Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Tanrını varlığını kimse ispat edemez..

yokluğunuda ispat edemez..

bunu tartışmak ta kimseyi bir yere vardırmaz..

incili

tevratı

kuran ı okuyun..

hiç daha önce bilmediğiniz bir kitap gibi..anladığınız şeyler..sizi bir yere götürecektir..

bu konuda söyleyeceğim son söz budur..

Allahın varlıgını anlamak icin sadece etrafına bakınman yeterli emin ol....

Her madde, ısınınca hacmi büyür, soğuyunca küçülür. Fakat su +4°C’den itibaren soğursa hacmi genişler. Suda bu özellik olmasaydı, deniz ve göllerde buz haline gelen su tabakası dibe çöker ve bu olay 0°C ve daha düşük sıcaklıkta tekrarlanarak neticede suların buz tabakaları yığını haline gelmesine sebep olur, böylece buradaki bütün canlılar ölürdü. Suyun böyle bir özelliğe sahip olması bir tesadüf müdür?

Tesadüf diyeceksin degil mi simdi buna? :) :)

Okyanusların 800 m.den daha fazla olan derinliklerinde yaşayan balıklar, havaya çıkarılınca parçalandığı gibi, insanlar da, hava basıncı altından çıkarılınca yaşayamaz. Hava hepimizi onbeş ton kuvvetle ezdiği halde, pestil haline gelmeyişimiz, teneffüs sayesindedir. Teneffüs yolları, akciğer keseleri, kapiller ve kan damarları ile, vücudumuzun bütün hücrelerine hava gider. İçimizde de, dıştaki tazyike eşit bir basınç mevcuttur

Bu da tesadüf degilmi..... :)

Fil, hortumu sayesinde yerden bir şey alıp ağzına götürür. Filin hortumu su içmeye mahsus bir kap, yiyeceklerini toplayıcı bir el, nefes alacak bir burun, sırtına yük yükleyecek bir kol, ağırlık kaldırıcı bir vinçtir. Allahü teâlâ, fili binicilerinin faydalanacağı bir vasıta olarak yaratmış, ayrıca özel anlayış kabiliyeti de vermiştir. Bu sayede ehlileştirilip yük taşır ve harpte kullanılır.

Bunların hepsi tesaduf zaten.... :)

Karınca, topladığı danelerin yerdeki nem sebebiyle yeşerip bitmemesi için daneleri parçalar. Islanan danelerin çürüyüp bozulmaması için de dışarı çıkarıp kurutur. Sellerin zarar vermemesi için yuvasını yüksek yere yapar

Bunlar sadece bazıları.... Ama görebilen görür O'nu.....

Allah herkese görmeyi nasip etsin... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorum yine arada karıstı galiba....

Reddeden arkadaslarımız, butun bunları reddettiklerine gore, kendine ait cevapları vardır diye dusunuyorum...

Hadi... Daha oncede sordugum sorunun cevabını bekliyorum... Sozlerimden anlamlar cıkarıp soru sormayı bırakın....

Kendinizden anlatın... Merak ediyorum... Bana neye inandıgınızı, kendininzin nasıl ortaya cıktıgını dusundugunuzu, insanoglugunun en baslangıcını anlatın bana....

Bir seyi reddediyorsanız, baska dusunceleriniz vardır degil mi? Neye inanıyorsunuz....????

Yoksa "Ben bunu kabul etmiyorum, ama aslında nasıl oldugunu da dusunemiyorum... Baska birsey aklıma gelmiyor.." diye mi cevaplandırcaksınız?

