Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ROME TOTAL WAR

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

• 1 ay sonra...
  • Cevaplar 75
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

nistelrooy, ben rome total war'ın 1.2 patch'ini yüklemiştim ama bende teknik bi sorundan dolayı (zannedersem ekran kartından) oyun çalışmamıştı. realism diye başka bi patch daha bulmuştum onu da yükledim ama onla da oynayamadım. kısacası, patch konusunda benim de bilgim bu kadarla sınırlı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Selamünaleyküm stratejiyle yaşayan yurdumun güzel insanları, rome fanları yaw benim bir sorum olacak ben de bir rome hastasıyım ve delirmek üzereyim hemen sebebine geleyim oyunu bilmem kaç kere bitirdim amma velakin imparatorluk kampanyasında hep 11 veyahut 12(şimdi tam olarak hatırlayamamaktayım) ülke var yeni ülkelerle oynamak istiyoooooorruuuuummmmm ne yapmam lazım acep.... :unsure:

şimdiden teşekkürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
ya arkadaşlar bana bu rome total war ın 1,3 versiyon yamasını elinizde varsa gönderebilirmisiniz çok sevinirim yaa

şimdi kardeşim ROME_TW için yapımcı firma activision ve Sega firmaları şu an kahar 1.1 - 1.2 - 1.3 - 1.5 yamalarını oyun severler sunmuş durumdalar.Eğerki küçük bir araştırma yapsaydın bunlara yasal yollardan ulaşabilirdin kardeşim..Aşağıdaki linkten yasal yollarla bu yamaları indirmek mümkün...

http://www.totalwar.com/en/support/supportrome.html

Ayrıca bu ek yamalar oyununun hatalarını,açıklarını düzeltmek amaçlıdır.Sakın ola ki 1.2 ya da 1.3 gibi yamaları yamalayınca oyun değişecek sanmayınız...

Selamünaleyküm stratejiyle yaşayan yurdumun güzel insanları, rome fanları yaw benim bir sorum olacak ben de bir rome hastasıyım ve delirmek üzereyim hemen sebebine geleyim oyunu bilmem kaç kere bitirdim amma velakin imparatorluk kampanyasında hep 11 veyahut 12(şimdi tam olarak hatırlayamamaktayım) ülke var yeni ülkelerle oynamak istiyoooooorruuuuummmmm ne yapmam lazım acep.... :unsure:

şimdiden teşekkürler

Hemen cevaplayalım kardeşim.. :)

şimdi kardeşim söylediğin şey mümkün.Ama bunun için oyunun içerisindeki dosyalarda oynama yapman gerekli..Ama sen uğraşma diye ben senin için hazırlanmış halini veriyorum.Aşağıdaki linkten dosyayı indir ve verdiğin dosyanın içerisine kopyala / yapıştır ..

şimdi bu dosyanın içerisindeki descr_strat dosyasını;

oyunun kurulu olduğu sürücüdeki ROME_TW/Activision/Data/World/Maps/ Campaign/İmperial Campaign klasörüne kopyala yapıştır.Sana bu dosya mevcut eskisi ile değiştirilsin mi diye soracak ona evet de.Sonra bilgisayarına restart çek.Tekrar açtığında işlem tamamdır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
:(:(:( selam arkadaslar bende 1.3 surumlu roma total war var bu zamana kadar ek yama oldugunu bılmıyordum neyse ben 6.0 6.2 ve 6.3 u arka arkaya yukledım.. oyunu tekrar actım oyunun menusunde bı degısıklık yok. yuklerken bır sorun vermedı peki nasıl anlayacaz bu yamaların calısıp calısmadıgını. yani bunu gostergesi nedır. 6.0 calısıyomu yada 6.3 calısıyomu. dedıgım gibi bendeki oyun orjinal ve sadece sıra ıle yukledım oyunun ustune ve roma total war orjinal cd takılı iken oyunu baslattım. lutfen bir yardım .ayrıca 6.1 i bulamadım nette ve sızın verdıgınız adreste calısmıyor. cevaplarınızı beklıyorum saygılar :(:(:(
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:(:(:( selam arkadaslar bende 1.3 surumlu roma total war var bu zamana kadar ek yama oldugunu bılmıyordum neyse ben 6.0 6.2 ve 6.3 u arka arkaya yukledım.. oyunu tekrar actım oyunun menusunde bı degısıklık yok. yuklerken bır sorun vermedı peki nasıl anlayacaz bu yamaların calısıp calısmadıgını. yani bunu gostergesi nedır. 6.0 calısıyomu yada 6.3 calısıyomu. dedıgım gibi bendeki oyun orjinal ve sadece sıra ıle yukledım oyunun ustune ve roma total war orjinal cd takılı iken oyunu baslattım. lutfen bir yardım .ayrıca 6.1 i bulamadım nette ve sızın verdıgınız adreste calısmıyor. cevaplarınızı beklıyorum saygılar :(:(:(

yılmaz kardeşim selamlar.

