Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

GÜLEN CEMAATININ DESTEKCISI: MIT

dominik

Önerilen İletiler

Gecenlerden 32. Gün programinda Gülen ile yapilan bir reportajda kendisi devletin desteginin devamli oldugunu itiraf etmisti. Ve bu itirafi en son Erzincan savcisinin Gülen cemeati hakkindaki sorusturmasinda ifadesine basvurulan eski MIT elemaninin ifade vermemekte direnmesi dogruluyor. Cemaatlar disaridan devlete karsi gözükslerde normalde dvamli ic ice yasamislardir ve birbirini desteklemislerdir. Dolayisiyla zeten ülkemizdeki cemaatlarin politika üzerindeki büyük etkisde bunun bir isbatidir. Cemaatlarla isliskisi olmayan bir parti ülkemizde asla iktidar olamamistir. Ecevit'in dahi Gülen ile olan iliskileri belli.

90 yila yakin zamandir sözde laik ve demokratik Cumhuriyet gericilere, yani cemaatlara her dönem tavizler vermistir. Bunu dianet ile, camiilere ayrilan kamu arazileri ile, imamhatiplerin acilmasindaki ve onlara üniversitenin yolunu acmaktaki yaris ile, okullardaki mecburi din dersleri ile, Alevi vatandaslarimiza uygulanan üvey evlat muamelesi ile cok daha rahat görüyoruz. Ama yini devlet ilericileri, demokratlari ve gercek yurtseverleri daima potansiyel bir tehlike olarak lanse edip her daim görülmedik baskilari uygulamistir.

Gülen soruşturmasına MİT engeli

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı, yürüttüğü Fethullah Gülen soruşturmasında eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’un tanıklığına başvurmak istedi. MİT Müsteşarı Taner, başsavcılığın istemini gizlilik gerekçesiyle reddetti.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in, Fethullah Gülen grubuna yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’un “tanık” olarak ifadesine başvurmak için girişimde bulunduğu ortaya çıktı. MİT Müsteşarı Emre Taner, Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği yazıda, “tanıklık izninin müsteşarın takdir hakkı” olduğuna işaret ederek, Atasagun’un bilgisine başvurulmasını “uygun görmeyerek” reddetti.

İsmailağa ve Fethullah Gülen soruşturmalarının ardından “Ergenekon’un Erzincan yapılanması” savlı soruşturma kapsamında tutuklanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in, Gülen soruşturmasına yönelik MİT’e kadar uzanan bir bilgi edinme girişiminde bulunduğu anlaşıldı.

Yazışmalar...

Cumhuriyet’in ulaştığı belgelere göre, eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’un tanık sıfatıyla ifadesinin alınması süreci yazışmalara şöyle yansıdı:

• 15 Haziran 2009 tarihinde Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner imzasıyla MİT Müsteşarlığı’na yazı gönderildi. Yazıda, “Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan bir soruşturmada, tanık olarak bilgisine başvurulması düşünüldüğünden eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’un tebligat adresinin (mevcutsa sair iletişim bilgilerinin) başsavcılığımıza bildirilmesi rica olunur” denildi. Bu yazıda, soruşturma konusunun ne olduğu belirtilmeyip, yalnızca belge sayısına “2009/138 soruşturma” denildi. 2009/138 numaralı soruşturma, Fethullah Gülen grubuna yönelik yürütülen soruşturmanın numarasıydı.

MİT’in yanıtı

• 19 Haziran 2009 tarihinde MİT Müsteşarılığı, müsteşar adına 2. Hukuk Müşaviri Hakan Erden imzalı bir yazıyla yanıt verdi. Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Yasası’nın “Tanıklık” başlıklı 29. maddesi, “Görevin gizliliği ve devletin çıkarlarının zorunlu kıldığı hallerde MİT mensuplarının tanık olarak dinlenebilmesi, MİT Müsteşarı’nın iznine bağlıdır” hükmünü amir olduğu anlatılan yazıda, “Adı geçenin (Şenkal Atasagun) tanık olarak ifadesine başvurulacak konunun anılan madde kapsamında değerlendirilebilmesi amacıyla müsteşarlığımıza bilgi verilmesine ihtiyaç duyulmaktadır” denildi.

