Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cennet'ten Satılık Arsa Var!

Odris

Önerilen İletiler

İslam derki:Hz.Muhammed Peygamberlerin sonuncusudur... İnsanlar yine bunu anlamadı

İslam derki:Allah'ın indirdiği ile hükmetin..Allah hakkında bilmediğiniz şeyleri söylemeyin... İnsanlar yine bunu anlamadı..

İslam derki:Peygamberlerde sizin gibi birer insandır,Onları Yücelten Allah'tır...İnsanlar yine bunu anlamadı...

İslam derki:Zina yapmak çok çirkin birşeydir...İnsanlar bunu anlamadılar..

Ve son olarak Hz.İsa çarmıha gerilmeden önce şunu söylemiştir..."Birbirinizi sevin size tek buyruğum budur" İnsanlar bunu hiç anlamadılar...

Biz İnsanlar anlayamadık..SEN ne anladın abi..:) anlat hele bi..:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asıl sen anlamamışsın Omar, smile.png

Bir anket yap bakalım doktorlar mı, yoksa sıradan insanlar mı daha çok sigara içer..

Yine bizle dalga geçtin ön yargılarınla... Kanıtlanmıştır; "pratik bilginin/bilgisizliğin ürünüdür."

Anket yapmaya ne gerek var...Benimkisi bilgisiz bir ürün diyorsun..Seninkisi sadece ezber bir söyleyiş...Ben çoğu doktorlarda gördüm sen görmedin belkide..Bu konunun doğrusu insandan kaynaklanır...Senden bu cevabı istemiştim...Güya tabi bilinçli insan sigara içmez..Alakası yok bilinçlide içer bilinçsizde içer..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ve son olarak Hz.İsa çarmıha gerilmeden önce şunu söylemiştir..."Birbirinizi sevin size tek buyruğum budur" İnsanlar bunu hiç anlamadılar...

Din üreticileri bunları filozoflardan kopyalamışlar. smile.png "İnsan sevgisi"ni İsa'dan önce filozoflar söylediler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnanmakla bilmek farklı şeylerdir sn. sarıgöl. Ayrıntılarını biliyorsunuz sanıyorum. İsterseniz üzerinde durabiliriz.

Öylemi sayın maraba, peki bu yazdığın ne demektir;

İradeye inanmıyorum. İradenin somut bir gerçek olduğunu biliyorum.

Somut bir gerçek olan "İRADE" ye inanmıyor isen,sen neye inanırsın'ki,veyahut şöyle yazalım;sen inansanda,inanmasanda hiç bir şey değişmez...

Bu kadar basit.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki filozoflardan kopyaladı ..Filozoflar buldu sevginin ne olduğunu zaten o yüzden insanlarda çok iyi anladılar....Boşver sen bence bu konuları..Ne yazarsam zaten bana bilgisizliğin ürünüdür diyeceksin...Bu arada söyleyim İsa Mesih'in öğrencilerinden bir tanesi hekimdi :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öylemi sayın maraba, peki bu yazdığın ne demektir;

Somut bir gerçek olan "İRADE" ye inanmıyor isen,sen neye inanırsın'ki,veyahut şöyle yazalım;sen inansanda,inanmasanda hiç bir şey değişmez...

Bu kadar basit.

Sn Sarıgöl,

Söylemek istediğim galiba anlaşılmamış. Sanırım ben anlatamadım.

İnanmakla bilmenin farklılığını biliyorsun sandım dı..

O halde izah edeyim. İki si de kabullenmektir, edinim dir. Birisi, somut bilgi edinmektir (bilgilenmek, bilmek). İnanmak ise sadece soyut, somutla örtüşmeyen söyleninmler edinmektir(inanmak).

Tabi bir de bilgi nedir, ne değildir'i bilmek gerekecek..

Umarım anlaşılmıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnanmak ise sadece soyut, somutla örtüşmeyen söyleninmler edinmektir(inanmak).

Afedersiniz ama bu inanmanın tanımı sizin dine inancın tanımımı yoksa inanmak kelimesinin tanımımı...

Bilgi nedir?Bence iyice kavranılması gereken bir konu bu...

