Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MUTLAK GERÇEĞE DAVET...

Cabir73

Önerilen İletiler

ah ya keşke ben de çalışmaya başlasam :( valla tatile çıkmamaya razıyım :( okuldan nefret ediorum :((

neyse sadede gelelim.. ya alaturka sana bi şe sormak istiyorum. sen hangi dine mensupsun? tabii sormam da sakınca yoksa..

valla ben de bilmiyorum neden huzur hissettiimi..

6921[/snapback]

madem sordun canim Spotlight, bende cevap verim...

ben kendimi Müslüman olarak görüyorum, ama bu konuda Alman veya Türk olmak konusunda oldugu gibi, kendimi iki arada bi derde gibi hissediorum, bir taraftan tesettürlü veya basörtülü(su günler de bu ayrimi yapmak gerek sanirim) olmadigim icin bizim bazi Müslüman kardeslere göre kafirimdir, diger taraftan Allah in varligina inanadigim icinse, bazi arkadaslar tarafindan geri kafali ve yobaz olarakta görüne bilirim...

Ama su bir gercek ki aklim erdi ereli Allah´ a inanirim, bu ha yetistirilme tarzimdan, ha cevremden ha yapimdan kaynaklanmis hic fark etmez...inancim bana bir cok zaman güc ve huzur verdi...ve Ezan sesi duydugumda tüylerim ürperir, ilahi dinlerken duygulanirim...bende de durum böyle iste...

Son yillarda ise Hz. Mevlanaya ilgim artti, ve bu da bazi Müslüman kesim icin tartisma konusu, cünkü Mevlanin Hz. Muhammedin yolundan gitmedigini öne sürüyorlar..

Senin Hristiyan sitelerde veya kilisede buldugun huzuru ben camide veya namazda buluyorum..

ilk ögrenim yillarimda 4 sene boyunca sinifimla birlikte kiliseye gittim(cünkü katolik bi ilkokul du) ve bana hic sicak gelmemisti, ben oturur etrafi seyrederdim...

Hz. Isanin bir rivayeti var bilmem bilirmisin?

bir köy yerinde bir sürü erkek taslamak niyetiyle bir kadinin pesinden kosturuyorlar, cünkü kadini zina yapmakla sucluyorlar.

Tam kandini bir cemerin ortasina aliyorlar ve taslamya hazirlaniyorlarki o esnada Hz.Isa topluluga yaklasiyor ve söyle diyor: "Icinizde hanginiz günahsizsa, ilk tasi o atsin"...

Böylece kadin taslanilmaktan kurtulur.

Bu hikaye yi ben ilk okul da duymustum, ve aradan bi hayli zaman gecmesine ragmen hic unutamam, benim hayat felsem bu rivayetten ibaret sanirim...

Hic bir kimsenin baskasini yargilamya hakki yok!

Nasil hic kimse günahsiz, hatasiz olmadigi, hic kimse de mutlak gercegi bilemez!

su 3 günlük dünyada sana ne veya kim huzur veriosa, onun pesinden git derim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet chromakey. Tevratın Tanrı tarafından gönderildiğine inanılır. Dedim ya, kitaplara inanıyoruz.

başka..?

7108[/snapback]

SPOTLIGHT, CANIM FORUM ARKADASIM! KIMIN TARAFINDAN, NE ZAMAN, NEDEN; NASIL GÖNDERILDIGINI BILMEDIGIN KITAPLARA NEDEN INANDIGINI SÖYLÜYORSUN KI :D

BIR DIN 26 YILDA YAVAS YAVAS GELDIGINE, VE COK UZUN YILLAR SONRA KITAP HALINE GETIRILDIGINE GÖRE, DOGRULUGUNA NE KADAR SAHITSIN?

KALDI KI TEVRATA INANDIGINI SÖYLÜYORSUN :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canugur arkadaşım, tüm dinlerde Allahın gönderildiği kitaplara inanılır. mesela Kurandan bi ayet;

"Kitab'dan sana vahyettiğimiz, kendinden öncekini doğrulayan gerçektir.

Allah kulların(ın her halini) haber alandır, görendir." (Kur'an: Fatır 35:31) ben tevratın sadece gönderildiğine inanıyorum, onun içindekileri okuyan ve onları uygulamaya çalışan sadece yahudilerdir.

he bi de bu arada chromakey, incilin değiştiğine dair iddalarına bi soru sormak istiyorum.

"Sana da kendinden önceki Kitab'ları doğrulayıcı ve onları kollayıp koruyucu

olarak bu Kitab'ı gerçekle indirdik." (Kur'an: Maide 5:48)

Tevrat, Zebur ve İncil'in Allah'ın sözleri olduğu ve Kur'an'ın da onları doğrulamak ve korumakla sorumlu olduğu bu ayetten anlaşılıyor. Eğer Tevrat ve İncil değiştirilmişse, Kur'an'ın Tevrat ve İncil'i koruyacağına ve kollayacağına ait andına ne oldu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canugur arkadaşım, tüm dinlerde Allahın gönderildiği kitaplara inanılır. mesela Kurandan bi ayet;

"Kitab'dan sana vahyettiğimiz, kendinden öncekini doğrulayan gerçektir.

Allah kulların(ın her halini) haber alandır, görendir." (Kur'an: Fatır 35:31) ben tevratın sadece gönderildiğine inanıyorum, onun içindekileri okuyan ve onları uygulamaya çalışan sadece yahudilerdir.

he bi de bu arada chromakey, incilin değiştiğine dair iddalarına bi soru sormak istiyorum.

"Sana da kendinden önceki Kitab'ları doğrulayıcı ve onları kollayıp koruyucu

olarak bu Kitab'ı gerçekle indirdik." (Kur'an: Maide 5:48)

Tevrat, Zebur ve İncil'in Allah'ın sözleri olduğu ve Kur'an'ın da onları doğrulamak ve korumakla sorumlu olduğu bu ayetten anlaşılıyor. Eğer Tevrat ve İncil değiştirilmişse, Kur'an'ın Tevrat ve İncil'i koruyacağına ve kollayacağına ait andına ne oldu?

7201[/snapback]

:clover:

konuyu yine bir noktasindan yakalamisin ki, deme gitsin. Dogrusun vallaa.

www.islamiyetgercekleri.org sayfasina bir gezinti yaparsan, tüm sorularinin yanitlarini orada bulabilirsin :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.