‘Uygun görülmedi’

• 15 Temmuz 2009 tarihinde MİT Müsteşarı Emre Taner imzasıyla Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na kesin yanıt verildi. Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Yasası uyarınca MİT mensuplarının tanık olarak dinlenebilmelerinin MİT Müsteşarı’nın iznine bağlı olduğuna işaret eden Emre Taner şöyle dedi:

“MİT Müsteşarı, MİT mensuplarının görevleri nedeniyle vâkıf oldukları devlet sırları hakkında, devletin üstün çıkarlarını göz önünde bulundurarak gerekli tanıklık iznini verip vermeme hususunda takdir hakkına sahiptir. Savcılığınız söz konusu talebi bu çerçevede incelenmiş ve eski MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun’un tanık olarak bilgisine bavuşrulması uygun görülmemiştir.”

Baskı devrettirdi

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner, tutuklanmasından önce İsmailağa ve Fethullah Gülen soruşturmalarını yürütmüş, ancak gördüğünü belirttiği baskı nedeniyle görevsizlik kararıyla İsmailağa dosyasını, Erzurum Özel Yetkili Savcılığı’na devretmişti.

Cihaner, Fethullah Gülen soruşturmasını ise Erzurum’a göndermeyip araştırmasını sürdürmüştü. Eski MİT Müsteşarı Atasagun’un tanıklığa çağrılmasında, kendisine ait olduğu savlanan “Gülen grubunun yatırımlarının, Türkiye’nin yatırımlarına yakın olduğu” sözlerinin etkili olduğu belirtildi.

kaynak: -http://www.thegazeteler.com/urller.asp?gazete=birgun-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gecenlerden 32. Gün programinda Gülen ile yapilan bir reportajda kendisi devletin desteginin devamli oldugunu itiraf etmisti. Ve bu itirafi en son Erzincan savcisinin Gülen cemeati hakkindaki sorusturmasinda ifadesine basvurulan eski MIT elemaninin ifade vermemekte direnmesi dogruluyor. Cemaatlar disaridan devlete karsi gözükslerde normalde dvamli ic ice yasamislardir ve birbirini desteklemislerdir. Dolayisiyla zeten ülkemizdeki cemaatlarin politika üzerindeki büyük etkisde bunun bir isbatidir. Cemaatlarla isliskisi olmayan bir parti ülkemizde asla iktidar olamamistir. Ecevit'in dahi Gülen ile olan iliskileri belli.

90 yila yakin zamandir sözde laik ve demokratik Cumhuriyet gericilere, yani cemaatlara her dönem tavizler vermistir. Bunu dianet ile, camiilere ayrilan kamu arazileri ile, imamhatiplerin acilmasindaki ve onlara üniversitenin yolunu acmaktaki yaris ile, okullardaki mecburi din dersleri ile, Alevi vatandaslarimiza uygulanan üvey evlat muamelesi ile cok daha rahat görüyoruz. Ama yini devlet ilericileri, demokratlari ve gercek yurtseverleri daima potansiyel bir tehlike olarak lanse edip her daim görülmedik baskilari uygulamistir.

Mit e bile sızıldıysa bugün yaşadıklarımız gayet doğal değil mi? ABD vatandaşlık yemini etmiş bir kişinin amacı ne olabilir?

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ergenekon senaryosu,BALYOZ,KAFES,POYRAZKÖY,DANISTAY,ERZINCAN DAVASI,KÜRT ACILIMI SONRADAN DEMOKRATIK ACILIM denilen ne varsa hepsinin arkasinda Fetulah örgütü mevcuttur.Bunu biz hep söyledik,sadece biz söylemiyoruz.20 yildir Türkiye'de görev yapan Ingiliz gazeteci GARRETH JENKINS "Ergenekon'un arkasinda Fetulah Gülen örgütü vardir"diyor.Rahmetli Necip Hablemitoglu,Fetulah Örgütünü desifre etmis,emniyetin icindeki Fetulahci grubun özellikle istihbarattaki Fetulahcilarin hazirlamis olduklari belgelerle serefli ve namuslu insanlari nasil suclu duruma getirdiklerini belgelemistir.

