Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

burdan bir açelya geçti

şilan

Önerilen İletiler

Forumun ilk günleriydi.Aklıma gelen ne varsa yazıyordum.Yazdıkça tepkilerde gelmeye başlamıştı.Hele bazı arkadaşlarınki çok sertti.

İlk işim Şevval'le Emily'e koşa koşa gidip bunları anlatmak oldu.Ben bir yerde yazıyorum siz nasıl insansınız gelip bir bakmıyorsunuz beni savunmuyorsunuz demiştim.Bir kaç gün bunlarla konuşmayınca dayanamadılar geldiler.Geliş o geliş.Yani hepsini zehirleyen bendim.Sonra bana Avrupa yolları gözüktü hiç arkama bakmadan çektim gittim.Ülkeme her geldiğimde sanki bu forumda beni bekliyor gibi geliyor.Mutlaka gelir bakar bir selam veririm.

Biz bu forumda ne başlıklar açmışız.Kolay değil 2005'li yıllar siyasi atmosferde sisli.Korkular daha egemen.Genede yazmışız.

Üç hatun forumun altını üstüne getiriyorduk.Şimdilerde küsmüşler ben biliyorum bu küskünlük forumun kendisine değil.Bu forum kimsenin malı değil.

Sabah kendisine dedim forumu özledim girip yazıcam.Ne halin varsa gör dedi fazla saçmalama ama dedi.Döküldüm işte rahatladım şimdi.Keşke sizde insanların düşüncelerini çok önemsemeden bu kadar açık olabilseniz.İster saçmalarım, ister dökülürüm hepsi benim ne olacak sanki.

Hani altın kızlardık biz.Hani giden korkaktı kalmak çarpışmak cesaret.

Burdaki günlerimizi bazen çok özlüyorum.Her güzel şeyin bir sonu olsada burdaki son biraz erken değilmi. :(

Sağ baştan sayıyorum Emily açelya burda hadi sizde geçin sıraya ;)

forumla ilgili bir sıkıntı yok canımın içi.

kendi adıma konuşacak olursam eğer, kimseye küs falan değilim.

elbette burda sevmediğim çok insan var ama bir o kadar da sevdiklerim.

kullanıcılar yüzünden foruma neden küseyim ayrıca.

forumun ilk dönemlerinde burda olmayan arkadaşlar bilmezler ben söyleyeyim.

biz düzenli olarak görüşen ve görüşmemek gibi bir lüksü olamayacak kadar birbirine yakın üç insanız.

yazdıklarından sonra döndüm kendime baktım.

allam dedim öldüm mü yoksa bu kız neler diyor.

her gün bir taraflardan esiyorsun açelyam

deli misin divane misin nesin bilmem ki :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne deliyim ne divaneyim.Ben bir sevgi kelebeğiyim.Kelebek kelebeğe demiş gel bu akşam görüşelim,olmaz demiş kelebek zaten bir gün yazışıyoruz.

Kendinizi ömürlü zannetmeyin ey faniler.Kelebekler kadar ömürsüzdür insanlarda.Sözleriniz olmayan mahşere divana kalmasın diyorum ;)

Ciwan Haco/çavreş :clover:

Çav reşa min, sîrîna min

Çav resa min, delala min

Tu dermanê birîna min

Nikarim bijîm bê te

Dinalim ji derdê te

Dimirim ezji bo te

Sîrîna min delala min

Yar yar yara min

Xwîna dilê min ziwa dikî

Dixwazim bême ba te

Disewitim ji bo te

Bi hesreta dîtina te

Her dem tuyî xeyala min

Kesê çavres nedîtî

Nizanê ew çiye

Nizanê ew kî ye

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...................

Ciwan Haco/çavreş :clover:

Çav reşa min, sîrîna min

Çav resa min, delala min

Tu dermanê birîna min

Nikarim bijîm bê te

Dinalim ji derdê te

Dimirim ezji bo te

Sîrîna min delala min

Yar yar yara min

Xwîna dilê min ziwa dikî

Dixwazim bême ba te

Disewitim ji bo te

Bi hesreta dîtina te

Her dem tuyî xeyala min

Kesê çavres nedîtî

Nizanê ew çiye

Nizanê ew kî ye

Sevgili Elvin,bu güzel şarkının bir kısmının tercümesini Kürtçe bilmeyenler için yapsam izninle...içimden geçti,umarım yanlış ifade etmem :)

Benim karagözlüm,benim şirinim

Benim karagözlüm,benim delalım(seçilmiş,özel anlamında)

Sen yaramın dermanı,

Sensiz söyleyemiyorum ben,

İnliyrum ben derdinden.

