Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

En Tehlikeli Yalan...

BrainSlapper

Önerilen İletiler

enerjin kesilince ne olacak

Ne demek şimdi bu? :unsure:

Beni neden hasım belliyorsun ki?

Söylediğim şeylerde sana karşı birşey var mı?

Benim yaptığım tek şey, Bill Gates'in bana gönderdiği özel mesajları burada yayınlamak. Bu forumu okuduğu ve Türkçe bildiği için de, yeni mesajların bu forumda yazılanlara cevap niteliği taşıyor olması, benim değil, Bill Gates'in sorunu.

Anlaşılmayan bişey var mı?

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 97
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

yazdıklarınızla çok eğlendiğiniz anlaşılıyor....

haksözü biliyordum şimdi brainslapper ve saklıgerçek arkadaşımızıda görmüş oldum...yazdıklarını asla ve asla önemsemeyeceğim 1 ken 3 oldu...

bill getes'e selamlar sizdende ancak onun peygamberi olurdu zaten... :)

Değerli frozen okuduğum bir şeyin hoşuma gittiğini belirtmemi bile hakaret kabul edip yazdıklarınızı okumayacağım birken üç oldu diyorsunuz.Burda zaten hiç kimse hakaret etmiyor brainslapper güzel bir konu yakalamış götürüyor ne var bunda alınacak ayrıca yazdıklarındada hakaret yok.Aklınızı rahat bırakın doya,doya gülün.Gülmenin günahı yokki frozen.Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın bilimselci..

biz inançlılara tahammül edemediniz.

şimdilerde de sizlerin deyimiyle ılımlı müslüman arkadaşların inançlarına tahammül edemiyorsunuz.

hiç bir dini inanca tahammül edemiyorsunuz.

ama en doğrusu sizmisiniz?

sizlerden başka doğru düşünen insan,doğru kabul ettiğiniz inanç olmayacakmı şu dünyada.

bilimsellik tekelinizdemi sizlerin?

biraz demokrat olun lütfen..

gördünüzmü..duygularımız karşılıklı sayın bilimselci..iğneyle çuvaldız olayı...

saygılar...

Yanlış değerlendirdin sayın Frozen.

Ben bu arkadaşların inançlarına saygı duyuyorum. (kurallarını topluma dayatmadıkları sürece)

Ben sizin inançlarınıza da saygı duyuyorum(var olduğunu kabulleniyorum(Kurallarınızı topluma dayatmadığınız sürece)).

Ben diğer inançların varlığını da hoş görüyorum. (topluma dayatmadıkları sürece)

Ben bilimin bizim tekelimizde olduğunu asla iddia etmiyorum.

Ilımlı bir inançlının da bilime inanabileceğini (çelişkileri ile), bilimle uğraşabileceğini savunmuşumdur.

Ama sizler tüm inançların yanlış olduğunu ve inançları tekelinize alarak benim gibi düşünmediğinizi gösteriyorsunuz.

Ayrıca sizler gibi en doğru benim gibi bir iddiam kesinlikle olamaz.

Bilimden başka doğru olamaz geçeğine inanmaktayım.

İşte "demokratlık" anlayış farkımız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bill Gates'den yeni mesaj:

BrainSlapper kardeşim.

Sana şunu da söyleyeyim.

Aslında, Linux'u da biz yazdık.

MAC/OS'u da.

Simbian'ı da, Java'yı da.

Onların hepsi aslında birer Windows idi.

Ama hepsi tahrif edildiler ve özlerinden uzaklaştılar.

Ama yine de onlar da bilgisayar kullanıcısı. Onlarla bilgisayarı yiyeyek bişey zannedenler bir mi?

Hala benim senin arkadaşım olduğuna ve senle mesajlaşabileceğime inanmıyorlar değil mi?

Peki bu inanmayanlardan bir tanesi bir reddedebildi mi bilgisayarın varlığını?

Ya klavye'ye yok diyebildiler mi?

Yalanlayabildiler mi Windows'u benim yazdığımı?

Sacede ne diyorlar?

"Bizim inancımızla alay ediliyor!"

"Demokrasi nerde?"

Andolsun ki biz kimsenin inancıyla dalga geçmiyoruz.

Sadece "yanlışın içine sokuşturulan gerçek, yalanı savunmak için kullanılamaz" diyoruz.

Bu sözümüzde akıl sahipleri için büyük hikmet vardır.

İnanmayanlara şöyle seslen:

Yok mu bilgisayar?

Yok mu windows işletim sistemi?

İnananları Paradise Forumla müjdele. Orada rahat edecekledir.

İnanmayanlara gelince, kusa bir süre kullansınlar windows'umuzu,MS-Office'imizi.

Sonra biz yapacağı biliriz.

En büyük programcı benim! En zangin benim! En zeki benim!

İnkarcılığı bırakın da, inanın bana.

En büyük programcı benim.