Erzincan Cumhuriyet Bassavcisi'nin siradan bir savci tarafindan tutuklanmasina izin veren Icisleri ve Adalet Bakanlari da cemaatcidir.AKP'nin Cumhurbaskanida dahil olmak üzere AKP'nin tüm bakanlari ve milletvekillerinin büyük bir kesimi farkli cemaatlere mensupturlar.AKP cemaatler tarafindan korunmaktadir.

1950 yili ile baslayan dincilik calismalari her gecen gün daha cüretkar bir sekilde artarak bugün Cumhuriyet icin bir tehlike olusturacak yapiya gelmistir.Ülkeyi yönetenlerin cemaatci olmalari Türkiye icin büyük bir talihsizliktir.Erdogan ve ortaklarinin yegane amaci Türkiye'nin Laik yapisini degistirmek ve Islamci bir rejime gecmektir.Bu nedenle Erdogan'in Türkiye'de ki her yikici ve bölücü kesime yaklasmasi,onlarin yanaklarini oksamasi,bonbonlar vermesi,kendini demokrat göstererek "DEMOKRASI BIZIM ICIN BIR AMAC DEGIL ARACTIR"sözünün geregini yerine getirmektedir.Amaca ulasmak icin her yol mübahtir yaklasimi Erdogan'in her adiminda görmeye alisik oldugumuz bir yaklasimdir.Populist kisilikler toplumlarin egitim seviyesinin düsük oldugu ülkelerde maalesef hep basarili olmuslardir.

MIT'in yeni bir marifetide bugün televizyon haberlerinde gecti.Azerbaycan'in Karabag icin Ermenistan'a savas acmasini MIT'in önledigi aciklandi.MIT Ermeni aciliminin zarar görmemesi icin bu yola basvurmustur denildi.Simdi ikili oynama nasil olurmus bu örnek gösteriyor bize.Azerbaycan isgal altindaki topraklarini Ermenistan'dan kurtarmak icin savas hazirligi yaparken Mit,AKP ile Ermeni dostlarinin arasindaki acilimin zarar görmemesi icin bu savas hazirligini Ankara'ya bildiriyor.Azerbaycan'in topraklarini geri alabilmesine engel olanlar sonrada Ermenistan'a Karabag'dan cik diyorlar.Halbuki protokollerde böyle bir madde yok.Bu demek oluyor ki bu Karabag uydurmasi ic konjuktüre dönük ve Azerbaycan'a bir göstermelikti.

Gercekler yavasta olsa ortaya cikmaktadir.

saygilarla

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mit e bile sızıldıysa bugün yaşadıklarımız gayet doğal değil mi? ABD vatandaşlık yemini etmiş bir kişinin amacı ne olabilir?

saygılar...

MIT'e sizma falan yok. Devlet politikasi bu. Bu gercegi ne zaman görecegiz? Tüm iktidarlar döneminde bunlar destek görmüstür. Olayi sadece MIT ile sinirlayamayiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MIT'e sizma falan yok. Devlet politikasi bu. Bu gercegi ne zaman görecegiz? Tüm iktidarlar döneminde bunlar destek görmüstür. Olayi sadece MIT ile sinirlayamayiz.

Tüm iktidarlar döneminde tarikatlara oy için tavizler verildi, fakat bu dönemdeki gibi devlet içinde, yönetime bu kadar karıştırılmadı. Bugün yönetim resmen bir cemaatin eline geçmiştir. STV den devlet televizyonuna transferler niye yapılıyor? Türkiye Cumhuriyetinin yapısına dinamit koyan liberaller ile cemaatçilerin gazeteleri aynı yerde basılıyor; bu da tesadüf olmasa gerek.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tüm iktidarlar döneminde tarikatlara oy için tavizler verildi, fakat bu dönemdeki gibi devlet içinde, yönetime bu kadar karıştırılmadı. Bugün yönetim resmen bir cemaatin eline geçmiştir. STV den devlet televizyonuna transferler niye yapılıyor? Türkiye Cumhuriyetinin yapısına dinamit koyan liberaller ile cemaatçilerin gazeteleri aynı yerde basılıyor; bu da tesadüf olmasa gerek.

saygılar...

