Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yorumsuz

marti_name

Önerilen İletiler

0118gh.jpg

Çocuğun adı Nesrin... Filistinli... El Halil’deki Fawar Mülteci Kampı’nda İsrail Ordusu’nun yaptığı bir operasyon sırasında evinin damındaymış. İsrail askerlerinin açtığı ateş sırasında plastik mermilerden biri yüzüne isabet etmiş. O sırada İsrail Ordusu sıhhiyesi çocuğa ilk müdaheleyi yapıyor. Mermi bir kere gidip vurmuş. Ama ‘o’ an, Nesrin’in hala yaralanmaya devam ettiğini göstermiş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çocuklara, kadınlara ve ihtiyarlara her ne sebeple olursa olsun ve hangi millet yaparsa yapsın; kurşun sıkan, şiddet uygulayan ve onları ezen zihniyete ve uygulayıcılarına lanet olsun, Allah belalarını versin....

Her fert ve her toplum yaptıklarının cezasını kat kat çekeceklerdir, amma burada, amma diğer tarafta..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu tablo üzerine ne denilebilir ki...

bak sevgili berceste ( konaklama yeri aklıma geliyor hep berceste deyince Ne ise ) şimdi bu tablo üzerine pek çok şey söylenebilir sana bir kaç misal vereyim ;

Solduyu sahiplari şunu der ; Ne halleri varsa görsünler, zira bunlar filistinli, irtica yani, ya da sıkmabaşlar ordusu. Zaten Tanrı inancı bunları bu hale getirdi, işte aptallıklarını çekiyorlar, canları cehenneme. ( bunu nereden mi çıkardım, Solduyu sahiplerinin ( sol görüşlülerle ilgisi yoktur, tepinmeyin ) çıkardıklartı gazete ve dergilerde şimdiye kadar filistinle ilgili bir serzeniş dahi göremedik. Tehlikenin farkında mısınız deyü ( tirajlarının sıfırı tüketmesidir tehlike ) başlık atanlar bile şimdiye kadar bunu önemsememiştir. Çünkü onlar ölmeye mahkum dinci teröristlerdir. Yabancı kaynajklardan alıntılarla haber yapmayı habercilik sanan gerzolar, israilliler israil ordusu filistinlilere şeriatçı terörist dedi hep.

Ecdatçılar ; Bunlar da meseleye deve gibi eğri yaklaşır. Derler ki işte bu araplart Türklere yaptıkları ihanetin cezasını çekiyorlar, oh olsun bunlara. Bu türlü bir yaklaşımla karşılaşınca sevgili dostum hiç polemiğe girme oradan uzaklaş, zira bu develer hendeği atlayamaz, zihin hendeğini atlayamayan zavallılardır bunlar.

aslında devam ederdim de sanırım bu kadar yeter sevgili berceste.

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bak sevgili berceste ( konaklama yeri aklıma geliyor hep berceste deyince Ne ise ) şimdi bu tablo üzerine pek çok şey söylenebilir sana bir kaç misal vereyim ;

Solduyu sahiplari şunu der ; Ne halleri varsa görsünler, zira bunlar filistinli, irtica yani, ya da sıkmabaşlar ordusu. Zaten Tanrı inancı bunları bu hale getirdi, işte aptallıklarını çekiyorlar, canları cehenneme. ( bunu nereden mi çıkardım, Solduyu sahiplerinin ( sol görüşlülerle ilgisi yoktur, tepinmeyin ) çıkardıklartı gazete ve dergilerde şimdiye kadar filistinle ilgili bir serzeniş dahi göremedik. Tehlikenin farkında mısınız deyü ( tirajlarının sıfırı tüketmesidir tehlike ) başlık atanlar bile şimdiye kadar bunu önemsememiştir. Çünkü onlar ölmeye mahkum dinci teröristlerdir. Yabancı kaynajklardan alıntılarla haber yapmayı habercilik sanan gerzolar, israilliler israil ordusu filistinlilere şeriatçı terörist dedi hep.