Kafanıza klavyeyi attırmayın bana.

Kırdırmayın bana monitörü.

Arkadaşlar bundan sonra Bill Gates mesaj'larını yayınlamıycam. Zira bunun gibi yüzlerce mesaj var. Tamam Bill Gates arkadaşım ama, sürekli "ben büyük programcıyım, en zengin benim, windows'u kim yazdı" deyip duruyor. Bu nedenle artık yayınlamaktan vazgeçtim.

Ve bu başlığı açmakla nedir amacım onu söylüycem: İki sayfadır süren örneklemeden neler çıkarılabilir, ne demek istedim, alay mı etmekti amacım, dalga mı geçmekti, eğlenmek miydi, gülmek miydi söylüycem.

Şunu tekrar vurgulayayım: Amacım kimsenin inancı ile alay etmek değil. Bu nedenle herhangi bir dinin adı anılmadı benim bu başlıktaki mesajlarımda.

Saygılar, sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış değerlendirdin sayın Frozen.

Ben bu arkadaşların inançlarına saygı duyuyorum. (kurallarını topluma dayatmadıkları sürece)

Ben sizin inançlarınıza da saygı duyuyorum(var olduğunu kabulleniyorum(Kurallarınızı topluma dayatmadığınız sürece)).

Ben diğer inançların varlığını da hoş görüyorum. (topluma dayatmadıkları sürece)

Ben bilimin bizim tekelimizde olduğunu asla iddia etmiyorum.

Ilımlı bir inançlının da bilime inanabileceğini (çelişkileri ile), bilimle uğraşabileceğini savunmuşumdur.

Ama sizler tüm inançların yanlış olduğunu ve inançları tekelinize alarak benim gibi düşünmediğinizi gösteriyorsunuz.

Ayrıca sizler gibi en doğru benim gibi bir iddiam kesinlikle olamaz.

Bilimden başka doğru olamaz geçeğine inanmaktayım.

İşte "demokratlık" anlayış farkımız.

sayın bilimselci..

ne güzelde demogoji yapıyorsunuz....saygı duyuyorsunuz ama sizin kurallarınız doğrultusunda,öyleyse karşı olduğunuz kişilerden ne farkınız var inanç farklılığınız dışında...hep bir saygı duyuyorum AMA olduktan sonra...

''Amacım kimsenin inancı ile alay etmek değil. Bu nedenle herhangi bir dinin adı anılmadı benim bu başlıktaki mesajlarımda.'' diyen arkadaşımız bizleri ne yerine koyuyor sizce...

tabiki inanmadığınız bir şeyin yanlışlarını anlatmaya çalışabilirsiniz.peki bunu yapmanın daha incitici olmayan yolları yokmudur...siz karşımıza geçip Allahı ve onun peygamberini bu şekilde tartışırsanız bizimde bunu yanlış gördüğümüzü söyleme hakkımız vardır..bunun tahammülsüzlükle ne alakası varda işi oraya getiriyorsunuz,her fırsatta..

ayrıca ben demokratlık anlayışımız demedim duygularımız karşılıklı dedim aradaki farkı bana açıklamak zorunda bırakmayınız,siz gayet iyi biliyorsunuz..

Bu sizler bizlerde iyice karıştı ben ne zaman tek doğru benim demişim ilginç doğrusu..

sayın saklıgerçek

aklım gayet rahat lütfen bu yanlış inancınızdan vazgeçin en azından benim adıma.

saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın bilimselci..

ne güzelde demogoji yapıyorsunuz....saygı duyuyorsunuz ama sizin kurallarınız doğrultusunda,öyleyse karşı olduğunuz kişilerden ne farkınız var inanç farklılığınız dışında...hep bir saygı duyuyorum AMA olduktan sonra...

''Amacım kimsenin inancı ile alay etmek değil. Bu nedenle herhangi bir dinin adı anılmadı benim bu başlıktaki mesajlarımda.'' diyen arkadaşımız bizleri ne yerine koyuyor sizce...

tabiki inanmadığınız bir şeyin yanlışlarını anlatmaya çalışabilirsiniz.peki bunu yapmanın daha incitici olmayan yolları yokmudur...siz karşımıza geçip Allahı ve onun peygamberini bu şekilde tartışırsanız bizimde bunu yanlış gördüğümüzü söyleme hakkımız vardır..bunun tahammülsüzlükle ne alakası varda işi oraya getiriyorsunuz,her fırsatta..

ayrıca ben demokratlık anlayışımız demedim duygularımız karşılıklı dedim aradaki farkı bana açıklamak zorunda bırakmayınız,siz gayet iyi biliyorsunuz..

Bu sizler bizlerde iyice karıştı ben ne zaman tek doğru benim demişim ilginç doğrusu..

saygılar..

Sayın frozen,

Umarım daha sağlıklı anlaşmaya çalışırız.

