Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

IRKÇILIK İSTEMİYORUZ

bozkurtmusti

Önerilen İletiler

arkadaşlar bu ülkede türk ırkçılığıda kürt ırkçılığıda istemiyoruz

bu arada milliyetçilikle ırkçılık karıştırılmasın

ırkçılar sadece toprak parçası üzerinde bulunan ırkın üstünlüğünü belirtir ve bölkücülüktür ha türk ırkçılığı ha kürt ırkçılığı ikiside bölücüdür

milliyetçiler ise toprağı üzerinde bulunan tüm ırk ve halkı vatanına sadece hizmet için gerektiğinde vatanı için ölmek için(-ki kurtuluş savaşında doğuda halkımız bu ezanlar susmaz bayrak yere inmez diyerekten türk-kürt demeden omuz omuza savaştı) tek bayrak altında toplar ülkücülük ve milliyetçilik bunu gerektirir.yani birleştiricidir

bu yüzden bu ülkeyi bölen ve iki kardeş ırkı birbirine kırdırmak isteyen ırkçılardan *********...bölücülük istemiyoruz bu ülkede.

TÜRK -KÜRT KARDEŞTİR,İSYAN EDEN KALLEŞTİR....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''TÜRKÇÜLÜK bir bayrak gibidir... Bu bayrağı VATAN'ın her köşesinde durmadan dalgalandırmak, her TÜRK'ün İLK ve MİLLİ VAZİFE'sidir!''

''Benim yaradılışımda FEVKALADE olan bir şey varsa TÜRK olarak dünyaya gelmemdir!''

“ Bu memleket, tarihte Türktü; hâlde de Türktür ve ebediyen Türk kalacaktır.”

“Buraya konduğumuzdan beri ne olduğumuzu anlatmaya çalıştık ve anlatıp duruyoruz ki; Türk eli büyüktür ve yeryüzünde yalnız o büyüktür. Her yeri Türk’tür ve her yeri aydınlatan Türk’ün yüzüdür.”

“Türk Milleti’nin karakteri yüksektir. Türk Milleti çalışkandır. Türk Milleti zekidir.”

“Dünya yüzünde, Türk Milleti’nden daha büyük, ondan daha eski bir yurt, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.”

“Türk Milleti’nin dili, Türkçe’dir. Türk Dili, dünyada en güzel, en zengin ve en kolay dildir”.

SON BAŞBUĞ BOZKURT MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Peki Atatürk'ün bu ırkçı sözlerine ne diyeceksin, ülkücü kardeşim? kürdü kardeş ilan eden yılışık zihniyete lanet olsun! Atatürk'ten başkasına başbuğ diyene de lanet olsun!

TTK

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''TÜRKÇÜLÜK bir bayrak gibidir... Bu bayrağı VATAN'ın her köşesinde durmadan dalgalandırmak, her TÜRK'ün İLK ve MİLLİ VAZİFE'sidir!''

''Benim yaradılışımda FEVKALADE olan bir şey varsa TÜRK olarak dünyaya gelmemdir!''

“ Bu memleket, tarihte Türktü; hâlde de Türktür ve ebediyen Türk kalacaktır.”

“Buraya konduğumuzdan beri ne olduğumuzu anlatmaya çalıştık ve anlatıp duruyoruz ki; Türk eli büyüktür ve yeryüzünde yalnız o büyüktür. Her yeri Türk’tür ve her yeri aydınlatan Türk’ün yüzüdür.”

“Türk Milleti’nin karakteri yüksektir. Türk Milleti çalışkandır. Türk Milleti zekidir.”

“Dünya yüzünde, Türk Milleti’nden daha büyük, ondan daha eski bir yurt, ondan daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.”

“Türk Milleti’nin dili, Türkçe’dir. Türk Dili, dünyada en güzel, en zengin ve en kolay dildir”.