Şöyle başlayayım.Şİmdi bende orjinal 1.3 var ne demek yaw.oyunun orjinali yani orjinal cd den yükleninde 1.0 versiyon olur.1.3 olarak direk yüklenmesi mümkün değildir.

Diğer bir konu; 6.0 , 6.1 , 6.2 yamalar rome total war için değil realism için yani oyunun üzerine yüklenen mod için gerekli dosyalardır.Oyunun yapısını %90 değiştiren bu yamalar yasal olmayan yani oyunun firması tarafından yayınlanmamış olan fakat sorunsuz çalışan yamalardır.Ayrıca bu yamalar rakamsal sıraya göre değil belirli aşamalara uyularak yüklenmelidir.her mod her versiyonda çalışmaz.1.2 versiyonunda çalışan modlar var olduğu gibi 1.3 ve 1.5 versiyonlarındada çalışan modlar mevcuttur.

yamaların çalışıp çalışmadığı zaten modun yüklenmesiyle birlikte oyun açılışından bile belli oluyor.

Bunu görmek için ise oyunun menüsünden Options ayarlar sekmesine tıklayın ve sağ üst köşede versiyonu yazacaktır.Anca orada sakın olaki 6.0 , 6.2 gibi bişey aramayınız çünkü realism modu 1.5 versiyonunda çalıştığı için 1.5 yazacaktır. Hangi modun hangi yamayı desteklediğini öğrenmek için PM atabilirsiniz ya da e-mail atabilirsiniz.

e-mail ; [email protected]

200px-Rtrbox.png

ekran görüntüleri için Web Sitem

şimdi gelelim rome olayına oyun ilk ham halinde 1. iken eğeri multi oynamak isteniyor ise ilk önce 1.3 yaması atılmalıdır.hemen ardındanda 1.5 yaması atılmalıdır.

NOT: eğer oyununuz gerçekten orjinal ise direk olarak gameSpy'den oyunu oynayabilirsiniz.Ama oyununuz korsan ise Hamachi programı ile sanal ağlar oluşturarak oynayabilirsiniz.

1.5 versiyona ulaşmak için diğer bir yolda şudur;

ilk önce 1.0 ı kurunuz.Ama DİKKAT kesinlikle oyuna crack atmayınız...!!!

ardından 1.2 yamasını atınız.Hemen ardındanda ROME Total war BArbarian İnvasion(Barbar İstilası) eklentisini atınız.Bu eklenti hem ROME TW hemde Barbarian İnvasion kurulmuş olacaktır.

Oyunun versiyonu 1.3 olarak görünecektir.Ardındanda activisionın barbarian invasion için çıkarmış olduğu son güncelleme yamasını (1.6) da oyunun içine yamalayınca oyun ROME TW 1.5 versiyonuna Barbarian İnvasionda 1.6 versiyonuna sahip olacaktır.Artık Gönül rahatlığı ile multiplayer oynayabilirsiniz.

NOT; eğer crack atarsanız bu anlattıklarım işe yaramayacaktır.Oyunu ya orjinal II nolu CD kullanarak çalıştırınız ya da Daemon Tools(Sanal Dısk) kullanarak çalıştırınız.Aksi halde bırakın multi oynamayı oyunu dahi açamazsınız.

saygılar.Eksik kalan merak edilen destek istenen konu var ise yazın arkadaşlar.

yakında totalwar sitemde yayında olacak.herkesi beklerim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iste ben o 6.0 6.2 ve 6.3 u yukledım ve benım oyunum orjinal 1.3 gold surumu oldugu ıcın belkı 1.3 olarak geldi bana demınde 1.5 i yukledım. benım amacım bende olan 6.0 6.2 ve .6.3 yamalarını calısır durumda orjınal olan benım oyuna nasıl adapte edecem. yani korsan olsa benım oyun kurulumu farklı orjinal olsa farklımı. bılgın varsa yardımcı olursan sevınırım. sagol

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

rome total war benim dünyada oynadığım en güzel ne profesyonel oyunlardan. oynarken çok keyif almışımdır hep. favori ırklarım ise romalılar ve yunanlılar. romalıların piyadeleri, süvarileri, okçuları çok kuvvetli. okçularının menzili çok daha uzun. süvarileri de çok kuvvetli. yunanlıların en büyük avantajı da upuzun mızrağa sahip piyadeleri. phalax moduna geçerek kirpi özelliğiyle piyadelere ve süvarilere karşı çok büyük üstünlükleri var. başka ırklarda oynamadım hiç. ayrıca şu patch'lerin resimleri de çok hoşuma gitti ve iştahımı kabarttı.