Bendenmi, sizdenmi nedense sağlıklı anlaşamıyoruz.

Bir değerlendirelim bakalım;

Demagoji: en açık anlamı kandırmak, çarpıtmak, yanıltmak, laf cambazlığı yapmak.

Böyle bir ithamın beni üzdü sayın frozen. :(

Kaldıki ben size karşı çok saygılı davranıyorum.

Demagoji yapıyorsunuz ithamını takiben cümleniz :

Frozen,

Bu da benim cevabım:

Bilimselci,

1-Şimdi sen veya bir başkası bu cevabımda bir demagoji görebilecekmi ?

2-Bu benim istemim evrensel doğru değilmi ?

3-Laiklik ilkemiz bunu gerektirmiyormu ?

4-Saygılı olabilmem için bu iki doğruluk ilkesinin aksinimi söylemem gerekiyordu ?

Frozen,

Gelelim bu "çarpıtmam" iddiasına :

Bilimselci,

"Ama sizler tüm inançların yanlış olduğunu ve inançları tekelinize alarak benim gibi düşünmediğinizi gösteriyorsunuz.

Ayrıca sizler gibi en doğru benim gibi bir iddiam kesinlikle olamaz."

Ben nasıl düşünüyormuşum;

İnançlar vardır, topluma dayatmadığı sürece varsın inansın, hoşgörüm vardır.

Sen nasıl düşünüyorsun;

Benim inancım en doğrudur, başkası yanlıştır.

Toplumda benim inancım doğrultusunda yaşamalıdır.

(toplumsal yaptırımları(nızı) birçok kez anlattık)

Varmı burada da bir demagoji/çarpıtma ?

Gelelim son cümlenize :

Frozen,

Hiçte karışmaz sayın Frozen.

Burada inançlar tartışılıyor. Başka birşey değil.

İnancınız tek doğru değilmi yoksa ?

Siz biz meselesi ise ;

Siz demokratlığı sindiremeyenler, biz demokratlar.

Bu kadar basit.

Neden karışsınki...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın bilimselci..

..

[sevgili frozen,

Şundan emin ol, burada herhangi bir inanca hakaret yok. Sizleri hiçbirşey yerine de koymuyorum. Sadece sevdiğim forumdaşlarım olarak görüyorum.

Bu forumdaki postların çoğunu okumaya çalıştım, ama hepsini okuyamadım tabi ki. Foruma yeni katılmış olmamdan dolayı, yeterli zamanda olmadı hepsini okumaya.

Ama müslüman arkadaşlarda ilginç bir savunma metodu var.

Sorulan soruların içinden çıkamadıkları zaman, bize "şu kainata bak, şu dağlara bak, şu insan vücudunun mükemmelliğine bak, şu galaksilerin mükemmelliğine bak" diyorlar. Bakıyoruz. İtiraz edeceğimiz birşey de göremiyoruz. Peki o zman neden inkar ediyorsunuz Allah'ın dinini ve peygamberini?

Sevgili kardeşim evrendeki maddi gerçekler ile bu sorular arasında bağ yok.

Dağ'ın var olduğunu kim reddedebilir ki?

Bunun üzerine ben de bu ilginç konuyu başlattım.

Bir yalan uydurdum: Bill Gates bana özel mesaj gönderiyor. Bu forumu izliyor. Türkçe biliyor. Beni çok seviyor.

Yalanımı salladım ortaya. Yalanıma karşı gönderilen yorumların hiçbirinde "Bill Gates ile yazıştığım iddiasını" yalan çıkaracak birşey söylemedim.

Ne söyledim peki? Bilgisayar dünyasıyla ilgili gerçekleri yazdım size.

Kim bilgisayar yok diyebildi ?

Kim monitör yok diyebildi?

Kim Mouse yok diyebildi?

Kim MS-Windows, Bill Gates'in ürünü değildir diyebildi?

Kim MS-Office Bill, Gates'in ürünü değildir diyebildi?

Hiç kimse diyemedi. Hiç kimse demez de zaten. Bilinen bir gerçeğe kim karşı çıkabilir ki?

Bu arada benim yalanım kaynadı gitti.

Yalanım neydi? Bill Gates bana özel mesaj gönderiyor. Bu forumu izliyor. Türkçe biliyor. Beni çok seviyor.

Sevgili frozen,

Şimdi git Kuran'ı tekrar oku.

Görmüyorlar mı şu deveyi?

Görmüyorlar mı Güneş'i Ay'ı, yıldızları?

Görmüyorlar mı onlara verilen nimetleri?

Yağmuru görmüyorlar mı?

gibi hiçkimsenin zaten karşı çıkmadığı maadi gerçekleri geç. Bunlara ne ben itiraz ediyorum, ne bilimselci, ne saklıgerçek, ne de başka bir arkadaşımız. Bizim bilimselci düşüncemizin temeli zaten maddi gerçeklik.