Diyelimki sizin dediginiz gibi oldu her sey. Degisen ne? Önemli olan devlet ideolojisinin cemaatlara verdigi taviz. Ama buna karsilik mesela Alevi'lerin haklari hala gasp altinda. Ilerici ve demokrat insanlar hala ezilmekte. Bu devletin sadece dis boyasi laik ve demokratik, ici her daim gerici idi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asagidaki haberde MIT'te GÜLEN'le ilgili bilgilerin olmadigi, yani Gülen cemaaitinin takibe alinmadigi ve GÜLEN'in taninmadigi veriliyor.

Bence sasilacak bir durum yok. MIT'in yegane amaci dün olsun bu gün olsun gerici, fasist ve irkci gruplari, cemaatlari, partileri, sahislari kontrol ve takip etmek degil. Onlar icin cemaatlar, irkcilar ve fasistler asla tehlike olusturmaz, ama sol düsünceye sahip her varlik en büyük tehlikeyi olusturur ve daha yürümeye baslamadan basi ezilir.

Simdide kalkmisiz bazilarimikz AKP'den rahatsizimisiz. Yok daha neler. AKP'den önce neden cemaaatlardan rahatsiz olmuyordunuz? Ecevit Gülen icin övgüler düzerken neden rahatsiz olmuyordunuz?

Imamhatip acma yarisi yapilirken neden rahatsiz olmuyordunuz? Evren dahi imamhatip acmakta yaris yapiyordu ve "laik" bir ülkede mecburi dinderleri verilirken neden rahatsiz degildiniz? ........????

MİT’te Gülen’le ilgili bilgi yok

Cumhuriyet gazetesinden İlhan Taşçı’nın haberine göre, Fethullah Gülen grubuna yönelik soruşturmanın resmi yazışmalarında, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Gülen’i “tanımadığı” ortaya çıktı. MİT’in Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği yazıda, Gülen grubuna ilişkin herhangi bir rapor veya bilgi notunun mevcut olmadığı vurgulandı.

Cumhuriyet’in ulaştığı belgelere göre, 20 Ocak 2010 tarihinde Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, Şenkal Atasagun’un tanıklığına izin vermeyen MİT Müsteşarlığı’na yeniden başvurdu. Erzincan Başsavcısı, cemaatlerle ilgili isteklerini şöyle sıraladı:

“CMK 47. ve 125. maddeleri de dikkate alınarak özellikle ‘bir suç olgusuna ilişkin bilgiler, devlet sırrı olarak mahkemeye karşı gizli tutulamaz’ hükmü de göz önünde bulundurularak, Fethullahçılar/Fethullah Gülen Grubu, Süleymancılar, Menzil Grubu ile ilgili olarak,

1- İlgili mercilere iletilmiş ve suç şüphesi içeren (kadrolaşma, izinsiz eğitim kurumu açma, yardım toplama yasasına muhalefet, suç örgütü kurma, yönetme, kara para aklama vs.) rapor, bilgi notu vs. olup olmadığı (varsa bir örneğinin başsavcılığımıza gönderilmesi)

2- Fethullah Gülen’in herhangi bir ad altında müsteşarlığınızın ya da başka güvenlik/istihbarat birimleri ile organik bağının bulunup bulunmadığı (halen vaya geçmişte)

3- 1997 yılında müsteşarlığınızca Fethullah Gülen grubunun kara para aklama suçu vs. gibi suçlar işlediğine ilişkin bir raporun düzenlenip düzenlenmediği (böyle bir rapor var ise bir örneğinin başsavcılığımıza gönderilmesi) rica olunur.”

