Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

lutfen yardim edinn

hayal_et

Önerilen İletiler

bir arkadasim var erkek kardes gibiyiz bir kizi deli gibi seviyordu cokk kizla evlenme konumundalardi ve kustuler ve ikii hafta sonra baristilar ama bu arada ogrendikki kiz bunun en yakin arkadasiyla yatmis vedee hamilee ve bizimkinin en yakin arkadasi kayiplarda ve benim saf yufka yurekli arkadasim kizla evlenicegim diyo ve cocugu sahiplencem aklim almiyoo sizce dogrumu yaptigi en yakin arkadasiyla yapan biri yarin oburgun eve gelen tamircilerlede yapar

kendinizi benim yerime yada diger karekterlerin yerine koyun ve sizin dogrunuz nee bana soleyin lutdfenn...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oha dıyorum sadece :D

argo kaçtı ama..

senınkını sevıyordur ama senınkınden bebegı olmasını ıstemıyordur

hanı olur ya

uff cocuga bak ne yakısıklı wallahı bundan bebek yapılır bebegımız ne guzel olur kımbılır dersın

gıdıp oyle yapmıstır:blushing:

senınkını de sevıyordur

nasılsa evlencek ya onlar sırılsıklam asık madem baskasından cocuk yapayım demıstır.

bence en akla mantıga uygunu bu

baska turlu yıne yatardı ama bebek yapmazdı

senın cocuga guvenıyor da bebek yapmıs besler nasılsa dıye ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir arkadasim var erkek kardes gibiyiz bir kizi deli gibi seviyordu cokk kizla evlenme konumundalardi ve kustuler ve ikii hafta sonra baristilar ama bu arada ogrendikki kiz bunun en yakin arkadasiyla yatmis vedee hamilee ve bizimkinin en yakin arkadasi kayiplarda ve benim saf yufka yurekli arkadasim kizla evlenicegim diyo ve cocugu sahiplencem aklim almiyoo sizce dogrumu yaptigi en yakin arkadasiyla yapan biri yarin oburgun eve gelen tamircilerlede yapar

kendinizi benim yerime yada diger karekterlerin yerine koyun ve sizin dogrunuz nee bana soleyin lutdfenn...

bence ıyıliği haketmıyor o kişi.çunku en yakınıyla yatmış :excl: bu nasıl ınsafsızlık ya

Allah ım ben anlamıyorum artık insanları

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam

Arkadaşın o kızı böylesi bir ihaneti(çocuk olsun olmasın) bile görmezden gelebilecek kadar güçlü bir tutkuyla seviyor demek ki? İlginç ve de aynı zamanda hem zor hem aykırı bir durum.

Aslında olaya dışarıdan bakan sen ve tabiki bizler için kabul edilemez bir durum bu. Özsaygımız,gururumuz,toplumsal algılama ve kültürel şartlanmalar böyle bir durumda bu tür bir fiili gerçekleştirmiş biri ile evlenmeyi bir yuva kurmayı kesinlikle ve tereddütsüz reddediyor. Hata bu durum ülkemizin çoğu yerinde(maalesef) direkt cinayet sebebi.(Ki bence bu çok yanlış) Ama dediğim gibi biz olayın dışından bakıyoruz..Diyoruz ki eğer benim başıma gelseydi ben yukarıdaki gibi davranırdım(yani asla kabul etmezdim). Ama bu olayın dışında olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor.