oyundaki bence en önemli taktiklerden birisi, isyan eden şehirlerinizden sürekli asker yaparak o şehrin nüfusunu dengede tutmaya çalışmak. hatta o şehirlerden yaptığınız askerleri direk öldürün gitsin derim. çünkü aşırı nüfus artışı ile 35 binlere dayanan nüfusun tüketim ihtiyacını şefir karşılayamıyo. güvenliği sağalamak da zorlaşıyo. bu nedenle en temizi o şehirden asker yapmak.

fetih politikanız daima deniz kıyısındaki şehirlerden olsun çünkü ticaret gelirleri sayesinde çok daha yüksek vergi alabiliyosunuz. bunu yaptıktan sonra komşu devletlerle ticaret anlaşmaları yaparak ekonominizi güçlendirmek de mümkün.

savaşlarda okçular daima piyadelerin gerisinde dursunlar ama fire at will modunu kapalı tutmakta fayda var çünkü kendi adamlarınızı vurabilirsiniz. eğer düşman geri çekilirse piyadeleri üzerine salmayıp okçularla düşman askerlerini düşürebilirsiniz. sayısı ve inancı azalan düşman askerlerinin üzerine son olarak süvarilerinizi de salarsanız çok az bi kayıpla savaşlardan galip gelmeniz mümkün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar ben bir turlu benım gold surumu orjinal olan 1.3 un ustune 6.0 ve ustunu yapamadım yada yaptım ama fark goremedım oyunda. sonra 1.5 i yukledım ustune ve yamaları tekrar yaptım 6.0 6.2 6.3 u.sonra deaomnla sanal dısk olusturdum .artık benden orjinal cd yi istemedi oyuna girdim..haa birde butun ırklları acan yamayı yukledım sonra oyuna girdim. butun ırklar acılmıs fakat bu seferde benım oyundakı hicbir ırkla oyuna baslıyamıyorum yani sampıyonluk oyununu hıc oynıyamıyorum xırklar gorunuyor secıyorum sonrada devam diyorum ana menuye geri donuyor cok tuha.. benım cd orjinal gold surum cd sı oldugu ıcınmı boyle yapıyor acaba suan 1.3 un ustunde 1.5 optıon menusu sag ustte yazıyor .fark yok yani bi yardım .su yolu tam nasıl yapacam yuuklemeyi sagolun yardımlar ıcın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

ya abiler ben bir rome müftelasıyım

ama oyunu oynarken 160 BC civarında

end turn yapamıyorum.

end turna bastığım gibi oyun kapanıyor bi el atın şu işe lütfen

oyunu kaç tur oynadın sen.bu genelde oyunda olayan bir hatadır.

data dosyalarındaki bir arızadan kaynaklanır.Oyunun korsan mı yoksa orj. mi. ona göre yardım edelim.

ayrıca sorun büyük gibi. olmazsa saklı oyununun bir yedeğini al ve silip tekrar yükle.Ben data dosyasındaki .cas uzantılı sosyalardan şüpheleniyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Görüyorum ki aranızda rome total war mevzuunu aşmış babayiğitler var allah aşkına bana bi yardım edin rome total warı kurdum ama menü ve diğer tüm ekranların yarısı var yarısı yok bu neden kaynaklanıyor çözümü nedir çıldırmak üzereyim yardım edin...

KARDEŞİM BENİM TAHMİNLERİME GÖRE YA DİRACK-X SÜRÜMÜN DÜŞÜK YADA EKRAN KARTINLA ALAKALI.

TEKRAR KALDIP YYENİDEN KURMAYI DENE Bİ İSTERSEN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

oncelikle siteye yeni kaydoldum ve rome total war hastatsıım

diyorsunuski the seleucid empire ve greek cities en ii si veya guclu ama campaignde zordda oynarsanıs mısır seleucide ole bi baskı yapıoki diger yandan greek cities makedon baskısında eger custom battle veya multiplayer oynarsanıs da bence herzaman roma daha ii roma askerleri cok disiplinli ve cesitli roma legion taktigi super ise yarıo bknz =siege of gergovia gaul bizden baya ustun ayrıca pusuda ama legionlar dayanıklı onun icin gaulları alıyolar roma zırh taktik beceri disiplin tarafından digerlerinden ustun bence en zayıfta syctya mı ole bisi sadece atliları war benden bu kadar uh:D:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar çok acil bir yarıma ihtiyacım var,ben romeyi yükledim ama kamoanyayı oynarken savaşlarımda kum saati var,süre bitince savaşı kaybediyorum,düşmandan sayıca bile üstün durumdayken bile savaşı kaybediyorum o kum saati nasıl iptal olcak bilen varsa hemen yardımcı olsun,şimdiden tşk ler arkadaşlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.