İçeriğe atla


Fotoğraf

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

ağız diş fırçalamak diş beyazlatma

Bu başlığa 1 cevap verilmiş

#1 seyda sandalci

seyda sandalci

    Yeni Üye

  • Yasaklanmış
  • Pip
  • 2 İleti

Gönderi Tarihi: 02 Haziran 2016 - 16:08

Çocuklarda Ortodonti Tedavisi

 

%25C3%25A7cuklarda-ortodonti-dr-dental.j

 

Ortodonti ağız diş ve çene bozukluklarını inceleyen bir bilim dalıdır.Ağız ,diş ve çene bozuklukları çok önemlidir hayat standartlarınızı değiştirebilir ve yaşamsal faaliyetleriniz için tehlike oluşturabilir.

Amerikan Ortodonti Birliği de çocukların 7 yaşından sonra tedavi görmeleri gerektiğini söylüyor.Bu yaşlarda ortodonti problemleri süt dişleri varken çok kolay belli olur ve tedavisi kolaydır.Erken teşhisle gelecekte yaşanabilecek daha tehlikeli ortodontik rahatsızlıklardan ve  maliyetten korunmuş olur.

Sağlıklı gülüşler..#2 seyda sandalci

seyda sandalci

    Yeni Üye

  • Yasaklanmış
  • Pip
  • 2 İleti

Gönderi Tarihi: 03 Haziran 2016 - 15:43

Bazı estetik kaygılarla başvurulan ortodontistler,sadece estetik değişiklik için değil bir çok sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Ortodontik tedavi sadece estetik değil diğer bir çok ortodontik sağlığın tedavisinde gerçekleştirir.
Çapraşık dişler en yaygın olan ortodontik rahatsızlıktır,çok zor temizlendiğinden aralarda ki boşluklarda oluşan yemek artıkları çıkarılmadığından  bu artıklar birikip çürük oluşturabilirler çürük sonucunda da diş kaybı yaşanabilir.
Ortodontik rahatsızlıklar,ağız solunumu düzensiz olan ve parmak emme alışkanlığı olan çocuklarda çok sık görülür.Bu yanlış hareketlerden doğan hastalıklar,diş çarpıklıkları,ön çenenin öne doğru çıkması,alt çenenin öne ve ya arkaya doğru büyümesine neden olabilir.Bu durum çocuğumuzun doğru beslenememesine ve konuşamamasına neden olur.
Süt dişleri büyüme başlamış her çocuğun yılda 2 kere diş doktoru kontrolünden geçmesi ve bu tip ciddi rahatsızlıkların önlenmesi gerekir.

Cevap ekle