Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Almanca Street Rap

Muhammed1985

Önerilen İletiler

• 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

yooo ilk defa senden duydum ama şu var benim tarzım değil kine :)

ben bi ceza yı bilirim beğenirim.ama o da hiphopçı.

bende sana bi soru sorayım madem rap ile hiphop arasındaki fark nedir?rap ne?hiphop ne?

sana şöyle açıklayım kardeşim:

HİP-HOP bir yaşam tarzıdır..yaşam biçimidir...bol giyinmek rap müzik dinlemek breakdance yapmak veya izlemek bunun gibi birsürü şeyler...öncelikle hiphop ı tek cümleyle özetlecek olursak dünyadaki özgürlük yaşam biçimine inanan bir tür tarzdır...RAP ise anlamlı fakat hızlı müzik yapma sanatıdır...ben inanıyorum rap muzik i anlayarak dinleyen yani sadece ritimine kafa sallamayan cümlelerin içindeki anlamı anlayan kişiler rap müzikten çok şey kapar ve ögrenir...ya ben bir türkçe rap hastasıyım ayrıca dansçıyım kısaca hip hop çıyım.belkide onun için böyle düşünüyorum...evimde rap müzik harici hiç bir tarz müzik çalınmaz...sevmedigimden veya saygı duymadıgımdan degil...rap aşıgıyım...neyse bu kadar felsefe yeter....umarım sende anlayarak dinlersinde beni haklı çıkarırsın..........almanyada oturan arkadasın sorusunada cevap veriyim...o söyledigin adam türk ***ıllı bir alman..orda dogma büyüme...yaptıgı şarkılar zaten almanca...türklükle alakası yok...ben ve benim gibi düşünenler RAP DEGİL,TÜRKÇE RAP için savaşırız....türkiyede dinlendigini sanmıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

soledıgın ısımı bılmıorum ama almanyada rapde kesınlıkle cartelden daha otesı yoktur turkıyedede ne dınlendıgını merak edıosan ceza pıyasa oldu we turkıyede arabeskcıler bıle ceza dınlıo fakat turkıyede yıne berlınden fuat da dınlenıo daha cook grup we mc war mesela sagopa istanbulattack vs. yanı sen kafanı yorma turkıyde hıp hop yasamak almanyadakı kadar kolay we rahat dııl ama turkıyede de mc'ler b boylar vb. ler eksık olıcak...saygılar :zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

slm, ben almanyada yasiyorum.

burda cok yetenekli rap`ci türk vatandaslarimiz var.

mesela Kool Savas. kendisi yillardir almanyanin en iyi rap`cisidir

ve en fazla rap_album satani. merak ettimdi`de: tr`de onu dinleyen varmi?

Kades Onu Duymadıkda MeseLa Akman Var TR Dısında Rap oLarak daha sonra miss canix,mc serhat,dj senol,dj onur, mc karakule,crazyy osyy var cok ben rapı cok severim :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

sana şöyle açıklayım kardeşim:

HİP-HOP bir yaşam tarzıdır..yaşam biçimidir...bol giyinmek rap müzik dinlemek breakdance yapmak veya izlemek bunun gibi birsürü şeyler...öncelikle hiphop ı tek cümleyle özetlecek olursak dünyadaki özgürlük yaşam biçimine inanan bir tür tarzdır...RAP ise anlamlı fakat hızlı müzik yapma sanatıdır...ben inanıyorum rap muzik i anlayarak dinleyen yani sadece ritimine kafa sallamayan cümlelerin içindeki anlamı anlayan kişiler rap müzikten çok şey kapar ve ögrenir...ya ben bir türkçe rap hastasıyım ayrıca dansçıyım kısaca hip hop çıyım.belkide onun için böyle düşünüyorum...evimde rap müzik harici hiç bir tarz müzik çalınmaz...sevmedigimden veya saygı duymadıgımdan degil...rap aşıgıyım...neyse bu kadar felsefe yeter....umarım sende anlayarak dinlersinde beni haklı çıkarırsın..........almanyada oturan arkadasın sorusunada cevap veriyim...o söyledigin adam türk ***ıllı bir alman..orda dogma büyüme...yaptıgı şarkılar zaten almanca...türklükle alakası yok...ben ve benim gibi düşünenler RAP DEGİL,TÜRKÇE RAP için savaşırız....türkiyede dinlendigini sanmıyorum...