Ecdatçılar ; Bunlar da meseleye deve gibi eğri yaklaşır. Derler ki işte bu araplart Türklere yaptıkları ihanetin cezasını çekiyorlar, oh olsun bunlara. Bu türlü bir yaklaşımla karşılaşınca sevgili dostum hiç polemiğe girme oradan uzaklaş, zira bu develer hendeği atlayamaz, zihin hendeğini atlayamayan zavallılardır bunlar.

bozan

:clover:

Haklısın sevgili BOzan...

Benim ne söyleneblir ki dememin sebebi ne söylesek bu vahşete az geleceğini düşünmemden ibaretti...

Ama tespitlerin tamamı ile dogru...Ve sürekli olarak tehlike çanları çalıyor diyen beyler neden ise bu vahset tablosunu kayda deger birşey olarak bile göremeyeck kadar sığlaşmış...

NE YAZIK!

Onlar hala sivas katliamından , deniz geçmişin idamından öteye geçemediler...

Geçemezler de zaten...

Ancak günü gelince onları kınarlar!...

Ama dünyanın dört bir yanında ne oluyor?

Kimler zulum , işkence görüyor kimin umrunda!!

Önemli olan onların dedikleri !!! , gerisi hikaye sevgili bozan yaa...

Sen bize bakma takılıyoruz işte!!!...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

konuşacak ne kalmış,o çocuğun o an neler hissettiğini anlayabilirmıyızkı sıcak yatakta yatarken..

o çocuğun çektiği acıyı hıssedebılırmıyız ki,dişçiye gıtmekten korkarken

ne desek de boş,orda onun yerınde olan anlar herhalde :(:excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

berceste gene hedef saptırıyorsun... Bunu çok sık yapıyorsun...

Kendi dünya görüşünü ve dinini hoş göstermek için böyle yapman çok çok çok saçma ve utanç verici diyeceğim...

Müslümanların en büyük sorunu ne biliyormusunuz: Özeleştiri yapmayı hiç bilmiyorlar:

İşiniz gücünüz iki resme bakıp ağlamak ve hedef saptırmak....

Çünkü size öyle öğretiyorlar bu da kapitalizmin bir yöntemi ve çok iyi uyguluyorlar size bakınca daha iyi anlıyorum....

Şunu iyice anlayın Müslümanların içinde bulunduğu bu durum tamamen Müslümanların kendinden kaynaklanıyor.

Silkinin çevrenize bakın...!

Silkinin çevrenize bakın Müslümanlık Adına size Neler anlatılıyor...!

Silkinin çevrenize bakın size sunulan dünyaya dikkatle bakın...!

Silkinin olayların nedenlerini dikkatle inceleyin ve görün...!

Başkalarını suçlamak yerine kendinize bakın bütün cevapları ve nedenleri bulacaksınız..!

Söylenecek fazla bir şey bırakmamışsın 'by_x_men' ...

Bu iletileri okuduğumdan beri ne yazmalıyım diye çok düşündüm...

Kafam durdu artık biliyormusun...Bu kadar çok saptırma ve çarpıtmaların karşısında ambele oldum...

Ne yazarsan yaz hep aynı şeyler...

İnsanlar bir günde oturup ürettikleri bu kavram kargaşalarının üzerinde ne yapıyoruz biz diye düşünür...

Ama bu mümkün görünmüyor galiba bazı insanların beyin kimyasalları bu şekilde salgılanıyor...

Eline, diline, yüreğine sağlık...değerli arkadaşım...

SELAMLAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bozan

:clover:

Haklısın sevgili BOzan...

Benim ne söyleneblir ki dememin sebebi ne söylesek bu vahşete az geleceğini düşünmemden ibaretti...

Ama tespitlerin tamamı ile dogru...Ve sürekli olarak tehlike çanları çalıyor diyen beyler neden ise bu vahset tablosunu kayda deger birşey olarak bile göremeyeck kadar sığlaşmış...

NE YAZIK!

Onlar hala sivas katliamından , deniz geçmişin idamından öteye geçemediler...

Geçemezler de zaten...

Ancak günü gelince onları kınarlar!...

Ama dünyanın dört bir yanında ne oluyor?

