Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gerçek Dostlara

Önerilen İletiler

Hani, diyorum da, insanin gercekten mükemmel bir dostu olsa... "Onu", söyle, icine sindire-sindire, kocaman bir sarilsa... yok. yüreklilikle söylediginiz. "Canim benim! dediginiz... Telefonda bile saatlerce konuştugunuz, sicacik biri... özlediginizde, hayal kurdugunuzda yaninizda o var mi? Sizi hic yalniz birakmayan biri... Cesur, sempatik, azimli, kararli,.. Arayan, soran,"Seni özlüyorum"diyen biri. Böyle bir canli ile her şeyi konusabilir, paylasabilirsiniz. Yaniltmaz!

Anlayisla karsilar her seyi... Hatalari, günahlari-sevaplari, her bir seyi konusabilirsiniz onunla. bir arayis icinde olmaniza gerek yoktur. O kendiliginden cika gelir zaten. Bir gün bir bakarsiniz karsinizda... Bir de bakmisiniz simsicak sohbetler, derin konular, sirlar, paylasimlar... Kimseye söyleyemediginizi, en yakininiza anlatamadığınizi, gecmisteki izleri, gelecegedairlerinizi, sadece ona anlatir olursunuz.

Kadin, erkek Bir dost bulun! Ama gercek olsun. Aradiginda isinizi degil, sizi soran... Kötü gününüzde ev sahibi, iyi gününüzde kiraciniz olsun. Anlatsin, konussun, acik-secik, korkmadan yasasin. Güvensin! Cinsiyeti olmasin! Bir kartal kadar hasin, bir maymun kadar saklaban, bir ceylan kadar narin olsun. Dogrulari söylesin. degil gözleriyle ve kalpten konussun.

Yasasin! Doya-doya yasasin, doya-doya yasatsin. Beyninden değil, yüreginden versin. "Olsun varsin! Paylasirim." desin. Bir dostunuz olsun. Sizi ve benliginizdekileri paylaşsın...

Dost olsun! Ama... Gercek bir dost..

D O S T C A K A L I N.........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim bir dostum var bana huzur ve umut veren...belki hiç yanımda olmadı uzaktaydı ama yanıbaşımdakilerden daha yakındı bana...halbuki ne sesini duymuştum nede yüzünü görmüştüm ama o gönül bağını öyle örmüştük ki kimseyle paylaşmadığım derdimi onla paylaşmıştım... acılarımız aynıydı sonuna kadar sevmemize rağmen yanımızda değildi sevilen...ama o hep daha güçlüydü çünkü o sevmeyi daha önce öğrenmişti benden...onu tanıdığım için gerçekten mutluyum,hep kendi içime attığım dermansız derdimi anlayıp bana ayırdığı her vakit için ona sonsuz teşekkür ediyorum inşallah hayatım boyunca onun yüreğinin sıcaklığını hiçbir zaman kaybetmem hani bir mucize olurda feriğime kavuşursam tanıştıracağım ilk kişide sen olacaksın çünkü kimsenin vermediği ümidi sen verdin yüreğime.... canım ablam....:wub::wub::wub::wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçeklik her zaman dokunmakla olmuyor ..

Kalplerden kalplere giden yol öylesine sihirli öylesine gizemli ki bu yolun bir haritası dahi bulunmuyor.

Şimdi iki meleğim var.. Öyle bir yol çizmişlerki gönlüme ve kapıyı öylesine açmışlarki odamın.. Sanki onların.

İstedikleri zaman gelip kalıyorlar kendi evlerindeymişcesine de rahatlar..

Bir ömür boyu İnşaalah gelmeye hep devam edersiniz..

Zaten o sizin . İyi bilirsiniz.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim bir dostum var bana huzur ve umut veren...belki hiç yanımda olmadı uzaktaydı ama yanıbaşımdakilerden daha yakındı bana...halbuki ne sesini duymuştum nede yüzünü görmüştüm ama o gönül bağını öyle örmüştük ki kimseyle paylaşmadığım derdimi onla paylaşmıştım... acılarımız aynıydı sonuna kadar sevmemize rağmen yanımızda değildi sevilen...ama o hep daha güçlüydü çünkü o sevmeyi daha önce öğrenmişti benden...onu tanıdığım için gerçekten mutluyum,hep kendi içime attığım dermansız derdimi anlayıp bana ayırdığı her vakit için ona sonsuz teşekkür ediyorum inşallah hayatım boyunca onun yüreğinin sıcaklığını hiçbir zaman kaybetmem hani bir mucize olurda feriğime kavuşursam tanıştıracağım ilk kişide sen olacaksın çünkü kimsenin vermediği ümidi sen verdin yüreğime.... canım ablam....:wub::wub::wub::wub:

ya bi insan daha ne ister ki .......inan yazdıklarını okurken gözlerim dolu dolu oldu......iyiki tanıdım seni canım kardeşim iyi ki....işte dost dediğin senin gibi olmalı yürekten seven ............umudun hiç eksik olmasın canım benim............feriğine kavuşman dileğimle.....

seni sewiyorum....... :clover::wub:

Gerçeklik her zaman dokunmakla olmuyor ..

Kalplerden kalplere giden yol öylesine sihirli öylesine gizemli ki bu yolun bir haritası dahi bulunmuyor.