İyi bir arkadaş olarak yapman gereken bence olaya dışarıdan bakan biri olarak arkadaşına doğru olduğunu düşündüğün şeyi fazla ısrarcı olmadan,üstelemeden ve onun savunmaya geçmesini gerektirmeyecek şekilde anlatmaya çalışman.. Gerisi onların bileceği bir iş....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ey civcivi yumurtadan çıkaran Allah'ım peki yeşil biberi nasıl yarattın desek de olabilir galiba :D

ya önceden sevmelerin de bi tadı tuzu vardı. şimdi bunları duyunca insanın sevesi de gelmiyo. çocuk doğurmayı veya peydahlamayı ciklet çiğnemek sanan ruhsuz kıza mı kızmalı. yoksa geniş mezhepli erkeğe mi. kızı Allah'a havale etmek lazım. o zaten yaşadığı hayattan hiçbişey öğrenememiş.

ama iş erkeğe gelince. ya arkadaşlar ben çok fazla sevmelerin adamı olmasam da şundan eminim ki gerçek sevgi karşı cinsin fiziğini, dış görünümünü sevmek değildir. gerçek sevgi bir insanı yüreğiyle sevebilmektir. zaten insan sevdiğini o yüzden sürekli yanında ister. o yüzden 45 yaşına gelen insanlar birbiriyle ayrılmak zorunda değildir. yaş ilerleyip fizik bozulunca da severler birbirlerini. çünkü insanın içindeki güzellik değişip körelmez. yoksa benmi yanılıyorum. yoksa avrupa da veya amerika da olduğu gibi bir yaştan sonra sevgi gidip yerini saygıya mı bırakıyo. hiç sanmıyorum. şimdi bir çocuk doğurmanın ve onu gerçek babasından uzak büyütmenin anlamını çözememiş bu kent cariyesinin neyini sevmiş bu moron. tabi ki de fiziğini sevmiştir. kalbini sevemez çünkü böyle bir kalp sevilmez.

bir aile kurmak bana çok uzak olsa da bir çocuğu büyütmenin, ona karşı olan sorumlulukların farkındayım. daha önce de söylediğim gibi bunu anlayabilmek için lütfen hepiniz çocuk esirgeme yurtlarına gidin. ordaki çocukları görün. hem onlar sevinsin. hem de siz bir aile kurmadan önce, bir çocuk yapmadan önce hayattan bazı dersler alın. bir çocuk dünyaya getirmeden önce gerçek bir çocuk sevgisi tadın. bu terapi gibidir. ruhunuz dinlenir. doping gibidir. belki 1 hafta hiçbişeye üzülmezsiniz. eğer dini boyutunuda katacak olursak bunun ne anlama geldiğini az çok hepimiz biliriz. herşeyi bir kenara bırakın. sadece onlariçin bile gitmeye değer. cebinizden çıkarıp bir çekirdek bile verseniz. gözlerinin parladığını göreceksiniz onların.

uzun lafın kısası burda aslında düşünülecek kişi ne o sorumsuz embesil kız, ne de boynuzlarından gözünün önünü göremeyen angut erkek. burda bir yeni hayat var. allah o ve onun gibilere yardım etsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında yukarıdada belirtildiği gibi hadisenin en masum kurbanı çocuk. O yüzden birtakım korunma önlemleri var. Bu nedenle doğum kontrol yöntemleri mevcut. Sadece birtakım hastalıklardan korunmak için değil. Bazı sorumsuz yetişkin?!?!?lerin sorumsuzluklarının bedelini ödeyecek masumlar ortaya çıkmasın diye...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne varmış bunda? önemli olan aşk değilmiydi bekaret önemli değilde hamilelik neden önemli çocuk ha ondan ha arkadaşından ne farkederki şimdi? namus genlerdemi aranır oldu ne iş senide birtürlü anlayamadım hayal et

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer o bayanı o durumda tanısa tabıkı de evlenmek ıstemesı normal..ama en yakını ile aldatmış bir bayan ve bayanın çocuğu ilerde ona baba dıyecek ve babası da aslında enyakını.belkı de ılerde o kişi çocuğunu görmek ısteyecek vs. vs..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

oha dıyorum sadece :D

argo kaçtı ama..

