Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sanal dünya üzerine...


modernjames

Önerilen İletiler

Sidney Üniversitesi Tatbiki İnsan Davranışları Bölümü tarafından İngiltere, ABD ve Avustralya’da yapılan bir araştırmada telefon ve internet hatları üzerinden kurulan ilişkiler incelendi. Araştırmaya göre dil, din, kültür ve ülke farkları online arkadaşlıkta farklı davranış modellerine sebep olmuyor. Kadın ve erkek arasındaki davranış farklılıkları sanal ortamda da aynı şekilde etkisini gösteriyor. Yapılan araştırmalara göre kadınlar, yüz yüze ilişkide nasıl davranıyorsa internette de aynı tutum içinde oluyor. Erkekler ise yalan söylemeyi tercih ediyor. İşte online ilişkide kadın-erkek karşılaştırması:

 

 

* Erkekler internette dürüst davranmıyor. Genellikle hepsi evli olduklarını gizliyorlar. On erkekten altısı meslekleri, yaşları ve ekonomik durumları konusunda chat arkadaşlarına yalan söylüyor.

* Kadınlar erkeklere nispeten çok daha samimi. İnternette chat yapan kadın, yaşını, mesleğini ve ekonomik durumunu gizlemek ihtiyacı duymuyor. Kadınların tek gizlediği şey isimleri…

* Kadınlar yüz yüze söyleyemedikleri her şeyi online ilişkide rahatça söylüyor. Eşleri veya erkek arkadaşlarıyla ilgili sorunları, iş hayatları, aile sorunları, hayalleri, beklentileri vs.

* Erkekler online arkadaşlarıyla tanışma konusunda kadınlara göre daha cesur. Yaşları onsekiz ile otuzbeş arasında değişen üçbin erkekten yüzde yetmişi chat yaptığı kişi ile tanışmak istiyor. Kadınların sadece yüzde yirmisi chat ilişkisini yüz yüze tanışmaya kadar götürebiliyor.

* Tahmin edilenin aksine kadınlar yaşlarını da gizlemiyor. Kadınlar yardımseverlik açısından da erkeklere fark atıyor. Konuştuğu kişinin sorunlarını çözmeye çalıştığı gibi tavsiyelerde de bulunuyor.

* Online ilişkide erkekler için seks, para ve menfaat önem taşıyor. Kadınlar online ilişkide cinsiyet farkı gözetmiyor. Aslında erkekler cinsellik içermeyen ilişkilere sıcak bakmıyor. Sonuçlanmayan, ete, kemiğe bürünmeyen ilişki erkekler için cazip bulunmuyor. Erkekler cinsellik dışında, otomobil ve sporla ilgileniyorlar.

* Buluşma teklifi genelde erkekten geliyor. Onsekiz ile yirmibeş yaş arası kadınlar romantik arkadaşlık istiyor. Bu yaş grubundaki erkekler ise seks istiyor. Otuz ile kırkbeş yaş arasında evlilik sorunları öne çıkıyor. Erkekler macera arıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kadınlar her yerde daha samımı ıste :)

 

bay ıle bayan arası degısmeyen fark :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabıkı oylledır tabıkı :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabıkı oylledır tabıkı :D

 

bu kinayeli söylemi kabul etmiyorum. ancak araştırmayı dikkatli okumaya davet ediyorum. dikkatini verirsen aslında bayanlarında sanal yalanları yok değil sadece küçük bir farktan söz ediliyor ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

okuduumm , erkeklerın beklentılerıyle kadınların sundukları uyusmuyo. her zamn durustlukten yanayız dıye kıskanclık mı sezıyorum ne :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D pekı , sen bu yazdıklarının hıc bırını yapmıyomuusn ? yanı gercekmısın ? sanalmı?
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

heyyy :) sakınnn

 

soru sordum sadce gercekmısın ruyamı ?

buna cvp ver o zamn :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

uyanmayalım o zaman :D daha cok felsefe tartııcaz senınleee

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bardagın bos tarafına takılanlardanmısın ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.