9 Şubat 2010 tarihinde MİT Müsteşarlığı, başsavcılığa iki safalık “gizli” bir yazı gönderdi. Fethullah Gülen grubu, Süleymancı ve Menzil grubu hakkında MİT Müsteşarlığı tarafından ilgili mercilere iletilmiş ve suç şüphesi içeren herhangi bir rapor ya da bilgi notu verilmediği anlatıldı.

Yazıda, “Fethullah Gülen’in herhangi bir ad veya konum altında müsteşarlığımızla organik bağı mevcut değildir. Öte yandan anılanın (Fethullah Gülen) başka güvenlik/istihbarat birimleriyle organik bağının bulunduğuna ilişkin olarak da, müsteşarlığımızın bir tespiti bulunmamaktadır” denildi.

1997 yılında dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan’a Gülen grubunun kara para aklama suçu işlediğine ilişkin bir rapor verildiği iddiası da mercek altına alındı. Bu kapsamda MİT’ten herhangi bir rapor var ise örneğinin başsavcılığa gönderilmesi istendi.

Son imza MİT’e

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’in tutuklanmadan önce resmi olarak attığı son imzalı yazısının 16 Şubat 2010 tarihinde MİT Müsteşarlığı’na gönderdiği bir talep yazısı olduğu da anlaşıldı. Cihaner, makamının basılmasından birkaç saat önce imzaladığı yazıda, MİT Müsteşarlığı’nın Fethullah Gülen ile ilgili Başbakanlık’a sunduğu bilgi notunun onaylı bir suretini de istedi.

Kaynak: -http://www.birgun.net/politics_index.php?news_code=1273050291&year=2010&month=05&day=05-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

laik bir devlette dinler rasında adil olmak için bütün dinlere eşit yaklaşılır ama bizim devletimiz laik olduğunu idda ettiği halde dinlere eşit yaklaşmamakta islam dinini desteklemektedir yani bu devlet islamiyetçi laik türk ırkçılığına dayalı bir devlet politikası gütmektedir ama refah partisi döneminde türkiyeyi iran gibi bir islam cumhuriyetine dönüştürme hedefindeydiler ama bu ol madı şimdi hedefleri ılımlı bir islam toplumu yaratmak ve fathullah gibi dallamalrı kullanarakta geleceğin müslüman toplumunu yetiştirmeye çabalamaktalar ama bu oyunların hepsini dünyayı yöneten derin dünya devleti yapmakta her nedense allaha ve saçma dinine inanmaları için insanları yozlaştırmaktalar bunu niçin istediklerini bilmiyorum ama sanırım allahın her istediğini yapan bir toplum yapmak istiyor olabilirler yani islam inanışın kul olarak geçen yani köle anlamında bir toplum oluşturmak istiyor olabilirler bu sayde dünyada istediklerini yapacaklarını düşünüyor olabilirler yada tasavvuf inancını yaygınlaşarak belki allaha itaat eden ve istenilen ahlaki özelliklere sahip varlıklar yaratılmaya çalışılıyor olabilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asagidaki haberde MIT'te GÜLEN'le ilgili bilgilerin olmadigi, yani Gülen cemaaitinin takibe alinmadigi ve GÜLEN'in taninmadigi veriliyor.

Bence sasilacak bir durum yok. MIT'in yegane amaci dün olsun bu gün olsun gerici, fasist ve irkci gruplari, cemaatlari, partileri, sahislari kontrol ve takip etmek degil. Onlar icin cemaatlar, irkcilar ve fasistler asla tehlike olusturmaz, ama sol düsünceye sahip her varlik en büyük tehlikeyi olusturur ve daha yürümeye baslamadan basi ezilir.

Simdide kalkmisiz bazilarimikz AKP'den rahatsizimisiz. Yok daha neler. AKP'den önce neden cemaaatlardan rahatsiz olmuyordunuz? Ecevit Gülen icin övgüler düzerken neden rahatsiz olmuyordunuz?