Kimler zulum , işkence görüyor kimin umrunda!!

Önemli olan onların dedikleri !!! , gerisi hikaye sevgili bozan yaa...

Sen bize bakma takılıyoruz işte!!!...

Hatırlatırım olayın gidişatı bu şekildeydi...

berceste gene hedef saptırıyorsun... Bunu çok sık yapıyorsun... Kendi dünya görüşünü ve dinini hoş göstermek için böyle yapman çok çok çok saçma ve utanç verici diyeceğim...

Şimdi o çocuğun orada olmasının gerçek nedenlerine bir bakalım...

Filistin ve İsrail sorunu oraya nasıl geldi:

1. İslam ülkelerinin Amerikanın kucağında oturmasından...

2. İslam ülkelerinin basiretsizliğinden başka ne diyelim buna...

3. Hala Suudi Arabistanın Petrol gelirlerinin nereye gittiğini anlayamıyorsan ben sana anlatayım Amerika yolu ile İsraile gidiyor...

4. Gelelim şu tatlu Müslümanları dediğimiz gruba bakın kimlere hizmet ediyorlar: nakşibendileri ingilizler, Süleymancıları Almanlar.. Fethullahçıları ABD besliyor.. Kimler o çocuğun orada olmasından sorumlu yoksa benmiyim YOKSA O FETULLAH HOCAMI...

Yapmayın beyler gerçekçi olun Amerikan Uşaklığı yapan insanlar O çocuğu orada tutuyor başka hiç bir nedeni yok buraya gelip böyle hedef saptırmak ta ancak sizin gibileri mahsus bir olaydır...

Yazıklar olsun dünyadaki olayları kapitalizmin tekeline sokan ve hedef saptıran insanlara...

Hiç düşündünüzmü neden bir Yahudi grup Müslüman ülkede yaşayarak Müslümanlara hizmet etmiyor neden? neden?

Müslümanların en büyük sorunu ne biliyormusunuz: Özeleştiri yapmayı hiç bilmiyorlar:

Çünkü size öyle öğretiyorlar bu da kapitalizmin bir yöntemi ve çok iyi uyguluyorlar size bakınca daha iyi anlıyorum....

Şunu iyice anlayın Müslümanların içinde bulunduğu bu durum tamamen Müslümanların kendinden kaynaklanıyor.

Başkalarını suçlamak yerine kendinize bakın bütün cevapları ve nedenleri bulacaksınız..!

Vee dikkatinizi çekiyorum ben bu yazıda İslam ülkelerini yüceltmiyorum ki , zaten dini bölümler bölümünde islam ülkelerinin yanlışları ile alakalı bir yazıda yayınlamıstım...

Bu konu zaten çok geniş ve başka bir konu...

Konu o çocuğun orada neden oldugu değil o konuya girersek zaten çıkamayız...

Benim orada ifade ettiğim konu sadece ve sadecee su ki,

HHERSEYE SÖZDE! İNSANCIL TAVIRLA YAKLAŞAN ARKADAŞLAR BU VAHŞET İLE ALAKALI NİYE İKİ SATIR YAZMADILAR ACABA?

SİZLERE GÖRE İNSANLIK SADECE SİVAS OLAYLARINI VE BAZI KİŞİLERİN İDAMINI KINAYIP ANMAKTAN MI GEÇİYOR?

BEN BUNLAR SORGULADIM ARKADASIN YAZISNA BİNAEN...

BAKIN İŞTE SADECE BANA CVP İÇİN YAZDINIZ ORDAKİ O KÜÇÜK COCUGUN ACISI ADINA DEĞİL...

SİZ BİRAZ ÇEVRENİZE BAKIN VE DAHA OBJEKTİF YAKLAŞIMLAR SERGİLEYİN...

BEN YERİ GELDİGİNDE DENİZ GEZMİŞ İLE ALAKALI TOPİĞEDE YAZI YAZDIM VE KINADIM...

BENİM BURADA DEĞİNDİĞİM KONUDA BU...

NİYE KİMSE KINAMADI BU OLAYI DİYORUM...

SAPTIRMAYIN LÜTFEN....

