Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TERÖRİST KÜRTLER VE ROJ TV !

TGT ci KEMAL

Önerilen İletiler

Avrupa Birligi ülkelerince terör örgütleri listesine alinarak faaliyetleri yasaklanan PKK’nin, yillardan beri Avrupa’da cesitli paravan kuruluslar kanaliyla, Türkiye aleyhinde tehdit ve tahrik de dahil olmak üzere siddete dayali propaganda calismalarini sürdürdügü bilinmektedir.

Almanya Hükümeti tarafindan, 5 Eylül 2005 tarihinde, terör örgütü PKK güdümünde olan Özgür Politika Gazetesi, Mezopotamya Haber Ajansi, Roj Online Internet Sirketi, Mir Müzik Prodüksiyon ve Mezopotamya Yayinevi’nin PKK'nin propagandasini yaptiklari gerekcesiyle kapatilmasinin ardindan, simdi de gözler Danimarka’dan yayin ruhsati alarak PKK cizgisinde ve siddeti tesvik, halki tahrik edici yönde yayin yapan ROJ TV’ye cevrildi.

Terör örgütü PKK’nin yan kuruluslari olan KKK (Kürdistan Demokratik Konfederalizmi) ve HPG (Halk Savunma Gücleri) yöneticilerinin, ROJ TV’de silahli eylemlerini övmeleri ve örgüt sempatizani kitleyi tahrik ederek onlara “serhildan” (direnis-ayaklanma) cagrilari yapmalarina ragmen, yayin izni veren Danimarka’nin ROJ TV’yi bugüne kadar uyarmamasi dikkat cekicidir.

Terör örgütü PKK, ROJ TV’den önce MEDYA TV, ondan da önce MED TV isimli kanallari örgütün propagandasi icin kullanmistir.

Ingiltere’den yayin izni alarak 1995-1999 yillari arasinda Belcika’dan yayin yapan MED TV’nin lisansi, Ingiliz Bagimsiz Televizyon Komisyonu(ITC) tarafindan, Yayincilik Yasasi’nin 45A bölümünü ihlal ederek “siddet eylemlerini kiskirtmasi” nedeniyle, 22 Mart 1999 tarihi itibariyle 3 hafta süreyle askiya alinmis, daha sonra Ingiliz yasalarinca suc kabul edilen “kamu düzenini bozmaya öncülük etmek, suca tesvik, kiskirtma” gerekcesiyle, 23 Nisan 1999 tarihi itibariyle tamamen iptal edilerek, MED TV’nin yayinlarina son verilmistir.

Akabinde terör örgütü yandaslari, Fransiz CSA (Görsel Yayinlar Üst Kurulu) kurumundan aldiklari yayin lisansi ile 30 Temmuz 1999 tarihi itibariyle MEDYA TV'yi faaliyete gecirmislerdir. MEDYA TV'nin PKK’nin yayin organi oldugunun anlasilmasi ve “siddeti övme, siddete cagri yapma ve benzer gerekcelerle kapatilan MED TV'nin devami oldugu ve kamu düzenini tehdit ettigi” gerekceleriyle, Fransiz CSA tarafindan 12 Subat 2004 tarihinde MEDYA TV kapatilmistir.

Terör örgütünce MEDYA TV’nin yerine kurulan ROJ TV ise, 01 Mart 2004 tarihinden itibaren, Danimarka'dan alinan yayin lisansi ile Hotbird 6 uydusu ve 11.585 MHz. frekans üzerinden dijital yayinlarini Belcika/Brüksel’den sürdürmektedir.

Kapatilan MED TV ile MEDYA TV’nin kadrolarinin büyük bir bölümü halen ROJ TV’de görev yapmaktadir. ROJ TV’nin yayin iceriginde, MED/MEDYA TV’de oldugu gibi, terör örgütü PKK ve yan kuruluslarinin propagandalarina yer verilmekte, örgüt yanlisi kitle yönlendirilmeye calisilmaktadir. Ayrica örgütün yönetici kadrolari da ROJ TV programlarina katilarak halki kiskirtici yönde mesajlar vermektedirler.

Danimarka’nin yayin izni verdigi ROJ TV’nin Kürtce-Türkce haber bültenlerinde yer alan tehdit, tahrik, siddete tesvik icerikli ve kitleleri belli bir hedef dogrultusunda yönlendirmeye matuf aciklamalardan son dönemlere ait birkac örnek asagida sunulmustur:

1. “Halk Savunma Gücleri (HPG-PKK’nin silahli gücü) Komuta Konseyi Üyesi ve Dogu Kürdistan Gücleri Komutani Süleyman Sahin, ‘operasyonlarin durmamasi durumunda savasin siddetlenecegi’ uyarisinda bulundu. Sahin, ‘Türkiye’nin ekonomisi cok kisa bir süre icinde felc olabilir. Siyasal sistemi kilitlenebilir. Hic kimse HPG’nin gücünü sinamaya kalkmamalidir.’ dedi.” (ROJ TV, 19 Haziran 2005)

