Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AYRILIYORUZ ama...

güzelyaz

Önerilen İletiler

Ben neredeyse bes yildir evliyim.ama 11 ayd1r esimden ayr1 yasiyorum.henüz ne o nede ben dava açmad1k ama nereye kadar bilmiyorum.Zor bi evlilik bizimkisi,esimle hiç anlasam1yoruz bana dogru gelen ona yanl1s ona dogru gelen bana yanl1s.Onu çok sevdim onunda sevdigini düsündüm öyle söylüyordu ona hep inand1m.ILK sevdigimdi o benim,ellerimi tutan ilk adam...Yapt1klarima hep kusur bulurdu islerime,giyinisime yürüyüsüme konusmalarima ve aileme AMA zaman zaman çok güzel oldugumu beni çok sevdigini niye böyle yapt1g1n1 bilmedigini söylerdi.Bunlarla teselli ediyordum kendimi,çok sinirliydi bana kars1 çok üzülüyordum her zaman nerede yanl1s yapt1g1m1 düsünüp deyismeye çal1s1yordum ama kusur her zaman vard1,eksiliyordu ama hiç bitmiyordu.

Ar1ld1k birlestik birkaç defa güzel olacak diye ama olmad1.En son ayr1l1g1m1z adliyede ANLASMALI bosanmadan benim vazgeçmemle bitti.ailemin yan1nday1m.Sonra telefonda konusmaya baslad1k.beni seviyormus,özlüyormus vs.ben aile dan1sman1na gidelim dedim önce olmaz sonra tamam dedi çok istekli görünüyordu.Ama sonra izin alay1m gideriz demye baslad1 ne zaman izin al1nca.Tamam ama biraz gayret göster dedigimde bana YOLA GELDINMI dedi ben çok üzüldüm.

Meyer ben dan1smana gittigim için,birkaç defa kafede görüsmeye gittigim için o günah1 olmad1g1n1 düsünmüs ve kendini bulunmaz sanm1s.en son görüsmemiz çok kötüydü önce bana çok iyiyken simdi beni küçümsüyor,ayag1ma kadar geliyorsun dedi,önce kendini ag1rdan sat1yordun art1k kendimi sana ezdirmemeye karar verdim dedi.Nefret ettim oan kendimden ve ondan AMA simdi fark ediyorum da ben 26 yas1nda güzel,fark edilen biriyim de kendimi hala ona ait hissediyorum,ACABA DÜZELIRMIdemekten kendimi alam1yorum.Zaman zaman ar1yor ama açm1yorum.MALESEF onu seviyorum.sizce ne yapmal1y1m Sizcede ayr1lmal1m1y1m ya sonra unutamazsam. ÇARESIZ VE ÜZGÜNÜM çünkü onu seviyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insanlar her acıyı unutabilir...sevmek katlanmak demektir, katlanamıyosan artık sevgi bitmiştir...sadece alışkanlık ve korkudur hissettiğin şey, başkasının olmaması korkusu,olmayacağı korkusu..

eğer bir ilişkide, ihanet, yalan ve hakaret yoksa gerisi boştur, sorunlar halledilebilir..kalbinin sesini dinlemek en iyisidir böyle durumlarda, yanlış ta olsa doğruda olsa vereceğin karar senin kararın olursa pişman olmazsın, olmamalısın.. ve son bir söz:

Tanrı yarttığı kullarına çekemeyeceği dertleri vermez!!! buna inan ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mavi sardunya söylediklerine tamamen katılıyorum...

Güzelyaz senin için de hala bir umut var '' acaba düzelir mi diye'' 5 yıllık evliliğin de evet bu defa düzelecek dediğin ve bu söylediğini ıspatlayan yani değişen bir durum oldu mu?

11 aydır ayrı yaşıyormuşsunuz bun zaman içerisin de tekrar herşeyi gözden geçirme fırsatın ve fırsatınız olmuştur tabiki , ama bana kalırsa çözüme ulaşmamış ve yarıda kalmış bir çok şey var...