Öğretileri eski toplumların mitlerine dayanan, dogmatik ve çağdışı hükümler içeren uydurma dinlere inanmiyoruz. Sen topraktan (çamurdan,balçıktan,ademin kaburga kemiğinden) yaratıldığına inanmaya devam et. "Yahu insan topraktan çamurdan nasıl olur da yaratılmış olur (üstelik daha eski toplumların inançlarına dayanarak)" diye kendi kendine sorgulama, ondan sonra da kalk inanmayanlara "peki sen nasıl yaratıldın, cevap ver" diye sor. Yok artık daha neler....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öğretileri eski toplumların mitlerine dayanan, dogmatik ve çağdışı hükümler içeren uydurma dinlere inanmiyoruz. Sen topraktan (çamurdan,balçıktan,ademin kaburga kemiğinden) yaratıldığına inanmaya devam et. "Yahu insan topraktan çamurdan nasıl olur da yaratılmış olur (üstelik daha eski toplumların inançlarına dayanarak)" diye kendi kendine sorgulama, ondan sonra da kalk inanmayanlara "peki sen nasıl yaratıldın, cevap ver" diye sor. Yok artık daha neler....

Ya bak yine aynı seyi yapıyorsunuz... Olmazki... Birak benim inancımı sorgulamayı...

Ve karıstırdın galiba... Ben neye inanmadıgını degil, neye inandıgını sordum.... Anlat yaa, bu kadar zor mu anlatmak? :) :) :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

elinize içi su dolu kova alın kovaya süpürgeyi batırın ve duvara sıçratın bu işlemi defalarca yapın sonra duvarda ki su damlacıklarına teker teker bakın sizin için şekil olarak hiçbirşey ifade etmeyecektir ama bir damlacığın ağaç şeklinde olduğunu göreceksin şimdi burada o ağacı sen yarattın ama orada ağaç olmasını istemedin yaşamın sonsuz seçeneği vardır sizler yaradılış konusunda olay tersden bakıyorsunuz eğer mucize dediğiniz o ayrıntılar olmasa zaten yaşam olmayacaktı örneğin havada %78 azot %21 oksijen var eğer %80 azot %20 oksijen olsaydı biz olmayacaktık hayır yanılıyorsunuz yaşam yine olacaktı diyorum ya yaşamın sonsuz seçeneği var o zaman şimdi ki vücutta olmayacaktık belki daha mükemmel olacaktık belki de daha kötü olacaktık kötü mükemmel kelimesi aslında o zaman için yerinde bir kelime değil şu anda ki vücut yapımızla karşılaştırıyorum belki bakteriydik belkide hala sürüngendik say say bitmez şu anda marsta da yaşam var ama tek hücreli canlılar ortam bunu gerektirmiş bizi yaratan zamandır zaman bizi yaratmış fakat bizim bu şekilde olmamızı istememiş süpürge olayı gibi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya bak yine aynı seyi yapıyorsunuz... Olmazki... Birak benim inancımı sorgulamayı...

Ve karıstırdın galiba... Ben neye inanmadıgını degil, neye inandıgını sordum.... Anlat yaa, bu kadar zor mu anlatmak? :) :) :)

Evrenin nasıl oluştuğunu henüz bilmiyoruz. Bunu bilmiyor olmamız tanrının yarattığı anlamına gelmiyor.Sadece bilimsel teoriler var ortada. Bir yerde hep yanlış yapıyorsunuz. Sanki evrim teorisi yanlışlandığı zaman bu insanı tanrının yarattığının kanıtı olacakmış gibi düşünüyorsunuz . Ben sadece dünyada her hangi bir dinin anlattığı gibi bir tanrı olduğuna inanmıyorum. Yani bir tanrı olduğuna inanmıyorum. Bunun nedenlerini de burada defalarca örnekler vererek yazdım. Hepsi bu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili dilku heralde dalgınlığına geldi.Hz Hz.Hz.Muhammed ikbalin bir duası var demişsin de .Yoksa başka bir şey mi demek istedin de ben anlayamadım.

Muhammett Ikbal dedim dogru

tanir misin

bir sorun mu var

ne dalginligi

ne oldu ki??

