Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türk-Kürt çatışmasına hayır!

bozan

Önerilen İletiler

[benimde anlatmaya çalıştığım ve sizin reddettiğiniz konu bu sayın politika bir ayrı devlet istemek kürtler içinde bir hatadan öte birşey değildir,kaldıkı ben kürt halkının böyle bir talebinin olduğuna inanmıyorum(bende bir kürdüm ve böyle bir talebim yok) ama türkiye türklerindir,yaklaşımınada karşı çıkmak gerekmezmi bu gibi söz ve uygulamaların halkı kutuplaştırdığı ortada değilmidir?oysa ben türkiyeli olmaktan gururluyum neden edirneden hakkariye izmirden karsa kadar vededelerimizin beraber kurduğu bir ülkem olacağına ayrılayım ve kendimi oraya mahkum edeyim.benim dedem bu ülke için savaşırken azınlık olmak için değil asli unsur olmak için savaştı kendi dilinde tv lerin 45 dakika hemde ülke neredeyse 90 yaşına geldikten sonra yayına izin verileceğini bilseydi tutumu aynı olurmuydu acaba?türkiyede kürtleri diğerleriyle bir tutamazsınız kürtlerin türkiyede türklerle birlikte en büyük etnik unsurdurlar.Tek devlet ve tek bayrak olgusu çoook çoook doğru bir olgudur zaten bizi kimse ayıramaz korkmayın biz ne ırak ne iran nede suriye gibi değiliz bizim sadece aynı toprakta yaşamaktan öte akrabalık bağlarımızda var bu ülke kurulurken beraber mücadelemiz var şimdi eşit hakkı hakediyomuyuz sayın politika lütfen birdaha düşünün.

saygılar.....

sevgili botan bende doğuluyum , inanın sizi çok iyi anlayabiliyorum sizin düşünceniz ayrı bir devlet olmaya bilir ama bu gün sözde kürtleri temsil eden dtp liler,leyla zanlar ve arkadaşları ne diyor?

bizim iki liderimiz var biri öcalan diğeri barzani ne demektir bu?

Türkiye türklerindir yaklaşımına da, eğersen kendini türkiyeli olupta türk görmüyorsan O senin sorunundur.birkere sevgili dostum zihniyet bu olmalıdır''TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN HERKES TÜRKTÜR''o nedenle rahatsız olmana gerk yok bence.

Üstelik sizleri azınlık gören falanda yok nerden çıkarıyorsunuz bu sizin kompleksiniz.

Tv hakkı istiyorsunuz bu konuda size katılıyorum eğer zamanında devlet tarafından kürtçe yayın yapılsaydı bugün g doğudaki halkımız ROJ tv'mi ne ise onu izlemezler ve kendi tarihlarini kültürlerini öğrenirlerdi.

bugünkü gibi türk askerini düşman gösteremezdi.

gerçi kürtçe yayın olsada kim izleyecekti, hangi lehçede yayın yapılacaktı?

kurmacı,zaza ve diğerleri

bugün bir hakkarili erzurum ve karsın kürçesinden anlamıyor bir elazığ kürdü ile bingöl kürdü bir birini anlamıyor...

tuturmuşsunuz bir kürtçe tv propagandası gidiyorsunuz..

daha öncedende size söylemiştim AHMET TÜRK pkk'ya terör örgütü diyemiyor ,ya siz diyebiliyormusunuz....

evet samimiyetinizi görelim sizce pkk terör örgütümüdür...

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Din,Mezhep ve etnik birlik Irak'i birlestiremedi.Bu bölgenin insanlari hayal görmeyi birakip gercekten nasil bir yikici dalga ile karsi karsiya oldugumuzu sorgulamak zorundadir.

Irak icin federasyon demek demokrasinin göstergesi degil yok olusun,göstergesi parcalanmanin üce bölünmenin bütün bölgedeki dengeyi degistirecek gelismelerin habercisi Sunni Araplarin beklentilerini yok sayan onlardan intikam almayi amaclayan Anayasa bir ic savas senaryosu olarak hazirlandi.

Isgalden sonra Irak'in bütünlügünü savunanlarin sesleri kesildi,bölümeye inanamadilar,bölünme gercekti ve planlanmisti,zamana yayilarak refleksler hesaplanarak uygulamaya koyuldu.

