Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

En Son Hayvanlar Alemi haberleri

Admin

Önerilen İletiler

• Cevaplar 220
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• Admin

221

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Gönderilen Görseller

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • Admin

Ben bir bilim adamı ve modelim. Günlerim arasında timsahları etiketlemek, piton avlamak ve lüks etkinliklerde topuklu ayakkabılar ve tam makyajla poz vermek yer alıyor.

AA14T3dm.img?w=768&h=432&m=6&x=162&y=98&

Rosie Moore, köpek balıkları ve sürüngenlerle çalışan ve aynı zamanda modellik yapan bir bilim insanıdır.

Bazı günler tarlada timsahların yumurtadan çıkışını izliyor, bazı günler su altında fotoğraf çekimi yapıyor.

Onu model olarak tanıyan insanlar, onun bir bilim insanı olduğunu keşfettiklerinde ona daha çok saygı duyduklarını söyledi.

Bu, Florida'da yaşayan 26 yaşındaki bir yerbilimci ve model olan Rosie Moore ile yapılan bir sohbete dayanan söylendiği gibi bir makaledir. Deneme, uzunluk ve netlik için düzenlendi.

Ben aslen Missouri'nin ortasındayım. Kardeşler ve kütük kabin ahşap estetiği ile büyüdüm. Her zaman dört tekerlekli araçlarımız, derelerimiz ve bunun gibi şeyler vardı, bu yüzden kesinlikle bu yüzden açık havadayım.

Hayatım boyunca köpekbalıklarının en havalı şey olduğunu düşündüm, bu yüzden "Florida'ya gidip köpek balıklarıyla çalışmanın bir yolunu bulacağım" diye düşündüm. 20 yaşımdayken Florida Atlantic Üniversitesi'ne katılmak ve çevre bilimi okumak için Florida'ya taşındım. Lisansüstü okulda, temel olarak nesnelerin nerede ve neden olduğunu anlamak için verileri kullanan, uzaktan algılama ve CBS'yi içeren yer bilimleri okudum. Su kaynaklarının yanı sıra istilacı sürüngenler ve timsahlarla çok çalıştım.

Şimdi Delray şehri için su kaynakları yönetimi yapan kamu sektöründe çalışıyorum. Ayrıca piton avcılığı, köpekbalığı dalışı ve timsah gibi çeşitli türlerin etiketlenmesi gibi başka şeyler de yapıyorum.

Ben de modellik yapıyorum.

İnsanlar Instagram'da her zaman Hannah Montana gibi olduğuma dair şaka yapıyor, çünkü gönderi paylaşacağım ve sahada çılgınca şeyler yapacağım ya da belime kadar çamur içinde olacağım ve sonra bildikleri bir sonraki şey olacağım tam saç ve makyaj, topuklu ayakkabılar ve bir elbiseyle lüks bir etkinlik.

Bilimde kadın olmak
Benim işim, her ikisi de oldukça erkek egemen olan biyoloji ve teknoloji arasında. İlk yer bilimi pozisyonum için mülakat yaparken, üç veya dört mülakat yaptım ve odadaki her biri neredeyse tamamen erkekti. Bu, altı orta yaşlı erkekle ve ardından benimle yapılan bir röportaj olacaktı ve kadınlar mevcut olduğunda ya sekreter ya da kıdemsiz personeldiler.

Biyolojik bilimlere çok daha fazla kadın giriyor, ancak en fazla deneyime ve kıdeme sahip insanlar hâlâ ezici bir çoğunlukla erkek ve teknolojide daha da çarpık. Daha fazla kadının liderlik pozisyonlarını ele geçirmesi biraz zaman alacak.

Kadınları her zaman bu alanlara, özellikle teknolojiye girmeye teşvik ediyorum. Çoğunlukla erkek sınıf arkadaşlarına sahip olmakla ve bunun gibi diğer şeylerle uğraşacaksınız, ancak günün sonunda, kesinlikle buna değer ve başarılması harika bir şey.

Uzun yıllardır vahşi yaşamla çalışan birçok harika şey gördüm. En havalı şeylerden biri, vahşi timsah bebeklerinin yumurtadan çıktıklarını, aslında kabuklarından çıkmalarını izlemekti.

Öngörülemezliği seviyorum. Ne göreceğini asla bilemezsin. Normal bir gün olduğunu düşünerek dışarı çıkabilirsiniz ama o zaman hayatınızda görmediğiniz en yakalanması zor yılanı bulursunuz ve bu, en çılgın gece olabilir.