SON BAŞBUĞ BOZKURT MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Peki Atatürk'ün bu ırkçı sözlerine ne diyeceksin, ülkücü kardeşim? kürdü kardeş ilan eden yılışık zihniyete lanet olsun! Atatürk'ten başkasına başbuğ diyene de lanet olsun!

TTK

Türk olanın türk olmayandan hiçbir üstünlüğü yoktur,üstünlük sadece takvadadır..

bu memleket tarihte türk değildi,rumdu... 1071 den itibaren türk olmaya başladı...

Türk milleti çalışkandır,Türk milleti zekidir, ama bu faşistliği gerektirmez...ben de daha bugün erciyesteki kurultaydan geldim ama benim sevgilim de kürt... bu söylediklerin hoş değil...

türk milletinden daha temiz milletler vardır, 571-1200 yılları arasındaki araplar türklerden daha temiz daha hoşgörülülerdi...bu tarihlerden sonra biz Türkler araplardan daha temiz ve hoşgörülü olmaya başladık...

Türk milleti dünyanın en kolay diliymiş :D bu yazıyı gödüğümde kahkahayı bastım... Türkçe dünyadaki en zor 3.dildir...

TÜRK KÜRT KARDEŞTİR...AYRIM YAPAN KALLEŞTİR

resmi kayıtlara göre yaklaşık 14 milyon kürt var türkiyede.. ve yaklaşı 4 milyonu dtp ye oy veriyor... bunların bir kısmı da pkk yı destekliyor... geriye 10 milyon kaldı...

bu 10 milyonu diğer 4 milyonun içine karıştıran insana LANET OLSUN YAZIKLAR OLSUN!!!!!.... SEVMESİN BU ÜLKEYİ!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

berker18, Erciyes'teki kurultayda hep senin gibi kürdofillerin olduğunu biz zaten biliyoruz. Niçin bu açıklamayı yapma gereğini duydun, anlamış değilim. Ayrıca; KÜRDÜ TÜRK'E KARDEŞ TUTAN KALLEŞTİR!

Siz ülkücüler yani Türk-İslam sentezcileri, sırf müslüman diye kürtleri bile kardeş ilan ettiniz ya, pes! İhanetin en büyüğünü yaptınız!

Daha senin gibi sentezci kürtseverlerle muhatap olmaya değmez, Tanrı ıslah etsin sizi.

TÜRK'E İHANET EDENE, KÜRDÜ KARDEŞ İLAN EDENE LANET OLSUN!

GÖK GİRSİN, KIZIL ÇIKSIN!

TTK

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tanrı ıslah etsin sizi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

asıl Allah seni ıslah etsin...sen ülkücüleri nasıl hain ilan edersin..senin yaptığının pkk nın yaptığından ne farkı var...onlar kürt ırkçılığı yapıyor...sende türk ırkçılığı...elbetteki Türk milleti zeki ve çalışkandır ama bak bakalım tarihe Türk dediğimiz neyi kapsıyor...anadolu corafyası üzerinde yaşayan herkes türktür ama boylara ayrılmıştır,yörük ,dadaş ,kürt farketmez ..hepsi bu vatanın evladı ...kurtuluş savaşında kahraman maraşta

şanlı urfada kürt kardeşlerimizle omuz omuza savaşatık...gaziantepte yine kardeşce omuz omuza düşmanı kovduk ülkeden ,kars,ığdır burda bu insanlar yüzyıllarca omuz omuza savaştı,aşını paylaştı....ama birileri çıktı ermeni soylu geldi kürt kardeşlerimizi aynı senin gibi ırkçı zihniyetle ayaklandırdı..sende türkleri ayaklandırmaya çalışıyorsun..bu yaptığın bölücülükten başka birşey değil...ben özbeöz yörük türküyüm...ama ırkçı değilim cankardeşim gibi yansıram da oturan diyabakır kürdü arkadaşım var ve vatanına milletine bağlı 5 vakit namaz kılan biri ...sen gelmiş müslümanlığı kötülüyorsun..islamiyet türkü kürdü kardeş eyledi...kürtler türk boyudur bu böyle biline ...bu arada ziya gökalp diyyarbakır kürdü idi ama türk milliyetçisiydi...daha bu vatanı bölmeye çalışıyosun...ya karadenizdeki laz vatandaşları bunlar milliyetçi değlmi hepsi vatanı için savaşmaya hazır bekliyor...yüca önderin (Atatürkün)muhafız birliği lazlardan oluşuyordu...yeter artık kimse bu ülkeyi bölemeyecek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bılgekagan kurdu turke kardes tutan kallestır kurdu kardes ılan edene lanet olsun dıyorsun.ne dedıgının farkında deılsın galıba.