Sen onun için ve evliliğinizi kurtarmak için çabalerken onun bu durumdan kendine pay çıkarması :pinch:

Şimdi ipler onun elin de gibi gözüküyor ve bunu da en akıllı şekil de kullanmaya çalışıyordur.Senin tavizlerini kullanmak istiyor...Gerçi ben bu tür konulara da yorum yaparken çok acımasızımdır yani öyle pat diye söylerim ama :pinch:

Sana dürüst olayımm mı güzelyaz....

Boşa bu adamı gitsin...Sen elinden gelenin fazlasını yapmışsın zaten, şimdi de aşağılama ve küçümseme durumlarına geçtiyse bu evliliği kurtarıp yeniden birleşseniz bile size bir faydası olmaz.Çünkü çok uzun sürmeden bu yaşadıklarınızn aynısı cereyan edecektir.Zaman içerisinde de bu konular açılacak ve içinden çıkamaycağınız bir hal allacak..

Her gün ölmektense bir defa öl...

Bu benim düşüncem , eğer birşey bitmişse tekrar düzeltmeye çalışmanın bir manası yok , istediğin kadar uğraş ama düzeltemezsin, bir kere çatlaklar oluşmuştur, sızıntı başlamıştır, yamalayarak nereye kadar devam edebilirsin ki....

Kendinden taviz verme...

Evet hala seviyor olabilirsin ama sevgi de bir yere kadar , sonuçta evlilik bu oyun değil....

Allah yardımcın olsun...

( kusura bakma lütfen bu benim düşüncelerim )

-_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben neredeyse bes yildir evliyim.ama 11 ayd1r esimden ayr1 yasiyorum.henüz ne o nede ben dava açmad1k ama nereye kadar bilmiyorum.Zor bi evlilik bizimkisi,esimle hiç anlasam1yoruz bana dogru gelen ona yanl1s ona dogru gelen bana yanl1s.Onu çok sevdim onunda sevdigini düsündüm öyle söylüyordu ona hep inand1m.ILK sevdigimdi o benim,ellerimi tutan ilk adam...Yapt1klarima hep kusur bulurdu islerime,giyinisime yürüyüsüme konusmalarima ve aileme AMA zaman zaman çok güzel oldugumu beni çok sevdigini niye böyle yapt1g1n1 bilmedigini söylerdi.Bunlarla teselli ediyordum kendimi,çok sinirliydi bana kars1 çok üzülüyordum her zaman nerede yanl1s yapt1g1m1 düsünüp deyismeye çal1s1yordum ama kusur her zaman vard1,eksiliyordu ama hiç bitmiyordu.

Ar1ld1k birlestik birkaç defa güzel olacak diye ama olmad1.En son ayr1l1g1m1z adliyede ANLASMALI bosanmadan benim vazgeçmemle bitti.ailemin yan1nday1m.Sonra telefonda konusmaya baslad1k.beni seviyormus,özlüyormus vs.ben aile dan1sman1na gidelim dedim önce olmaz sonra tamam dedi çok istekli görünüyordu.Ama sonra izin alay1m gideriz demye baslad1 ne zaman izin al1nca.Tamam ama biraz gayret göster dedigimde bana YOLA GELDINMI dedi ben çok üzüldüm.

Meyer ben dan1smana gittigim için,birkaç defa kafede görüsmeye gittigim için o günah1 olmad1g1n1 düsünmüs ve kendini bulunmaz sanm1s.en son görüsmemiz çok kötüydü önce bana çok iyiyken simdi beni küçümsüyor,ayag1ma kadar geliyorsun dedi,önce kendini ag1rdan sat1yordun art1k kendimi sana ezdirmemeye karar verdim dedi.Nefret ettim oan kendimden ve ondan AMA simdi fark ediyorum da ben 26 yas1nda güzel,fark edilen biriyim de kendimi hala ona ait hissediyorum,ACABA DÜZELIRMIdemekten kendimi alam1yorum.Zaman zaman ar1yor ama açm1yorum.MALESEF onu seviyorum.sizce ne yapmal1y1m Sizcede ayr1lmal1m1y1m ya sonra unutamazsam. ÇARESIZ VE ÜZGÜNÜM çünkü onu seviyorum.