Türkiye icinde ayni planin uygulandigi kacinilmaz bir gercektir.Tüm üniter yapi ve bagimsizlik yanlilari Atatürkcüler teker teker safdisi birakila birakila AKP NIN YÖNETIMINDE Türkiyenin yok edilme projekeri görüsülmektediir.Türkiye birilerinin gözüne batmistir.PKK-TARIKAT-MEZHEP-ETNIK KÖKEN ve bunlarin dis destekcileri ABD-AB-SIYONIZMelbirligi ile Türkiyenin yok edilmesinde gereken görevleri üstlenmislerdir.

Irakta isgal sonrasi bir kesim özgürlük icin mücadele verirken digerleri isgalcilerle kafa kafaya verip siyasi gündemlerini uyguladilar.Aynen Milli mücadele veren Kuvayi Milliyeye karsi IngilizlerlE basbasa veren Ingiliz usagi Vahdettin Damat Ferit seyhülislam Mustafa Sabri Kürt Said'in Atatürk ve arkadslarini eskiyalikla suclamalari ve haklarinda idam fetvasi yayinlatmalari gibi.

Türkiyedeki Kürt tartismalarini ele alirsak Din,Mezhep ve tarih kaynastirici olma özelligini kaybetmis,Türkiyenin ve Kürtlerin uzun vadeli cikarlarinida asan bir siyasi gündem uygulaniyor.Kürtleri temsil ettiklerini iddia edenler acaba kimin gündemini uyguluyor.Gercekten birlikte yasama iradesi nekadar güclüdür.Temsil ehliyeti olmayan bu cevreler cogunlugun arzularini degil yeni Lawrencler tarafindan kulaklarina fisildananlari uyguluyorlar.Birinci dünya savasi sirasinda Ingilizlerin Araplara söylediklerini bugü ABD Kürtlere söylüyor.

PKK ve Kürt meselesi tartisilirken hala kültürel sorunlardan ekonomik dengesizlikten söz edenler bugün Kürtlerin birlikte yasama iradesi olmayan kimseler tarafindan temsil edildigi olabilecek bir cözülmenin yakin dönemde Türkiyede derin yansimalara sebep olacagini öngörüyorLlarmi?Yoksa Kuzey Irakta ve Bagdatta is yapmak para kazanmak dahami önemli?

Sürec Türkiye ve diger komsulari kendi varliklarini tehdit altinda görme noktasina getirirse sunu herkes bilsinki hicbir kuralin,önceligin ve sagduyunun etkili olamiyacagi insaf ölcülerinin terk edilecegi bir hesaplasma yasiyabiliriz.Ortadogu bunun örnekleriyle dolu.

Istenende bu zaten,Güneydogudan Karadenize kadar uygulamaya calistiklari strateji budur.Birlestirici unsurlari yeniden diriltmeliyiz.Buna inananlar seslerini yükseltmelidirler.Yoksa bugün Irak icin konusulanlar yarin Türkiye icin konusulacaktir.Din Mezhep tarih ve birlikte yasam iradesini kaybetmis bir Türkiye icin de ic savas senaryolarini konusmak zorunda kalabiliriz.Türkiye ikinci bir Kurtulus savasi vermek zorunda kalabilir ve her ne pahasina olursa olsun bu savas kacinilmaz olabilir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
Halkın egemenliğine karşı çıkanlar dün ''Kuzey ırak bataklıktır, girilmez'' derken, bugün girmezsek olmaz diyenlerdir.

Bir aydır kökten laikçi-dinci çatışması çıkaramayan güçler şimdi Türk-Kürt çatışması çıkarmak isyeenlerdir, tıpkı alevi-sünni, sağcı-solcu çatışmalarını çıkardıkları gibi...

Her türlü ayırımcılığa, her türlü anti-demokratik yapılanmaya, baskıcılara, tehlikecilere hayır...

biz Bozan olarak, bu ülkeyi seven her vatan evladı gibi her türlü şiddete ve ayrımcılığa hayır diyoruz.

Yaşasın barış yaşasın kardeşlik...

bozan

vakti zamanında böyle vaaz verenlere ;

AKP Kuzey Irak'a girilmesi gerektiğini bilmektedir. Ve zaten bu emri verecektir. Ancak seçimlerden önce doğuda oy kaybetmemek için bu işi seçim sonrasına erteledi.

Benim merak ettiğim, yarın AKP Kuzey Irak'a girilmesi için emir verince, "halkın egemenliğine karşı olan AKP, Kürt-Türk çatışması yaratmak isteyen AKP" diyip demiyeceğin.