Yani Kuran'ı okurken gerçekleri ve iddiaları ayıralım lütfen.

Görmüyorlar mı onlara sunduğumuz nimetleri? (özne dışındaki hiçbirşeye ateistler de karşı çıkmaz)

Biz onu bir sudan yarattık! (özne dışındaki hiçbirşeye ateistler de karşı çıkmaz)

Her ölümlü ölümü tadacaktır. (kimse karşı çıkmaz)

Hangi gerçeğin arkasında, hangi iddia saklı onu görelim.

Hangi iddia, alakasız bir gerçeğin arkasına nasıl gizleniyor onu görelim.

Aynı şey defalarca neden tekrarlanıyor, maksadı anlayalım.

Ayrıca benim sunduğum örnekteki doğaçlama yöntemine de dikkat çekmek isterim.

İddia edildiği gibi, vaka üzerine vahy inmemiştir. Vaka üzerine doğaçlama yöntemiyle cevap yetiştirilmiştir. Bıktırıcı tekrarların tek nedeni budur. Çünkü başarısı kesin bir yöntemdir.

Bunu görelim ve benim örneğimdeki tekraralara demagoji demekten çekinmezken, Kuran'daki demagojiyi neden görmek istedmediğimizi soralım kendimize.

Saygılar ve sevgiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Frozen,

Gelelim bu "çarpıtmam" iddiasına :

Bilimselci,

Ben nasıl düşünüyormuşum;

İnançlar vardır, topluma dayatmadığı sürece varsın inansın, hoşgörüm vardır.

Sen nasıl düşünüyorsun;

Benim inancım en doğrudur, başkası yanlıştır.

Toplumda benim inancım doğrultusunda yaşamalıdır.

(toplumsal yaptırımları(nızı) birçok kez anlattık)

Varmı burada da bir demagoji/çarpıtma ?

Gelelim son cümlenize :

Frozen,

Hiçte karışmaz sayın Frozen.

Burada inançlar tartışılıyor. Başka birşey değil.

İnancınız tek doğru değilmi yoksa ?

Siz biz meselesi ise ;

Siz demokratlığı sindiremeyenler, biz demokratlar.

Bu kadar basit.

Neden karışsınki...

sayın bilimselci..

sağlıklı anlaşamadığımızın farkındayım...

bende size karşı saygılı davranıyorum.. sizi üzmek hiç istemem,kasıtlı değildir,öyle almışsınız özür dilerim..

yukarda kırmızıyla belirttiğim yerde bana yaptığınızda bir ithamdır..ben üzülmedim çünkü hep aynı nakarat...

ve diyorum ki beklentiniz doğrultusunda

tamam biz demokratlığı sindiremedik

tamam biz tahammülkar değiliz

tamam biz laik değiliz

tamam biz yaptırımcıyız

tamam biz hayalciyiz

tamam biz .....iz

tamam biz bilimsel değiliz

tamam biz toplum için çok zararlıyız...

mutlu oldunuz mu sayın bilimselci...mutlu olmanız lazım çünkü bizlere yani inananlara söyledikleriniz ve yakıştırdıklarınız bunlardır...

ve

tamam kabul ediyorum..

tek doğru düşünenler biz değil sizlersiniz...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu başlıktaki posttan ne anladınız?

Öerneklemeden ne anladınız?

Yoksa birşey anlatamadım mı?

Lütfen herkes yazsın düşüncesini, kısa kısa.

Bir veya birden fazla olabilir seçenekler.

1. Bu başlığı İslamiyet'le, Kuran'la dalga geçmek için açmışsın.

2. Bu başlığı, eğlenmek için açmışsın.

3. Bu başlıkla Bill Gates'i övmüşsün.

4. Bu başlıkta, kuran'ın yazılış metodu olan doğaçlama yöntemini örnekleme yoluyla göstermişsin, Kuran'daki tekrarların nedenini göstermişsin.

5. Bu başlıkta, kuran'da doğaçlama olarak, inanmayanlara verilen, soru ile alakasız cevaplama yöntemini örnekleme yoluyla göstermişsin.

6. Bu başlıkta, kuar'an da, kimsenin itiraz edemeyeceği gerçekleri kullanmak yoluyla, yalanların nasıl savunulduğunu göstermişsin.

7. Valla bu başlığı açmakla ne yapmak istediğini anlamış değilim.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

4. Bu başlıkta, kuran'ın yazılış metodu olan doğaçlama yöntemini örnekleme yoluyla göstermişsin, Kuran'daki tekrarların nedenini göstermişsin.

5. Bu başlıkta, kuran'da doğaçlama olarak, inanmayanlara verilen, soru ile alakasız cevaplama yöntemini örnekleme yoluyla göstermişsin.

