Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sardunyam Lütfen geri dön.

Evrensel

Önerilen İletiler

Değerli çiçek Sardunyam,

Sizi kıranların en başında gelen biri olarak, yaptıklarımdan dolayı sizden özür dilerim.

Amacım hiçbir zaman sizi kırmak olmadı.

Biraz sert bir tavırla da olsa, kırmak istedigim siz degil, sizin bazı fikirlerinizdi.

Oda zaten size karşı değil, malum konudaki genel fikirlere karşıydı.

Size cevap verirken, sizden çok genele mesaj vermekti amacım.

Ama bunu bilinki forumda sizi en çok sevenlerden biriyim.

Ben ve bazı arkadaşlar olarak, sizi sevdiğimize inanmasanız veya samimi bulmasanız bile, bari sizi sevdiklerine inandığınız insanların hatırına lütfen bu foruma dönünüz.

İsterseniz bir süre malum konuya girmeyip, dinlenin ama forumu tamamen terketmeyinki bilgilerinizden yararlanalım.

Size hepimizin ihtiyacı var.

Siz bu vatanın en kıymetli öğretmenisiniz.

Çocuklarınızı ve bizi sizden mahrum etmeyiniz.

Ne olur dönün çok değerli Sardunyam.

Ne olur dönün Hocam :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 56
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Arkadaşlar,

Ben çok uzun süredir forumda bulunuyorum...

Okumakdan o kadar zevk alıyorum ki anlatamam...

Foruma geldiğimde size devamlı okuduğum kişilerin isimlerini vermek istiyorum....

Sardunyam

Yam_yam

bilimselci

politika

CYRANO

GeceKuşu

kralx

bekir

sedaline

DİPNOT

bozan

Saklıgerçek

Marcus

Unuttuklarımda olabilir. Bunların hepsi benimle aynı düşüncede değil ama bana öteki tarafın ne düşündüğünü anlatan insanlar ve onlarıda benimle aynı düşüncede olanlar kadar seviyorum...

Sardunyamda bunlardan birisi...

Bu listeye (sizide ekleyerek) bende katılıyorum sevgili by_x_men...

Düşüncelererinize de...

Hepimiz burada bir aileyız ve hepimizin yeri ve önemi çok farklı ve fazla...

Şunu artık çok iyi biliyoruz ki bu listesinin bir eksiği bizi eksiltir, yaralar...

O nedenle yarayı daha da derinleştirmek ve kanatmak yerine...

Sevgili sardunya seni evine çağrıyoruz...

Onun yaralarımıza merhem olan dengesel ortamına hepimizin çok ihtiyacı var...

Birde bizler için mutfakta pişirdiği lezzet kokan düşünsel, payalaşımcı, üretken, sevgi kokan yemeklerine...

Birgün döneceğinden hiç kuşkum yok...

Çünkü onun..

Ne bizi aç bırakabilecek kadar bir yüreği var,

Ne de yanlız bırakabilecek kadar umursamazlığı...

Dost sevgilerimle ... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nereye gidiyorsa gitsin. Herkes başının çaresine bakar.

Başka ilkelerin, başka sistemlerin, başka anlayışların hedeflerine bakarız.

kimler vardı,kimler geldi geçti....

.....................

Bu düsünceye sahip oldugunuz sürece elbeteki "kimler vardi, kimler geldi gecti.. .." dersiniz hervakit.

Yeni gelen arkadaslarimizla elbeteki zamanla kaynasiyor birseyler paylasiyoruz, fakat bu kadar basitce kimler geldi gecti... "Haydi yolun acik olsun" denilmesi, biraz yazilmadan önce düsünülmesi gereken bir cümle degilmidir sizce?

Evet bircok arkadaslarimiz ben gidiyorum diyip her neden dolayi ise gittiler,var olanlarin kiymetini bilemesek “ Haydi yolun açık olsun” dersek...peki yeni arkadaslarimizin kiymetini bilecekmeyiz, bilecekmisiniz bu sekilde...? Daha bu topic in neden acildigini, tartisma neden ve nezaman olusdugunun tam manasi ile bilmezken... “ Haydi yolun açık olsun” biraz agir olmuyormu...?

Dilerimki küskünlüge yol acan…farkli düsünceler ise…yada istenmeden kirici kelimelerden dolayi ise…bir sekilde barisin yolunu bulsun.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte bunun için istiyoruz dönmesini....