O zaman anlıyacağız amaç üzüm yemekmi, bağcı dövmekmi. Ülkenin ortak çıkarları ve milli güvenliğiyle ilgili konularda bile bu kadar taraftarca ve düşmanlık içeren bakış açısına sahip olmak ne kadar kötü.

Neyse dediğim gibi göreceğiz bunu yakında.

Anladığım kadarıyla fazlada beklemeyeceğiz, eğer çok büyük bir değişiklik olmazsa.

demiştik.

Tabiki tarih bizi haklı çıkardı herzamanki gibi. Seçimler bitti ve AKP Kuzey Irak'a saldırı için emir verdi. Sorumuz devam etmektedir. Bir cevap alacağımızdan falan umudumuz yok ya . Ne oldu şimdi Bozan. AKP Darbeci mi oldu ? Halkın egemenliğine karşı çıkan mı oldu? Türk-Kürt çatışması çıkaran mı oldu ?

:)

Hani ne oldu ya ? Kuzey Irak'a saldırmayı "darbecilerin" türk kürt çatışması yaratma gayreti olarak görenler. AKP yapınca bu işi nereye gitti o "barış" sevdalıları :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk-Kürt çatışmasını darbe yanlıları mı, yoksa halkın toplu taşıma araçlarını ve arabalarını yakan provokatörler mi istiyor? Fransa'da benzer olaylar olduğunda Fransız polisinin kaç kundakçıyı vurarak öldürdüğünü ve tekrarlamak isteyen olaylarda da tereddütsüz aynı tavrı gösterdiğini ve bu kararlılık karşısında kundaklama olaylarının bıçak gibi kesildiğini hepimiz gördük, biliyoruz.

Türkiye'deki hoşgörüyü dünyanın hiç bir yerinde bulamazsınız. Saflık derecesine varan bir hoşgörü vardır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bu konu ile ilgili ayrı bir başlık açmak üzereyken; bu başlığı, gözden kaçırdığımı gördüm ve yazacaklarımı buraya yazmaya karar verdim.Bugün cumhuriyet gazetesinde , Cavlı ÇULFAZ 'IN bir yazısını okudum.Bu yazı aslında senelerdir bir çoğumuzun dile getirdiği ama emperyalizmin anaforundan kurtulamadığımız için uygulamaya koyamadığımız bir konuyla ilgili.Başlık şöyle :KÜRTLER KİMİN YANINDA YER ALACAK?

Benim de bu görüşlere %100 katıldığımı söyleyebileceğim bu yazı özetle şöyle demek te;

Kürt-Türk ,Alevi-Sünni ? Bu ayrılık nereden çıktı? Senelerdir bu topraklarda yaşayıp aynı şeylere sevinip,aynı şeylere üzülen ,birbirinden kız alıp veren ,ortak bir yazgıyı paylaşan ,küllerin içinden doğarak yedi düvele karşı savaşıp devrimci bir cumhuriyeti kuran Kürtler ve Türkler birbirine düşman mı olmalı? Emperyalizmin "böl,birbirine düşür,çatıştır ve yönet" politikasının kurbanı mı olacağız.

Kürtler bir Mehmetse eğer emperyalizmin eline tutuşturduğu silahı Türk Mehmetçiğe mi,yani asırlardır ortak yazgıyı paylaştığı kardeşine mi sıkacaktır?Bu silahı emperyalistlere doğrultmak yerine? Elbette çok acı çekti Kürtler ...Hele 12 Eylül döneminde kim acı çekmedi ki,kim işkenceden mağdur olmadı ki,kim işkenceler yüzünden sakat kalıp,hayatlarını yitirmedi ki?

Diyarbakırı yetiştirdiği Ziya Gökalp diyor ki:"Kürdü sevmeyen Türk,Türk değildir ve Türkü sevmeyen Kürt, Kürt değildir".

Bugün dünya halklarının baş sorunu ABD nin gemi azıya almış zorbalığıdır.Demokrasi masalları ve kimyasal silah yalanları ile Irak ı işgal etmiş ve bugün ırak 3 parçaya bölünerek kukla yönetimler oluşturulmuştur.Oysa işin alfabesinde şöyle yazar:İşgaslcilerin himayesinde devlet kurulmaz.Kurulsa da,o yapay devlet bağımsız olmadığı gibi,kurduğunu sanana da yar olmaz.Kukla bir devlet ne kadar yaşar?Güney vietnamın ömrü ne kadar oldu?Hangi aklı başında bir Kürt ,bunu onuruna yedirebilir?