Özellikle inanmak ile ilgili birkaç örnek vermek gerekirdi ama ben geri vites atmayı tercih ediyorum malum inancımı kaybetme korkum var :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn Sarıgöl,

Söylemek istediğim galiba anlaşılmamış. Sanırım ben anlatamadım.

İnanmakla bilmenin farklılığını biliyorsun sandım dı..

O halde izah edeyim. İki si de kabullenmektir, edinim dir. Birisi, somut bilgi edinmektir (bilgilenmek, bilmek). İnanmak ise sadece soyut, somutla örtüşmeyen söyleninmler edinmektir(inanmak).

Umarım anlaşılmıştır.

Peki,sayın maraba,

İrade;kabullenmektir ve bilgilenmekten,bilmektir'de değerlendirildiği yer "BİLİNÇ" soyutmudur,somutmu...

Akıl'a inanırmısınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Afedersiniz ama bu inanmanın tanımı sizin dine inancın tanımımı yoksa inanmak kelimesinin tanımımı...

Her ikisi de..

Bilgi nedir?Bence iyice kavranılması gereken bir konu bu...

Özellikle inanmak ile ilgili birkaç örnek vermek gerekirdi ama ben geri vites atmayı tercih ediyorum malum inancımı kaybetme korkum var smile.png

Evet en önemli bir konu. Hatta ilk bilinmesi gereken şey. Bilgi nedir, bilgi dışı(lık) nedir. Bunu bilmeden tartışmanın zaten bir anlamı olmuyor. Kuru gürültü.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki,sayın maraba,

İrade;kabullenmektir ve bilgilenmekten,bilmektir'de değerlendirildiği yer "BİLİNÇ" soyutmudur,somutmu...

Akıl'a inanırmısınız.

Sn sarıgöl,

Yazdıklarımı ya takip etmiyorsunuz ya anlamıyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevabı almış kabul edeyim..Nitekim anarahminde meydana geldim deseydi yeterliydi...Siz şimdi buradaki ispatı ve mucizeyi görmemekle birlikte ayrıca inancın ne olduğunada bakalım..Stalkes ve maraba bana ana rahminden çıktığınızı ispatlasanıza smile.png Göster görelim...

İlave edeyim..Size Allah'a inanmanın ne olduğunu söyleyim öğrenin...Parmağınızı damağınıza gezdirir ve çıkarın..Büyük ihtimalle birçok hücre şu an parmağında...Hücreyi görmezsin ama hücrenin geldiğini bilirsin işte aynı bunun gibidir inancımız..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevabı almış kabul edeyim..Nitekim anarahminde meydana geldim deseydi yeterliydi...Siz şimdi buradaki ispatı ve mucizeyi görmemekle birlikte ayrıca inancın ne olduğunada bakalım..Stalkes ve maraba bana ana rahminden çıktığınızı ispatlasanıza smile.png Göster görelim...

İlave edeyim..Size Allah'a inanmanın ne olduğunu söyleyim öğrenin...Parmağınızı damağınıza gezdirir ve çıkarın..Büyük ihtimalle birçok hücre şu an parmağında...Hücreyi görmezsin ama hücrenin geldiğini bilirsin işte aynı bunun gibidir inancımız..

hücre bilim sayesinde varlığı ispatlanmış bir oluşum. tanrı inancıyla aynı şey mi? verdiğin örnek baştan sakat bir kere.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte aynı bunun gibidir inancımız..

Artık ana rahminden çıkışımız fotoğraflanıyor. Siz 1400 yıl önce de kalışsınız dostum smile.png

Ayrıca dün izah etmiştim.

Bir inançlı de kalkar der ki: O damaktaki hücreler sizi/bizi şeytanın yarattığını gösteriyor. Seninle onun ne farkı var şimdi? smile.png

Bunlar bilgi değildir. İnançtır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn sarıgöl,

Yazdıklarımı ya takip etmiyorsunuz ya anlamıyorsunuz...