Güsel arkadaşım.işte benim annamadığım şylerden biri bu.aslıında çok basit bi cevabı var.eyer seviyosan ve istiyosan ne olursa olsun bunu söylemelisin.beraber bunu aşabilirsiniz bu o kadar kolayki aslınnda.dedine göre oda seviyomuş.sorunlarınızı konuşmayı denesiniz.bütün açıklıkla ve sadelikle.şahsen ben hiç bi şeyin sevgi ve aşktan daha deyerli oldunu düşünmüyom.bulmuşsunuz birbirinizi bi de evlenmişsiniz daha ne istiyosunuz arkadaşım.yapalcak tek şey sevgine sahip çıkmaktır.ayağa gelme gibi şeyler sadece kzgınlın verdiyi bi tepkiolsa gerek.bence sen yine dene.herzamana dene.kaybedecek neyin varki.ama kaybedeceğin bir aşk var.oda bence en deyerli şey.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar çok iyisiniz derdime ortak oldunuz.

çatlaklar hep var,bitirmemi söyleyen o kadar fazla insan varki..galiba ona kars1 zay1f1m ve bunu o iyi biliyor.Gelecek beni korkutuyor,o bukadar rahat nas1l olabiliyor?anlam1yorum

Ayr1l1ktan erkek oldugu için galiba fazla zarar görmiyecegini düsünüyor.galiba rahatl1g1 bundan,

Ve gece yagmuru hakl1s1n onun biseyleri kurtarmak ad1na hiç çabas1 yok.Sevdigini söylüyordu ama sevmek bumudur,kar1na sahip ç1kmay1p 11 aydir sadece telefonda sevgili gibi flört etmekmidir ?bunu anlamak lazim.

Resimler bana düsman gibi içimi acitiyor ,oan diyorum neydi yanlis olan hiçmi sevmedi beni sonra beni çok üzdü üzülme deymez o simdi nerede,kimle belki baskasiyla offf offf arkadaslar bu karar çok zor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya bence arkadaşlar bi insan sevdiğini küçümseyici konuşuyorsa o evlilikte saygı bitmiştir saygının bittiği yerde de sevgi barınmaz kısacası kaçınılmaz son boşanmaktır.bu acizane benim fikrim tabi kabul edip etmemek sana kalmış.sana senden çok değer verecek biri mutlaka karşına çıkacaktır umudunu yitirme umutsuzluk zaten küfürdür..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar çok iyisiniz derdime ortak oldunuz.

çatlaklar hep var,bitirmemi söyleyen o kadar fazla insan varki..galiba ona kars1 zay1f1m ve bunu o iyi biliyor.Gelecek beni korkutuyor,o bukadar rahat nas1l olabiliyor?anlam1yorum

Ayr1l1ktan erkek oldugu için galiba fazla zarar görmiyecegini düsünüyor.galiba rahatl1g1 bundan,

Ve gece yagmuru hakl1s1n onun biseyleri kurtarmak ad1na hiç çabas1 yok.Sevdigini söylüyordu ama sevmek bumudur,kar1na sahip ç1kmay1p 11 aydir sadece telefonda sevgili gibi flört etmekmidir ?bunu anlamak lazim.

Resimler bana düsman gibi içimi acitiyor ,oan diyorum neydi yanlis olan hiçmi sevmedi beni sonra beni çok üzdü üzülme deymez o simdi nerede,kimle belki baskasiyla offf offf arkadaslar bu karar çok zor

rahat olmak zorundasın, seni çok iyi anlıyorum, kötü günler yaşıosun ama bigün herşeyin geçeceğini düşün, geçmişte de acıtmadılarmı içini? kalbini kıranlar olmadımı? elbette atlatacaksın, elbette geçecek, ama sakin olmalısın...eğer herşey içini acıtmaya başlarsa, seni üzerse -ki bunlara izin vermek hernekadar farkında olmasanda aslında senin elinde, kendini toplaman o kadar zorlaşır ve kendine düşmanlık yapmış olursun...eşinin üstünede çok gitmemelisin, onu sevginle bunaltmamalısın, kendi haline bırak biraz, güçlü olanlar yalnızca erkekler değildir emin ol ;) ama kadınlar acı çekmeyi severler bunu farkettiğin anda içindeki acı geçecek...biraz zaman ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar biraz gelisme var hayatimda,sizlerle paylasmak ve birazc1k içimi dökmek istiyorum.