6. Bu başlıkta, kuar'an da, kimsenin itiraz edemeyeceği gerçekleri kullanmak yoluyla, yalanların nasıl savunulduğunu göstermişsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

6. Bu başlıkta, kur'an da, kimsenin itiraz edemeyeceği gerçekleri kullanmak yoluyla, yalanların nasıl savunulduğunu göstermişsin.

Ellerine sağlık bu güzel yazı dizisi için.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

farketmezz..bn senin inancına saygı duyuyorum.ülkemizde özgürlük var istediğn şeye inarsın bni ilgilendirmezz ama senin için kutsal olmaması O'na hakaret etmeni gerektirmezz ve haddine de düşmezzz

güzel kardeşim adamların kutsal saydığı birşey yokki,kudsiyet ile zerre kadar alakaları olmadığı için saldırıyorlar zaten dine ve kutsal değerlere."NEFSİNİ İLAH EDİNENİ GÖRDÜN MÜ?"

İNSAN HİÇ BİR KUTSAL DEĞER TANIMAZ VE SONSUZ BİR VARLIĞI KABUL ETMEZSE OTOMATİKMAN KENDİNDE TAILIR KALIR.at gözlüğü takmışçasına,hep dar bir noktayı görür,maddeyi görür,Allahın kudreti olduğunu kabul etmez,monitörde takılır işletim sistemini,sibernetik yapıyı bilmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel kardeşim adamların kutsal saydığı birşey yokki,kudsiyet ile zerre kadar alakaları olmadığı için saldırıyorlar zaten dine ve kutsal değerlere."NEFSİNİ İLAH EDİNENİ GÖRDÜN MÜ?"

İNSAN HİÇ BİR KUTSAL DEĞER TANIMAZ VE SONSUZ BİR VARLIĞI KABUL ETMEZSE OTOMATİKMAN KENDİNDE TAILIR KALIR.at gözlüğü takmışçasına,hep dar bir noktayı görür,maddeyi görür,Allahın kudreti olduğunu kabul etmez,monitörde takılır işletim sistemini,sibernetik yapıyı bilmez.

Bu başlık altında anlatmak istediğimiz metodu ne güzel örnekliyorsun enkaz kardeş.

Konuyla alakasız yanıtlar verme metodu :)

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konuyla alakası yok ama matrix'in yönetmeni '' filmi izlerken kesinlikle uyuşturucu kullanmayın demiş''

:lol:

herşeyi Tanrı'nın verdiğine inanıyorsun, tamam kabul diyoruz, birşey demiyoruz.

Bari Tanrı'nın verdiği akıl'a hakaret etme, onu kullan da, konuyla alakalı birşeyler yaz, yazabiliyorsan.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BrainSlapper

Senin derdin ne?

Anlamadığın varlığın cezasını peygambere kesiyorsun.

Sen ******, onun peygamberliğini anlamayacak kadar zihnin kitliyse bu vahiy alanın suçumu?

Onun peygamberliğinin yada icra ettiği mesleğin esaslarını bilmiyorsan,niçin onsuz alem varedilmiyor aklın almıyorsa bil bakalım bu kimin suçu?

vahyin hakikatine eremiyorsan dağ,çiçeği örnek veriyor deyip inanmıyor fırlatıp atıyorsan hakikatleri,maddi izahında kalıp içindeki bilinci,ilmi,iradeyi ve nihayet kudreti göremiyorsan bil bakalım bu kimin suçu?

onsuz alem varolmayacaktı derken orada onun 63 senelik yaşamış hayatını anlıyorsan bu kadar ****** ****** bu kimin suçu?

Brainslaper bundan kasıt onun sistemi,kurallarıdır.madde ile manayı bütünleştiren,kısacası zıtları barıştıran birliğe vardıran hakikatidir.beyazla siyahı kardeş edecek kadar sonsuza vardıran sistemidir.

o şimdiye kadar külli çapta en yoğun kainattan varlıktan hayattan bilgi süzen kalbine gelen kişidir.

bunları anlaman duasıyla.....

elindeki anahtarla aklının ve kalbinin kilitlerini açman dileğiyle.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BraiSlapper ALINTI

herşeyi Tanrı'nın verdiğine inanıyorsun, tamam kabul diyoruz, birşey demiyoruz

Arkadaş ALLAH en üstün insan oğlunu yarattı yani mükemmel teknoleji yi tabi ki çok güzel bunlar

ama bunları ALLAHIN yarattığı insan oğlunun beyni yapıyor bu kadar da kötü şeyleri

de yapabiliyor insan oğlu bunların ister güzelini yapar ister kötüsünü yapar o insanoğlunun sorunu

benim bir sorum olacak ilkcanlı nasıl oluştu insaların parmak izi göz yapısı nasıl oluyor da bir biri ne

benzemeden oluşuyor saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BraiSlapper ALINTI

herşeyi Tanrı'nın verdiğine inanıyorsun, tamam kabul diyoruz, birşey demiyoruz

Arkadaş ALLAH en üstün insan oğlunu yarattı yani mükemmel teknoleji yi tabi ki çok güzel bunlar

ama bunları ALLAHIN yarattığı insan oğlunun beyni yapıyor bu kadar da kötü şeyleri

de yapabiliyor insan oğlu bunların ister güzelini yapar ister kötüsünü yapar o insanoğlunun sorunu

benim bir sorum olacak ilkcanlı nasıl oluştu insaların parmak izi göz yapısı nasıl oluyor da bir biri ne

benzemeden oluşuyor saygılar

Bu tür sorular binlerce kez sorulur.Size göre Allah ol demiş olmuş değilmi?

