Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İşgalcilerin Irak'taki korkulu rüyası!

İSTİHBARAT

Önerilen İletiler

Irak'taki Amerikan işgal kuvvetlerinin korkulu rüyası oldu. Bugüne dek 143 işgal askerini öldürdüğü söyleniyor.

İşgalci zırhını, çelik yeleğini, kaskını çıkartana, başını tankın veya zırhlı taşıyıcının dışına uzatana kadar sabırla bekliyor; yakaldığı anda ise tek bir kurşunla, asla ikinci bir kurşun atmadan, işini hallediyor!

Tek amacı öldürmek değil; işgalci askerler arasında korku, dehşet, şaşkınlık, stress yaratmak: Bir tür "Şok ve Dehşet Operasyonu"nu adım adım hayata geçirmek...

İşgalciler ona "juba" adını takmışlar. "Juba", Amerika'da güneyde pamuk tarlalarında çalıştırılan siyahların yapageldiği karmaşık figürlerle dolu bir dansın adı imiş. O bir "keskin nişancı", İngilizcesiyle bir "sniper". "Bağdat sniper'ı", "Bağdat keskin nişancısı" olarak da biliniyor. Kurşununun ne zaman, nerden geleceğini ise kimse bilmiyor. İşgalcinin korkulu rüyası, kâbusu.

Önemli bir özelliği de işgalciler üzerinde yürüttüğü operasyonu adım adım videoya çekmesi. Irak'taki direnişin müstesna kahramanlarından Juba-sniper'ın "işgalci avı"ndan sahneler içeren bir video dosyası internette dolaşıyor. Geçtğimiz günlerde Almanların ünlü Der Spiegel dergisine de konu olan, internet sitesinde de yayınlanan "av" görüntülerini izlemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://informationclearinghouse.info/article11282.htm

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.