En son esim bana küçümseyen bir tavirla konusmu_ bende kendimi çok kötü hissetmistim.Anladimki bu anlamsiz bekleyi_in esime zarari yok ve o çok rahat ondan intikam almak onun rahatini kaçirmak için nafaka davasi açtim,artik safi belli olacakti kafamca.benim gibi onunda huzuru kaçacakti ve kaçti ne yapti biliyormusunuz?Bosanma davasi açti..ben ona dava açacagimi söylemistim zaten ama o inanmamisti.

Dün karsi dava celbi geldi elime.adeta yikildim ,çünkü daha önce deyilde ben nafaka isteyince açti bosanma davasini yani..

Ve celpte yazanlara gelince yüregim duruyordu okurken,çok üzücü

özetle ailemin beni herzaman kötü etkilediginden benim buna müsade ettigimden,ailemin etkisinden kurtulamadigimden vs.

Sonra çok utanç verici ama(benim kendime bakmadigimdan,davranislarima ve giyinisime dikkat etmedigimden)uyardigi halde,ben demisimki ben buyum al1rken gördün almasaydin demisim,isine gelirse demisim .esim gayret göstermis ayriliklarimizda beni ailemin yanindan almisda ben gayret göstermemisim gösterseymisim olurmus.

Sonra ailemin mal varligini yazdirip benim durumum iyi oldugu için nafaka talebimi reddetmis.bir y1ld1r benimle yaptigi borçlari ayda 600L ödüyormus o yüzden anca geçiniyormus

Bunlar1 okudumda ben ömrümü hiç deymez bir insan için heba ediyormusum.çünkü ben onun gördügü gibi bakimsiz,görgüsüz bir kadin deyilim ki ve ayrica diyelim ki öyleyim bunu dilekçeye neden yazdi,beni kendi asaladigi yetmez gibi baskalarina da asagiladi ve asagilatmaya devam ediyor.Ben bu adam için çok aci çekmis onu sevdigim için katlanmistim.karsiligi bu oldu,çok nankörmüs hayatimi mahvetti iki elim yakasinda

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

anlattıkların beni çok etkiledi güzel yaz... hayat işte seninde bunu yaşaman gerekiyormuş yaşamısın... görünen oki sen ilişkin için elinden geleni yapmışsın... bundan sonra senin yapman gereken kendin için yaşamak... kıymet bilmeyen bi insanla beraber aynı ortamda yaşamak zor olurdu zaten... Allah yardımcın olsun... bundan sonrası adaletin işi... benim kanım ca...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O kadar zor günler geçiriyorumki gördügüm her seyden kendime pay çikariyorum.her hüzünlü sarkidan

sanki yasamak anlamsiz benim için,olbilirmi diyorum insan ayni yastiga senelerce bas koydugu insana bunlari yapabilirmi,eyer o bukadar acimasiz olabiliyorsa baska insanlar ne yapmazki..

Etrafima bakiyorum evlilik hazirliklari yapan insanlar,esinin eve gelmesini bekleyenler,evlilik yildönümünü kutlayanlar sevenler ve sevilenler hepsine bakiyorum ALLAH bozmasin diyorum bi yandanda içimdeki yaram tekrar kanamaya basliyor.

Simdi öyle bi animdayim,onun umrunda olmadigini bile bile sevilmemisligime agliyorum,iyi kötü geçen günlerimin yasini tutuyorum.Seni hep sevecegim canim askim sen beni hiç sevmesende!

ilbey 26 yanlis hatirlamiyorsam yazdiklarindan hatirladigim kadariyla sende evlisin.yine yazilarindan anladigime göre esine karsi sevgin ,saygin büyük bu benim seni tanimadan sana büyük saygi duymama en büyük sebep ALLAH mutlulugunu daim etsin arkadasim.

