Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Dünya yeni bir Osmanlı'ya muhtaç

hasan17

Önerilen İletiler

Ben simdiye kadar islamla ilgili hiçbir şey söylemedim kaydadeğer.Ama siz sürekli bize size şu empoze edildi bu empoze edildi diyorsunuz.ben de dedim kanuniden sonra türkler horlanmıştır.geri sayfalarda var ama öncesi görmezden gelinemez.her devşirme de hain değildir yeniçerilerin hepsi hain miydi ki.Köse Mihail hain miydi o da sonradan osmanlıya katıldı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 168
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sorun aslında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmak istenmesinde.Olayları inceleyip gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya serdiğinizde cevap akılsallık ve bilimsel kaidelere uygun olmak yerine inanç ve dogmaların ışığında geldiği için refleksif ve akıldan uzak oluyor.Bu da tartışmayı polemiklere sürüklüyor.Gerçeklik ilkesini nekadar anlatmaya çalışırsan çalış,okuduğunun içindeki gerçekliği yargılayamayan,bir konuda neyi neden savunduğunu bilmeyen,hayatı boyunca araştırmadan uzak kalmış,söylenen herşeye eksiksiz inanmış,dogmatizmin tutsağı bir kitleyle neyi tartışabilirsin ki...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben simdiye kadar islamla ilgili hiçbir şey söylemedim kaydadeğer.Ama siz sürekli bize size şu empoze edildi bu empoze edildi diyorsunuz.ben de dedim kanuniden sonra türkler horlanmıştır.geri sayfalarda var ama öncesi görmezden gelinemez.her devşirme de hain değildir yeniçerilerin hepsi hain miydi ki.Köse Mihail hain miydi o da sonradan osmanlıya katıldı?

13675[/snapback]

Karakurt işte bu konuda yanılıyorsun.Bizim verdiğimiz Türk'ün Osmanlı'da ikinci sınıfa indirgendiği hakkındaki belgeler ve olaylar Kanuniden önceye mi sonraya mı ait forumda bir bak bakalım.Osmanlı'da Fatih'le beraber impartorluğa geçiş ilkesinin uygulanmaya başlanmasıyla Türk'ün önü kesildi sen hangi tarihi okuyorsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih çok haindir.Kendisini unutanı seline katar ve süpürür.İnsallah biz o milletlerden olmayız.

13696[/snapback]

Haklisiniz, bu konuda ne uluslar yok olmustur tarihte.

Ayak uyduramamislar, kültür birikimlerine sahip olamamislar ve sonunda ne kadar büyüseler de yok olup gitmekten kurtulamamislardir.

Ama ben kesinlikle Türk lerin böyle bir yok olmayla karsilasacagina inanmiyorum.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Senin işine gelmeyen tarihi

13686[/snapback]

Sen tarihi bilmiyorsun.Bu, üç beş kitabın bir kaç paragrafından öğrendiğin bilgiyi sahip olduğun ideololojinin üstüne harmanlayarak verdiğin cevaplardan belli.Baştan aşağı hatasın ve bilimsellikten ve gerçeklerden uzaksın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu kardeşim lafı nereye getiyorsun...

Resmi tarih yalan biliyoruz...

Sen bana söylesene nerde katliam olmuş...

yok adamın biri çıkmış padişaha şöyle demiş...

EEee???

Padişah ne yapmış???

Masumlar katledilmiş mi???

Kültür meselesinden de daha önce bahsettim...

İslam ın arap yarımadasında doğuşu doğal olarak Arap medeniyetini baskın hale getirdi...

Özellikle edebiyatta çok büyük etkiler bıraktı...

Ama

Osmanlı diğerlerine karışmamış da niye Türklere sataşsın???

Osmanlı döneminde köy isimlerine bile saygı gösterilmiş...

Zorla şu dilde olacak

aman şu manada olmasın denmemiş...

Ve

ben sana söyleyeyim...

Anglosakson medeniyetinin üzerimizdeki etkisi arap medeniyetinin zamanında yaptığı etkiden daha büyük...

Senin iddanı çürüttük

sen hala bilmiyorsunuz diyorsun...

Savunsaydın o zaman çok biliyorsan...

Bırakın kardeşim laf oyunlarını...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim Alicim sen ciddi misin,kafan iyimi,yoksa hayal aleminde mi yaşıyorsun? :D

Sen tarih,belge istiyordun sana daha katliamın tarihini hem de osmanlı'nın resmi tarihçisinin vakainamesinden örneklerle açıkladım daha dün yazdım hemen unuttun sen de balık hafızası mı var? :D

Osmanlının Türk halkına olan tavrını siyasetini Osmanlı arşivlerinde olan belgelerle açıkladım daha ne istiyorsun.

Birde bu konuda yeterli bilgin olmadan nasıl bir melankolik ruh yapısı içinde yazılarınla iddaamı çürüttüğünü iddaa ediyorsun. :lol: ne cevap verebildin ki bu olacak

senin yazdıklarını lise de okuyan çocuklarda söylüyor.İddamı çürütmek için benim örnek gösterdiğim belgeleri çürütecek karşıt laflarla gel herkesden duyabileceğim ve cevabını belki yüz kez verdiğim boş sözlerle değil...KOMİK OLMA ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah aşkına tarafsız biri yazsın da söylesin şuna...

Verdiğin örneğin senin kurgularına uymadığını söyledik ya...

Adam Devleti tehdit eden bir isyanı fazla kan dökerek bastırmış...

Bunun Türk e düşmanlıkla bir alakası yok...

Türk de bu adama lanet etmiş...

Ankara ya alınmamış dedik ya...

Daha sonra İran a kaçmış dedik ya...

Ayrıca o engin bilginle başka yazcak şey bulamıyorsun galiba...

Hala laf oyunlarına başvuruyorsun...

Ama aklı başında insanlar yazıları baştan itibaren takip ederler ve görürler...

Bu yüzden benim kaygım yok...

:D

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen tarafsızlık ve bilimsel olma kelimelerinin anlamlarını bilemezkin ki bu kelimeleri kullanıyorsun :D Önce kafanı empozelerden kurtar,tarih bilgini biraz geliştir öyle gel.Hafif kalıyorsun,zamanımı da artık sana cevap yazarak harcayamam... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım yetrince örnek verdim sen önce onlara cevap ver sonra ben yine yazarım.şimdi kalabalık yapmayayım.Tartışması tamamlanmamış konular var.Siz hala şöyle tartışmayı güzelleştiricek bir kanıt sunamadınız.Sen şu ana kadar baştan sona yazdıklarımı,verdiğim kanıtları bir oku,gözden geçir onlara cevap yaz,sözle değil belgelerle örnek göster ortam şenlensin biraz :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.