Sizde şuna cevap verin lütfen

Tasarım, tasarım diye tutturan arkadaşlar nedense madalyonun sadece bir yüzünü görüyorlar.Şu evrende elbetteki muhteşem denilebeilecek bir düzen var.İyi güzelde bir o kadarda güzel olmayan sel felaketleri,hortumlar, tsunamiler,depremler,volkan patlamaları,ve bir çok doğal afetler. Peki bunlardamı tanrının akıllı tasarımı? Tanrı herşeye gücü yettiğine göre tüm bu olumsuzluklar olmadanda evreni yaratabilirdi. Böyle olmadığına göre tanrının insanlara bir garazi,mi var ?

Peki aşağıda linkteki bebekler kimin akıllı tasarımı ? Veya bunlar için akıllı tasarım diyebiliyormusunuz ?

-http://library.med.utah.edu/WebPath/PEDHTML/PED031.html-

Sayfa açıldıktan sonra sağ ve sol oklara basarak sayfa değiştirip resimlerin hepsine bakın lütfen

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin derdin ne?

Anlamadığın varlığın cezasını peygambere kesiyorsun.

Sen ******, onun peygamberliğini anlamayacak kadar zihnin kitliyse bu vahiy alanın suçumu?

Sen, eğer Allah varsa, adam kayırmayacağını, birilerine torpil yapmayacağını, ortadoğu emirlerine benzemeyeceğini, insanların yarısını ikinci sınıf olaerak görmeyeceğini düşünemeyip, bir adamın görüdüğü halüsinasyonları vahy sanacak kadar ****** bu kimin suçu?

Onun peygamberliğinin yada icra ettiği mesleğin esaslarını bilmiyorsan,niçin onsuz alem varedilmiyor aklın almıyorsa bil bakalım bu kimin suçu?

Ayın yarılması gibi insanlık tarihinin kaydetmediği, hiç benzeri olmayan bir şeye inanacak kadar *******, bunun sadece hergün milyonlarca insan tarafından benzeri ifa edilen yalanlardan bir tanesi olduğunu düşünemeyecek kadar ******, bil bakalım bu kimin suçu?

vahyin hakikatine eremiyorsan dağ,çiçeği örnek veriyor deyip inanmıyor fırlatıp atıyorsan hakikatleri,maddi izahında kalıp içindeki bilinci,ilmi,iradeyi ve nihayet kudreti göremiyorsan bil bakalım bu kimin suçu?

Allah'ın birileriyle fiskoslaştığına inanıp, herşeye gücü yeterken neden Cebrail gibi bir aracı koymak ihtiyacı hissettiğini, neden yağmurları yağdırmak için Mikail'i aracı yaptığını, neden sihirli çubukla insanı ding ding ding yarattığı halde, evreni yaratmak için bing bang'a ihtiyaç duyduğunu düşünemeyecek kadar ******, bil bakalım bu kimin suçu?[/color]

onsuz alem varolmayacaktı derken orada onun 63 senelik yaşamış hayatını anlıyorsan bu kadar kalın ****** bu kimin suçu?

(Bu yorumu ilk kez duydum, ama alıştık, HY var, Edip Yüksel var,Yaşar Nuri Öztürk var, Kuran'a dönüşöiler var, hadis retçileri var, Madımakçılar var, el Kaideciler var, birsürü cilacı var, cihadçı var, var oğlu var ortada, herkes kendi eylemlerini Allah'a dayandırıp sorumluluktan kaçmasını sağlayacak bir ayet buluyor ne hikmetse) Heryöne çekilebilen, her anlama gelebilen lafları mucize diye nitelendirip, aynı anda her tarafı gösteren bir pusula olamaz diye akledemeyecek kadar **** *****, bil bakalım bu kimin suçu?

elindeki anahtarla aklının ve kalbinin kilitlerini açman dileğiyle.....

ortadaki yalanları görmen, seni diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğini, aklını kullanman dileğiyle..

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür sorular binlerce kez sorulur.Size göre Allah ol demiş olmuş değilmi?

Sizde şuna cevap verin lütfen

Arkadaşım benim önce sorduğum sorulara siz bir yanıt verin diyorsunuz ki hep aynı soruları soruyorsunuz

tabiki aynı soruya cevap arıyoruz bu sorulara sürekli cevap arıcam saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En tehlikeli yalan gerçeklerle süslenmiş, bezenmiş yalandır.