Duman gözlüm yaktin beni

Duman ettin ,

Acimadin ziyan ettin,

Duman gözlüm benim için ,

Yasamaktin,

Yasamayi haram ettin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzelyaz

arkadaşım sen nasıl bir insanlaberaber olmuşsun böyle...

600 tl her ay borç içine sokup bir de açık saçık kötü giyinip üstüne borçlar yıkıp bir de alırken sen yanımda değilmiydin böyle göründüğümü bilgimiyormuydun demişsin

seni sürekli aşağlayan aslında seni ezmeye çalışan ama ezemeyen sonunda ayrılık sebebi olarak seni yine kötüleyerek bitirmeye çabalayan biryle iyi bile beraber olmuşssun

hayatının bir bölümünü ona adamışsın ama ne var ki insan oğlu hayata 1 defa geliyor ve 1 bölümünü de ona adaman kötü değil neden biliyormusun

bu şekilde devam edip sen acılar içinde suçlamalar aşağlamalar içinde herkes seni kötü bilirken 1 ömür yaşayabilirdin bundan kurtarmış seni allah

sen iyi bir kadınmışsın ki kurtarmış allah seni bi ömür o adamla olmaktan....

iyi insanların başına hep iyi şeyler gelir inan bana sen iyi birisin ki sonunda ondan kurtulmuşsun

o iyi biri olmamasına rağmen yine de seni sevgisiyle aşkıyla bağlamış ki unutamıyorsun

ama inan ki artık unutlmuycak bir yanı kalmamış

tabiki senin de hataların vardır şimdi yoktur diyemeyiz sonucta ilişki yaşanmış sen hep mi iyi davrandın da ya da hep mi mükemmel oldun da adam durduk yere sapıttı öyle değildir ama sonucta sen de ona çok çok iyi davranamıyorsan bunun sebebi onun doğru kişi olmamasıymış

sen yanlış kişi seçmişsin denemez yaşanması gerekiyordur kader kısmet herşey

millet 2-3 evlilik yapıyor da sonunda doğruyu buluyor

sen de hayatsız kul değilsin hatasız kul yok

bunu böyle kabul et ve sevin!! sevin ki kurtulmuşsun hayatının bir 40 yılı belki inanamıycagın kadar güzel geçicek sen de diyceksin ki

inanmıyorum hayatım süper oldu iyki ayrılmışım

!! belki onun kadar yakışıklı akıllı uslu olgun vs senin tanımın neyse ona karşı bu şekilde olmaycak o kişi belki dha iyi olacak

ama sonuç olarak daha iyi anlaşıyor olacaksın

unutma ki anlaşmak önemli

hani diyoruz ya bu kız bu adama fazla değilmi

işte fazla olmuyor çok zaman... anlaşmak mutlu olmak önemli

sen mutlu olamamışssın ki yeterince daha mutlu olabilirmissin demekki

e ol öyleyse

bitmiş ilişkinin ardından düşünme artık.

yaşananlar güzel veya çirkin göm kalbine kurtul bu düşünceden arın tamamen.

hatırlanmaya konuşmaya deymiycek biriyse hele hiç yorma güzel dilini kalbini...

sağlıcakla kal.

unutma 1 hayatımız var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana destek oldugunuz için tesekkürler.

Dertler paylasmakla birazcik olsun hafifliyor gibi...21 mart dava günü yaklastikça sitresim artiyor,sevdigim adami görücem ama adliyede.kabus gibi tabi nikaha gider gibi olmuyor adliyeye gitmek.hani söyle ölmeden önce hayatiniz gözünüzün önünden geçermisya,en azindan filmlerde böyle olur o gibi,karsinizda duran ve sizden ayrilmak istedigini söyleyen o adam sizin aci tatli birsürü seyi paylastiginiz insan,o an hersey yasanmis birsürü sey geçiyor gözünüzün önünden.

Keske diyorum o gün hiç gelmese,yada o gün gelsede ben o günü yasamasam..ondan nefret etmeyi çok isterdim,ayrilirken oh be kurtuluyorum diyebilmeyi ama en fazla 2 gün sinirden artik yeter diyorum sonra kendime aci çektirmeye devam.

