Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

iyi bir soru isteyene

lucky_d4

Önerilen İletiler

bi padişahın 3 veziri varmış.3ü de acaip zekiymiş.aralarında ayrım yapamıyormuş.ama bütçe mütçe meseleleri falanmış filanmış bunlardan ikisini asması gerekmiş.aralarında bi türlü de secim yapamıyomuş 3ü de zehr gibi adammış.en sonunda almış bu 3ünü karşısına ve arka akaya dizmiş bunları.elimde 5 şapka var demiş.bunlardan 2si siyah 3ü kırmızı demiş.hanginiz kafasındaki şapkanın ne renk olduğunu bilirse o yaşayacak demiş ve sonunda birisi bulmuş.hangisi ve nasıl bulmuş?unutmayın ki bunların 3 ü de cok zeki adam...bilmem bu soru daha önce soruldu mu ama umarım ilk sorumu beyenirsiniz.akıl hocam sağolsun ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bi padişahın 3 veziri varmış.3ü de acaip zekiymiş.aralarında ayrım yapamıyormuş.ama bütçe mütçe meseleleri falanmış filanmış bunlardan ikisini asması gerekmiş.aralarında bi türlü de secim yapamıyomuş 3ü de zehr gibi adammış.en sonunda almış bu 3ünü karşısına ve arka akaya dizmiş bunları.elimde 5 şapka var demiş.bunlardan 2si siyah 3ü kırmızı demiş.hanginiz kafasındaki şapkanın ne renk olduğunu bilirse o yaşayacak demiş ve sonunda birisi bulmuş.hangisi ve nasıl bulmuş?unutmayın ki bunların 3 ü de cok zeki adam...bilmem bu soru daha önce soruldu mu ama umarım ilk sorumu beyenirsiniz.akıl hocam sağolsun ;)

üçüde acayip zeki ise neden ikisini asması gerekiyor. :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

düşün ki üçü de cok zeki ama 2 sinden fedakarlık edip 1 ri kalcak ama hangisi....?

Ben soruya cevaptan çok ASMA konusuna taktım. Neden ölmek gerekiyor ELEME,İŞİ BIRAKMA TERCİH ETME...vs varken ölüm konusu biraz daha hassas kullanılmalı diye düşünüyorum.ne dersin :unsure::unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

en önde oturan başlar düşünmeye eğer ilk ikimizin şapkasıda siyah renk olsaydı 3. kişi benim şapkam kırmızıdır derdi diye 3. kişiden cevap gelmeyince böyle olmadığını anlar ve geriye 2 şeçenek kalır ya ilk 2 kişinin şapkası da kırmızıdır yada en azından 1'i siyah diğeri kırmızıdır.

sonra kendini 2. kişinin yerine koyar ve yine düşünceye dalar eğer benim şapkamın rengi siyah olsaydı 2.kişi kendi şapkasının renginin siyah olmadığını bilirdi ve benim şapkam kırmızıydı derdi 3.kişinin suskun kalmasından dolayı. buda olmadığına göre son olarak 1. kişi kendi şapkasının kırmızı renk olduğunu anlar ve

bunu söyleyerek kurtulur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.