2. “Kürdistan Demokratik Konfederalizmi Yürütme Konseyi Baskanligi, AKP Hükümeti ve Türk Ordusu’nu uyardi. Kürt halkina da, ‘Van’da baslayan serhildani (direnis-ayaklanma) Kürdistan’in dört bir yanina yayma ve süreklilestirme’ cagrisi yapti.” (ROJ TV, 22 Haziran 2005)

3. “Halk Savunma Gücleri (HPG) Meclis Üyesi Azad Siser, Kürt genclerine askere gitmeme cagrisi yapti. Ayni cagriyi Türkiyeli genclere de yapti.”

“Sela Sor” programina telefonla katilan Kürdistan Demokratik Konfederalizmi Yürütme Konseyi Baskan Yardimcisi Bozan Tekin: “Halkimizi, serhildanlarini (direnis-ayaklanma) gelistirmeye ve gencleri özgürlük mekanlari olan daglara cagiriyoruz.’ dedi”. (ROJ TV, 03 Temmuz 2005)

4. “Bername Teybeti” (Özel Program)’a telefonla katilan Kürdistan Demokratik Konfederalizmi Yürütme Konseyi Baskan Yardimcisi Duran Kalkan’in konusmasindan: “.. Artik söz bitti sira eylemde. Bu halk ve hareket, artik pratikte konusacak.” (ROJ TV, 14 Temmuz 2005)

5. “Halk Savunma Gücleri(HPG) Ana Karargah Komutanligi, Kürt halkinin bulundugu her alanda, serhildani (direnis-ayaklanma) yükseltmeye cagirdi.” (ROJ TV, 29 Agustos 2005)

6. “Gemlik'e yapilmak istenen yolculugun Türk devlet güclerince engellenmesi üzerine Kürdistan Demokratik Konfederalizmi Yürütme Konseyi Baskani Murat Karayilan, ‘Engellemelere karsi halkimiz bulundugu her yerde eyleme gecsin’ cagrisinda bulundu. Karayilan, ‘Türkiye'li ve Kürdistan'li tüm demokrat gücleri de engellemelere, tecride ve operasyonlara karsi harekete gecmeye’ cagirdi. Karayilan, ‘Herkes bulundugu yerde Türk devletinin tutumunu protesto etmelidir. Özellikle tüm gencleri demokratik eylemsellige cagiriyorum’ dedi.” (ROJ TV, 05 Eylül 2005)

7. Kürdistan Demokratik Halk İnisiyatifi yaptigi aciklamada, ‘saldirilara karsi Kürt halkini her alanda serhildana (direnis-ayaklanma) kalkmaya’ cagirdi. Aciklamada, ‘Bugün gerceklestirilen görkemli serhildanlari hicbir sekilde kesintiye ugratmadan sürdürmek gerekmektedir. Basta Diyarbakir olmak üzere Kürdistan'in her kenti bu kentlerde yasayan tüm Kürdistanlilar rollerini oynamak icin adeta bir seferberlige, bir yarisa girmelidir.’ dendi.” (ROJ TV, 05 Eylül 2005)

ROJ TV’de yayinlanan bu tür ifadeler sadece bizim tespit edebildiklerimizdir. Terör örgütü PKK sempatizani kitlenin ROJ TV tarafindan yönlendirilmesinin en büyük sorumlusunun, ROJ TV’ye yayin izni veren Danimarka oldugu ortadadir. Danimarka’nin bugüne kadar ROJ TV’nin yayininin önlenmesine yönelik hicbir girisimde bulunmamasina bir anlam veremiyoruz.

Uluslararasi terörizmle mücadele konsepti kapsaminda kapatilan MED TV ile MEDYA TV’nin devami olan ROJ TV’nin de, terör örgütleri listesine alinmis olan PKK’nin yayin organi oldugu ve siddeti tesvik edici yayinlar yaptigi kanitlanmis oldugundan dolayi, simdi tüm gözler Danimarka’ya cevrilmis bulunmaktadir. Danimarka Hükümeti’ne, ROJ TV’nin yayin faaliyetine izin vermemesi icin cagrida bulunuyoruz.

