Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

paylaştırılacak süt

bayan zeki

Önerilen İletiler

once besi doldurur,uce bosaltiriz,kalir iki.yine besi doldurur,uce bosaltirsak kalan ikiyle beraber dort lt tamamdir.kalani geriye koyariz o da 4 lt dir.cok kolaydiii,kesin daha once sorulmustur :P

önce beşi doldurup üçe boşalttıktan sonra ikinci kez beşi üçe nasıl boşalttın çok merak ettim :lol::lol::lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sekiz litre süt 2 kişiye eşit paylaştırılacak.fakat elimizde bir tane sekiz,bir tana beş,bir tanade üç litrelik boş kabın dışında başka tartı aracı yok.

acaba bu sütü nasıl paylaştıracağız????

hadi kolay gelsin??? :sweatingbullets:

önce 8litreden 3lük kaba döker,sonra 3lüğü 5liğe dökeriz.sonra sekizlikte kalanı tekrar 3lüğe dökeriz.bu 3lüğün 5liği tamamlıyacak kadarını (yani 2litresini)5liğe dökeriz.3lükte 1litre süt olur.5liği 8liğe boşaltıp,1litre sütü 5lik kaba döküüüp,3lüğü bir kez daha doldurup,5liğe dökersek 5likteki süt 4litreolur

:sweatingbullets::sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

önce beşi doldurup üçe boşalttıktan sonra ikinci kez beşi üçe nasıl boşalttın çok merak ettim :lol::lol::lol::lol:

peki yedek bir kap oldugunu farzetmis olabilirim :(

o zaman soyle diyelim:8 den 5 e,ondan 3 e bosaltiriz.sonra 3 dekini sekize geri koyup,5 deki 2 lt yi 3 e bosaltiriz.sonra 8 de kalmis olan 6 lt yi yine 5 e bosalticaz.sonra yine 5 den 3 e doldurursak,3 u de tekrar 8 e geri koyarsak....alin biri 8 de,biri 5 de dorder lt sut. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki yedek bir kap oldugunu farzetmis olabilirim :(

o zaman soyle diyelim:8 den 5 e,ondan 3 e bosaltiriz.sonra 3 dekini sekize geri koyup,5 deki 2 lt yi 3 e bosaltiriz.sonra 8 de kalmis olan 6 lt yi yine 5 e bosalticaz.sonra yine 5 den 3 e doldurursak,3 u de tekrar 8 e geri koyarsak....alin biri 8 de,biri 5 de dorder lt sut. :)

cevabı ben vermiştim :unsure::unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.