DİYORUM AYNEN BENDE SİZE...

Söylenecek fazla bir şey bırakmamışsın 'by_x_men' ...

Bu iletileri okuduğumdan beri ne yazmalıyım diye çok düşündüm...

Kafam durdu artık biliyormusun...Bu kadar çok saptırma ve çarpıtmaların karşısında ambele oldum...

Ne yazarsan yaz hep aynı şeyler...

İnsanlar bir günde oturup ürettikleri bu kavram kargaşalarının üzerinde ne yapıyoruz biz diye düşünür...

Ama bu mümkün görünmüyor galiba bazı insanların beyin kimyasalları bu şekilde salgılanıyor...

Eline, diline, yüreğine sağlık...değerli arkadaşım...

SELAMLAR

EVET KATILIYORUM SANA GECEKUSU NE YAZARSAN YAZ AYNI SEYLER!!!

CİDDEN BENİMDE KAFAM DURDU...

NE ZAMAN YAZILANLARA OBJEKTİF BAKIP YORUMLAYAN BİRİLERİ ÇIKACAK ACABA...

AMA BU GİDİŞLE O GÜNLERİ GÖRMEKTE NASİP OLMAYACAK GALİBA...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlamıyorsunuz değilmi... Sol Duyulu İnsanları Suçlamak en kolay yol neden çünkü bağlı olduklarınız kapitalizmin kontrolünde...

ÇIKARIN ŞU AT GÖZLÜKLERİNİZİ ARTIK...

Biz kapitalizmle savaşıyoruz Sizin yandaşlarınız Kucaklarında oturuyor....

AÇIN KULAKLARINIZI BAKIN ÇEVRENİZE KİM YAHUDİ UŞAKLIĞI YAPIYOR KİM ONLARIN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYOR...

Bir daha yazacağım bunu buraya ki iyice anlayasın... Öyle yan çizmeden sol duyulu insanları saçma sapan şeylerle suçlamadan....

Filistinli çocukların kanı Müslümanların ellerindedir eğer bunu anlamıyorsanız ve karşı durmuyorsanız sizde o uşak suudilerden birisiniz ben değilim ben karşısındayım ve hep savaşıyorum Kapitalizmin bana öğrettikleri ile değil kendi özgür irademle....

Ben hedef saptırmıyorum buraya gelip SOL DUYULU insanlar diye hedef saptırmıyorum...

Vah zavallı Müslümanlarım benim nereden nereye geliyoruz...

YAHUDİ UŞAKLIĞI YAPANLARI SUÇLAYIP ONLARLA SAVAŞACAKLARINA SOLDUYULU İNSANLARLA SAVAŞARAK KAPİTALİSTLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜYORLAR VE SONRADA BİR RESİME BAKIP AĞLIYORLAR...

ACIYORUM SİZE ACIYORUM başka bir şey gelmiyor....

Biz kapitalizmle savaşmaya devam edeceğiz siz ekmeklerine yağ sürsenizde

SUUDİLER petrollerini Yahudi veya ABD ye akıtsalar bile...

Hadi devam edin...

Benim yazdıklarımdan sonra siz bana sözde! cevap olarak bunları yazıyorsanız zaten ben size bişey diyemem...

Kaç kere söyleyecegim efendim ben size sözde! İslam ülkelerini savunmam hatta yazılar yayınladım yanlış politikaları ile ilgili diye??

Anlamazsanız anlamak istemiyorsanız anlamayınız...

Ben yazımda net bir şekilde açıkladım ama siz hala nelerden bahsediyorsunuz...

Siz zaten inançlı biri ne yazsa takiyeci vs..diye suçluyorsunuz siz ne benm yasam biçimimi ne de hayata bakıs acımı tam olarak bilmiyorsunuz ve bilemezsiniz oyle havadan atmakla olma zbu işler...

Ben size sadece Üstad'ın bir sözü ile cvp vermek istiyorum...

ANLAMAK YOK COCUĞUM ANLAR GİBİ OLMAK VAR..

AKIL İÇİN SON TAVIR SAÇLARINI YOLMAK VAR....