Saygılarımla....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

6. “Gemlik'e yapilmak istenen yolculugun Türk devlet güclerince engellenmesi üzerine Kürdistan Demokratik Konfederalizmi Yürütme Konseyi Baskani Murat Karayilan, ‘Engellemelere karsi halkimiz bulundugu her yerde eyleme gecsin’ cagrisinda bulundu. Karayilan, ‘Türkiye'li ve Kürdistan'li tüm demokrat gücleri de engellemelere, tecride ve operasyonlara karsi harekete gecmeye’ cagirdi. Karayilan, ‘Herkes bulundugu yerde Türk devletinin tutumunu protesto etmelidir. Özellikle tüm gencleri demokratik eylemsellige cagiriyorum’ dedi.” (ROJ TV, 05 Eylül 2005)

MERHABA ONCELIKLE KAC GUNDUR TAKIP EDIYOR KONUSMALARINI ANCAK HIC BIR ANLAM VEREMIYORUM

GERCEKTEN BU KADAR KARSI TAVIRLARIN VAR TSK NE KATILDA DEVLETIN BIR ISINE YARA BILIYORUMUSUN ARKADASIM BIR DUSUNCEYI COZEBILMEK ICIN AYRI PENCERELERDEN BAKMK LAZIM DEGILMI SIMDI GOZLUKLERINI TAK VE VICDANINLA BAK BU SAHNELERE VEYA SENIN DEDIGIN ROJ TV DEKI KISKIRTICI HABERLERE BAK DOSTUM

BEN OZELLIKLE BU 6. MADDENE TAKTIM KAFAYI SENCE DOGRU BIR KARARMI BUTUN TURKLERIN ORDAKI YASLI COLUK COCUK INSANLARA SALDIRMASI SENCE NE KADAR DOGRU OALABILIR EN DGAL HAKLARI DEGILMI SIZIN TERORIST DEDIGINIZ KISIYI MILYONLAR LIDER OLARAK BILIYOR TABI SIZIN NAZARINIZDA HIC DEGISMEYECEK BIR DUSUNCE AMA UNUTMAYINKI KURTLERIN NAZARINDA DA ABDULLAH OCALAN HER ZAMAN BIR LIDER OLARAK KALACAK CUNKU YILLARCA EZILMIS BIR HALKIN SESINI YUKSELTMEYE YATECEK DIRENISI GOSTERDI SIZCE 30 BIN INSANI KATILI AMA AMA

SOYLE BIR MANTIK CERCEVESI ICERISINDE DUSUNDUNMU HIC BILMIYORUM

BIRLESMIS MILLETLER SAVAS KANUNLARINDA SOYLE BIR MADDE GECIYOR HAK VE OZGURLUKLERININ KISITLANDIGI YERDE BIR HALKIN SAVASMA HAKLARI DOGUYOR

BILMEM SIZ DAHA IYI BILIRSINIZ SUSLU LAFLARETMEYI AMA BENIM TAVSIYEM TEK TARAFLI DUSUNME BIRAZ DAHA GENIS OL BIRAZ DAHA INSANCIL DUSUN................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MERHABA ONCELIKLE KAC GUNDUR TAKIP EDIYOR KONUSMALARINI ANCAK HIC BIR ANLAM VEREMIYORUM

GERCEKTEN BU KADAR KARSI TAVIRLARIN VAR TSK NE KATILDA DEVLETIN BIR ISINE YARA BILIYORUMUSUN ARKADASIM BIR DUSUNCEYI COZEBILMEK ICIN AYRI PENCERELERDEN BAKMK LAZIM DEGILMI SIMDI GOZLUKLERINI TAK VE VICDANINLA BAK BU SAHNELERE VEYA SENIN DEDIGIN ROJ TV DEKI KISKIRTICI HABERLERE BAK DOSTUM

BEN OZELLIKLE BU 6. MADDENE TAKTIM KAFAYI SENCE DOGRU BIR KARARMI BUTUN TURKLERIN ORDAKI YASLI COLUK COCUK INSANLARA SALDIRMASI SENCE NE KADAR DOGRU OALABILIR EN DGAL HAKLARI DEGILMI SIZIN TERORIST DEDIGINIZ KISIYI MILYONLAR LIDER OLARAK BILIYOR TABI SIZIN NAZARINIZDA HIC DEGISMEYECEK BIR DUSUNCE AMA UNUTMAYINKI KURTLERIN NAZARINDA DA ABDULLAH OCALAN HER ZAMAN BIR LIDER OLARAK KALACAK CUNKU YILLARCA EZILMIS BIR HALKIN SESINI YUKSELTMEYE YATECEK DIRENISI GOSTERDI SIZCE 30 BIN INSANI KATILI AMA AMA

BIRLESMIS MILLETLER SAVAS KANUNLARINDA SOYLE BIR MADDE GECIYOR HAK VE OZGURLUKLERININ KISITLANDIGI YERDE BIR HALKIN SAVASMA HAKLARI DOGUYOR

BILMEM SIZ DAHA IYI BILIRSINIZ SUSLU LAFLARETMEYI AMA BENIM TAVSIYEM TEK TARAFLI DUSUNME BIRAZ DAHA GENIS OL BIRAZ DAHA INSANCIL DUSUN................