AA14TwLa.img?w=768&h=960&m=6&x=372&y=126

Bir model olarak, insanlar sizin bir bilim insanı olduğunuzu öğrendiğinde size olan saygıları değişir.

Aslında modelliğe Florida'ya taşındıktan sonra serbest dalış ve köpekbalığı dalışına başladığım için başladım. Köpekbalıklarıyla veya su altında modellik yapmak için iyi serbest dalış yapabilen kızlar için küçük bir niş var, bu yüzden bazı ürün çekimleri ve bunun gibi şeyler için fotoğrafçılarla buluşmaya başladım.

Sonra çalışmaya ve markalarla ilişkiler kurmaya devam ettim. Şimdi bazı giyim ve içecek firmalarıyla kontratlarım var ve lüks etkinlik modellemesi yapan bir ajansla da anlaşmam var. Burada, Güney Florida'da pek çok üst düzey etkinlik var, bu yüzden ne zaman bunun için personel modellerine ihtiyaç duysalar, ben de bunu yapıyorum.

Modelleme ve bilimdeki işlerim gece gündüz farklı. Bilimde, genellikle etrafımda olan insanlar haki bir pantolon gibi çok gerçekçidir. Ve genellikle mankenlik konserlerinde bulunduğum insanların daha lüks bir havası var.

Bence bilimde çalışmak daha tatmin edici çünkü daha fazla saygı görüyor. Bir model olarak, birisiyle konuşurken ve onlar senin bir bilim adamı olduğunu öğrendiğinde sana olan saygı neredeyse değişiyor. İnsanlar sadece modellik yaptığınızı düşündüklerinde, neredeyse sizi daha az düşünüyorlarmış gibi hissederler, oysa saygın bir kariyeriniz olduğunu öğrendiklerinde içlerinde bir şeyler ters gider ve sizi daha çok düşünürler.

Öte yandan, bilim dünyasında, insanların modellik yaptığım gerçeğine saygı duyduğunu düşünüyorum, bu yüzden bir yöne gidip diğerinin gitmemesi ilginç.

Televizyondaki maceracılar neredeyse her zaman erkektir.
Herkes her zaman "Sana benzeyen birinden bunu asla beklemezdim" der, özellikle de piton veya timsah yakalamak gibi açık havada yapılan şeyler. Herkesin beklediği gibi olmamak biraz havalı ama bence medyada temsil eksikliğini vurguluyor.

Televizyonda gördüğünüz gibi maceracılar, Steve Irwin, Indiana Jones veya Bear Grylls gibi neredeyse her zaman erkektir. Pek çok çocuk, kendi cinsiyetleri tarafından tercih edildiğini öğrendikleri faaliyetler için daha güçlü bir tercih sergiliyor. Bu yüzden bence temsildeki eşitsizlik, insanların bu tür şeyleri kimin yaptığına dair fikirlerini çarpıtmakla kalmıyor, aynı zamanda genç kızların açık havada vahşi yaşam kariyerlerini takip etmemelerine de neden oluyor.

Ama Florida'ya taşındığımda, Instagram'da gerçekten iyi serbest dalgıç olan kızlar buldum ve beni bu işe girmeye zorladılar. Bu yüzden, ana akım medya, maceraperest kadınlar için pek bir şey yapmasa da, sosyal medya ile benim gibi kızların hedeflenen bir kitleye ulaşabileceğini ve bunun bir miktar etkisi olabileceğini düşünüyorum.

Paylaştığım bir video viral olduktan sonra, dünyanın dört bir yanından bir grup küçük kız bana ulaştı, bunlara yabancı ülkelerden zar zor İngilizce konuşan kızlar da dahil. Bana Instagram'dan sesli mesaj atarlardı ya da anneleri video göndermelerine izin verirdi ve bana sadece bilime nasıl gireceğime dair sorular sorarlardı. Küçük bir kızım bana yılanları gerçekten ne kadar sevdiğini anlattı ve bu şimdiye kadarki en tatlı videoydu.

Instagram'da pek çok modellik resmimi yayınlıyorum, ancak bu maceracı imajı da tanıtmak için vahşi yaşam ve açık havada şeyler yayınlamaya öncelik verdiğimden emin oluyorum, böylece diğer kızlara hobi sahibi olmanın harika olduğunu ve dışarı çıkmanın sorun olmadığını gösterebiliyorum.

Kaynak: Business Insider

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • Admin

Yavru İmpala, Piton ve Sırtlandan Kaçmaya Çalışıyor

Bu, bir impala kuzusunun bir piton tarafından avlanıp yakalandığı ve ardından fırsatçı bir sırtlan tarafından çalındığı inanılmaz an.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.