Bu günlerde geçecek insallah deyip kendime teselli vermeye çalisiyorum.gönlümdeki hiç sevilmemis olmanin acisini ,sevdigim ,hayat arkadasim can yoldasim dedigim adamin bana yaptiklarini içimdekiaciyi dindirmek hiç kolay olmasada artik bitti ,yapabilecegim birsey yok dayan demekten baska kendime.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En az dertle kederle acıyla kurtulmaya bak bu zaman diliminden

çünkü belli bir süre var zaman herşeyin ilacıdır sen de biliyorsundur bu yaşında..

Zaman geçeçek ve düşüneceksin aa evli miydim o kimdi aa evet olsun bi anı oldu o da ama bak şimdi daha mutluyum hayırlısı olmuş demekki !!!

inşallah bu sözleri söyliyceksin güzelyaz...

zaman geçicek iyi olacaksın bu zaman diliminde de kendini çok kahretmemeye bak yine de hoş geçir sonuçta geçince unutmuş olucaksın çektiğin acıyla aşk acısıyla kavrulma boşa.

öpücükler... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güzel yaz bugün 22 mart..Daha önce yazdığına göre 21 mart dava günü..Ben bu konuyu ve hakkında yazılanları bugün okudum..Yani dün davanın görülmüş olması gerekiyor..Bilmiyorum şu anki durumun ne, neler hissediyosun,ne yapmaktasın ama bildiğim bir tek şey var..Başımıza gelen iyi yada kötü her ne varsa Allah'tan..Ona karşı boynumuz kıldan ince..

Yaşadıkların hiçte kolay şeyler değil..Bende senin yaşadıklarına benzer şeyler yaşadım..Ama ben evli değildim..Benzer yanımız bir adamı çok sevmemiz, onunda bizi çok sevdiğine inanmamız ve sonunda bunun böyle olmadığı gerçeğiyle karşı karşıya kalmamız..Senin durumun elbette benden çok daha acı..Çok üzücü.

Bununla nasıl başa çıkılır bilmiyorum..Hala çok severken karşındaki insanında seni sevdiğini düşünmek ama öyle olmadığını görmek çok yaralayıcı..Dediğim gibi nasıl başa çıkılacağını 6 aydır bulamadım..Ama şimdilerde daha sağlıklı düşünmeye başladım..Nasılmı?

Bir insana hakettiğinden fazla değer vermemeliyim..

O beni sevmiyorsa benim sevgimide haketmiyor..

O arkasını dönüp gidebiliyorsa ben de dönüp gitmeliyim..

O bu kadar acımasız ve bencilse bende ona karşı aynı olmalıyım..

Ben yanlış yapmadım, doğruyum..Sadece sevdim o ise pişman olacak..

Bunca şeyden sonra değer bilmiyorsa hiçbir zaman doğru bir insan olamayacak..

O yanlışlarıyla devam ettiği sürece zaten benide yanlışlara sürükleyecekti..

...........

Bu ve bunun gibi birçok düşünceyle içimdeki acıyı hafifletmeye çalışıyorum..Ve inanki başarılıda oluyorum..Çünkü düşündüklerim gerçekler..

Sanada tavsiye ederim..Lütfen kendini daha fazla üzme..Dünü düşünerek bugününü mahvetme..Çünkü hayat herşeye rağmen yaşamaya değer..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili güzelyaz..yaşadıkların gerçekten çok zor ,özellikle evlilik bitirmek ilişki bitirmeye benzemez daha acıdır (diye tahmin ediyorum evli olduğum için).Ama dikkat ettiğim kadarıyla sen hep "bitiş" e kanalize olmuşsun bitirmekten bahsediyorsun...Çok zor günler ama sen yeni bir hayata başlıyorsun ...Hayatının bir bölümü bitti evet ama yenisi başlıyor,bilinmeyenlerle...Seni mutsuz etmiş,anlayamamış bir insanla yollarını ayırıyorsun,önünde yepyeni bir gelecek var..

Lütfen en azından bu sıralar duygularından sıyrılmaya çalış,biraz mantığınla bak hayata..Seni mantığın kurtarır,bir de bizler:)

Paylaşmaya devam et,biz burada desteğe hazırız..