senınkını sevıyordur ama senınkınden bebegı olmasını ıstemıyordur

hanı olur ya

uff cocuga bak ne yakısıklı wallahı bundan bebek yapılır bebegımız ne guzel olur kımbılır dersın

gıdıp oyle yapmıstır:blushing:

senınkını de sevıyordur

nasılsa evlencek ya onlar sırılsıklam asık madem baskasından cocuk yapayım demıstır.

bence en akla mantıga uygunu bu

baska turlu yıne yatardı ama bebek yapmazdı

senın cocuga guvenıyor da bebek yapmıs besler nasılsa dıye ..

yaaa tabi bencede oleee :angry:

Vay be dünyada hala böyle tipler varmıymış..! Söyleyecek söz bulamıyorum.. Allah akıl fikir versin. ( vermiş aslında da kullanabilse )

sen buraya gelsen aklini oynatirsin neler var

kadin kocasindan cinsellik konusunda yetersiz diye ayrildii sence simdi ne yapiyoo

Selam

Arkadaşın o kızı böylesi bir ihaneti(çocuk olsun olmasın) bile görmezden gelebilecek kadar güçlü bir tutkuyla seviyor demek ki? İlginç ve de aynı zamanda hem zor hem aykırı bir durum.

Aslında olaya dışarıdan bakan sen ve tabiki bizler için kabul edilemez bir durum bu. Özsaygımız,gururumuz,toplumsal algılama ve kültürel şartlanmalar böyle bir durumda bu tür bir fiili gerçekleştirmiş biri ile evlenmeyi bir yuva kurmayı kesinlikle ve tereddütsüz reddediyor. Hata bu durum ülkemizin çoğu yerinde(maalesef) direkt cinayet sebebi.(Ki bence bu çok yanlış) Ama dediğim gibi biz olayın dışından bakıyoruz..Diyoruz ki eğer benim başıma gelseydi ben yukarıdaki gibi davranırdım(yani asla kabul etmezdim). Ama bu olayın dışında olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor.

İyi bir arkadaş olarak yapman gereken bence olaya dışarıdan bakan biri olarak arkadaşına doğru olduğunu düşündüğün şeyi fazla ısrarcı olmadan,üstelemeden ve onun savunmaya geçmesini gerektirmeyecek şekilde anlatmaya çalışman.. Gerisi onların bileceği bir iş....

evet cok sevdi hemde cok gozu hic birsey gormuyordu kizi hala seviyoo ama ona anlatiyorum ole biriyle olmazz ilerde ne yapacagini bilimezzin bide duygularin ya hep ayni kalmassa ne olucak dedigimde susuyoo

ey civcivi yumurtadan çıkaran Allah'ım peki yeşil biberi nasıl yarattın desek de olabilir galiba :D

ya önceden sevmelerin de bi tadı tuzu vardı. şimdi bunları duyunca insanın sevesi de gelmiyo. çocuk doğurmayı veya peydahlamayı ciklet çiğnemek sanan ruhsuz kıza mı kızmalı. yoksa geniş mezhepli erkeğe mi. kızı Allah'a havale etmek lazım. o zaten yaşadığı hayattan hiçbişey öğrenememiş.

ama iş erkeğe gelince. ya arkadaşlar ben çok fazla sevmelerin adamı olmasam da şundan eminim ki gerçek sevgi karşı cinsin fiziğini, dış görünümünü sevmek değildir. gerçek sevgi bir insanı yüreğiyle sevebilmektir. zaten insan sevdiğini o yüzden sürekli yanında ister. o yüzden 45 yaşına gelen insanlar birbiriyle ayrılmak zorunda değildir. yaş ilerleyip fizik bozulunca da severler birbirlerini. çünkü insanın içindeki güzellik değişip körelmez. yoksa benmi yanılıyorum. yoksa avrupa da veya amerika da olduğu gibi bir yaştan sonra sevgi gidip yerini saygıya mı bırakıyo. hiç sanmıyorum. şimdi bir çocuk doğurmanın ve onu gerçek babasından uzak büyütmenin anlamını çözememiş bu kent cariyesinin neyini sevmiş bu moron. tabi ki de fiziğini sevmiştir. kalbini sevemez çünkü böyle bir kalp sevilmez.

