Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

mantık sorusu

cycal

Önerilen İletiler

2=3

3=5

5=8

22=?

biraz kafa yorsanız bulursunuz :stuart:

mantığını solemsssinz kabul olmaz cevap

22=8 olabilir.Mantığı:

2=3 üç 2 harften oluşur..

3=5 beş 3 harften oluşur..

5=8 sekiz 5 harften oluşur..

22=8 yirmiiki ''8'' harften oluşur..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

budur işte! :sorcerer: helal sana paskal noumaaa :clover::stuart::P

canım kimin arkadaşıı :w00t::w00t:

eğer cevap 8 ise soru yanlış çünkü;

2=3 üç 2 harften oluşur..(sağdaki sayı iki harften oluştuğu için sola 2 yazılmış)

3=5 beş 3 harften oluşur..(sağdaki sayı üç harften oluştuğu için sola 3 yazılmış)

5=8 sekiz 5 harften oluşur..(sağdaki sayı beş harften oluştuğu için sola 5 yazılmış)

22=8 (sağdaki sayı yani 8 beş harften oluşuyor yani yukarıdaki mantığa bakarsanız solda 5 rakamı olmalı.)

sorunun doğrusu sanırım aşağıdaki gibi

2=3

3=5

5=8

?=22

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2=3 üç 2 harften oluşur..(sağdaki sayı iki harften oluştuğu için sola 2 yazılmış)

3=5 beş 3 harften oluşur..(sağdaki sayı üç harften oluştuğu için sola 3 yazılmış)

5=8 sekiz 5 harften oluşur..(sağdaki sayı beş harften oluştuğu için sola 5 yazılmış)

22=8 (sağdaki sayı yani 8 beş harften oluşuyor yani yukarıdaki mantığa bakarsanız solda 5 rakamı olmalı.)

2=3

3=5

5=8

?=22

BAşlık ''Mantık Sorusu'' yani mantığımızı kullanarak,ters yazıldığını düşünebiliriz,değil mi..? ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BAşlık ''Mantık Sorusu'' yani mantığımızı kullanarak,ters yazıldığını düşünebiliriz,değil mi..? ;)

mantıkla çelişkili bir soru olmuş. çünkü her şeyin bir göstergesi, bir dayanağı ve sebep sonuç ilişkis vardır. soruda mantık sağ taraftaki rakamın yazılışının harf sayısının sol tarafa yazılmasıdır. bunun dışında yürütülen mantıklar şahsi,öznel mantıklardır ki bu türlü öznel mantıklar genele hitap eden mantık sorularında geçersizdir. ( bu arada kendimi mantık soruları profesörü gibi hissettim özür :P ) yani anlatmak istediğim herkes daha değişik mantıklarda yürütür o zaman. mesela soruya geri dönelim ve ben bir mantık yürüteyim.

2=3

3=5

5=8

22=?

birinci satırdaki rakamların toplamı 5 yapıyor o yüzden ikinci satırda sağ tarafa 5 koyuyoruz

ikinci satırdaki rakamların toplamı 8 yapıyor o yüzden üçüncü satırdaki sağ tarafa 8 koyuyoruz

üçüncü satırdaki rakamların toplamı 13 yapıyor o yüzden 22 nin karşısına 13 koyarız.

ama cevap kesinlikle 13 değil çünkü o 22 yi niye vermiş ki arkadaş değilmi.

sanırım anlatabildim inşallah yani herkes işine geldiği gibi mantık yürütemez :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2=3

3=5

5=8

?=22

doğru yaw! soru işareti önde olmalıydı :unsure: iyi görmüşsün :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

budur işte! :sorcerer: helal sana paskal noumaaa :clover:

canım kimin arkadaşıı :w00t:

Senin arkadaşın..;)

mantıkla çelişkili bir soru olmuş. çünkü her şeyin bir göstergesi, bir dayanağı ve sebep sonuç ilişkis vardır. soruda mantık sağ taraftaki rakamın yazılışının harf sayısının sol tarafa yazılmasıdır. bunun dışında yürütülen mantıklar şahsi,öznel mantıklardır ki bu türlü öznel mantıklar genele hitap eden mantık sorularında geçersizdir. ( bu arada kendimi mantık soruları profesörü gibi hissettim özür :P ) yani anlatmak istediğim herkes daha değişik mantıklarda yürütür o zaman. mesela soruya geri dönelim ve ben bir mantık yürüteyim.