sen hangı hakla neye dayanarak lanet okuyosun.neye dayanarak ınsanları kalleslıkle sucluyorsun.

turk kurt kardestır tarıh boyu kardesce yasamısız bız.kardesce yasamayada devam edecez.

bu ulkede yasayan butun kurtler aynı zamada bırer turktur.sadece etnık kokenı kurttur.benım kurt arkadaslarım var.hıcbırı ben kurdum demıyor ben turkum dıyor kurtlugunu ınkar etmıyor kurtlugunu de savunuyor ama ılk once ben turkum demesını bııyor.vatanını ulkesını seven ataturkcu cumhurıyetcı ınsanlar ve herkez tarafında cok sevılen kısıler.kurtlerı bu sekılde dıslaman cok yanlıs.ve kurtlerı bu sekılde genellemen yanlıs.bu ulkede ınsan gıbı yasayan vatanını seven koruyan atataurkcu cumhurıyetcı olan bır cok etnık kokenı kurt olan turkler var.bu ulkde yasayan bır coketnık kokenlı ınsanlar var.lazıyla cerkezıyle alevısıyle kurduyle turkuyle vs hep beraber bırlesmısız turk mılletını olusturmusuz. hep beraber bırlık olmusuz ve kardesce yasayacagız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

berker18, Erciyes'teki kurultayda hep senin gibi kürdofillerin olduğunu biz zaten biliyoruz. Niçin bu açıklamayı yapma gereğini duydun, anlamış değilim. Ayrıca; KÜRDÜ TÜRK'E KARDEŞ TUTAN KALLEŞTİR!

Siz ülkücüler yani Türk-İslam sentezcileri, sırf müslüman diye kürtleri bile kardeş ilan ettiniz ya, pes! İhanetin en büyüğünü yaptınız!

Daha senin gibi sentezci kürtseverlerle muhatap olmaya değmez, Tanrı ıslah etsin sizi.

TÜRK'E İHANET EDENE, KÜRDÜ KARDEŞ İLAN EDENE LANET OLSUN!

GÖK GİRSİN, KIZIL ÇIKSIN!

TTK

sen git kendine hitlerle musolini yi yandaş tut...

bu ülkeyi bölmeye kalkan karşısında bizi bulur....

bu bölücülük yapan ister pkk ister senin gibiler olsun...

bu vatanı bölemeyeceksiniz...

kurtuluş savaşında cephede can veren kardeşlerime laf söyletmeyiz biz....

hadi eyvallah...sen almanyaya git...orda senin gibi faşistler çooookkk... -_-

biz ailece Türkmenistandan geldik... Senin gibiler yüzünden kendimize TÜRKÜZ diyemiyoruz.... ve eminim bir çok türk kardeşim de aynı fikirde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vatanıma kimse göz dikemez. Dikemedi dikemeyecek. Bunun siyasi tartışması olur diyenlere diyorum ki... Tartışma sahasında canınızı bırakırsınız. Türkiye için milliyetçilik aslından hareketle ULU ÖNDER ATATÜRK' ÜN şu sözü herşeyi bitirir:

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

TÜRKÜM demeye utanır oldu bazıları...

ben TÜRKMENİM ARKADAŞ...