bir aile kurmak bana çok uzak olsa da bir çocuğu büyütmenin, ona karşı olan sorumlulukların farkındayım. daha önce de söylediğim gibi bunu anlayabilmek için lütfen hepiniz çocuk esirgeme yurtlarına gidin. ordaki çocukları görün. hem onlar sevinsin. hem de siz bir aile kurmadan önce, bir çocuk yapmadan önce hayattan bazı dersler alın. bir çocuk dünyaya getirmeden önce gerçek bir çocuk sevgisi tadın. bu terapi gibidir. ruhunuz dinlenir. doping gibidir. belki 1 hafta hiçbişeye üzülmezsiniz. eğer dini boyutunuda katacak olursak bunun ne anlama geldiğini az çok hepimiz biliriz. herşeyi bir kenara bırakın. sadece onlariçin bile gitmeye değer. cebinizden çıkarıp bir çekirdek bile verseniz. gözlerinin parladığını göreceksiniz onların.

uzun lafın kısası burda aslında düşünülecek kişi ne o sorumsuz embesil kız, ne de boynuzlarından gözünün önünü göremeyen angut erkek. burda bir yeni hayat var. allah o ve onun gibilere yardım etsin...

salak kiz iste emree ne yapicaksin korunamiyosaa hem belki yanlislikla olmusturr :stuart:

hem arkadasima angut demee kizarimm o simdi kalbinden yaralandi ve hem sevgili hem arkadas darbesi yedi acayip guvensizlik sorunu varr

ne varmış bunda? önemli olan aşk değilmiydi bekaret önemli değilde hamilelik neden önemli çocuk ha ondan ha arkadaşından ne farkederki şimdi? namus genlerdemi aranır oldu ne iş senide birtürlü anlayamadım hayal et

sana aciklayim tas aradaki fark su kizin bakire olup olmamasi degil biriyle cikarken yaptigi pislik ve bunu orf adetlerle bagdastirma yabancilar bile bole olaya sicak bakmaz ve bunu yapan kiz ilk arkadasimla sevisti yani anlatabiliyormuyum konuyla bir alakasi yokk tatlimm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu olay yanlışlıklar zincirinin halkaları ! sevse zaten iki hafta ayrıldı diye başkasıyla yatması gerekmez ! tamam kabullendi arkadaş evlendikten sonra, bir kavga daha kadın başka birinde mi soluğu alacak .Yani kabülleniyorsa Şimdiden hayırlı olsun diyelim .Varmı böyle bir mantık .sonunda bu aile yine bu sebeblerden dağılabilir .Daha kötü sonuçlarda olabilir sen başkasıyla yakala, onu da karınıda vur sonuç .biri mezara diğeri hapsaneye .Sahsen ben bunu değil başkasıyla olması bile bana ihanet sayarım .zaten sevginin bittiği yerde aldatma ve ihanet vardır.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ben bunu kesinlikle kabul edemem .....? :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yapabileceğin birşey yok, arkadaşın o yoldan dönmeyecek! Çünkü yaralı,tercih edilmemenin kör kuyusunda şimdi,gözü ihaneti görmüyor ama bi süre.Zaman geçipte yatışınca duyguları söyleyeceği dizeleri şimdiden ifade edebiliriz; YARALIYIM YAR ELİNDEN DOST ELİNDEN İNSANLARDAN YARALI ŞEYTAN DİYOR GEL BENİM OL GİDİP ŞEYTANIN OLMALI...Bırak gitsin ve yaşasın ama kendine çok ağır bi bedel ödetecek hiç haketmediği halde. İhanet asla unutulmaz istesede unutamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayal_et,bu kızdan ve bu arkadaşın olcak kişiden kimseye pek hayır gelmez.Allah akıl fikir versin inşallah başka diyecek birşey göremiyorum... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yanliz arakdaslar burda arkadasim turk degill fransiz kiz turk bunu yapan kiz turk

