Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BÜYÜK HEDİYE

yazarömerbekirkazan

Önerilen İletiler

BÜYÜK HEDİYE

Bugün anneler günü tüm annelerin anneler gününü kutlarım. Bu günde anne olan herkes çocuklarından çiçek ve hediye alırlar ama bu ülkede bir gurup anne bunun tam tersini yapıyorlar yani çiçek almıyorlar, veriyorlar onların gözleri her zaman yaşlı ve yürekleri özlem dolu bu özlem hiçbir zaman bitmeyen bir özlem onlar bu vatan için oğullarını bu topraklara şehit vermişlerdir. Evet bahsettiğimiz şehit annelerimiz belki hiçbir zaman gözlerindeki yaş, yüreklerindeki acı dolu özlem dinmeyecek. Ama onlar her zaman bundan gurur duyacaklar. Onlar bu ülkeden bir hediye istemiyorlar sadece onların istekleri bir şehit annesinin konuşmasında belirttiği gibi adalet istiyoruz deyip bebek katilinin idamı en büyük hediyedir. Bizler için şimdi soruyorum sizlere bir bebek katiline insan haklarını öne sürerek bu büyük hediyeyi onlara çok mu görüyorsunuz? Ona olan insan hakları şehit anneleri için yok mu saygıdeğer siyasetçiler bütün iş sizlerde, gelin bu annelerin bir parçacık ta olsa gözyaşlarını ve acılarını dindirelim. Şimdi bu ülkenin yasalarında idam yok diyebilirsiniz, ama sizler istedikten sonra tıpkı ABD’de olduğu gibi bir gecede kişiye özel idam yasası çıkarabilirsiniz. Şimdi seslenmek istiyorum ben şehit annelerimize belki sizler gözyaşlarınızı dindiremeyeceksiniz, hiçbir zaman oğullarınıza olan hasret dolu özlem gideremeyeceksiniz ama bu dünyada gururla gezebileceksiniz, öbür dünyanızda da oğullarınıza inşallah cennette kavuşacaksınız. Sözlerimi oğullarının ağızlarından şu şiirle tamamlamak istiyorum.

AĞLAMA ANNEM

BİR GÜN ÖLÜM HABERİM GELİNCE

ÜZÜLÜP AĞLAMA ANNEM

CENAZEM GELİNCE YÜZÜME BAKIP

AĞLAMA ANNEM

CENAZEM GİDERKEN ARKAMDAN BAKIP

AĞLAMA ANNEM

BENİ TOPRAĞA VERDİKLERİNDE

ÜZÜLÜP AĞLAMA ANNEM

BİR RESMİMDE BENİ GÖRÜRSEN

AĞLAMA ANNEM

BİR GÜN MEZARIMA GELİNCE

AĞLAMA ANNEM

BİR GÜN BANA BENZEYEN BİRİNİ GÖRÜRSEN

AĞLAMA ANNEM

BİR GÜN BANA AİT BİR ŞEY GÖRÜRSEN

AĞLAMA ANNAEM

NE OLUR ÜZÜLÜP AĞLAMA ANNEM

Evet belki bu şiiri şehit oğlunuz yazmadı ama emin olun ki bu şiirdeki sözlere onların da katılacağına eminim. SAYGILARIMLA

Ömer Bekir KAZAN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.