hoşgeldin. tek taraflı düşünme !!!!! sevgiyle kal.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan olun canımı alın diyen vatandaş... sen bööyle düşünmeye devam edersen canını alırlar valla sen ki bir katili bir kitlenin hakkını savunuyo duye karşımıza çıkıyorsun önce insan olanları savun ondan sonra fikir paylaşımına gidelim. kimse kürtleri ezmeye çalışmıyo siz sadece ermeni meselesini güncellemeye çalışıyosunuz ama nafile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

BİR TÜRK OLARAK ŞUNA KARŞIYIM TERÖRİST KÜRLER KELİMESİ... BÜTÜN İÇTENLİĞİMLE RİCA EDİYORUM KONU BAŞLIĞINI DEĞİŞTİRİN ANLAYIŞINIZA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM... KONUYLA İLGİLİ OLAN TEK YORUMUMDA; ROJ TV NİN PKK YA AİT OLMASI VE BÖLÜCÜ BİR KANAL OLMASIDIR BU KONUDA SİZE BÜTÜN İÇTENLİĞİMLE KATILIYORUM. SAYGILARIMLA...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

roj tv bir basın yayın organı değildir. roj tv açık bir şekilde bir terör örgütünün yayın kuruluşudur. ve kendisini sanki türkyienin doğusunda var olan bir devletin resmi kanalı oalrak görmekedir. bunun sebebide türk hariciyesinin acizliğidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte bu sözler zihniyetin vahşiliğini nasılda özetlemekte... Yani eleman demek istiyor ki Ne olmuş Pkk 30.000 insanı öldürmüşse , beşikteki çocuğa kurşun sıkmışsa , Masum insanların , sivillerin yaşadığı kalabalık alanlara bombalarla yaklaşmışlarsa ne var ki bunda demeye getiriyor...

Bize insancıl düşünmemizi söyleyene bakın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim de dikkatimi çekti. ya arkadaşlar samimi olalım. bu gün kürtlerin hangi hakları kısıtlanmıştır? kürtçe yasak mıdır hayır ? kürtçe müzik yasak mıdır? hayır kaç ünlü şarkıcı kürtçe kaset yaptı. sonra roj tv nin yayınlarının yüzde sekseni türkçedir. o halde kürtçe dil hakkı belli oldu ki bir argumandı. mesela kürtçe kurslarının müşteri bulamadığı için birbir kapanması.

ulusun tek resmi dili olmasından daha normal ne vardır. dilin tek amacı vardır insanların birbirini anlaması bu gün nüfusun tamamı türkçe kullanarak birbirini anlıyormu ? evet

Anayasada kurucu asli unsur istemi.

arkadaşlar anayasanın hangi maddesinde bu ülkeyi sadece şunalr kurmuştur diye bir ibare

bu isteği yerine getimek için anayasadaki o muhteşem ve şovenizmden milyonlarca kez uzak türklük maddesini silemek gerekir

"tc ye vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes türk oalrak kabul edilir"

yani bunu silelim yerine. kürtler ve türkler diyelim. e peki milyonalrca laz ? çerkes ? gürcü ? türkmen ? arap eee

bu işin sonu ne ?

sonra ne gerek var. ortak dilin olması ne gibi bir rahatsızlık yaratıyor. ya da ısrarla kendini bu ulusun bir ferdi oarlak görmeme çabası niye. türkçe konuşuyoruz sen beni anlıyormusun evet , e ben seni anlıyormuyum evet daha ne ?

ama asıl sorun bunlar değil ki bunlar işin ajitasyon kısmı. dört parçalı kürdistan hayali. arkadaşlar peşinen söyliyeyim bu gün kürtlere yapıalcak en büyük kötülük böyle bir devlete izin vermek. çünkü bubir devlet olmaz bu bir müslüman israil olur, bu bir amerikan ielri karakolu olur. bu bir iç savaşlar ülkesi olur. herkes aklını bşaına toplasın dünyanın en güzel coğrafyasında bir arada yaşıyoruz .

bakında eski yugoslavyadan örnek alın. birbirinin boğazını parçalayan insanlar. ülkenin ve birliğin kıymetini bilelim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEN ZATEN 'TURKLER' DIYE BAHSEDEREK KAFANDA YAPMISIN AYRIMI. SEN VATANI BOL BINLERCE INSANI OLDUREN KATILIIN BIRINDEN LIDER DIYE BAHSET SORA GEL BIZE VICDAN DAN BAHSET NASIL OLCAK BU İŞ.. YANI YAZICAK O KADAR SEY VAR AMA SONU YOK..AMA UNUTMA KURT MILLETI DIYE BISI YOK OLMADI OLMAYACAK. SADECE TURKIYE CUMHURIYETI SINIRLARI ICINDE YASAYAN KURTLER VAR. AYNI LAZI CERKEZI VS OLDUGU GIBI..sayın TÜRK kürdü..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.