2=3

3=5

5=8

22=?

birinci satırdaki rakamların toplamı 5 yapıyor o yüzden ikinci satırda sağ tarafa 5 koyuyoruz

ikinci satırdaki rakamların toplamı 8 yapıyor o yüzden üçüncü satırdaki sağ tarafa 8 koyuyoruz

üçüncü satırdaki rakamların toplamı 13 yapıyor o yüzden 22 nin karşısına 13 koyarız.

ama cevap kesinlikle 13 değil çünkü o 22 yi niye vermiş ki arkadaş değilmi.

sanırım anlatabildim inşallah yani herkes işine geldiği gibi mantık yürütemez :w00t:

Desene enteresan bir mantığım var benim,tam da doğru cevabı görmüşüm..:w00t:

Aslında dediğiniz yanlışın farkına vardım ama 8.012.005 (SEKİZMİLYONONİKİBİNBEŞ) rakamı gibi bir cevap daha mantıksız geldi..:w00t::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin arkadaşın..;)

Desene enteresan bir mantığım var benim,tam da doğru cevabı görmüşüm..:w00t:

Aslında dediğiniz yanlışın farkına vardım ama 8.012.005 (SEKİZMİLYONONİKİBİNBEŞ) rakamı gibi bir cevap daha mantıksız geldi..:w00t::D

tabiki arkadaşımsın :unsure: senin cevabın yanlış değilki. sorudaki küçük hata seni öyle yönlendirdi. :clover: bence doğru cevap :clover::clover:

22=8 diye duruyor tek fark soru işaretinin yerinde

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2=3

3=5

5=8

22=?

biraz kafa yorsanız bulursunuz :stuart:

mantığını solemsssinz kabul olmaz cevap

çokta suyunu çıkarmak istemiyorum ama şöyle enteresan bir durum da var:

2=3 iki,3 harfli

3=5 beş,3 harfli

5=8 sekiz,5 harfli

22=kaç harfli diye düşünürsek soldaki sayının harf sayısı sağa,sağdaki rakamın harf sayısı sola yazılmakta yani karışık yazılabilmekte.hal böyle olunca 22'nin kaç harfli olduğu soruluyor.bana göre :unsure::blushing:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soru soruluktan çıktı yahuu. :huh: ufacık bir hata nelere sebep oldu görüyormusunuz. işte bazen hayattada yapılan ufacık hatalar çok değişik sonuçlar doğurur. :shocked: o yüzden her zaman çok temkinli olmalıyız. insanları sevmeliyiz. büyüklerimize saygılı olmalıyız. küçüklerimize karşı sevgi dolu olmalıyız. nerde bir çocuk görseniz başını okşayın sevin onu. içinizdeki sevgi kelebekleri kıpır kıpır uçuşsun :flowers:

haydaa yine konu dağıldı be kardeşim. zaten sınıftada böyle oluyor tam ders anlatıyorum bir bakıyorum dersle ilgisi alakası olmayan şeylerle bir dersi bitirmişim :w00t: tam dersin sonuna doğru içimden şöyle diyorum. ulan yine kaynattık dersi be :grin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soru soruluktan çıktı yahuu. :huh: ufacık bir hata nelere sebep oldu görüyormusunuz. işte bazen hayattada yapılan ufacık hatalar çok değişik sonuçlar doğurur. :shocked: o yüzden her zaman çok temkinli olmalıyız. insanları sevmeliyiz. büyüklerimize saygılı olmalıyız. küçüklerimize karşı sevgi dolu olmalıyız. nerde bir çocuk görseniz başını okşayın sevin onu. içinizdeki sevgi kelebekleri kıpır kıpır uçuşsun :flowers:

haydaa yine konu dağıldı be kardeşim. zaten sınıftada böyle oluyor tam ders anlatıyorum bir bakıyorum dersle ilgisi alakası olmayan şeylerle bir dersi bitirmişim :w00t: tam dersin sonuna doğru içimden şöyle diyorum. ulan yine kaynattık dersi be :grin:

Öğretmenim,canım benim canım benim

Seni ben pek çok,pek çok severim..:w00t::D

Heleki bulunduğu ortama uyan biriyse daha da çok severim..:clover:

Espirileri devam ettirip,mesele haline getirmediğin için teşekkür ederim arkadaşım..:)

Sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öğretmenim,canım benim canım benim

Seni ben pek çok,pek çok severim..:w00t::D

Heleki bulunduğu ortama uyan biriyse daha da çok severim..:clover:

Espirileri devam ettirip,mesele haline getirmediğin için teşekkür ederim arkadaşım..:)

Sevgiler..

Yok canım ne meselesi, altı üstü küçük bi yanlışlık yapılmış. bu arada yanlışlık yapıldığı halde soruyu nasıl çözdün sen. yoksa cevabını daha önceden biliyormuydum. ezbere mi yaptın bakiyim. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok canım ne meselesi, altı üstü küçük bi yanlışlık yapılmış. bu arada yanlışlık yapıldığı halde soruyu nasıl çözdün sen. yoksa cevabını daha önceden biliyormuydum. ezbere mi yaptın bakiyim. :D

Cevabını daha önceden bildiklerime cevap yazmam ki..:huh: Ha tabi sen daha tanımıyorsun bizi..:w00t::D;)

:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.