Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ama fark var

ilker01

Önerilen İletiler

Gazeteci Mustafa Balbay,‘’Bir daktilo bile vermiyorlar’’ diye yakınırken, PKK’nın 2 numaralı ismi müebbetlik Şemdin Sakık koğuşunda masa üstü bilgisayar kullanıyor

Ergenekon davasından iki yıldır tutuklu olan Cumhuriyet Gazetesi eski Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay son duruşmada ‘’Bir daktilo bile vermiyorlar’’ diye yakınırken, PKK’nın 2 numaralı ismi müebbetlik Şemdin Sakık koğuşunda masa üstü bilgisayar kullanıyor.

Balbay Ergenekon davasının son duruşmasında ‘’ 70 yıl önce Nazım Hikmet'e cezaevinde daktilo verilmiş. Ancak bize verilmiyor. Yazı yazmaktan sağ elini kullanamaz hale geldim, sol elini kullanmaya başladım’’ demişti.

ŞEMDİN SAKIK’A VAR

Diyarbakır E tipi Cezaevi’nde yatan,müebbet hapse mahkum Şemdin Sakık ise masaüstü bilgisayar kullanıyor. Sakık, 1998’de Türkiye’ye teslim edilip cezaevine girdikten sonra kişisel internet sitesi de kurmuştu. Sakık, üvey kardeşleriyle girdiği miras kavgasından ilk aşk deneyimine kadar bu sitede yazılarına yer verdi. Adalet Bakanlığı da Sakık’a bilgisayar verildiğini doğrulayarak şu açıklamayı yapmıştı:

‘’Ceza ve infaz kurumlarında iyileştirme ve eğitim çalışmaları kapsamında mahkumlara bilgisayar kullanma izni verilmiş, Sakık’a 27 Mayıs 2002 tarihinde parası kendisi tarafından ödenerek satın alınan bir masaüstü bilgisayar verilmiş. bu bilgisayarın arızalanması üzerine, geçici olarak kendisine kurum tarafından internet bağlantısı olmayan bir dizüstü bilgisayar temin edilmiş. kendisine ait olan masaüstü bilgisayarın tamir edilmesi üzerine dizüstü bilgisayar geri alınmıştır.’’

gazetevatan 13 ağustos 2010

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Artık ben bu ülkede her gün hangi rezalet haberi duyacağım diye bekler oldum. Ülke resmen bir akıl tutulması, abuk bir hal yaşıyor. Bir ülkenin bu halde olması akıl alır şey değil.

Sadece bu ihanet haber mi, daha az önce televizyonlar son dakika sürprizi!!! duyuruyorlar! Neymiş PKK bir aylığına ateşkes ilan etmiş!

Ben şunu söyleyeyim: Aklı başında bir ülkede bunun haber değeri olmaz, bültene çıkmaz, değil sürpriz gelişme olarak duyurulması.

Kim PKK yahu, kim? Mafya babası açıklama yapsa bu ay haraç almayacağız dese bayram mı edeceksiniz? Hırsızlar ramazanda çalışmayacağız dese bayram mı edeceksiniz?

Ben artık bu ülke vatandaşlığından utanır oldum, ülkemi tanımakta güçlük çekiyorum! Orta Afrika'da bir yerlerde bir ülkenin devletinin bundan on kat fazla onuru olduğundan eminim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'nin yönettigi Türkiye Cumhuriyeti Devleti artik felc olmustur.Bu bilincli bir operasyondur.Devletin tüm kurumlari isgal edilmis daha dogrusu zaptedilmistir yani ülke icerden fethedilmistir.Ne ordu,ne polis,ne jandarma ne de halk artik hicbirsey yapacak durumda degildir.Hedeflere varilmis ve amacin gerceklestirilmesine az kalmistir.

Tayyip Erdogan'in yillar önce söyledigi;"YOLUMUZUN ÜZERINDE BIR INEK YATIYOR,HEDEFE ULASMAMIZI ENGELLIYOR.ADIM ADIM HEDEFIMIZE ULASACAGIZ"söz gerceklesmistir.

Ben bu ülkenin bagimsizligi,birlik ve bütünlügü icin cirpinan herkese saygi duyuyorum.Referandumdan sonrasini da cok karanlik görmekteyim Türkiye acisindan.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan insanlık dışı şartlarda tutuluyorlar. 24 saat sürekli ışık altında ve kamera gözetimi altındalar. Tüm tutukluların kullanabileceği tek bir bilgisayar var ve buna kayıt yapmak yasak! Yazılarını elle yazmak zorunda kalıyorlar.

Daha bir çok olumsuz şartlar ortaya konduğunda söylenen şu:

"Zamanında "onlar" da işkenceler yapmıştı!"

Bırak eskinin günahını şimdi yaşayanlara yüklemeyi, babanın intikamının çocuğundan alınamayacağı evrensel bir hukuk kuralı olalı asırlar geçmişken...

"Hukuk reformu" ha!?!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan insanlık dışı şartlarda tutuluyorlar. 24 saat sürekli ışık altında ve kamera gözetimi altındalar. Tüm tutukluların kullanabileceği tek bir bilgisayar var ve buna kayıt yapmak yasak! Yazılarını elle yazmak zorunda kalıyorlar.

Daha bir çok olumsuz şartlar ortaya konduğunda söylenen şu:

"Zamanında "onlar" da işkenceler yapmıştı!"

Bırak eskinin günahını şimdi yaşayanlara yüklemeyi, babanın intikamının çocuğundan alınamayacağı evrensel bir hukuk kuralı olalı asırlar geçmişken...

"Hukuk reformu" ha!?!

Aman Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan a bilgisayar falan vermesinler, mazallah yeni deliller falan bulurlar.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.