Sayin Sardunya ögretmenim,

bir gercegi size hatirlatmak istiyorum,siz belki devamli yazistiginiz tartistiginiz bu forumdaki arkadaslariniza

alindiniz kirildiniz ve buralari birakib gitmek istiyorsunuz,

peki ya bizler ne yapacagiz.

Peki benim gibi sizleri devamli okuyan,sizlerden devamli bir seyler ögrenen sessiz ögrencilerinizi

birakib gitmek ,

onlari boynu bükük birakmak sizce dogrumu.

Hani sizin okulda bazi ögrencileriniz vardir kendilerine güvenleri azdir genellikle sessiz ve cegingendirler tartismayi pek beceremezler ,(tibki bu forumda benim durumum gibi)ama size pek baglidirlar tek güvendikleri siz ögretmenlerisinizdir,

ve bir gün o sessizce sevdikleri ögretmenleri ,okulu ve ögrencilerini terk ediyor,

ama o ögretmenleri sunu ögretmisti onlara,

dogru bildiklerinizden kesinlikle ayrilmayiniz ,

dogruyu ve iyiyi,karsinizdakiler size kirici ve inciticide olsalar ,bikmadan usanmadan ,üzmeden ,kirmadan

anlatin onlara.

Ve ögretmenim siz bu ögrettiklerinize ters düserek bizleri birakib gidiyorsunuz,

ve bizimde o sizsiz kalan okula gitmeye hic hevesimiz kalmadi,

yine gidecegiz ama isteksiz ve üzüntülü,

yine girecegiz bu foruma ,yine bir seyler ögrenmeye calisacagiz cok degerli arkadaslardan fakat

sizin gibi ATATÜRKÜN yetistirdigi aydin ve cagdas düsünceli ögretmenimiz olmayinca icimiz heb buruk kalacak.

ama verdiginiz her kararada saygiliyiz

sevgi ve saygilarimla ögretmenim

not,bu forum sadece yazisanlardan ibared deyil ögretmenim, cokta yazmadan okuyan var :clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar

Değerli arkadaşlarım şuan ne söyleyeceğimi bilememekle beraber karışık ve tuhaf duygular içerisindeyim. Gitmemden üzüntü duyan arkadaşlarımdan yazılarımı okuma zahmeti gösterip üstelik o yazılanlardan kendilerine pay çıkartanlardan ÖZÜR diliyorum. Lütfen beni affedin...

Evrensel, bilimselci, dipnot, frozen, the, boss, birce, by x men, xlark tades, lena, sedelina, jhonywalker, muzaffer :clover: bütün yazdıklarınız için teşekkür ediyorum. İnanın bu mahcubiyetin altından kalkamayacağım. Haklarınızı helal edin. Ve özel mesaj yollayan arkadaşlarım ve msn den geri dönmemi rica eden arkadaşlarım hepinizi ayrı ayrı selamlıyorum. Beni büyük bir sorumluluğun altına soktunuz. Umarım bunun altından kalkmayı başarabilirim.

Geldim diyorum... bu forumda bırakmaktan üzüntü duyduğum yazılarını keyifle okuduğum bazen ciddi tartışmalara girip kırdığım, kırıldığım bütün dostlarımı seviyorum. Lütfen bütün kırdıklarımda beni affetsin.

Kısa bir süre dinlenmek istiyorum. Yine devam edeceğiz inşallah.

Selamlar... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sedat

geldim hakkını helal ediyorsun inşallah... benden yana helal olsun. :clover:

(bu arada değerli arkadaşlarım bana öğretmen diyorsunuz ama ben öğretmen değilim. sadece öğrenmeyi seven ve öğrendiğini paylaşan biriyim hepsi o kadar) :blushing:

aman gerimi geldi bu,o zaman ben bırakacağım forumuuu :D:P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam Sardunya,

dönüsünüz sevindirici... :clover: gidisiniz her ne kadar benim icin anlamsiz olsada...anlamsiz diyorum cünkü gidisinizin nedenini bilmedigimden...ve bir önceki yazimin sonunu burada tekrarliyorum

"farkli düsüncelerden dolayi`di ise.. yada istenmeden kirici kelimelerden dolayi`di ise"...gidisiniz...

dikatimi ceken devamli kullandiginiz ve önem verdiginiz bir kelime oldu..."helal edin"

"Hakinizi helal edin"

"Hakini helal ediyorsun insallah"

"benden yana helal olsun"

sizki bu kadar bu kelimeye önem veren, agirliginin farkinda olan...Hakinizi helal edin diyen...

iki arkadasimiz daha bu kelimenin agirligindan eminimki farkinda.. su an bas harfleri bile gecmemis kaldiki isimlerini yazmadiginiz, fakat eminimki ayni huzursuzlugu en az sizin kadar yasayan `lar var...bu arkadaslar kim sanirim siz ben isimlerini su an yazmasamda bilmektesinizdir.