ve bir kaç yüz insanın yaptığını bütün millete yığanlara yazıklar olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irkçılık arkadaşlar inanmayacaksınız kesin ama YAHUDİLERİN çıkarttığı besledikleri , demokrasi umudunu kaldırıp cihan hakimiyeti kurma ülkülerinde kullandıkları tüm insanlığı vuran DİNİMİZDE KESİNLİKLE YERİ OLMAYAN bir hastalıktır..O kah katliamlarda gözü karalığı kah ülke yönetiminde başa geçtilerse masonlarla sabataylarla veya direk yahudi lobileriyle bağlantılı bir felakettir..Bunların değirmeninin suyu istihbarat ajanlarından gelir..Hatta Uğur Mumcu da bunun aynısı yazıyordu..

Halbuki bizim dinimizde mümin müminin kardeşidir böylece bütün müslümanlar birbiriyle kardeştir ilkesi vardır..Bu ülkeyi yıkmaya batırmaya uğraşanlar HEP AZINLIKLARI KULLANMIŞLARDIR..Onları kandırmışlardır..Bu şanlı , islama 9 asırlık bayraktarlık yapan yeryüzünün şu andaki en şerefli milletine musallat etmişlerdir..Çünkü Türkler müslümanlığı şu anda tam manasıyla yaşayan onun davasını yaşatan en etkili belkide tek millettir..

Ama dediğimiz gibi ANCAK MÜMİNLER BİRBİRİYLE KARDEŞTİR..Yani Türklük kıstası yok.! Beni orta 3'e gittiğimde o ...... halimden çıkarıp peygamberimi , ecdadımı , yaşadığım zamandaki şartları , nasıl düzeltileceğini , derslerimi öğreten abimde yemin ederim size 'Elhamdulilah Kürdüm' diyordu zaman zaman :D Allah razı olsun Malatyalı abimden..Şimdi sayesinde gözlerim o kadar açıkki , şu dünyadaki tüm kötülüğü örgütleyip insanlığa musallat eden yerleri yerle bir etmeye yatkınım desem mubalağa etmiş olmam inanınki..Düşman anladı arkadaşlar kaleyi içerden nasıl fethedeceğini..Herkes müslüman olsun DİNİMİZİ DOĞRU TANISIN , rabbimizi bilsinler geniş manasıyla , kurtulsunlar zahirlerden bataklıklardan başka hiçbirşey ne ben isterim nede o cemaatten insanlar yemin ederim ki..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin ************* uğraşmaktan bıktık usandık artık, bize Almanyaya git faşist diyen *****! Biz Alman ırkçısı değiliz, Almanyaya gitmemize gerek yok, İtalyan ırkçısı da değiliz, bu sebeple Faşist de değilizx. Biz Türk ırkçısıyız. Adımız da Faşist değil, Türkçü-Turancı! Bunu o ********* ********* sokun artık!

Türkçü laiktir. Şahsi inancı, dini ne olursa olsun, devlet ve ırka meselelerinde her dine aynı mesafededir. Atatürk'ün laikliğine küfreden bize küfretmiş olur. Bizim başbuğumuz Bozkurt Atatürk'tür, ondan rahatsızlık duyanlar genellikle bizden de rahatsızlık duyarlar!

Bu vatan yalnız ve yalnız Türklerindir, Türk kalacak! Siz çatlasanız da patlasanız da kürtlerin olmayacak!

Türk'e boyun eğmeyene Gök girsin kızıl çıksın!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu bir kaç yüz insanın yaptığı şeyler ise Diyarbakır olaylarını nasıl açıklayacakısın. Buradaki hadise pkk sorunu değildir artık. Kütrt milliyetçiligidir. sen bir kürt mahallesine gir de Türk bayraklı bir iki kişi gösteri yap bakalım seni ne yapıyorlar. Onlar benim kürtlerden nefret ettiğimden çok nefret ediyorlar Türklerden...