Mystic river

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Canim arkadaslarim çok iyisiniz,dertlerime ortak oldunuz öncelikle çok tesekkür ediyorum.

Evet 21 martta yani dün dava görüldü.davaya esim gelmedi ,açtigi bosanma davasida düstü.suan benim açtigim nafaka davasi devam ediyor.hem dava açip hemde gelmiyor anlamak zor ne yapmaya çalisiyor bilmiyorum.bi kaç defa onu gördüm uzaktan,suan izinde ailesinin yaninda galiba,telefonda etmiyor bir haftadir.

kafam iyice karisti,benim düsüncem benim bosanmayacagimi düsündügü için gelmedi ama dava açarken akli neredeydi?düsünsenize arkadaslar bir yil oldu onu uzaktan görmek,bana bu kadar uzak bu adamla ben ayni yastiga bas koymustum demek ne kadar zor...iki yabanci gibi.ayrilmak istemezdim,o da beni sevseydi.sevseydi zaten bu kadar kolay vazgeçmezdi herhalde.herkes evlenmek ,yuva kurmak için çabalarken biz yikiyoruz.evliyken yani suan resmen evliyiz iki yabanci olduk.o nerede ,kimle,bilmiyorum,oda benim hakkimda birsey bilmiyor .belkide umrunda bile deyil..

bana çok acilar yasatti bu adam,benim duygularim ,kisiligim çok ezildi ama ben hala onu düsünüyorum.bana destek vermenize çok ihtiyacim var inanin.çünkü bu günlerde ruhsal dengem biraz bozuldu,aslinda uzun zamandir bozuk .

sizleri tanidigim için mutluyum,burada muhabbet ederken çok rahatliyorum kendime sen elinden geleni yaptin artik üzülme diyebiliyorum.iyiki varsiniz :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen gördüğüm kadarıyla verdiğin karardan da emin değilsin..gel-gitler yaşıyorsun..ama bu yaşadıkların çok normal ,sadece senin başına gelmiyor emin olabilirsin .Boşanma bir travmadır aslında imkanın varsa bir psikoloğa gitmen çok faydalı olur.

Bu kadar soğuduktan sonra da barışsanız bile ısınman çok zor olacaktır bence..Sana birşey söyliyim ,önce kendine değer ver bence,eğer sen kenine değer vermezsen başkaları da vermez..Güçlü ol,sağlam dur..İnsanın başına daha çok kötü şeyler de gelebiliyor biliyorsun,yine de bu gününe şükret..Ben böyle günlerde daha sık dua ederim,Zorluklara dayanma gücü yine içimizde var,bunu farket ve güçü ol..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili güzel yaz...

İnanki seni çok iyi anlayabiliyorum..Evet dava açıp gelmemesi garip ama sanırım oda çok karışık duygular içinde olmalıki bu şekilde davranıyor..Kendine haksızlık etme beni sevmedi sevseydi bu kadar kolay vazgeçmezdi diye..Bence oda seni çok sevmiştir ki evlenmişsiniz..Ama şu bir gerçekki zamanla sevgiler yıpranıyor ve olduğu gibi kalmıyor..

Hepimiz yaşadık,deneyimlerimiz oldu,hepimizin başına geldi bu türden şeyler..Bizler yaşadıkça öğreniyor ve tecrübeler kazanıyoruz..Seninde onunda hataları olmuştur mutlaka ama inan bana zamanla herşey düzelir ve olması gerektiği hale gelir..Önemli olan senin içinde onun içinde hayırlısı olması..Herşeyde bir hayır vardır deyip içinde bulunduğun durumu kabul etmekten başka çaren yok..Bazen Allah bize bazı acılar verir, o günün şartları altında neden böyle neden benim başıma geldi, suçum günahım neydi diye düşünürüz ama şu varki belkide en hayırlısı bu..Belki evliliğiniz devam etseydi daha kötü durumlarla karşılaşabilecek, içinden çıkılmaz kötü olaylarla karşılaşabilecektiniz, belkide tam tersi bunu bilemeyiz..