Gerisi size kalmış...

Anlamak isteyen anlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

berceste gene hedef saptırıyorsun... Bunu çok sık yapıyorsun... Kendi dünya görüşünü ve dinini hoş göstermek için böyle yapman çok çok çok saçma ve utanç verici diyeceğim...

Şimdi o çocuğun orada olmasının gerçek nedenlerine bir bakalım...

Filistin ve İsrail sorunu oraya nasıl geldi:

1. İslam ülkelerinin Amerikanın kucağında oturmasından...

2. İslam ülkelerinin basiretsizliğinden başka ne diyelim buna...

3. Hala Suudi Arabistanın Petrol gelirlerinin nereye gittiğini anlayamıyorsan ben sana anlatayım Amerika yolu ile İsraile gidiyor...

4. Gelelim şu tatlu Müslümanları dediğimiz gruba bakın kimlere hizmet ediyorlar: nakşibendileri ingilizler, Süleymancıları Almanlar.. Fethullahçıları ABD besliyor.. Kimler o çocuğun orada olmasından sorumlu yoksa benmiyim YOKSA O FETULLAH HOCAMI...

Yapmayın beyler gerçekçi olun Amerikan Uşaklığı yapan insanlar O çocuğu orada tutuyor başka hiç bir nedeni yok buraya gelip böyle hedef saptırmak ta ancak sizin gibileri mahsus bir olaydır...

Yazıklar olsun dünyadaki olayları kapitalizmin tekeline sokan ve hedef saptıran insanlara...

Hiç düşündünüzmü neden bir Yahudi grup Müslüman ülkede yaşayarak Müslümanlara hizmet etmiyor neden? neden?

..doğru söze ne hacet.. ;) ama işine geldiği gibi dünyayı algılayanlar..haklı çıkma çabasına gireceklerdir..sen zaten onlara gülüp geçeceksindir..sağlıcakla kal..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..doğru söze ne hacet.. ;) ama işine geldiği gibi dünyayı algılayanlar..haklı çıkma çabasına gireceklerdir..sen zaten onlara gülüp geçeceksindir..sağlıcakla kal..

,Tabi sadece siz olayları doğru algılarsınız değil mi...

ne diyeyim siiz istediğiniz kadar anlamayın...

körler sağırlar birbirini ağırlar...Siz devam edin...

savaş ve şiddetin her türüne karşıyım.savaş ve şiddet insanlık ayıbıdır :excl:

ikiz kulelerın bombalanmasına da,ırak halkının yaşadıklarına da bahane bulunamaz :excl:

:clover::clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Savaşın her türlüsüne karşıyım demekle bu işler durmuyor...

Bu işi bu duruma getirenlere karşı olmakla bu iş durur ve o uğurda bunlarla mücadele etmekle durur...

Nedense hep aynı numara görmek istemiyorsunuz.

Kimler bu kanın arkasında duruyor önce ismini koyacaksınız ki o zaman bu çocuklar bu silahların arkasında durmasın...

Önce suçluları bulacaksınız ki bu çocuklar ağlamasın bu çocuklar öldürülmesin...

Kim öldürüyor ABD, İSRAİL, İNGİLTERE, ALMANYA, FRANSA

Kimler destekliyor...

İslam ülkelerinin çoğunluğu, Fetullah Gülen ve Nurcular, Nakşibendiler (Almanya Destekli)

Sonra da gelip burada biz savaşa karşıyız naraları atıyorlar....

Dilerim bir gün bu çocukları öldürenlere yardım edenlerde cezalarını çekerler...

SAVAŞA KARŞI OLMAK SAVAŞ İSTEYENLERİN VEYA ÖLDÜRENLERİN KARŞISINA DİKİLMEKTİR ONLARI DESTEKLEMEK DEĞİLDİR....

ÇOCUKLARI ÖLDÜRENLERE KARŞI OLMAK, ONLARA BUNUN NE DEMEK OLDUĞUNU VE DESTEKÇİLERİNİ HER GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE ELEŞTİRMEKTİR...

SAVAŞA KARŞI OLMAK SAVAŞI İSTEYENLERLE MÜCADELE ETMEKTİR...