demek hersey bosunaymis ! adam türk asilli alman degil, SAPINA KADAR TÜRK !

dogru belli tanimadigin belli, bare yalan söyleme. ve sadece "TÜRKCE RAP" icin savasiyorsan, hic ilerliyemezsin. RAP tek türce rap`den ibaret degildir .

soledıgın ısımı bılmıorum ama almanyada rapde kesınlıkle cartelden daha otesı yoktur turkıyedede ne dınlendıgını merak edıosan ceza pıyasa oldu we turkıyede arabeskcıler bıle ceza dınlıo fakat turkıyede yıne berlınden fuat da dınlenıo daha cook grup we mc war mesela sagopa istanbulattack vs. yanı sen kafanı yorma turkıyde hıp hop yasamak almanyadakı kadar kolay we rahat dııl ama turkıyede de mc'ler b boylar vb. ler eksık olıcak...saygılar :zorro:

kardes, almanyada cartelin sesi yillardir kesildi. bi aralar cok dinleyiordu, ama su an ses yok.

daha cok, almanca rap yapan türk vatandaslarimiz cok basarili.

savas, ekrem gibi rapcilar gecen sene gündemden düsmedi. ceza`nin piyasa oldugunu burdan`da biliyorum. tr`yi de takip ediyorum, ama su an gercekten ceza 1 numara ! saygilar

Kades Onu Duymadıkda MeseLa Akman Var TR Dısında Rap oLarak daha sonra miss canix,mc serhat,dj senol,dj onur, mc karakule,crazyy osyy var cok ben rapı cok severim :)

kardes o saydigin kisiler daha cok amatör calismalar yapiyor su an. akman gibi daha yüzlerce genc bisey yapmaya calisiyor, ama cogu zaman batiriyorlar. mesela akman gibi, arabesk ve rap`i karistirmak ban göre sacmalik. hic yakismiyor, belki benim icinde büyüdügüm tarz degisik oldugu icin, ama sevmiyorum iste. saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

slm, ben almanyada yasiyorum.

burda cok yetenekli rap`ci türk vatandaslarimiz var.

mesela Kool Savas. kendisi yillardir almanyanin en iyi rap`cisidir

ve en fazla rap_album satani. merak ettimdi`de: tr`de onu dinleyen varmi?

kool savas ı bilenler var tabi türkiyede mesela ben. iyi rap yapıyo.ben bişe sorim peki kimse Eko fresh İ yada grubu german dream İ duymadımı yada dilemedimi diyim ??????

bide arkadaşın biri türkçe rap için savaşırız demiş.bence kendimizi aşmalıyız daha çok dilde söyliyebiliyorsak neden söylemiyelim neden daha çok insan bizi ve Türk'lerin felsefesini anlamasın bu daha doğru değilmi ??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

kool savas ı bilenler var tabi türkiyede mesela ben. iyi rap yapıyo.ben bişe sorim peki kimse Eko fresh İ yada grubu german dream İ duymadımı yada dilemedimi diyim ??????

bide arkadaşın biri türkçe rap için savaşırız demiş.bence kendimizi aşmalıyız daha çok dilde söyliyebiliyorsak neden söylemiyelim neden daha çok insan bizi ve Türk'lerin felsefesini anlamasın bu daha doğru değilmi ??

evet kardes, sana aynen katiliyorum...ama bazi insanlarin kisa görüsleri yüzünden, belkide hep kücük kalacak tr rap ...

ha, german dream team taniyorum..ve dinliyorum ...;-)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet kardes, sana aynen katiliyorum...ama bazi insanlarin kisa görüsleri yüzünden, belkide hep kücük kalacak tr rap ...

ha, german dream team taniyorum..ve dinliyorum ...;-)

eyvallah kardeşim.saplantılı olursak asla biyerlere gelemeyiz.tabi asla prensiplerimizden ödün vermeden.mesela biz kuzeninle hem türkçe hem almanca ve ingilizce karışık rap yapıyoruz amatör olarak.çokta güzel oluyo :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.