Evrenin nasıl oluştuğunu henüz bilmiyoruz. Bunu bilmiyor olmamız tanrının yarattığı anlamına gelmiyor.Sadece bilimsel teoriler var ortada.

zaten peygamberler o yüzden gönderilmis

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evrenin nasıl oluştuğunu henüz bilmiyoruz. Bunu bilmiyor olmamız tanrının yarattığı anlamına gelmiyor.Sadece bilimsel teoriler var ortada. Bir yerde hep yanlış yapıyorsunuz. Sanki evrim teorisi yanlışlandığı zaman bu insanı tanrının yarattığının kanıtı olacakmış gibi düşünüyorsunuz . Ben sadece dünyada her hangi bir dinin anlattığı gibi bir tanrı olduğuna inanmıyorum. Yani bir tanrı olduğuna inanmıyorum. Bunun nedenlerini de burada defalarca örnekler vererek yazdım. Hepsi bu.

Simdi soyle birsey var:

Ben hayaletlere inanmıyorum... Ve eger bu forumda cıkıp biri hayaletlere inandıgını iddia etse, kalkıp ona "sen nasıl inanırsın, hadi ispatla, boyle birseye nasıl inanıyorsun... anlamıyorum..." veya "su su nedenlerden dolayı inanamazsın, hayaletlerin olmadıgını sana boyle ispatlarım" diye sayfalarca yazı yazmam.... Bir suru reply etmem... Onun her soyledigini inceleyip, arada yanlıslar bulmak icin cırpınıp bunları yazıp durmam....

Ya tamam, inanmadıgımı soyledim, inanmadıgım sey hakkında bu kadar ileti gondermenin ne mantıgı var.. cok komik der, kenari cekilirim.... :lol::lol:

Ve ben iste bunu anlamıyorum... Madem inanmıyorsun.. Gelip burda neden butun bunları ısrarla tartısmaya devam ediyorsun??? Bikac sey yazıp kenari cekilmeliydin.... (ben inanmıyorum, boyle birsey olmaz.... filan filan...)

İnsanın inanmadıgı seyler hakkında bu kadar uzun konusmasının mantıgı ne olabilir ki?????

Ya cevreye dusuncelerini yaymaya calısıyorsun, ki bunu yapamadıgını goruyorum... (ve oyle oldugunu sanmiyorum.... )

Ya da, gercekten senin de icinde bir kısım inanmak istiyor... (Cunku insan bir tanriya inanmak uzere yaratılmıstır... Cokk eski caglardan beri boyledir.. ) Ama diger kısım bunu ısrarla reddediyor.... ve sen belki olurda icimdeki catısma bir gun sona erer diye, burda yazısıp duruyorsun....

Belki o "inanmak isteyen kısım" tatmin olur sonucunda, ve "inanmak istemeyen kısım" soyleyecek bir sey bulamaz, geri cekilir diye burda bunlarla ugrasıp duruyorsun....

Yani "yaa, ben inanmıyorum bu ne sacmalık" diyen bir insan bu kadar yazısıp durmaz bu mesele uzerinde...

"Ya ben inanamiyorum ama inanmayı istiyorum, ama icimden surekli bu meselelerde sorunlar bulmaktan geri kalmıyorum" diyen bir insan yazar bence bunca seyi.... ;););)

Bu arada bunları okuyup, "Ya ne sacmalıkkkkk... inanmıyorum diyorum" diceksin ve soyledigim herseyi inkar edeceksin biliyorum.....

Cunku "kendi bu dusuncelerinin" kendinin bile farkında olmadıgını, veya kendine itiraf edemedigini dusunuyorum..... ;););)

Ne diyim... Allah yardımcın olsun.... B)B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani "yaa, ben inanmıyorum bu ne sacmalık" diyen bir insan bu kadar yazısıp durmaz bu mesele uzerinde...