Şimdi iki meleğim var.. Öyle bir yol çizmişlerki gönlüme ve kapıyı öylesine açmışlarki odamın.. Sanki onların.

İstedikleri zaman gelip kalıyorlar kendi evlerindeymişcesine de rahatlar..

Bir ömür boyu İnşaalah gelmeye hep devam edersiniz..

Zaten o sizin . İyi bilirsiniz.. :clover:

sağlık olduğu sürece o dostlar evlerine hep gelecekler........... :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dostum dıyebileceğim bır ınsan var,hastayken başucumda olmuş,şimdi o almanyada ben burada olsamda aynı anda aynı şiire ağladığım..

bana ulaşamadığında ağlayan,benım için dua eden.karşılıklı çok fedakarlıklar ettiğimiz.

ıyıkı var,onu çok seviyorum

çok arkadaşımız olabılır ama,önemli olan dost denebılecek kişiyi bulmaktır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

DOST: Hayallerini söylediğinde onuda titreten,heyecanlandıran,duygulandıran. Bazen, bazen

sadece dinleyen, gercekten dinleyen. En hüzünlü anında senin hüznüne renk katan.Sewindiğinde Dünyalara sığmayan, Nerde olursa olsun hep yanında olan . çıkarcılığı değilde içtenliği savunan. Gecenin karanlığında sana şehir ışıklarından oluşan bir, manzara tadı weren . Heleki aynı şeyleri sende yapıyorsan.... O resim bambaşka olur Bence. Günümüzde az bulunan ama bulununcada insana daha iyi yaşam gücü weren bir hazine DOST Veya onun üzgün sesini duyduğunda her şeyi ama her şeyi bir kenara bırakıp yanında olan kişidir DOST .Belkide az bulunduğu için bu kadar çoooook değerli. o yüzden bu kelimeyi duyduğumuzda bişeyler karalamak istiyoruzdur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benimde dostum var hemde sanaldan tanıştığım.şu saydığınız şeyler bi yana ama benim dostum bana o kadar çok şey öğretti ki.bazen düşünüyorumda 2 senede bana neler öğretti neler.bazı konular hakkında fikirlerimi ortaya çıkardı.hayata dair içimde bi yerlerde ne varsa hepsini çıkardı :) o üniversite okuyor.genel kültürüde çok iyi.izleyenler bilir Yeditepe İstanbul dizisinde Ruhi Sarı Özgü Namal'a aşık olmuştu ve ruhi sarı lise okumaya başlamıştı dışardan.bi sahne vardı ruhi sarı diyordu ki Sana yetişmeye çalışıyorum ahh bi yerlerde bekleyebilsen...ama olmaz hayat beklemeye gelmiyor.sanırım her zaman o ilerleyecek bende koşacam ve hiçde yorulmayacam :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saate bakmaksızın kapısını çalabileceği bir dostu olmalı insanın...

'Nereden çıktın bu vakitte' dememeli, bir gece yarısı telaşla yataktan fırladığında; gözünün dilini bilmeli; dinlemeli sormadan, söylemeden anlamalı...

Arka bahçede varlığını sezdirmeden, mütemadiyen dikilen vefalı bir ağaç gibi köklenmeli hayatında; sen, her daim onun orada durduğunu hissetmelisin. İhtiyaç duyduğunda gidip müşfik gövdesine yaslanabilmeli, kovuklarına saklanabilmelisin.

Kucaklamalı seni güvenli kolları, dalları bitkin başına omuz, yaprakları kanayan ruhuna merhem olmalı...

En mahrem sırlarını verebilmeli, en derin yaralarını açıp gösterebilmelisin; gölgesinde serinlemelisin sorgusuz sualsiz...

Onca dalkavuk arasında bir tek o, sözünü eğip bükmeden söylemeli, yanlış anlaşılmayacağını bilmeli.

Alkışlandığında değil sadece, asıl yuhalandığında yanında durup koluna girebilmeli. Övmeli alem içinde, baş başayken sövmeli ve sen öyle güvenmelisin ki ona, övdüğünde de sövdüğünde de bunun iyilikten olduğunu bilmelisin.

Teklifsiz kefili olmalı hatalarının; günahlarının yegane şahidi... Seni senden iyi bilen, sana senden çok güvenen bir sırdaş..

Gözbebekleri bulutlandığında, yaklaşan fırtınayı sezebilmelisin. Ve sen ağladığında onun gözlerinden gelmeli yaş...

Yıllarca aynı ip üstünde çalışmış, cesaretle ihanet arasında gidip gelen bir salıncağın sınavında birbiriyle kaynaşmış iki trapezci gibi güvenle kenetlenmeli elleri...

'Parkurun bütün zorluklarına rağmen dostluğumuzu koruyabildik, acıları birlikte göğüsleyebildik ya; yenildik sayılmayız' diyebilmeli...

Issızlığın, yalnızlığın en koyulaştığı anda, küçücük bir kağıda yazdığımız kısa ama ümit var bir yazıyı yüreğe benzer bir taşa bağlayıp birbirimizin camından içeri atabilmeliyiz:

'Bunu da aşacağız!

İmza: Bir dost!...'

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.