Tarihten İbret Almak

Yıllarca içiçe yaşadığımız ermeniler emperyalistlerin yanında yer alıp ,vatanlarından oldular. Rumlar , 1918-1922 arası emperyalistlerin kışkırtması sonucu Türklerle ortak yaşadıkları Ege den kopmak zorunda kaldılar.Ha keza Kıbrıslı Rumlar Kissinger ve Yunanistan daki albaylar cuntasının kışkırtması ile Sampson darbesini tezgahladılar ve artık kıbrıs iki parça.

Talabani,Barzani, ve Zebari de içinde yaşadıkları ülkenin Arap,Kürt ve Türkmen halkına ihanet eden birer işbirlikçiden başka nedir ki?

Kuruluşunun mayasında bağımsızlık ülküsü yoksa ,nasıl bağımsız devlet olursun? Emperyalizmin himayesi altında kim özgürlüğe kovuşmuş ki,Kürtler özgür olsun? Türk terörle,etnik milliyetçilikle cebelleşirken,Irak mezhep kavgası ile birbirine girerken,Siyonist, sevinçle elini ovuşturuyor,emperyalist işgalci, bölgede petrolün kaymağını yiyiyor.Bu genç cumhuriyete karşı kürtleri ayaklandırmak kimin işine gelir?Kürtler yine yanlış zamanlarda ,ters taraflarda doğru seçilmemiş feodal şeflerin kurbanı mı olacak?

Pusulayı Şaşırmayacaksın

Soru şudur?Güneydoğudaki Kürtler emperyalistlere karşı direneceklerine,serüvenci liderlerin elinde işgalcilerin kuklası mı olacaklar?Kuzeydeki Kürtle ise Irak'ın işgalini fırsat bilip Türk Kardeşlerine karşı silah mı çakacaklar?

Son söz ise bizde ki şoven milliyetçiler için söylenmiş.Kendi halkını ezen bir ulus özgür olamaz.Türkiye mutlaka kendi kürtlerini kazanmanın yolunu bulmalıdır.Kürtleri aşağılayıcı,hor görücü,düşmanlık güdücü davranışlardan kesinlikle kaçınmalıdır.Türk-Kürt bu topraklarda yazgımız ortak.Bunca yıl birlikte yaşadığımız topraklardan mı olacağız?Coğrafyamızı yine başkasına cetvelle çizdirme aymazlığına mı kapılacağız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Darbe derken birçok kurumu zan altında bırakmak yanlıştır.

Darbe ayaklanma baskı vs. bunlar tartışılır

ama her kim olursa olsun hangi ırktan olursa olsun cibiliyeti ne olursa olsun

Türke Kefen Biçenle çatışmaya hazırız.

Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk halkını karşısına almayan her kim olursa olsun kardeşçe yaşamaya hazırız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet,Kürtler Emperyalizme karsi gelmek yerine emperyalistlerle omuz omuza calismaktadirlar.Irak'in toprak bütünlügünü savunmalari gerekirken Irak'i bölmeye calismis ve bölmüslerdir.Diktatör Saddam zamanindada kürtler aynisini yapinca Saddm'in gazabina ugradilar ama hala kendilerini hakli görebilmektedirler.Kürtcü ideoloji oldu bitti Irak'i,Türkiye'yi,Iran ve Suriye'yi bölmeye calismislardir.Barzani'nin babasi Molla Barzani'nin *Ikinci hedefimiz Türkiye'dir*söylemi o tarihte cikan gazetelerde vardir ki bunlardan biriside 26 Eylül 1966 tarihli Yeni Sabah gazetesidir.Arsivleri arastiranlar bunu bulabilirler.

Irak'i bölmek icin Amerika ile elele verdiler.Ve böldüler,Saddam'i astirdilar,ve Irak'ta kan selinin akmasina yardim ettiler halada etmekteler.Ayni kan selini Türkiye'de akitmaya calistilar;Türkiye Kürtlerini saflarina cekemediler cekemedikleri icin PKK denilen terör örgütünü ortaya cikardilar. Daglarda askere karsi sehirlerdede masum halka karsi terör uygulamaya basladilar.Daglarda basarili olamayinca sehirlerde .....sürüleri gibi terör estirmeye basladilar.Halki yildiramadilar,Kürt -Türk catismasini basaramadilar.Cünkü Türkiyede yasayan herkes birbirinin kardesidir.Bu kardesligi ortadan kaldiramadilar bu sefer meclise yerlesip mecliste Türk devletine karsi calismaya basladilar.200 ün zerindeki Kürt kökenli milletvekilini inkar edip bir avuc PKK yanlisi DTP siyasetcisi ile kendilerini Kürtlerin sözcüsü ilan etmeye calistilar,AB ile ortak calismalar yaparak Türkiye'nin birlik ve bütünlügüne yönelik kararlar aldirmaya calistilar.AB nin ne oldugunu Afganistandaki olaydan anlamamiz cok kolaydir.Afganistandaki Talibani terör örgütü ilan eden AB gizli gizli bu örgütle calismalar yapiyordu,anlasilinca diplomatlar koguldu Afganistandan..PKK da aynen böyle calisiyor AB ile.Tabiiki Tayyib Erdoganda ayni AB ile calismaktadir!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Simdi bakin sayin Botan ben sizi gayet iyi anladim ama siz beni anlamamis olmakla itham ederek hala bir yerlere getirmeye calisiyorsunuz.Sizin ileri sürdügünüz görüs temelden yanlistir.neden yanlistir?