Yapılabilecek en güzel şeyse bunu büyük bir olgunlukla karşılamak ve kendimizi kahretmeden, yıpratmadan, yaşamımızın değerini bilerek elimizdekilerle mutlu olmak olacaktır..

Kendi adıma,paylaşmak istedikçe yanındayım..

Sevgiyle ve sağlıkla kal..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

klasik bir durum. erkekler birlikte olduğu kadınlar ona bağlandıkça ona zulmetmek ister. bu zulüm sayesinde sözünün geçmesini sağlayacağını düşünür. kadın-erkek birlikteliğinde kadının zaafları çok önemlidir. kadın erkeğe karşı zaafını bi kere belli ederse yandı. çünkü hayat boyu erkek bunu kullanır. bence eğer devam etmek istiyosan zaafını yok ettiğini anlamalı. eğer burda yazdıklarını okursa zaten işiniz kötü. çünkü size zulmetmeye devam edecektir. çünkü sizin onsuz olamayacağınınızı düşünecektir. siz sanıyomusunuz ki sizin bu yazdığınızı görünce duygulanıp 'eşim beni gerçekten seviyomuş'diyecek. yok öyle bişey. zulüm artarak devam edecek. işte kadınların erkeklere nazaran hayattaki en büyük artısı bu bence. kadın erkeğin sevgisini kullanarak onu aşşağılamıyo. aksine duyguları ağır basıp onu eskisinden daha çok seviyo. ama erkek bunu farkederse işler kötü.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence yapılacak en mantıklı şey psikiyatrise gıtmeye ikna etmendır.bunu da başarayamayacaksan ayrılman en doğrusu olacaktır

şımdı sevdiğin için mantıklı düşünemıyorsun,emin ol unutursun ölenlerın arkasından bıle 3gün ağlanıyor

psikolojık yardım alıpta düzelmedıkçe hayatı sana zehır edecektır olan senın güzel yıllarına

olcaktır

zor bı durum Allah yardımcın olsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

klasik bir durum. erkekler birlikte olduğu kadınlar ona bağlandıkça ona zulmetmek ister. bu zulüm sayesinde sözünün geçmesini sağlayacağını düşünür. kadın-erkek birlikteliğinde kadının zaafları çok önemlidir. kadın erkeğe karşı zaafını bi kere belli ederse yandı. çünkü hayat boyu erkek bunu kullanır. bence eğer devam etmek istiyosan zaafını yok ettiğini anlamalı. eğer burda yazdıklarını okursa zaten işiniz kötü. çünkü size zulmetmeye devam edecektir. çünkü sizin onsuz olamayacağınınızı düşünecektir. siz sanıyomusunuz ki sizin bu yazdığınızı görünce duygulanıp 'eşim beni gerçekten seviyomuş'diyecek. yok öyle bişey. zulüm artarak devam edecek. işte kadınların erkeklere nazaran hayattaki en büyük artısı bu bence. kadın erkeğin sevgisini kullanarak onu aşşağılamıyo. aksine duyguları ağır basıp onu eskisinden daha çok seviyo. ama erkek bunu farkederse işler kötü.

Doğru söylüyosun emre ,ben evliliğimi kurtarmaya çalıştıkça o kendini çekiyor.ama ben artık çok yoruldum herşeyi zamana bıraktım.artık o çaba gösterirse ben varım yoksa gücüm yok artık..

Buraya yazdıklarımı görmez internetle pek ilgilenmez de..

Sedelina çok haklısın pisikoloğa gitme konusunda,zaten aile danışmanına gidelim dedim önce kabul etti sonra vaz geçti ön yargıları var.ama biliyorum ki olmazsa olmaz.iki kişilikli gibi bi bakıyorum bana aşık bide bakıyorum benden nefret ediyor çözümsüz yaşayamam ben böyle...

hepinize çok teşekkür ediyorum derdime ortak olduğunuz için,gülen yüzünüz solmasın dilerim ayrılık kimsenin başına gelmez çok zor ama inşallah sevdiğinden zulm görmeye dayanabilen kalbim bunuda atlatıcak :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.