"Ya ben inanamiyorum ama inanmayı istiyorum, ama icimden surekli bu meselelerde sorunlar bulmaktan geri kalmıyorum" diyen bir insan yazar bence bunca seyi....

eğer senin inancın deist ve ya agnostic ise seninle hiç birşeyi tartışmam benim kendi görüşümdür bu benim sorunum islamın tanrısı 1400 yıl öncesini kuralları günümüze dayatılması niye hala anlamıyorsunuz ben tanrının varlığı veya yokluğunu tartışmam yokluğu hakkında teorleri ortaya koyarım ama yok da demem ama şunu söyleyeyim islamın tanrısı yok

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer senin inancın deist ve ya agnostic ise seninle hiç birşeyi tartışmam benim kendi görüşümdür bu benim sorunum islamın tanrısı 1400 yıl öncesini kuralları günümüze dayatılması niye hala anlamıyorsunuz ben tanrının varlığı veya yokluğunu tartışmam yokluğu hakkında teorleri ortaya koyarım ama yok da demem ama şunu söyleyeyim islamın tanrısı yok

Ok.. O zaman sen Tanriya inanmıyor degilsin... :lol::lol:

O yazi "bir tanrı olduğuna inanmıyorum" diyenlereydi.... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ok.. O zaman sen Tanriya inanmıyor degilsin... :lol::lol:

O yazi "bir tanrı olduğuna inanmıyorum" diyenlereydi.... :D

bak arkadaş papağana çevirme beni islamın tanrısı yok diyorum kaynağımda kuran ve hadislerde ki çelişkiler belli ki sen kuran ve hadisleri araştırmamışsın önce bir araştır sonra tartışalım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Simdi soyle birsey var:

Ben hayaletlere inanmıyorum... Ve eger bu forumda cıkıp biri hayaletlere inandıgını iddia etse, kalkıp ona "sen nasıl inanırsın, hadi ispatla, boyle birseye nasıl inanıyorsun... anlamıyorum..." veya "su su nedenlerden dolayı inanamazsın, hayaletlerin olmadıgını sana boyle ispatlarım" diye sayfalarca yazı yazmam.... Bir suru reply etmem... Onun her soyledigini inceleyip, arada yanlıslar bulmak icin cırpınıp bunları yazıp durmam....

Ya tamam, inanmadıgımı soyledim, inanmadıgım sey hakkında bu kadar ileti gondermenin ne mantıgı var.. cok komik der, kenari cekilirim.... :lol::lol:

Ve ben iste bunu anlamıyorum... Madem inanmıyorsun.. Gelip burda neden butun bunları ısrarla tartısmaya devam ediyorsun??? Bikac sey yazıp kenari cekilmeliydin.... (ben inanmıyorum, boyle birsey olmaz.... filan filan...)

İnsanın inanmadıgı seyler hakkında bu kadar uzun konusmasının mantıgı ne olabilir ki?????

Ya cevreye dusuncelerini yaymaya calısıyorsun, ki bunu yapamadıgını goruyorum... (ve oyle oldugunu sanmiyorum.... )

Ya da, gercekten senin de icinde bir kısım inanmak istiyor... (Cunku insan bir tanriya inanmak uzere yaratılmıstır... Cokk eski caglardan beri boyledir.. ) Ama diger kısım bunu ısrarla reddediyor.... ve sen belki olurda icimdeki catısma bir gun sona erer diye, burda yazısıp duruyorsun....

Belki o "inanmak isteyen kısım" tatmin olur sonucunda, ve "inanmak istemeyen kısım" soyleyecek bir sey bulamaz, geri cekilir diye burda bunlarla ugrasıp duruyorsun....

"Ya ben inanamiyorum ama inanmayı istiyorum, ama icimden surekli bu meselelerde sorunlar bulmaktan geri kalmıyorum" diyen bir insan yazar bence bunca seyi.... ;););)

Bu arada bunları okuyup, "Ya ne sacmalıkkkkk... inanmıyorum diyorum" diceksin ve soyledigim herseyi inkar edeceksin biliyorum.....