Aslında doğru yazıyorsunuz sayın maraba, bir kere "İRADE"; 1 . Bir şeyi yapıp yapmamaya karar verme gücü, istenç

2 . felsefe, ruh bilimi

Bilinç (akıl) den meydana gelen (soyut) isteklerdir ve aynen big bang teorisinde olduğu gibi;

Big Bang teorisi evrenin tek ve büyük bir patlama ile başladığını kabul eder. Ama bildiğimiz gibi patlamalar maddeyi dağıtır ve düzensizleştirirler. Oysa Big Bang çok gizemli bir biçimde bunun tam aksi bir etki meydana getirmiştir: Maddeyi birbiriyle birleşecek ve galaksileri oluşturacak hale getirmiştir.

Fred Hoyle, The Intelligent Universe, London, 1984, ss.184-185

Soyut olan teoriden,somut olan gerçeğe,burada inananlar kabul ediyor diye bazıları kabul etmeyebilir,Külli İradenin tasarrufunu ama cüzi irade olan İnsan ise şöyle açıklıyor bu durumu; Tesadüflerin ve rastgeleliğin,iç içe geçmiş,bütünlük halindeki düzenleri meydana getirmesini beklemek boşunadır demiştir Penrose

Tesadüf matematiksel bir terimdir ve Penrose tesadüf ihtimalinin imkansızlığını matematiksel olarakta ortaya koymuştur.

Büyük patlamayla canlılık için uygun bir ortamın oluşma olasılığını 10 üzeri 10 üzeri 123′te bir ihtimal olarak hesaplamıştır.

Yani sıfır ihtimal bile sayılamayacak bir durum yaratıyor bu sayı,

Bu sayı, yani 10 üzeri 10 üzeri 123′te 1 ihtimal, Yaratıcının amacının ne kadar keskin ve belirgin olduğunu bize göstermektedir. Bu gerçekten olağanüstü bir sayıdır. Bir kimse bunu doğal sayılar şeklinde bile yazmayı başaramaz, çünkü 1 rakamının yanına 10 üzeri 123 tane sıfır koyması gerekecektir. Eğer evrendeki tüm protonların ve tüm nötronların üzerine birer tane sıfır yazsa bile, yine de bu sayıyı yazmaktan çok çok geride kalacaktır.

Roger Penrose, The Emperor’s New Mind, 1989; Michael Denton, Nature’s Destiny, The New York: The Free Press, 1998, s.9

Bu yazılanlara inanıyormusun "İRADİ" olarak ne dersin. Yoksa kabulleniyormusun.

original.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben örnek verdim..Nitekim bizim göremediklerimizin olduğunu Tek Tanrılı dinler söylemiştir...Diğer dinlerde ve mitoloji tanrılarında hiçbirşey yoktur...Allah yarattı hücreyi mi bilmiyor.. :)

Hücrelerin görevleri yapıları tesadüf değildir...Damar yolları tesadüf değildir ve en önemlisi beyin tesadüf değildir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Artık ana rahminden çıkışımız fotoğraflanıyor. Siz 1400 yıl önce de kalışsınız dostum smile.png

Ayrıca dün izah etmiştim.

Biri de kalkar der ki: O damaktaki hücreler sizi/bizi şeytanın yarattığını gösteriyor. Seninle onun ne farkı var şimdi? smile.png

Senin ana rahminde çıktığın fotoğrafın varmı...Ne bilelim başka yerden oluşmadığını...Özel bir soru neden ana rahminde meydana geliyoruz..Siz buradaki tasarıyı görmezsiniz işte :)

Şeytan'ın bir kitabı yok...Hani varsa nerde..Kullarına kendini bildirmiş mi ? Peygamberi var mı ? Yok..Anlayın artık ya

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin ana rahminde çıktığın fotoğrafın varmı...Ne bilelim başka yerden oluşmadığını...Özel bir soru neden ana rahminde meydana geliyoruz..Siz buradaki tasarıyı görmezsiniz işte smile.png

Şeytan'ın bir kitabı yok...Hani varsa nerde..Kullarına kendini bildirmiş mi ? Peygamberi var mı ? Yok..Anlayın artık ya

iyi ya omar, ben allah'ın peygamberiyim diyen birine inanmakta bu kadar eminsen, sen de cennetten bir kaç dönüm arazi alsana. sonuçta bu arazileri satan adamlarda bu tür dini öğelerle satış yapıyorlar. o halde o arazi satan adamlara da inanmamız gerekiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.