Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Çocuklarda Ortodonti Tedavisi

 

%25C3%25A7cuklarda-ortodonti-dr-dental.j

 

Ortodonti ağız diş ve çene bozukluklarını inceleyen bir bilim dalıdır.Ağız ,diş ve çene bozuklukları çok önemlidir hayat standartlarınızı değiştirebilir ve yaşamsal faaliyetleriniz için tehlike oluşturabilir.

Amerikan Ortodonti Birliği de çocukların 7 yaşından sonra tedavi görmeleri gerektiğini söylüyor.Bu yaşlarda ortodonti problemleri süt dişleri varken çok kolay belli olur ve tedavisi kolaydır.Erken teşhisle gelecekte yaşanabilecek daha tehlikeli ortodontik rahatsızlıklardan ve  maliyetten korunmuş olur.

Sağlıklı gülüşler..

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

Bazı estetik kaygılarla başvurulan ortodontistler,sadece estetik değişiklik için değil bir çok sağlık problemlerini de beraberinde getirir. Ortodontik tedavi sadece estetik değil diğer bir çok ortodontik sağlığın tedavisinde gerçekleştirir.
Çapraşık dişler en yaygın olan ortodontik rahatsızlıktır,çok zor temizlendiğinden aralarda ki boşluklarda oluşan yemek artıkları çıkarılmadığından  bu artıklar birikip çürük oluşturabilirler çürük sonucunda da diş kaybı yaşanabilir.
Ortodontik rahatsızlıklar,ağız solunumu düzensiz olan ve parmak emme alışkanlığı olan çocuklarda çok sık görülür.Bu yanlış hareketlerden doğan hastalıklar,diş çarpıklıkları,ön çenenin öne doğru çıkması,alt çenenin öne ve ya arkaya doğru büyümesine neden olabilir.Bu durum çocuğumuzun doğru beslenememesine ve konuşamamasına neden olur.
Süt dişleri büyüme başlamış her çocuğun yılda 2 kere diş doktoru kontrolünden geçmesi ve bu tip ciddi rahatsızlıkların önlenmesi gerekir.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.