Benim aslım Türkmen Türküm diyemiyorum kendime sizin yüzünüzden diye birkaç yerde yazmışsın. Türk Türklüğünden utanmaz. Bende Osmanlı Türküyüm.... O da ne diyeceksin; atalarım bu ************ yaptıklarına ne diyordu bu topraklarda biliyormusun. Omuz üstünde baş taş üstünde taş bırakmayın diyordu. İşte benim atam soyum budur. Devletim bu ********** ne zaman zulmetmişte kürtçe konuşamamaktan bunalıma girmiş *********. Türksen övün değilsen dövün diyorum arkadaş sana... Dünyanın hiç bir noktasında Türk kadar şerefli bir millet bulamazsın. Osmanlı imp. dininin sancaktarlığını yaptı. Haçlı ********* ise hiçbir cacık yiyemediler atalarıma karşı. Bu mesele ve kinleri bize karşı hem bunların hem öbürlerinin eskidir yani, maziden geliyor bize kinleri. Osmanlı' dan Kurtuluş savaşından geliyor.

ULU ATAM ATATÜRK elde kalan son Türk topraklarını savunduk diyor. "Bir Türk esir yaşamaktansa ölsün daha iyidir. O halde ya İstiklal ya Ölüm" diyor askerlerine ve milletine...

İşte Türk budur da onlar nedir. Bir avuç çapulcu.... Bizim meselemiz esas budur. milliyetinden utanma utanma da sonumuz araplar gibi olmasın...

diyarbakırda olaylarında isyan eden 2.000 kişiyi geçiyormuydu söyle bana?????????

o kadar insanın yaptığını nasıl 14.milyon kürde yığarsınız???

gaziantepe gel bakalım, seni ÇIKSOĞRUT mahallesine götüreyim... bir kürt mahallesidir... 8 tane arkadaşım var o mahallede... ama hepsi senden daha çok seviyorlar türkiyeyi... dedeleri kurtuluş savaşında kafkas cephesinde şehit olmuşler...arkadaşımın babası kıbrıs çıkarma harekatında yer aldı... ama orda bir kürte laf edersen seni de linç ederler...

git araştır da gel.... ilk anayasa da KÜRTÇE İSİM KOYMAK YASAKTIR maddesi var...

nerde hoşgörünüz....

benim milliyetim TÜRK değil... TÜRKMEN...

git bi türkmene SEN TÜRKSÜN de nasıl alay ederler seninle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Din aslında birleştiricidir....... Kötü ellerde ayırıcı da olabilir...

Milliyetçilik aslında bütünleştirici ve iyi(olması gereken) bir kavramdır... Din'e göre birleştiriciliği daha sınırlıdır... Ancak yinede bir ülkenin milli birlik ve beraberliğini sağlamak açısından çok önemlidir. Zira birlikten kuvvet doğar...

Irkçılık kötü bir hadisedir.... Genelde YANLIŞ bir biçimde ülkemizde Milliyetçilik kavramıyla karıştırılır... Bölücüler ve aşırı solcular genelde Milliyetçi duygulara ve tutuma sahip herkesi Irkçı olmakla suçlarlar...Bu bilinçli bir propogandadır...

Bazende Milliyetçi olduğunu zannedip aslında ırkçı davranış kalıplarını sergileyenlerde mevcuttur... Bu da Yanlış

Ülkemizi,tarihimizi ve insanımızı onların çıkarlarını seven ve koruyan,ırkçı kavramından uzak ve gerçekten somut adımlar atabilen milliyetçi insanlara hep saygı duymuşumdur. Etnik kökeni ne olursa olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irkçılık mümkün mü???

En ırkçı diyebileceğimiz Yahudiler bile soyu Ana tarafından aldığından yabancı erkeğe müsade ediyor diye biliyorum...

Saf ırk arasanız da bulamazsınız...

Eğer Irk kökleri ararsanız bu gün Türk'üm diyenler bile soylarının nerelere gidebileceğini tahmin edemez...