Bir defa sizin kabul etmekten kactiginiz bir olgu var oda Türkiye Cumhuriyetinde yasayan herkesin Türk oldugu gercegidir.Cünkü hepsinde Türkiye Cumhuriyetinin kimligi vardir.Kimse Kürt yurttaslarin varligini hakkini inkar etmiyor.Onlarin Kürt olduklarini inkar edende yok.Ve onlar her Türk vatandasi giib devletin güvencesi altindadirlar.

Dicle üniversitesinde bilmem neler kurulmali demissiniz,haklisiniz kökenleri tarihe uzanan toplumlarin hem tarihleri hemde dilleri arastirilmalidir.Kürtlere ait dünya literatüründe hicbir ciddi yazit yoktur,dil arastirma kruluslarinin Kürtce ile ilgili hicbir ciddi bulgusu yoktur.Yani olmayan birseyler zorla veya kapmaca ile var edilemez.Ayrica Türkiyede yasayan onca etnik kökenli vatandaslarimiz var,o zaman onlar icinde üniversitelerde arastirmalar yapilsin.onlarada kimlik verilsin.Dünyani hicbir ülkesinde böyle bir uygulama yokken Türk devletinden bunu istemek bilmem hangi anlami tasiyor.

Biz silahla sadece terörün üzerine gitmekteyiz vatandaslarin degil.Eger Kürdistan diye eline silahi<alip daga cikmis insanlarin evlatlarini öldürüyorlarsa,yollara mayinlar döseyip kahpece genc fidanlarin hayatina son veriyorlarsa bunlarla ancak silahli mücadele yapilabilir.Bugün PKK nin yaptigi terör Türkiyeyi bölme terörüdür,PKK ya arka cikan kim varsa ayni amaca hizmet etmektedir.Yani lütfen,ben ülkemde rahat ve huzur icinde yasayabilmek icin ülkemi bölmek isteyenlere tavizmi vermem gerekiyor yoksa onlarla mücadelemi etmem gerekiyor.Eger bugün Türkiye Cmhuriyetinin meclisine PKK lilar girebilmisse onlara o imkani tanimak bu ulusa ve vatana ihanettir.Benim insanimin benim vergilerimle meclisime girmis teröristlere maas ödenecek ve onlar orada benim ülkemin bölünmesi icin mücadele vereceklerdir,bu ihanet degilde nedir?

saygilarla

sevgili botan bende doğuluyum , inanın sizi çok iyi anlayabiliyorum sizin düşünceniz ayrı bir devlet olmaya bilir ama bu gün sözde kürtleri temsil eden dtp liler,leyla zanlar ve arkadaşları ne diyor?

bizim iki liderimiz var biri öcalan diğeri barzani ne demektir bu?

Türkiye türklerindir yaklaşımına da, eğersen kendini türkiyeli olupta türk görmüyorsan O senin sorunundur.birkere sevgili dostum zihniyet bu olmalıdır''TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN HERKES TÜRKTÜR''o nedenle rahatsız olmana gerk yok bence.

Üstelik sizleri azınlık gören falanda yok nerden çıkarıyorsunuz bu sizin kompleksiniz.