Bu yalanın yalan olduğunu ortaya çıkardığınız zaman, sanki yalanın bütününde yeralan gerçekleri de reddetmişsiniz gibi bir görüntüyle karşılaşırsınız.

.

.

.

Üstüne de şöyle bir iddiada bulunayım: Bill Gates dedi ki: Ey BrainSlapper, boşver sen o sana inanmayanları. Bilgisayar teknolojisini bile senin için ürettik biz. Sen olmasaydın, ne windows’u yazardık, ne mousu, ne klavyeyi, ne ekranı üretirdik. Sen olmasaydın, Türkish-Media Forum da olmazdı, Dini Konular başlığı da olmazdı.

Saygılar.

yeniden cevap.. yazık kii...

ah TANRIM haklı cıkmak zorundamıyım insanlar hakkındaki düşüncelerimden..

EN BÜYÜK YALAN GERÇEĞİ İNKAR VE YALANLAMAKTIR..bilgilerinize..

söylediğiniz gibi mutabıksak-mutabıksanız ayetlerde geçen hususlara neden onların öznesiz gerçekleşebildiğini düşünmektesiniz.. öznede neden çelişme var,eylemler kabul goruyorsa..

bazı duyguların istismar edildiğinde bahsediyorsunuz..ÖLÜM KORKUSUMU ..inanlar ölümden korkmazki ölüm yaratana götürür..

ümit hep tavsiye edilmiştir oysa dedıklerinizin aksine..yes şeytandandır diye.

doğadaki mükemmelliyet allahın oldugu kadar peygamberinde kanıtıdır..

peygamber;allahın elçisi ve dınının acıklayıcısıdır,kısa tabırle onun rahmetiidir,allah ki bu evreni kusursuzca yaratandır ve rab vardır ve doğadaki mucizeler bunu haykırıyorsa bunu ıspat edıyorlarsa-ve onun rabbin öğretilerini acıklayıcı elbette bır müjdeci vardır.. acıklayabılımısımdır umarım..

kimse kendini allahın herşeyi ilan etmemekte,sadece allahın elçisi oldugunu belıtmektedirve kaainat ve içindekiler allaha inanıp ibedet etsinler diye yaratılmıstır.zariyat 56.BEN CİNLERİ VE İNSANLARI ANCAK BANA KULLUK ETSİNLER DİYE YARATTIM.. LAKİN ALLAH a itaatı öğütleyen peygambere itaat te allaha itaat olarak gorulmustur..

Kim peygambere itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur. Kim de yüz çevirirse, biz seni onlara bekçi olarak göndermedik. nisa 80. .....

bu arada kompleksm bilemem ya neden kendinizi peygamberlikle kıyaslamaktasınz.oysa siz farklı kutlu ınsan farklı farkındasınız degılmii..

saygılar..

esen kalın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bill Gates'den yeni mesaj:

"Senin bu yaptığın dinimize hakarettir diye, alay etmektir diye, seni yalanlamayı sürdüyorlar mı?

Halbuki sen sadece benden "senin forumdaki yazılarını beğeniyorum" diye bir mesaj aldın. Bunun dine hakaret etmekle, alaya almakla ne alakası var?

Peki bunu sana yazarken nasıl yazıyorlar Neyle yazıyorlar?

Benim yazdığım windows'la değil mi?

Bunu da mı inkar edecekler?

İşletim sistemini görmüyorlar diye, onun bizim ürünümüz olduğunu inkar mı ediyorlar?

Peki Ms-Office Exel'i kim yazdı?

MS-Office-Word'u kim yazdı?

Çağırsınlar şahitlerini.

Biz de dökeriz şahitlerimizi.

Ortaya koyarız patentimizi.

kafalarına dank diye atarız dünyadaki program satışlarımızın istatistiklerini.

daha önce de Apple Computer diye bir şirket vardı.

Onlar da yalanlamıştı benim en iyi programcı olduğumu.

Bak şimdi hallerine?

Ondan da mı ders almıyorlar?

Bir de Netscape Webtarayıcı wardı bize karşı gelen,

Onun defterini de dürdük.

Açsınlar okusunlar o şirketlerin tarihini.

MS-Windows'u da biz yazdık.

MS-Office Word'u da biz yazdık.

MS-Office Excel'i de.

Internet Explorer'ı da biz yazdık.

İnkar mı ediyorlar?

tartışma konusu din mi microsoft mu anlayamadım. bu yazdıklarının hiçbir manası yok. öyle şifreli konuşup gizemli olmaya çalışman gereksiz. biraz daha ciddi davranmanı ve ****** etmemeni diliyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

[sevgili frozen,

Şundan emin ol, burada herhangi bir inanca hakaret yok. Sizleri hiçbirşey yerine de koymuyorum. Sadece sevdiğim forumdaşlarım olarak görüyorum.