İşte böyle by x men,

İnsanlar sağduyulu ve bilimsel düşünüyorsa eğer...

Bazen biribirinin hislerine ve söyleyeceklerine de tercüman oluyor...

Bu başlıkta da sen, tamda benim söyleyeceklerime tercüman olmuşsun...

Diyecek hiçbir şey kalmamış...

Tebrik ediyorum...

En iyi dileklerimle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

olayları siyasi ideolojiye çevirip kendinize konuşma alanı yaratmanız bence uyanıklıoğınız değil acizliğiniz oluyor.açın bi topic konuşun orda,şu resim için yorumsuz imasında bulunmuşlar yapın yorumunuzu söyleyeceğinizi söyleyin ama burda tartışmayın bunları!!!

bunları son 5 yıldır sürekli yapıyorlar acıyan NESRİN'in kalbi değil acıyan insanlık vicdanı bence!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neden berceste arkadaşıma böyle yükleniliyor anlamadım

resimdeki olayı kınamış ve bazen avaz avaz ötenlerin şimdi neden sustuğunu sormuş

konuyu saptırmakla dindaşlarını ii göstermeye çalışmakla suçlanmış müslümanlrın yahudi uşaklığından girilip çıkılamamış

bu konu niye buralara geldi hiç ama hiç anlamadım

tabi buradaki tartışmanın sebebinide

yani sonuç şu;

berceste bu olayı kınıyor

siz onu kınıyorsunuz

öyleyse bu olayı destekliyorsunuz :unsure:

aslında yazılarınıza falan baktığımda desteklemediğinizi söylüyorsunuz ama neden işin içine biranda dini sokup olayı saptırıyorsunuz onu anlamadım

yazdıklarınızdan bir sonuç daha çıkıyor;

filistinde insanların zulüm görmesinin sebebi islamiyet

bravo yani bi olay ancak bu kadar ii saptırılır

nese çok konuştum ve neleri saptırıp kimlere uşaklık ettim allah bilir...

not:2.sayfa gözümden kaçmış ve olay hepten karışmış gibi

anlayacağınız konu istensede istenmesede amacından çok ama çok sapmış :excl:

hadi hayırlısı bakalım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Savaşın her türlüsüne karşıyım demekle bu işler durmuyor...

Bu işi bu duruma getirenlere karşı olmakla bu iş durur ve o uğurda bunlarla mücadele etmekle durur...

Nedense hep aynı numara görmek istemiyorsunuz.

Kimler bu kanın arkasında duruyor önce ismini koyacaksınız ki o zaman bu çocuklar bu silahların arkasında durmasın...

Önce suçluları bulacaksınız ki bu çocuklar ağlamasın bu çocuklar öldürülmesin...

Kim öldürüyor ABD, İSRAİL, İNGİLTERE, ALMANYA, FRANSA

Kimler destekliyor...

İslam ülkelerinin çoğunluğu, Fetullah Gülen ve Nurcular, Nakşibendiler (Almanya Destekli)

Sonra da gelip burada biz savaşa karşıyız naraları atıyorlar....

Dilerim bir gün bu çocukları öldürenlere yardım edenlerde cezalarını çekerler...

SAVAŞA KARŞI OLMAK SAVAŞ İSTEYENLERİN VEYA ÖLDÜRENLERİN KARŞISINA DİKİLMEKTİR ONLARI DESTEKLEMEK DEĞİLDİR....

ÇOCUKLARI ÖLDÜRENLERE KARŞI OLMAK, ONLARA BUNUN NE DEMEK OLDUĞUNU VE DESTEKÇİLERİNİ HER GÖRDÜĞÜNÜZ YERDE ELEŞTİRMEKTİR...

SAVAŞA KARŞI OLMAK SAVAŞI İSTEYENLERLE MÜCADELE ETMEKTİR...

yapmadığımı bilemezsiniz,lütfen önyargılı olmayalım..herşeyi konuşmak kolay belki,ben o savaşın bırçeşit küçük ama tehlıkelısının içinde yaşıyorum zaten :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.