Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

PKK, Amerika'dan YARDIM istedi

marti_name

Önerilen İletiler

PKK, Amerika'dan YARDIM istedi

Newsweek dergisi, terör örgütü PKK’nın dağdaki silahlı elebaşı Murat Karayılan’ı Kuzey Irak’taki ininde ziyaret etti. Teröristbaşı Karayılan dergiye yaptığı açıklamada “Amerika, bizi düşmanımızın gözüyle görüyor. Ancak Washington’un bizi dost olarak görmesini istiyoruz.” diyerek Amerika’dan destek istedi.

Dergi, PKK’nın son zamanlarda Türkiye’ye yönelik saldırılarını artırmasına rağmen Karayılan’ın demokrasi ve insan haklarından bahsettiğini ifade ederek Karayılan’ın, “7 bin savaşçımla Amerika’ya köktendincilerle savaşında değerli katkılarda bulunabilirim.” dediğini yazdı. Dergi, terör örgütü liderlerinden Karayılan’ın, “Türk ordusu Irak’a gelirse savaşı kaybeder.” sözlerine yer vererek ateşkes ilanına karşın PKK liderinin saldırıları devam eğiliminde olduğunu kaydetti. Karayılan’ın hem İran hem de Türkiye tarafından arandığını belirten Newsweek, örgütün Amerika’nın da kara listesinde olduğunu hatırlattı. Dergi, Amerikan askerleri ülkede artan şiddet olaylarıyla baş etmeye çalışırken, Irak topraklarını, Türkiye ve İran’a yönelik saldırılarında üs olarak kullanan PKK nedeniyle kuzeyin de karışabileceği yorumunu yaptı.

(2 Ekim 2006 Pazartesi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

YA kimden yardım isteyecekti ki ABD küçük oglu İsrail'e PKK kamplarında peşmergelere gerilla eğitimi verdiyor..Bunları görmemek için bilmem ki insan ne olmalı kör bile görür inanın ki..

Şimdi silah bırakacakmiş PKK ''Lan sizler silahta bıraksanız benim Vatan uğruna ölen Onca Mehmetcigimin Kanının bedelini vereceksiniz''..

Bu gibi siyasi oyunlarla kimi kandıracaklar ki..

Ülke az kalkınmaya başlasa bu PKK'ya yardım eden Batılı dewletler hemen emir verecek silaha sarılın demeyecekler mi..

Biz Ülke olarak PKK laneti uğruna Kaç milyar dolar para harcadık kaç can verdik inanın bu para ve canlar ülkenin kalkınmasında rol oynaasa idi Şimdi enternasyonel arenada yerimiz bumuy du ..yada milli gelir kişi başina kaç YTl idi veya ülkede kaç tane işşiz olurddu..

Osmanlıda bizlere baş kaldırıp isyan eden bölücülük yapan bu TALABANİ V Barzaninin dedeleri değilmiydi..

Tarih N çabuk unutuluyor...

Talabani V Barzani Dedelerinin mirasçisidir...

Utanmadan birde bu herkesin ewladı Talabani KAndil dağinda ki PKK''lılara Hükümetten af istiyor..

Sanırım Silah bırakmanın bedelini istiyorlar..

Bir zamanlar hatırlarmısınız mecliste Irak'a asker göndermek için tezkere yapilmişti ..V bazı çewrelerce yoğun çalişmaları sonucu bu Tezkere çıkmamişti..

İşte bu Tezkere çıkmadığı gün Biz Irak taki söz hakkımızı kaybettik..

Bu gün olanlara Göz yumduk bir nevi..

Bu gün Kuzey Irakta 1 kürt dewleti kuruluyorsa bunun sorumluları meclisteki gelecegi görmekten aciz riyakarlardır...

SayGıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.