İşte o gün ağızlarını mühürleriz.) Kendi dilleri, elleri ve ayakları yapmış olduklarına tanıklık ederler. O gün Allah onlara kesinleşmiş cezalarını verecektir. Allah’ın apaçık hak olduğunu bileceklerdir.” (Nur/24-25)

Kur’an-ı Kerim’de, cehennem ateşi ve cehennemliklerin azabı canlı tablolar halinde takdim olunduğu gibi, cennet nimetleri ve cennetliklerin mutlu hayatı da ruhları etkileyici bir şekilde sunulmaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Herkes kendinden sorumludur bakınız ki Kuran-ı Kerimde bile bu belirtilmiştir.Ahiret gününde mahşer yerinde öyle bir kalabalık olacaktır ki; Anne evladı tanımayacaktır. Bu dünyada fani hayatta tüm yaptıklarımızın sefasınıda cefasınıda kendimiz cekeceğiz.

“Amel kitabı ortaya konunca, suçluların onda yazılı olanlardan korktuklarını görürsün. -Vah bize, eyvah bize! Bu nasıl kitapmış küçük büyük birşey bırakmadan hepsini saymış- derler. Yaptıklarını hazır bulurlar. Rabbin kimseye haksızlık etmez.” (Kehf/49)

“(İşte o gün ağızlarını mühürleriz.) Kendi dilleri, elleri ve ayakları yapmış olduklarına tanıklık ederler. O gün Allah onlara kesinleşmiş cezalarını verecektir. Allah’ın apaçık hak olduğunu bileceklerdir.” (Nur/24-25)

Kur’an-ı Kerim’de, cehennem ateşi ve cehennemliklerin azabı canlı tablolar halinde takdim olunduğu gibi, cennet nimetleri ve cennetliklerin mutlu hayatı da ruhları etkileyici bir şekilde sunulmaktadır.

Ferdelance benim üzerinde durduğum konu başka,şöyle ki ben o dediğin

ayetlerin hepsini biliyorum.Yani ben sana tekrar vurgulayayım:

kardeşin annen baban yada dünyada canıgönülden sevdiğin herhangibir insan

cehennemle cezalandırılırsa sen cennette huzur içinde yaşayabilecekmisin..??

Yani burada bir nüans var eğer ''anlatabildiysem'' diyeyim....sevgilerle

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ferdelance benim üzerinde durduğum konu başka,şöyle ki ben o dediğin

ayetlerin hepsini biliyorum.Yani ben sana tekrar vurgulayayım:

kardeşin annen baban yada dünyada canıgönülden sevdiğin herhangibir insan

cehennemle cezalandırılırsa sen cennette huzur içinde yaşayabilecekmisin..??

Yani burada bir nüans var eğer ''anlatabildiysem'' diyeyim....sevgilerle

;)

Tamam anladım ben seni ama öncelikle söylemek istediklerimi yanlış anlamanı istemem ve belirteyim ki bu ayetleri bilmende hoş ve güzel benimse anlatmak istediğim o gün senin bunları düşünebilecek durumda olamayacağın yani biz bildiğin gibi fani bir hayatı yaşamaktayız yaptıklarımızın hesabını vercek olan yine bizler kendimiziz annemiz babamız veya bir başkası değil ben cehennemliksem annem babam cennetlikse o Allah'ın takdiridir zaten böyle bir durumda bunları düşünebileceğimizi zannetmiyorum yüce Allah herşey gibi muhakkak onunda bir çaresini bulmuştur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Lütfen tamamını okuyun arkadaşlar...Şimdi konuyu bir de şöyle ele alalım;diyelim ki ölümden sonra hayat devam ediyor

ve söylenegeldiği gibi cennet veya cehennem de var;siz öldünüz ve dünya hayatınızdaki

ibadetlerinizden dolayı cennetle mükafatlandırıldınız.

Fakat kardeşiniz, aileniz

ya da canıgönülden bağlı olduğunuz eşiniz cehennemlik oldu;siz şimdi huzur içinde

gönül rahatlığıyla cennet bahçelerinde huri kovalayıp sonsuza kadar zevk-i sefa içinde

yaşayabilecekmisiniz,sevdiklerinizden biri yada birkaçı cehennemde türlü eziyet ve

işkenceler içindeyken....Görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.sevgilerle..

hemen uyarmaya başla sevdiklerini derim, bıkıp usanmadan sevdiklerin için gerekirse bu dünyanın nimetlerinden de vazgeçerek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hemen uyarmaya başla sevdiklerini derim, bıkıp usanmadan sevdiklerin için gerekirse bu dünyanın nimetlerinden de vazgeçerek...

Soruyu yeniden okuyun bence.

Uyarma aşaması çoktaaan geçilmiş.

Yani öte dünyadasınız.

Bu senaryoya göre düşüncenizi alalım.

Saygılar.

Organ nakli yaptıranların durumuna da açıklık getirirseniz iyi olur.

Nakledilen organ, asıl sahibinde mi diriltilecek, yoksa yeni sahibinde mi?

Asıl sahibinde diriltilecekse, organ nakli yaptıran adamın eylemlerine kim şahitlik edecek? Eski organı edemez, çünkü şahit olmamış.

Bir inancın yaşama etkileri. Ben organ bağışında bulunan hiç bir inançlıya rastlamadım. Organ bağışlayanlar nedense, ya dinsiz, ya ateist, ya da inançsız veya itikadı zayıf insanlar oluyor.