Ölüyorum senin için ben.

Şirinim,delalım.

Yar,yar,benim yarim.....

gerisini akşama kadar kendime tekrarlayacağım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Acelya, Evlin...yok hayır :)

ben seni zilan olarak tanıdım, zilan olarak da biliyorum

yani aşk olsun zilan, şevval olmaz a... kim kimdir diye ben halen bilmece cözmek le uğraşacaktım... ki bilmeceler'de de, pek başarılı değilim dir :)

Iyi haberlerini aldım ve inan ki cok sevindim, herzaman ' da iyi olmanı dilerim...

Kayıplar diyarından geldiğin için, hoşgeldin :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ikile'nin zilanı, forumun acelyası, şilanı, evlini :)

ömrümü yedi benim.

başıma ne geldiyse bu kızın bitmek bilmeyen projeleri yüzünden geldi desem hiç abartmış sayılmam.

birce senden mesaj gelince, çok sevinmekle beraber bulmacının parçalarını bir araya getirme uğraşımıza öyle güldüm ki.

bunu bize çok yaptı birce, sen biliyorsun işte az çok ikileden.

ben görevimi yerine getirdim.

artık onu etiyle kemiğiyle sana emanet ediyorum.

naparsın hiç bilmem.

ve canım birce, şu forumdan bir türlü uzak kalamadıysak:üç ay geçer, beş ay geçer, yıl geçer, mutlaka eski bir dost çıkar gelir uzaklardan, neredesiniz diye mesaj çeker.

ve biz dayanamayız o merhabalara.

yanlız profile girmeden nasıl beceriyorsunuz şu öm atma işini lütfen biri bana da söylesin.

ve birce önce sana, martıcığıma, ikiledeki ve forumdaki bizi unutmayan, o sımsıcak mesajlarıyla bize hep gülümseyen bütün dostlar için, Vedat Sakman'dan cennet diyorum.

Ölümü düşündüğüm günden kaldı bu hüzün

Geç kalmışlığın telaşı

Hatalarım

Yalanlarım

Yollarım ve yıllarım

Eksik olmayın

Bir başka sefere yine beklerim

Umutlandıklarım

Umut dağıttıklarım

Akıl verdiklerim

Akıllı sandıklarım

Eksik olmayın

Ölümün yüzünü gördüğüm gün

Kimin elini tutup göçmek isterim

Bir sevip bin söz ettiklerim

Bin sevip hiç söz etmediklerim

Söz verdiklerim

Yapamadıklarım

Eksik olmayın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Acelya, Evlin...yok hayır :)

ben seni zilan olarak tanıdım, zilan olarak da biliyorum

yani aşk olsun zilan, şevval olmaz a... kim kimdir diye ben halen bilmece cözmek le uğraşacaktım... ki bilmeceler'de de, pek başarılı değilim dir :)

Iyi haberlerini aldım ve inan ki cok sevindim, herzaman ' da iyi olmanı dilerim...

Kayıplar diyarından geldiğin için, hoşgeldin :clover:

Kayıplar diyarından geleydim keşke Birce.Marsilya'yı hiç sevemedim.Mevsimsiz bir memleket.Soğuk yağmurlu ne havasına ne insanlarına alışamadım bir türlü.Hiç anlatıldığı gibi değil.Yok sokakları temizmiş, avrupa medeniyetiymiş falan gibi janjanlı sözleri hiç haketmiyorlar.Dünyaca ünlü başkentleri Paris sokakları bile pislikten geçilmiyor.İklimsel sorunlar dışında herşey güzel.

Turkish Media da tanıştığım ve hala beraber yürüyebileceğimi bildiğim bir çok arkadaşım var biliyorum..Ben beraber başladıklarımızla devam edelim dedim.

Kimseyi bıraktığım yerde bulamadım.Herşey herkes değişmiş.Nasıl beceriyorlar bunu banada öğretseler.Hiç görmeden bu kalemler nasıl kılıç gibi kesiyor birbirini.Ama kendimi bu işe adadım.Hepsini toparlarım ben.Özgörevim olarak görüyorum artık bunu burda olmayı.

İçtenlikle gittim içtenlikle geldim. :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ikile'nin zilanı, forumun acelyası, şilanı, evlini :)

ömrümü yedi benim.

başıma ne geldiyse bu kızın bitmek bilmeyen projeleri yüzünden geldi desem hiç abartmış sayılmam.

Ömrünü yemek yerine iletişim bozukluğu diye düzeltiyorum Şevom garagözlüm :D

Ne projesi hepsi düşünsel emeğimdir ayrıca saygı duymaya davet ediyorum sizi :clover::wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.