Bir konu icersinde düsünceler aktariliyor ise...ayri olsa bile...az cok tartismalar yer aliyor kavgalar oluyor sada...mademki bir sekilde yavas yavas olsa dahi tekrar düzene giriyor... hic bir kimseyi ayirt etmeden lütfen baris birlikte olsun derim...

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Birce

Gitmem ya da kalmam sizin için anlamlı olsun olmasın emek verip bir iki kelam etmişsiniz bu bana kafidir çünkü sizinle direkt bir yazışmamız daha önce olmamıştı. Ama burada en azından bir iyi niyet göstermişsiniz ve "insani" değerleri olan biri olduğunuzu gösterdiniz...

Bunun ben ya da bir başkası için hiç farketmeyeceğini biliyorum çünkü sizin bu iyi niyeti bütün insanlara gösterebilecek yüksek olgunluğa sahip olduğunuzun göstergesidir. O yüzden teşekkür ettim. The boss arkadaşımda fikrime yüksek bir saygı gösterip yolu açık olsun demiş buda erdemdir. Kal diyende demeyende sağolsun...

Helallik benim için önemli ve bunun önemini biliyorum İman ettiğim Allah'ın huzurunda birbir hesaplaşacağımızı biliyorum ve o yüzden helal ediyorum ve helallik istiyorum. Zira kulların hakları kıymetlidir.

Ancak baş harflerini bile göremediğiniz ama görmek istediğiniz insanlara yine helal etmiyorum... Onlarla Yaratıcının huzurunda da hesaplaşmak istiyorum. Bu kırgınlık tartışmalardan kaynaklanan bir kırgınlık değil. Sadece manevi bir rahatsızlık var ortada karalama ve yalan var. Bunları yapanlara helal etmeyeceğim mutlaka yüzleşeceğiz.

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

amanin gelmiş mi ben kaçıyom :crying::w00t:

sardunyam bu forumda saygı ve sevıyesini koruyarak fıkırlerını sunmuş;ve insanı değer çerçevesını bılerek fıkır tartışmalara girmiş bır arkadaşımızdır...

kırıcı olmaktan hep kaçındığını biliyorum...

hoşgeldin arkadaşım...

:kiss::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birçok insan aynı şeyi zaten düşünemez,çok farklı yanlarımız var...

aynı şeyi düşünmeyeceğiz elbette..ama yeter ki düşünebılen,araştırabılen insanlarımız olsun lütfen..

önemli olan kişilerin fıkırlerıne,inandıklarına saygısızlık etmeden birşeyler konuşabılmek..bunu yapabıldığımız sürece bırakın da herşeyı tartışabılelım..

ne güzel ki birşeyler sunuluyor,konuşuluyor..

düşünmeyen,düşündürülemeyen toplum mu olalım..

açıkçası foruma yazamadığım zamanlar olsa da her yazıyı takıp edıyorum...

ve burada birşeyler paylaşabılen,araştıran yurdumun insanını gördükçe ben çok ama çok mutlu oluyorum..

bırakalım da güzel şeylerın önünü anlamsız ve önyargının neden olduğu gereksız kişiselleştirmelerle bölmeyelım :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hiç birimiz birbirimizi sevmek zorunda değiliz ama insansak birbirimize saygı duymak zorundayız. Saygı görmek istiyorsak saygı gösterebilmemiz gerekir. Görüşlerimize katılalım ya da katılmayalım bu birbirimizi insan olarak sevmemize engel olmamalı...

Sedelina canım arkadaşım teşekkür ederim hoşbuldum... sen bu forumun en kıymetlilerindensin... :wub::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ablacım hoşgeldin :hug: Fikir ayrılığı başka lansedilmek istenen başka...Bu tür çocuk oyunlarına kimse kanmaz zaten..Sen ve seni tanıyanlar çok iyi biliyorlardır durumu merak etme...Her zaman da yanındayız,birlikteyiz...Kusura bakma biraz geç kaldım ama anca gelebildim :unsure::D;):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu başlık cevaplara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.