Cunku "kendi bu dusuncelerinin" kendinin bile farkında olmadıgını, veya kendine itiraf edemedigini dusunuyorum..... ;););)

Ne diyim... Allah yardımcın olsun.... B)B)

Din inancı ile hayaletlere inanç arasında sosyolojik olarak farklar vardır. İstersen şimdi o farklara girmeyelim. Düşüncelerim hakkında yanlış fikirlere sahipsin. Sizlere nelerden rahatsızlık duyduğumu söyleyeyim. Okuyun ey müslümanlar. Bir ateist nelerden rahatsız olur...

1- Çevremde okuldan çok cami olmasından rahatsızlık duyuyorum.

2- Ramazan'da yiyip içtiğimde bana bir uzaylıymışım gibi bakan zihniyetten rahatsız oluyorum

3- Cuma namazlarını kaçırmayan, ancak çocuğunun okulda veli toplantısı olduğunda her seferinde bir bahane uyduran zihniyetten rahatsız oluyorum

4- Camilere yardım için bir tarafını yırtan, ancak çocuğundan okulda para istendiğinde ağzına geleni sayan zihniyetten rahatsız oluyorum.

5- Kurban bayramlarında memleketi katliam alanına çeviren zihniyetten rahatsız oluyorum

6- Bütün dini bilgileri sağdan soldan duyduklarından ibaret olduğu halde, dinini bildiğini iddia eden zihniyetten rahatsız oluyorum.

7- Çevresinde bir yığın yardıma muhtaç insan varken, parasını arabistana döken hacı zihniyetinden rahatsız oluyorum

8- Bir üst maddede saydığımı defalarca yapanlardan nefret ediyorum

9- Normal bir sohbet ortamındayken "Peygamber efendimiz bir seferinde.." diye başlayan nerden türediği belli olmayan uydurma hadislerin söylenmesinden ve bunun büyük bir huşu içinde dinlenmesinden rahatsız oluyorum

10- Yaşadığım ülkenin başbakanının, daha önce bir tarikat şeyhinin ayakları dibinde diz çökecek zihniyette olmasından rahatsızlık duyuyorum

11- Televizyonlarda, türbelere gidip mum yakıp çaput bağlayanları, cinci hocalardan medet umanları görmekten rahatsızlık duyuyorum

12- Çevresindeki haksızlığı gördüğü halde tek tepkisi "Allahından bulsunlar" olanlardan rahatsız oluyorum

13- Doğal afetleri Tanrının bir uyarısı (ya da cezası) olarak gören zihniyetten rahatsız oluyorum

14- Kur'an Kursu adı altında ufacık beyinleri zehirleyen zihniyetten rahatsız oluyorum

15- Komik derecede hurafeleri, dinin bir parçasıymış gibi gösteren zihniyetten rahatsız oluyorum

16- Çevremde hala kara çarşaflı, cübbeli ve sakalları göğüslerine kadar uzamış, kadınlarını iki metre arkasında taşıyan insanlar görmekten rahatsız oluyorum.

17- Hala şeriat hükümleri altında yaşamak isteyen yobazları görmekten rahatsızlık duyuyorum

18- Ateistleri, satanistlerle karıştıran zihniyetten rahatsızlık duyuyorum

19- Dinin politika malzemesi yapılmasından rahatsızlık duyuyorum

vs.vs.vs. Bilmem anlatabildim mi?