Imamhatip acma yarisi yapilirken neden rahatsiz olmuyordunuz? Evren dahi imamhatip acmakta yaris yapiyordu ve "laik" bir ülkede mecburi dinderleri verilirken neden rahatsiz degildiniz? ........????

İlhan Cihaner nerede?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

????

Ne anlatmaya calisiyorsunuz sayin yilmaz?

Tebrikler kıdemli üye olmuşsunuz. Ergenekon dan bahsediyorum, cemaatlerle mücadele eden savcı Ergenekoncu yaftasıyla yargılanıyor; sizin destek verdiğiniz dava ile...

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tebrikler kıdemli üye olmuşsunuz. Ergenekon dan bahsediyorum, cemaatlerle mücadele eden savcı Ergenekoncu yaftasıyla yargılanıyor; sizin destek verdiğiniz dava ile...

saygılar...

Ben sizin beni tanidiginizdan hic mi hic emin degilim. Sizin konuya hakim oldugunuzdanda hic emin degilim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sizin beni tanidiginizdan hic mi hic emin degilim. Sizin konuya hakim oldugunuzdanda hic emin degilim.

O zaman düzelteyim: Beni tadığınızdan hiç mi hiç emin değilim demek, beni tanımadığınıza eminim demektir. Ama ben gayet iyi tanıdığımı sanıyorum. Ergenekon davasını desteklediğinizi, Süheyl Batum Hoca nın dediği gibi amaç ulvi, usul hataları varsın olsun dediğinizi önceki yazılarınızdan da çıkartabilirim. İşte bu dava ile ilgili olarak İ.Cihaner tutuklandı. Asıl sebep neydi acaba? Cemaatlere savaş açması, yandaşların ticari faaliyetlerini araştırması. Nasıl bu kadar hakimiyet yeter mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman düzelteyim: Beni tadığınızdan hiç mi hiç emin değilim demek, beni tanımadığınıza eminim demektir. Ama ben gayet iyi tanıdığımı sanıyorum. Ergenekon davasını desteklediğinizi, Süheyl Batum Hoca nın dediği gibi amaç ulvi, usul hataları varsın olsun dediğinizi önceki yazılarınızdan da çıkartabilirim. İşte bu dava ile ilgili olarak İ.Cihaner tutuklandı. Asıl sebep neydi acaba? Cemaatlere savaş açması, yandaşların ticari faaliyetlerini araştırması. Nasıl bu kadar hakimiyet yeter mi?

Dostum ben her türlü mafya, cete ve derin devlet iliskilerine karsiyim ve sorumlularin tutuklanip yargilanmasi taraftariyim. Derin devletciler cemaatlara karsi bir davranista bulundular diye onlari desteklemem asla. Ha Hasan ha kel Hasan. Arada hic bir fark yok. Onlar(seriatcilar ve ergenekoncular, yani derin devletciler ve türkcüler) devlet icinde yer kapma kavgasi icerisindeler biz ise can pesindeyiz. Onlarin birbirleriyle kavgalari beni zerre kadar alakadar etmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum ben her türlü mafya, cete ve derin devlet iliskilerine karsiyim ve sorumlularin tutuklanip yargilanmasi taraftariyim. Derin devletciler cemaatlara karsi bir davranista bulundular diye onlari desteklemem asla. Ha Hasan ha kel Hasan. Arada hic bir fark yok. Onlar(seriatcilar ve ergenekoncular, yani derin devletciler ve türkcüler) devlet icinde yer kapma kavgasi icerisindeler biz ise can pesindeyiz. Onlarin birbirleriyle kavgalari beni zerre kadar alakadar etmiyor.

Bizi çok ilgilendiriyor. Belki tesadüf ama biz paranoyak olduk ya, bugün Her Açıdan Programı na iletilerle katılırken internetim gitti, program bitince geldi; tesadüftür herhalde. Bundan önce yarım da olsa bir demokrasimiz vardı; bundan sonra bugünlerimizi mumla aramayız inşallah.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.