Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

buda benden

kahin

Önerilen İletiler

10 tane yeni doğmuş koyunumuz var.her biri 1 yaşına geldiği zaman doğurmaya başlıyor. ve daha sonrada diğerleri douruyor..

soru şu ...

10 senede kaç koyun oluşur..... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10 tane yeni doğmuş koyunumuz var.her biri 1 yaşına geldiği zaman doğurmaya başlıyor. ve daha sonrada diğerleri douruyor..

soru şu ...

1 yıl sonra

10 tane koyun doğurur 20 olur.

2 yıl sonra

20 koyun 40 koyun olur

3 yıl sonra

40 koyun 80 olur

aynı mantıktan kısaca cevapliyim....

10.....20......40........80.........160........320.........640..........1280............2560...........5120...........10240

10 yıl sonra 10240 koyun olur.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

5120 koyun olur cunku ilk on koyunun dogurması icin bir senenin gecmesi gerek dimi kahin

Bence 10230 koyun..10 Koyun zaten en başta vardı..

Hekim senin mantığınla gidersek.Cevabın doğru olamaz.Çünkü;doğanlar doğurmak için bir sene atlayacaksa 1.sene doğanlar 3. sene,2.sene doğanlar 4. sene vs..doğurur ve sayı azalır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soru şu ...

Başta 10 koyunumuz var ise:

1.yılda 10 yeni koyun daha (toplam 20 koyun)

2.yılda: 20 koyun daha (toplam 40 koyun)

3. yılda 40 koyun daha (toplam 80 koyun

4. yılda 80 koyun daha (toplam 160 koyun)

5. yılda: 160 koyun daha (toplam 320 koyun)

6. yılda: 320 koyun daha (toplam 640 koyun)

7. yılda: 640 koyun daha (toplam 1280 koyun)

7. yılda: 1280 koyun daha (toplam 2560 koyun)

8. yılda: 2560 koyun daha (toplam 5120 koyun)

9. yılda: 5120 koyun daha (toplam 10240 koyun)

10. yılda: 10240 koyun daha (toplam 20480 koyun)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1090 koyun olur.

ayni sorun tavsan ornegiyle italyan matematikci fibonacci cozmustu http://en.wikipedia.org/wiki/Fibonacci_number#Origins

bu bize YAradanin verdigi bilgiden baska birsey degildir, yoksa biz kendi kendimize birsey icat etmis degilizdir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kahin'ciğim;Bir mantık daha var:

Her doğan koyunun dişi olacağı ne malum..?

Bu arada ben bir önceki iletimde sonuca giden mantığı yazmış ama işlemi yapamamıştım.Sanırım ''lioncub''un cevabı doğru..

hayır benim cevabım doğru :):w00t::P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bende 1090 çözdüm ve cevap doğru dediler.terettütte kaldım tekrar çözdüm ama gloria kadar çıkmadı.ilk yılı bile var saymışsın gloria...

bana göre dayımın mantığı artı lioncup un cevabı doğru

..........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bende 1090 çözdüm ve cevap doğru dediler.terettütte kaldım tekrar çözdüm ama gloria kadar çıkmadı.ilk yılı bile var saymışsın gloria...

..........

benim cevabımın doğru olmadığını biliyorum Kahinciğim, hatta Bodrumlu'ya "ben de kendime amma atmış haa diyordum" diye de bir cevap yollamıştım... "hayır benim cevabım doğru" derken de o sadece bir espriydi :) (Taurus'a)... Bunun dışında dediğin gibi cevap 1090 ve ben de Lioncup ve Taurus'u tebrik ediyorum. Neyse ha Taurus ha bennn :) bir şey farketmez ne de olsa canım arkadaşım o benim :) bi soruyla arayı bozcak değiliz herhal :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..........

Teşekkürler yeğencim..

benim cevabımın doğru olmadığını biliyorum Kahinciğim, hatta Bodrumlu'ya "ben de kendime amma atmış haa diyordum" diye de bir cevap yollamıştım... "hayır benim cevabım doğru" derken de o sadece bir espriydi :) (Taurus'a)... Bunun dışında dediğin gibi cevap 1090 ve ben de Lioncup ve Taurus'u tebrik ediyorum. Neyse ha Taurus ha bennn :) bir şey farketmez ne de olsa canım arkadaşım o benim :) bi soruyla arayı bozcak değiliz herhal :w00t:

Canımsın,sağol..:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.