Sence ben Tanrıya inanmak isteyen biri miyim?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın hannibal lecter kardeş 7. madde umrelerle birlikte 50 milyar dolar bunun 2 milyar doları bize ait kesilen ve orada bırakılan tonlarca kurban etini saymıyorum

benim en büyük rahatsızlığım karar veremeyecek yaşta olan çocuklarımıza dinin öğretilmesi tabii ki ben de ateizmi asla öğretmiyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir zamanlar hıristiyanlık gelişen bilim ve teknoloji, insanlardaki anlayış artışı, ihtiyaçlar vss sebebiyle kendini yenilemek zorunda kaldı. bu ilk başta küçük tepkiler, kiliseye karşı tavır almalarla başladı. ama kilise değişmemekte direndi. ama ddirenişi boşunaydı. zamanla buna boyun eğdi. boyun eymediği noktalarda ise şüphesiz geride kaldı ve bir takım izahı güç konularda ısrar etmek zorunda kaldı. dolayısıyla gerçeklerle kendi içinde çelişen bir din ortaya çıktı. hiristiyanlığa inanan arkadaşlara sataşmak için söylemiyorum bütün bunları. hıristiyanlık artık bir ideeoloji ve insanların inanca olan ihtiyaçlarını karşılamak için var olmaya devam etti. dolayısıyla hiristiyanlık artık kiliseye has bir olay olarak kaldı. bunun dışındaki sosyal yaşam ise sadece erdem öğretileriyle doldu. zaten din insanın hayatını ne kadar yönlendirir bilemiyorum. ama eğer sahlip olduğunuzç inanç sizin üzerinizde herhangi bir etki yapmıyorsa onu sinenizde taşımanızın da bir anlamı yoktur bence.

islamın da içinde bir takım çelişkelire barındırdığını ben de kabul ediyorum. insanlar v e müslümanlar da farkediyor olsa gerek bir takım yorumlara ve açıklamalara girmek zorunda hissediyorlar kendilerini. ama bu bir yere kadar etki edebilir. bu izahları kendi içinde yapamayanlar ya da islamın dışında bu türden bir inanışa mantıki izahlar bulamayanlar bu inançlara körü körüne bağlanmak zorunda kalıyorlar ve bu da bizim bağnazlık olarak buldiğimiz olguyu ortaya çıkarıyor. bu türden bir bağnazlıkla dinin savunuculuğuna soyunmaya kalkan insanlar ise s adece sahip oldukları türden tutarsızlıkları çevrelerine aktarmakla sadece kendilerine ve sahip oldukları kitleye karşı kin ve nefret uyandırıyorlar.

yamyamın dediği türrden bozukluklar elbettebeni de rahatsız eder. ediyor da. olacağı da buydu zaten. cünkü böyle bir inançtan ancak bu türden yobazlar türer. çünkü açıklamalar yetersiz. insanlara anlatamıyorsunuz. anlatmadaki eksiklik ise başkalarını kafirlik ve inançsızlıkla suçlamaya kadar gidiyor. dolaysıyla kavga...

anlatamıyorsanız susacaksınız. başkalarını anlayış kıtlığıyla suçlamak ancak bilgisizliğin ve ifade eksikliğnin bir sonucu olabilir. neyi savunuyorsunuz?

eğer rasyonel bir inaç sistemine sahipseniz bize sadece düşünerek bunu ispatlayın.

bu forumu dini konular başlığı altında açmama rağmen aslında bu konular din felsefesinin konusudur. onun için işin felsefi boyutunu da ihmal etmenizi istemem. bize felsefi anlamda bir tanrı anlayışı sunun. Allah her şeyi bilir mi diyorum. diyorsunuz ki her şeyi bilir. yetmez. bu kadar açıklama sizi ve bizi hiçibr yere götürmez. anlatmak zorundasınız. anlatmamak ancak sizi körü körüne bağlanmaya götürür. sorgulamakla kimse cehenmeme gitmedi bu güne kadar ve bu günden sonra da gitmeyecektir. eğer tanrı sorgulanmaktan korkuyorsa o bizi cehennemle korkutamaz. kuranda bize sürekli düşünmeyi emreden bir tanrı elbette hatırlanmaktan da zevk alacaktır. zikir hatırlamak demek değil midir. hatırlayalım onu. onun bsilgisinden başladım.