Tv hakkı istiyorsunuz bu konuda size katılıyorum eğer zamanında devlet tarafından kürtçe yayın yapılsaydı bugün g doğudaki halkımız ROJ tv'mi ne ise onu izlemezler ve kendi tarihlarini kültürlerini öğrenirlerdi.

bugünkü gibi türk askerini düşman gösteremezdi.

gerçi kürtçe yayın olsada kim izleyecekti, hangi lehçede yayın yapılacaktı?

kurmacı,zaza ve diğerleri

bugün bir hakkarili erzurum ve karsın kürçesinden anlamıyor bir elazığ kürdü ile bingöl kürdü bir birini anlamıyor...

tuturmuşsunuz bir kürtçe tv propagandası gidiyorsunuz..

daha öncedende size söylemiştim AHMET TÜRK pkk'ya terör örgütü diyemiyor ,ya siz diyebiliyormusunuz....

evet samimiyetinizi görelim sizce pkk terör örgütümüdür...

saygılar..

Sayın politika sanırım ben derdimi doğru şekilde anlatamadım,ATATÜRK'ün söylediği anlamdaki TÜRK'lüğü şahsi larak benimsemiş biriyim ancak yaklasık 90 yıldır bu TÜRK'lük KÜRT'lere asılanmaya çalışıldı ancak basarılamadıki halen ben kürdüm türk değilim diyenler çıkabilmektedir''bu oran %80'lerdedir'' ATATÜRK'ün bu tek millet oluşturma çabası daha evvelde yazmıştım osmanlının dağılışından ders çıkarmasından gelir ve amaç kürt'leri türkiyeye daha fazla bağlamaktır,ancak artık türkiye politika değiştirmek zorundadır kürtleri kürt kimlikleriyle bu ülkeye bağlama çabasına girmelidir diyorum sadece.ve sayın kaplan-200 siz doğuluysanız oradaki insanların psikolojilerini ve yaşam şartlarını iyi bilirsiniz çok ama çok ileri derecede bir cehalet ve sefalet hüküm sürmektedir bölgede bunun üzerine birde kendi benliklerini''kürtlüklerini'' inkar etmelirini istediğiniz zaman bu insanları teröristelrin kucağına itersiniz TÜRKİYE keşke ilk trt yi kurduğu yıllardan bu yana kürtçe yayın yapsaydı ve kendi halkına kendini kendisi kendi anadillerinde anlatsaydı hangi dil kullanılacak diyosunuz ya kırmanci ve zazaki türkiyede kullanılan lehçelerdir bunların 2 side kullanılabilir aynı tv kanalında (roj tv 7-8 dilde yayın yapıyor) ve maalsef kürtleri ona mecbur bıraktık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin arkadasim,aslinda ayni seyin kavgasini veriyoruz,TC de yasayan herkes Türk'tür derken kimseye Kürtlügünü unutmasi tavsiye edilmemis kimseye sen Kürt degil Türk'sün denmemistir.zaten anlasamadigimiz noktada budur.Bir insan etnik kökenini inkar etmez etsede kökenin degismez,Türk'lük kavrami TC vatandasi olmak anlamini tasir.Saniyorum ki siz bunu idrak edemiyecek kadar bilgiden yoksun degilsiniz yani Kürt'ün Türk olamiyacagini bilen birisi olarak bana yazdiginiz argümanlar aslinda gereksizdir.Biz Türkiye'nin birlik ve bütünlügü icin beraber mücadele vermisiz,bu birlik ve beraberlige Laz,Cerkez,Gürcü,herkes dahildir.Yani sizin söylemeye calistiginizi ben söyle anliyorum;diger etnik kökenliler Türk oldu ama Kürtler istemiyor.Eger böyle düsünüyorsanizki ihtimal vermiyorum o zaman ya gercekleri saptirmaktasiniz yada gercekten bilmiyorsunuz.Laz Lazligini,Cerkez Cerkezligini Gürcü Gürcülügünü kaybetmedi ve onlara hic kimse ne olduklarini inkar ettirmedi,Kürtlerede öyle.Ama ne yazikki bu ülkenin birlik ve bütünlügüne kastedenlerin hemen hepsi Kürtlerden degil Kürtcülerden cikti.*Laz'a sorarsaniz ben Laz'im der ama ilave ederek Türkiye Cumhuriyetinin vatandasiyim der.*TÜRKIYE CUMHURIYETI' NIN VATANDASI OLARAK TÜRK GÖRÜNÜR ama onun asil kimligi tabiiki Laz olmasidir..Bunu carpitmadan tartisirsak gercekleri yakalariz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olmak Türkiyede herseyde söz sahibi olmakla esanlamlidir Sayin Botan bunuda carpitmayalim,ve herseyde söz sahibi olundugunu uygulamadada görmekteyiz.Belki TC hükümetleri daha degisik yaklasimlarda bulunabilirlerdi,ama bunlar olmadi diye 70 milyonluk bir ülkenin huzurunu kimsenin kacirma hakki yoktur.Madenki demokrasiden bahsediyoruz o zaman demokrasi icersinde noksanliklara parmak basilabilir ve onlarin bertaraf edilmeleri saglanabilir,ama sadece birlik ve bütünlük icersinde.Cünkü birlik ve bütünlüge aykiri olarak sadece bir kesime istenen özel haklar o ülkeyi parcalanmaya götürür.Eger ülkemizin parcalanmasi sizin ilgi alaniniz icersinde degilse o zaman sorunlara gercekci gözle yaklasmalisiniz.Yani KÜRTLER TÜRKLESTIRELEMEDI,demeniz bile KÜRTCÜLÜK KAMPANYASIDIR yani bölünmeye yönelik söylemlerdir.