Dünyada saf ırk bulmak zorken;zamanında göçebe yaşamış olan;Çinlisiyle;İranlısıyla;Rumuyla;Arabıyla;Rusuyla karışmış olan saf türk ırkı bulma arayışı ne kadar mantıklıdır!!!

Ortak değerler etrafında birleşebilmesini öğrenmek gerekir...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

diyarbakır olaylarında pkk militanlarının cenazesinde toplanan kişi sayısı 10 bini geçmiştir.. Ordu olaylar büyümesin diye ve gözdağı vermek için f16 uçurmuştur cenaze konvoyu üzerinde... Bölgeye eğitimli komando birlikleri sevk edilmiştir. Olaylar uzaktan izlenmiştir. Sonra Türkle kimdalga geçecek Türkmen mi... Türkmen önce sovyet mezalliminden kurtuluşunu kutlasın sonra benim kahraman tatama sövsün. Hala o bölgede sovyet iyiydi gitti kötü oldu idiyenler var. Ben Türküm Allaha Şükür. Türkiye Türküyüm...

bu konu hakkında hiçbirşeey bilmediğini görmüş oldum böylece...

biz bağımsızlığımızı kazandık alnımızın akıyla çok şükür... kurtuluş savaşında da orta asyadaki buharaa cumhuriyetinin pakistanın yolladığı altınlar olmasaydı,şimdi Türkie olmazdı...

kimse TÜRK ATASINA SÖVEMEZ.. AMA KİMSE KÜRT KARDEŞLERİMİZE DE SÖVEMEZ..

kazakistan da herkes Türklere dolandırıcı der,onlara yaklaşmayın der...peki niye??? senin yaptığın gibi onlarda bir kaç türkün yaptığını tüm türklere yığıyorlar...sen de birkaç kürtün yaptığını tüm kürtlere yığıyorsun...

14 milyon kürtten yaklaşık 4 milyonu dtp ye oy veriyor,demek ki 10 milyonu boşa suçluyorsun...

T.C ilk anayasasında KÜRTÇE İSİM KOYMAK YASAKTIR maddesi var,ve hala diyarbakırda bir çok insan kürtçe isim koyamıyor çocuğuna...

kürtler daha çok sevior bu vatanı senden haberin olsun..

sizin gibi kibirli türk olacağıma,türkiyeyi seven kürt olurum daha iyi..

antepteki kürt köylerinin hepsinde aklının hayaliinin alamıyacağı kadar Türk bayrağı dalgalanıyor,ama orda bi kürte laf et bakayım, linç olursun...

aç gözlerini aç...

milliyetçi ol...

faşist değil..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim vatanıma hörmetim var. Gerisi boş diyorsan beniö içinde sorun yoktur. Ben zaten Türk milliyetçisiyim ırkçı ideolojik fikrim ve mensubiyetim yok. benim için vatan sevgisi asıldır. Buna sahip olan bir kişiyle de tartışır anlaştığımız noktalarda fikir birliğioluştururuz. Türk milletinin eski pkk hareketiyle değil bir kürt milliyetçiliğiyle karşı karşıya olduğunu yazıyorum ben.

Sorunun pkk olayından ibaret olmadığını, asıl sorunun kürtlerin ta kendisi olduğunu hem kabul ediyorsunuz, hem de aynı sorunla savaşan Türk ırkçılarını reddediyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunun pkk olayından ibaret olmadığını, asıl sorunun kürtlerin ta kendisi olduğunu hem kabul ediyorsunuz, hem de aynı sorunla savaşan Türk ırkçılarını reddediyorsunuz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

eğer sen kürt ırkçılığına türk ırkçılığıyla cevap verirsen senin onlardan ne farkın kalır???

böyle bir durumda onlar ırkçılık yapmakla suçlayamazsın çünkü aynısını da sen yapıyosun.

kimse kürt kardeşlerimize toptan sövemez...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.