Nedeni anlaşıldı. Nur Suresi imiş dayanakları.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle tüm arkadaşların inançlarına saygı gösteriyorum;

Benim karşı olduğum insanların inançları ve çıkarları

uğruna kendilerinin ve çevrelerinin hayatlarını karartmaları

türlü türlü psikolojik sıkıntılar içine girmeleridir.Topikte vurguladığım

konuyu birdaha izah etmem gerekirse; tamam anladım mahşer günü

herkes kendi derdine düşecek kimse kimseyi gözügörmeyecek diyelim..

Ya ondan sonra??Siz cennetlik oldunuzsa canı gönülden bağlı olduğunuz

herhangibir eşiniz yada dostunuz(annenizi kardeşinizi sevdiğiniz eşinizi düşünün) cehenneme gönderildiğini bile bile

siz cennette rahat ve huzurlu bir yaşantı yaşayabilecekmisiniz?İnançlı arkadaşlar

lütfen artık kaçamak cevaplar vermeyin ve bu konuyu duymazdan anlamazdan gelmeyin..

akla mantığa vicdana aykırı inançlara saptanmayın,düşünün derim ben..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok sevdiğim bir arkadaşım öldü bir kaç yıl önce, o kadar iyi bir insandıki, hakkında hiçbir olumsuz bir görüş duymadım. Herkese iyiliği faydası dokundu, ama kendisi müslüman olsada, hiçbir ibadeti falan yoktu, yani din işleriyle ilgilenmezdi hiç. Yani ne namaz kıldığını ne hacca gittiğini ne oruç tuttuğunu gördüm.

Eğer ben imanın gereklerini yerine getirip, öldüğümde, hafızam silinmezse ve cennete gidersem, cehennemde yanacak o arkadaşım için büyük bir ızdırap çekeceğim. Kaldıki bu daha başlangıç, daha ölmeyen bir sürü sevdiklerim var, onlarında büyük çoğunluğu diniyle uğraşmıyor yada dinsiz. Onlar içinde büyük ızdırap çekeceğim.

Eğer cehennem varsa, bende yanmak istiyorum, sırf inanmadığı için yada dini görevlerini aksattıkları için cehennemde cayır cayır yanacak insanlar adına bende yanmak istiyorum. Aynı acıyı çekmek istiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Organ nakli yaptıranların durumuna da açıklık getirirseniz iyi olur.

Nakledilen organ, asıl sahibinde mi diriltilecek, yoksa yeni sahibinde mi?

Asıl sahibinde diriltilecekse, organ nakli yaptıran adamın eylemlerine kim şahitlik edecek? Eski organı edemez, çünkü şahit olmamış.

Bir inancın yaşama etkileri. Ben organ bağışında bulunan hiç bir inançlıya rastlamadım. Organ bağışlayanlar nedense, ya dinsiz, ya ateist, ya da inançsız veya itikadı zayıf insanlar oluyor.

Nedeni anlaşıldı. Nur Suresi imiş dayanakları.

Saygılar.

Organ Bağışı yapmayan insanlar Bilinçsiz ve Bilgisiz (arapça karşılığına bakınız) kimselerdir. Tevede bir kanalda da sakallı bir ihtiyar "Kan Bağışı"nın Günah olduğunu anlatmak için çırpınıyordu bir Ramazan ayında... Çok gülmüştüm... Harammış güya... Kendini paralıyordu garibim... Ve ilginç olanı da bunu din adına yaptığını söylüyordu ve her söylediğiniz de dine mal ediyordu. Sonra bir ara mantıksız şeyler söylediğinin farkına vardı, Kur'an-dan bir ayeti alıp, kendisine göre anlamlandırdı ve kıvırdıda kıvırdı. Bilirsiniz bu adamı mutlaka; sakallı, gözlüklü, ortaboylu bir adam. Fılaş tevede yapıyor yayınını.

Bakın, bir can kurtarmanın Dini veya İnancı olamaz. "Organ Nakli" ve "Kan Nakli"ni bu şekilde yasaklayan bir zihniyetin ne olduğu zaten ortadadır. Laf söylemeye bile gerek yok. Onlar için dinin neyden ibaret olduğu bellidir: Hurafe...

Bağımlı Kişiliklerdir bunlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu öyle bir yere gelmiş ki, Cennet ve Cehennem konularını ele alabilmemiz için öncelike "İnanç"ın niteliğini ortaya koymamız gerekmiş...

İnanç'ın en temel özelliği "Bireysel" olmasıdır. Yani "Cennet" yada "Cehennem" kavramları ve yaşantıları da "Bireysel"dir. Siz kimsenin inancından sorumlu olmadığınız gibi kimsede sizin inancınızdan sorumlu değildir. Kimse sizin yaşantılarınızın sonuçlarına katlanmayacağı gibi, sizde başkalarının yaşantılarına katlanmayacaksınız... Bugün Müslümanların İslam'dan anladığı bu...

Ancak Cehennem ve Cennet kavramları sadece bir nitelemedir. Orada yaşanakcak olanlar sadece birer nitelemedir. Şu an kurulmuş ne bir cennet var ne de cehennem. Yani benim İslam'dan anladığım bu... Her şey bir yana, bir kaç ifade ile belirtmiş: "Hepiniz O'na döndürüleceksiniz, O'ndan geldiniz." diye... Ben bu Cennet ve Cehennem olayına çok farklı bakıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşiniz çok ciddi bir suç işledi ve ömür boyu hapse mahkum edildi...Onun yerine siz o mübbet hapse girermisiniz??

haberleri biraz takip ederseniz baba yerine hapse giren oğullara çok rastlarsınız......

yada geride kalanlar zorluk çekmesin diye üç kuruş karşılığında zengin ******inin yerine hapse giren garibanlarada...

bunlar bedel değilmidir???

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.