Egitim bu ülkede en basta gelen sorundur,buna yönetimlerin yanlis siyasetleride eklendiginde maalesef PKK gibi örgütlerin ekmegine yag sürülmektedir.Bu konuda size katiliyorum.

saygilarla

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki tarih bizi haklı çıkardı herzamanki gibi. Seçimler bitti ve AKP Kuzey Irak'a saldırı için emir verdi. Sorumuz devam etmektedir. Bir cevap alacağımızdan falan umudumuz yok ya . Ne oldu şimdi Bozan. AKP Darbeci mi oldu ? Halkın egemenliğine karşı çıkan mı oldu? Türk-Kürt çatışması çıkaran mı oldu ?

Hani ne oldu ya ? Kuzey Irak'a saldırmayı "darbecilerin" türk kürt çatışması yaratma gayreti olarak görenler. AKP yapınca bu işi nereye gitti o "barış" sevdalıları :)

ne oldu ya ?

Ulusalcılar kuzey ıraka saşdırıp kardeş kavgası çıkartmak istiyor diye bas bas bağıranlar ne oldu şimdi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne oldu ya ?

Ulusalcılar kuzey ıraka saşdırıp kardeş kavgası çıkartmak istiyor diye bas bas bağıranlar ne oldu şimdi ?

öncelikle şunu düzeltelim sayın CYRANO kimsenin k.ıraka saldırdığı yok saldırı düzenlenen yer pkknın üstleridir ve bunu yapma hakkıda vardır türkiyenin,ancak şunuda eklemek gerekirki sorunun çözümü sınır ötesinde değil ankarada ve kürt sorunun çözümündedir...

saygılarımla.............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın politika sanırım ben derdimi doğru şekilde anlatamadım,ATATÜRK'ün söylediği anlamdaki TÜRK'lüğü şahsi larak benimsemiş biriyim ancak yaklasık 90 yıldır bu TÜRK'lük KÜRT'lere asılanmaya çalışıldı ancak basarılamadıki halen ben kürdüm türk değilim diyenler çıkabilmektedir''bu oran %80'lerdedir'' ATATÜRK'ün bu tek millet oluşturma çabası daha evvelde yazmıştım osmanlının dağılışından ders çıkarmasından gelir ve amaç kürt'leri türkiyeye daha fazla bağlamaktır,ancak artık türkiye politika değiştirmek zorundadır kürtleri kürt kimlikleriyle bu ülkeye bağlama çabasına girmelidir diyorum sadece.ve sayın kaplan-200 siz doğuluysanız oradaki insanların psikolojilerini ve yaşam şartlarını iyi bilirsiniz çok ama çok ileri derecede bir cehalet ve sefalet hüküm sürmektedir bölgede bunun üzerine birde kendi benliklerini''kürtlüklerini'' inkar etmelirini istediğiniz zaman bu insanları teröristelrin kucağına itersiniz TÜRKİYE keşke ilk trt yi kurduğu yıllardan bu yana kürtçe yayın yapsaydı ve kendi halkına kendini kendisi kendi anadillerinde anlatsaydı hangi dil kullanılacak diyosunuz ya kırmanci ve zazaki türkiyede kullanılan lehçelerdir bunların 2 side kullanılabilir aynı tv kanalında (roj tv 7-8 dilde yayın yapıyor) ve maalsef kürtleri ona mecbur bıraktık.

Sevgili botan kimse kürtlerden benliğini ve kürtlüklerini inkar etmesini istemiyorki nerden çıkarıyorsunuz allah aşkına....

Elbette öyle bir durum olduğunda etkiye tepki olacaktır, ve dediğiniz gibi terörün kucağına gidecektir...O nedenle kimse ne kürtleri ne lazları ne çerkezleri inkar etmiyor edemezlerde...