ailesi turk kulturuyl ebuyuttu ve simdi fransiz olan yani arkadasimm onu aldim o kizin elindenn bunlarda sorun degill bole seyler ama anlattim ona guvenemiyceginiii beni dinledii gerci simdi depresyonaa ve kiz benii okul cikisi tehdit ettii gerize kalii kendini yamadigini dusunuyomus ve karni sisiyoo cocugu aldirmazza ailesi onu bu diyardan aldiricakkk

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kızdan vaz geçsin bi türlü çünkü dediğin gibi onun en yakın arkadaşıyla yatan öbür gün bakkal manav ohhh götürür valla :D ama arkadaşının arkadaşıda kusura bakma ama ş......sizlik yapmıs banada biri öle yapmıstı her ikisinede yol verdim en yakım arkadaşımdı bide

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yanliz arakdaslar burda arkadasim turk degill fransiz kiz turk bunu yapan kiz turk

ailesi turk kulturuyl ebuyuttu ve simdi fransiz olan yani arkadasimm onu aldim o kizin elindenn bunlarda sorun degill bole seyler ama anlattim ona guvenemiyceginiii beni dinledii gerci simdi depresyonaa ve kiz benii okul cikisi tehdit ettii gerize kalii kendini yamadigini dusunuyomus ve karni sisiyoo cocugu aldirmazza ailesi onu bu diyardan aldiricakkk

Bu olay türk filmlerine taş çıkartır valla sende senaryoyu yarım yarım sunuyorsun ? Pembe dizi gibi acaba daha sonraki bölümde ne olacak merak ettim yaaa . sen bu senaryonun sonunuda biliyorsundur galiba ! :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyide arkadaşım baştan sölesene arkadaşının Fransız olduğunu ve onlarda bu gibi olayların normal olduğunu, bu kadar yazdırıyon millete.. :)

Onlarda böle şeyler problem değilse sorun ne o zaman..

Bakkalla manavla tamirciyle iş götürmesi hamile kalacak kadar abes ve tersmi :)

Sen arkadaşına söyle kızın bu durumu onlara göre gerçekten problem teşkil etmiyorsa kızı alsın..

Bakkaldan manavdan tamirciden korkmasın belki uçkuruna sahip bakkal manav ve tamirci denkgelir onların eve.. :)

Saygılar-sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyide arkadaşım baştan sölesene arkadaşının Fransız olduğunu ve onlarda bu gibi olayların normal olduğunu, bu kadar yazdırıyon millete.. :)

Onlarda böle şeyler problem değilse sorun ne o zaman..

Bakkalla manavla tamirciyle iş götürmesi hamile kalacak kadar abes ve tersmi :)

Sen arkadaşına söyle kızın bu durumu onlara göre gerçekten problem teşkil etmiyorsa kızı alsın..

Bakkaldan manavdan tamirciden korkmasın belki uçkuruna sahip bakkal manav ve tamirci denkgelir onların eve.. :)

Saygılar-sevgiler...

dedikleriniz bence hic guzel degil

bunu yapan bu se....sizligi yapan bir turk ve arkadasimi ala bole bir insanla evlendirmem ailesi bunu ogrenirse cocugun ailesiylede arasi bozulur fransizlar yabancilar diye aile ici iliskileri yok degilburada yatma sorun olmuyoo ama salak hamile kaldi uckukruna hakim iolamayan kizz

zaten bittii artikk arkadasim uyandii kizda yakinda oteki tarafi boylar hic aciimam olelerinee ailesi ogrenicekk yakindaaa ben seize gelismaleri yazarimm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu kadar olur yaaa :angry: hiç mi ar namus kalmamış????? :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.