Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Türk olmak, Anadolu'da yaşamak bir ayrıcalıktır:)

historian

Önerilen İletiler

Türkiye üzerinde yaşayan her vatandaş, Övüneceği bir tarihe Gurur duyacağı Atalarına sahiptir.

Sultan Tuğrul Bey'in İslam Dünyasını Kurtarması, Büyük Sultan Alparslan'ın Anadolu'nun Kapılarını açması, Fatih Sultan Mehmed'in Yıkılmayan Bir Devleti Yıkması ve Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkalede bir devleti yoktan var etmesiyle TÜRKLER buralara gelmiştir. Arkamıza baktığımızda milyonlarca şehidimizle gurur duyduğumuz Milletimizi bulacağımıza inanıyorum ve en son

TÜRK DÜNYASININ BİLGE LİDERİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN söylediği

TÜRK EVLADI ECDADINI TANIDIKÇA DAHA BÜYÜK İŞLER BAŞARMAK İÇİN KENDİNDE KUVVET BULACAKTIR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gurur duyacagimiz o kadar cok sey var da dostum, artik bir seyler yapsak ne dersiniz. Yillardir duyuyoruz, sununumuzla bunumzla guru duyalim. peki sonra?

TARIH: Türkler anadoluya Malazgirt savasi ile girmediler, bunu da bilmeniz icin söylüyorum. Türklerin anadoluya girisleri, M.Kemal´in de belirttigi gibi yedi bin yillara dayanir, bunu arkeolojik buluntular göstermektedir. Malazgirt ise bir savastir, ve o savasla dogu roma imparatorlugu resmen son bulmustur. Eger ille de malazgirt savasi ile anadoluya giriste iddia ederseniz, Türkler baskalarina ait bir yarimdayi isgal etmis sayilirlar. Binlerce yil yasadigimiz topraklari bir savasla neden isgal edelim ki? Bu gün bile dogu SINIRLARI tümüyle kontrol edilemezken binlerce yil önce kimler bekliyordu anadolunun dogu SINIRLARINDA?

Binlerce yil önce asyadan göc eden Türk´ler Bugünkü anadolu Türklrini olusturmuslardir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

canuğur arkadaşım yorumun için teşekkürler.

Ancak bazı noktaları aydınlatalım Türklerin Anadolu'ya Malazgirt savaşıyla girmediklerini ben de biliyorum Türkler Anadolu'da Malazgir Savaşından uzun yıllar önce diğer ırklarla veya kavimlerle birlikte bulunmuştur. Malazgir savaşıyla Anadolu'nun bir Türk yurdu olduğu kesinleşmiştir. Hem Doğu Roma imp. Kavimler göçüyle yıkılmıştır Alparslan'ın savaştığı Romen Diyojen Bizans İmparatorudur.

Tarih hakkında herkes yorum yapabilir ama böyle büyük yanlışlıklara düşmemek gerekir. Bu yanlışlar bizi felakete sürükler

ALLAH'A EMANET OLUN

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benzer seyleri söyledigimiz halde yanlisi anlayamadim.

Belirtmem gereken cok önemli bir sey daha var ki o da;

TARIH ASLA YORUMLANMAZ. Tarihin yanlis ya da dogru yorumu olmaz.

Yorumlanan tarih cok kisa süre icinde fiyaskoyla sonuclanir.

Tarih, yasanan gercekler toplamidir. Ancak toplumlar tarihteki yüzaklarini sürekli ortaya cikarirken, utanc sayfalarini ise aralamak istemezler.

Forumlarda ise tarih bilgilerinin zaman zaman belgelere dayli olarak irdelenmesi, objektif düsünce yapisi icin son derece sevindiricidir.

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.