neyi nasıl bilir onu anlatın bana. her şeyi bilir, sonsuz şekilde bilir gibi ifadeler içi boş kavramlardır. doğada bunların hiç bir karşığı da yoktur zaten. ama bunları tırtışırken AMACIMIZIN İSLAMIN TANRISINI SORGULAMAK OLMADIĞINI İYİ BİLİN. BEN ŞUNU İDDİA EDİYORDUM HEP, İSLAMIN DEMEK DOĞRU OLMAYA BİLİR BELKİ AMA MÜSLÜMANLARIN İNANDĞI TÜRNDEN BİR TANRI YOKTUR. islamın ya da kuranın tanrısını en son merhalede tartışacağız şu aşamada felsefi tanrıyı arıyoruz. eğer varsa böyle bir tanrı nasıl olmalıdır sorusu bizim için şu aşamada önemlidir. SORUMU TEKRARLIYORUM. EĞER TANRI VARSA O NASIL OLMALIDIR. OLUP OLMADIĞI İKİNCİ DERECEDE BİR SORUDUR.

CEVAPLARINIZI SAYGIYLA BEKLER

MİSTİK.,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya arkadaş eğitimsizlik diyorsun niye 1400 yıldır şu eğitimsizliği ortadan kaldıramadınız niye müslüman ülkelerin başı hep eğitimsizlikle dertte suudi arabistan zengin devlet ama niye eğitimsiz hep tüketmekle meşgul

Evt pek cok ulke neden tuketmekle mesgul... Kimler calısıyor, neden calısıyorlar... Kimlerin de beynine sadece tuketmek islenmis....

Bu sorunun cevabını sen de arastırmalısın bence...

ve bu tartısmayı baska bir yerde de surdurebiliriz... Cunku bundan sonrasının din ile en ufak alakası yok....

Kesinlikle cok iyi bir konuya degindin onuncukoy...

Neden biz boyleyiz... Bunları da tartısalım... Neden kendi icimizde birbirimizi sucluyor.. Birbirimizi yiyoruz, disarda pek cok sey biz farkına bile varmadan olup biterken...

Neden hala herkese muhtac yasıyoruz.. Neden duzelemiyoruz...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tanrının bence tek istediği doğaya ve etrafınızda ki tüm canlıya saygı duy ama islamın tanrısı diyor ki bütün nimetleri sadece siz insanlar için yarattım ee bizde ne yaptık tepetepe kullandık şimdi dünyamızın haline bak

afrikada ki aç insanların haline bak savaşlar hala devam ediyor hala birbirimizi öldürüyoruz ee nede olsa şehitlik mertebesine ulaşacağız ya ve bence kafamda ki tanrı bu yaşadıklarımızdan ötürü acı çekiyor ve ille de ceza verecekse tanrı çektiği acıların hesabını verecek kafamda ki tanrıyı anca bu kadar anlatabiliyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evt pek cok ulke neden tuketmekle mesgul... Kimler calısıyor, neden calısıyorlar... Kimlerin de beynine sadece tuketmek islenmis....

Bu sorunun cevabını sen de arastırmalısın bence...

ve bu tartısmayı baska bir yerde de surdurebiliriz... Cunku bundan sonrasının din ile en ufak alakası yok....

Kesinlikle cok iyi bir konuya degindin onuncukoy...

Neden biz boyleyiz... Bunları da tartısalım... Neden kendi icimizde birbirimizi sucluyor.. Birbirimizi yiyoruz, disarda pek cok sey biz farkına bile varmadan olup biterken...

Neden hala herkese muhtac yasıyoruz.. Neden duzelemiyoruz...?

allaha şükür dediğin sürece allah ne verdiyse dediğin sürece allahın nimetleri bunlar beni üstün kıldı deyip bu nimetleri tepe tepe kullanırım düşüncesiyle hareket ettiğin sürece bu düzen devam eder durur islam dini niye fakirlere yardım edin diyor niye fakirliği ortadan kaldırın demiyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.