Sevgili politikanın dediği gibi türklük kavaramını idrak etmek gerekir...

ırkı her birşey olabilir ama Ülkemizin adı TÜRKİYE türklükadı altında bağımız olmalıdır...Bu bağ olmasa, herkes kendi ırkını,dilini kurmaya kalkarsa bağ kurulmaz ve bu gün canlı tarihine şahit olduğumuz ırak gibi oluruz..

Sevgili botan sizde söylüyorsunuz kurmanci ve zaza dilleri kullanılıyor diye...

Şimdi okullarda seçmeli ders dediğinizde bunun adı ne olacak?seçmeli ders kürtçemi-zazacamı-kurmacımı...

kürtçe dediğin dil hangisi?

her okula bir zaza,bir kurmanci hcalarmı verilecek...

Yarın laz vatandaşlarıda kimi lazca kimileri rumca seçme ders isteyecek...

Birçok azeri,çerkez vs farklı dilleri olan vatandaşlarımız var doğal olarak onlarda kendi dillerini seçmeli ders isteyecektir...

Madem öyle Türkçeye ne gerek var?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Kaplan 200 amac Kürtce ögrenmek falan degildir amac Türkiyenin bölünmesiidir,bunu acik acik telaffuz edemeyenler dolambacli yollarda gezinerek kamufle etmeye calismaktadirlar.Türkiyede kimse zorla Türk yapilmamistir ve zorla Türk olan birisindende Türkiyeye hayir gelmez zaten.Siz bakmayin Kürt ayrilikcilarin davalarinda inandirici olabilmek icin asimile sözcügünü kullanmalarina,Eger Türkyede asimilsyon olsaydi bambaska olurdu,eger bugün Türkiyede yasayan birKürt,ben Kürtüm diyorsa,bir Cerkez ben cerkezim diyorsa bunun anlami asimile edilmemis olmaktir.Asimilasyonun ne oldugunu bilmeden herkes kullaniyor,Kürtlere hak arayanlar Yezidilere arayamiyorlar,onlari topraklarindan sürüp Ermenistana göc ettiriyorlar.

Türkiyede resmi dil Türkcedir,Kendi dilini ögrenmek isteyen ögrenir,konusmak isteyende konusur zaten konusuyorlar.

Bakin ekonomik sorunlar dedigimizde hepsi birden ayaga kalkip hayir efendim ekonomik sorun degildir,diyorlar.Meclisteki 200 Kürt kökenli milletvekilini bile Kürt kabul etmiyor onlari asimile olmus Kürtler olarak görüyorlar,yani onlar bugün DTP ye gecmis olsalar o zaman onlari Kürt olarak kabul edecekler.Türkiyenin her kösesinde Kürtlerin isyerleri,Kürt isadamlari vardir,subayindan generaline kadar ordumuzda görev verilmis Kürt vatandaslar vardir ama bunlarin gözünde onlar asimile olmus Kürtlerdir.Bunlar birer gercektir.Ve ben bu Kürt irkcilari Tebaa-yi sadika denilen Ermenilerin Türkiyeyi Ruslarla isbirligi yaparak bölme girisiminde bulunan ve adlarina Tebaa-yi Sadika yani sadik millet denilen Ermenilerle Kürt Irkcilari farkli göremiyorum.Onlar o zaman Ruslarla Fransizlarla isbirligi yaparak yüzbinlerce Türk insanini katlettiler,onlarla savasanlar yine bugün ben Türk'üm diyen Kürtler oldu,Bugünde PKK ya karsi mücadele verenlerin icinde ben Türk'üm diyen yüzlerce Kürt kökenli askerimiz var.Onlara saygi duyuyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Bir gecede beni hainleştiren,

Sen kimsin de havadan sudan kükrersin?

Hiçbir Türk mertliğini kirletmez.

Küfretmek Türklüğü belirtmez.

Önce kafamı ez kendini bilmez,

Kimse bana vatanımda

“Ya sev ya terk et” diyemez!

S

…U

…….S

………..M

……………U

……………….Y

…………………..O

……………………….R

………..

Susmuyor dilim

Yaydan fırlamış ok gibi

Yok geri dönüşüm

Anadolu’yum ben

Anadolu!

Sen bilsen de

Bilmesen de.

Ben onun oğluyum.

Kızıl çiçekli bahçelerin başkaldıran gülüyüm.

Yetmiş iki milletin susmayan bülbülüyüm.

Ben Anadolu’yum! .......

………

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.