Bu forumdaki postların çoğunu okumaya çalıştım, ama hepsini okuyamadım tabi ki. Foruma yeni katılmış olmamdan dolayı, yeterli zamanda olmadı hepsini okumaya.

Ama müslüman arkadaşlarda ilginç bir savunma metodu var.

Sorulan soruların içinden çıkamadıkları zaman, bize "şu kainata bak, şu dağlara bak, şu insan vücudunun mükemmelliğine bak, şu galaksilerin mükemmelliğine bak" diyorlar. Bakıyoruz. İtiraz edeceğimiz birşey de göremiyoruz. Peki o zman neden inkar ediyorsunuz Allah'ın dinini ve peygamberini?

Sevgili kardeşim evrendeki maddi gerçekler ile bu sorular arasında bağ yok.

Dağ'ın var olduğunu kim reddedebilir ki?

Bunun üzerine ben de bu ilginç konuyu başlattım.

Bir yalan uydurdum: Bill Gates bana özel mesaj gönderiyor. Bu forumu izliyor. Türkçe biliyor. Beni çok seviyor.

Yalanımı salladım ortaya. Yalanıma karşı gönderilen yorumların hiçbirinde "Bill Gates ile yazıştığım iddiasını" yalan çıkaracak birşey söylemedim.

Ne söyledim peki? Bilgisayar dünyasıyla ilgili gerçekleri yazdım size.

Kim bilgisayar yok diyebildi ?

Kim monitör yok diyebildi?

Kim Mouse yok diyebildi?

Kim MS-Windows, Bill Gates'in ürünü değildir diyebildi?

Kim MS-Office Bill, Gates'in ürünü değildir diyebildi?

Hiç kimse diyemedi. Hiç kimse demez de zaten. Bilinen bir gerçeğe kim karşı çıkabilir ki?

Bu arada benim yalanım kaynadı gitti.

Yalanım neydi? Bill Gates bana özel mesaj gönderiyor. Bu forumu izliyor. Türkçe biliyor. Beni çok seviyor.

Sevgili frozen,

Şimdi git Kuran'ı tekrar oku.

Görmüyorlar mı şu deveyi?

Görmüyorlar mı Güneş'i Ay'ı, yıldızları?

Görmüyorlar mı onlara verilen nimetleri?

Yağmuru görmüyorlar mı?

gibi hiçkimsenin zaten karşı çıkmadığı maadi gerçekleri geç. Bunlara ne ben itiraz ediyorum, ne bilimselci, ne saklıgerçek, ne de başka bir arkadaşımız. Bizim bilimselci düşüncemizin temeli zaten maddi gerçeklik.

Yani Kuran'ı okurken gerçekleri ve iddiaları ayıralım lütfen.

Görmüyorlar mı onlara sunduğumuz nimetleri? (özne dışındaki hiçbirşeye ateistler de karşı çıkmaz)

Biz onu bir sudan yarattık! (özne dışındaki hiçbirşeye ateistler de karşı çıkmaz)

Her ölümlü ölümü tadacaktır. (kimse karşı çıkmaz)

Hangi gerçeğin arkasında, hangi iddia saklı onu görelim.

Hangi iddia, alakasız bir gerçeğin arkasına nasıl gizleniyor onu görelim.

Aynı şey defalarca neden tekrarlanıyor, maksadı anlayalım.

Ayrıca benim sunduğum örnekteki doğaçlama yöntemine de dikkat çekmek isterim.

İddia edildiği gibi, vaka üzerine vahy inmemiştir. Vaka üzerine doğaçlama yöntemiyle cevap yetiştirilmiştir. Bıktırıcı tekrarların tek nedeni budur. Çünkü başarısı kesin bir yöntemdir.

Bunu görelim ve benim örneğimdeki tekraralara demagoji demekten çekinmezken, Kuran'daki demagojiyi neden görmek istedmediğimizi soralım kendimize.

Saygılar ve sevgiler.

kuranı okumakla anlamak arasındaki farkı bilmedeğin ortada. saedece kendini doğrulayabilmek için kesitler almışsın. ama aldığın bölümler bile seni yalanlıyor. görmüyoröusun şu ağacı derken sence sadece ağacın gövdesinimi kastediyor sanıyorsun. kuranın 1500 sene önce verdiği bilgiyi şimdiki teknoloji bile daha yeni yeni veriyor bunun farkında bile değilsin. dinle ilgili isim vermedim diyorsun alıntı veya benzetme yaptığın tekkutsal kitap kuranı kerim. bana bilimde var olan ama kuranda kabul görmeyen bir şey söyle çok biliyorsun.

hiç okuma yazma bilmeyen bir insana gönderilen kuranın ilk emri oku oldu.

sende oku öğren anla yada anlamaya çalış. burayada ******* yazıp durma

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.