Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Okuyucu (2008)

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Okuyucu (2008) The Reader

Çok enteresan bir film... Kate Winslet'e Oskar kazandıran film. Aslında genç Micheal Berg oynayan çocuk niye aday gösterilmemiş oda tartışılır. Bir Lise öğrencisi ile orta yaşlı bir kadının ilişkisi olarak başlayan film daha sonra Hanna Schmitz ortadan kaybolması ile devam edip filmin sonuna doğru çok büyük bir sürprizle biten film başlangıcı ile sonucu arasında çok büyük bir içerik farkı var diyebilirim. Oldukça iyi kurgulanmış bir film ve Kate Winslet oldukça cüretkar oynamış onuda belirtmek gerekiyor... Kaçırmayın mutlaka izleyin diyorum.
Yönetmen: Stephen Daldry
Oyuncular: Kate Winslet, Ralph Fiennes, Alexandra Maria Lara, Bruno Ganz, David Kross, Volker Bruch, Karoline Herfurth, Hannah Herzsprung, Susanne Lothar, Linda Bassett, Kirsten Block

post-2-0-58952500-1380799851_thumb.jpg post-2-0-43405400-1380799852_thumb.jpg post-2-0-23302200-1380799853_thumb.png

Michael Berg (Ralph Fiennes) reflects on the formative sexual relationship he had with older woman Hanna Schmitz (Kate Winslet, in a Golden Globe- and Oscar-winning role) as a young teenager in this poignant drama set in post-World War II Germany. The passionate affair ended when Hanna disappeared. But years later, Michael learns she's on trial for horrific Nazi war crimes. David Kross plays the teenage Michael in this film based on Bernhard Schlink's best-seller.
Director: Stephen Daldry
Cast: Kate Winslet, Ralph Fiennes, Alexandra Maria Lara, Bruno Ganz, David Kross, Volker Bruch, Karoline Herfurth, Hannah Herzsprung, Susanne Lothar, Linda Bassett, Kirsten Block

Not: Filmin ismi ile filmin alakasını filmi izleyince çözeceksiniz ve çocuğun filmin en sonunda kadını kurtarmak için aklına gelen çözümü kulllanıp kullanmadığını merak ediyorsanız izleyin ve görün diyorum... :smile:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İlk önce fazlasıyla hakettiğini düşündüğüm yıldızlarımızı bir verelim filme.. :rolleyes:

Sonrada film hakkında ki düşüncelerimize geçelim -_-

Okuyucu tek kelimeyle muhteşem bir filmdi.son zamanlarda hep güzel film izleyememekten şikayet ediyordum önce Avustralya şimdide Okuyucuyu izleyince bir sinemakolik olarak mutlu oldum.

Kate Winslet aslında benim çokta fazla oyuncu olarak beğendiğim bir sanatçı değil ama ne yalan söyleyeyim bu filmde harikaydı ve gerçekten oscara layıktı..

Normal şartlarda pedofili düşüncesi ile hepimizi tiksindirecek olan bir ilişkiyle başlıyor film Hanna yetişkin bir kadın Michael 15 yaşlarında yeni yetme bir çocuk..Ve ikisinin oldukça cüretkar sevişme sahneleri..

Fakat filmin seyri ilerledikçe az önceki düşüncelerinizden tamamen sıyrılıp bambaşka duygularla bakıp değerlendiriyorsunuz Hanna'yı..

Mantığıyla değil duygularıyla hareket eden cahil bir kadın Hanna ama bir o kadar anaç ve bir o kadar gururlu..

Başıyla sonu arasında bir uçurum olan film sizi hiç beklemediğiniz ve tahmin edemediğiniz bir akışla sona götürüyor,fakat bu o kadar ustaca ve ince düşünülerek kurgulanmış ki hayretinizin yanına beğeninizi ilave ederek devam ediyorsunuz izlemeye..

Bir insanın şartlar ne olursa olsun küçükte olsa beklentilerinin hayata tutunmak için yeterli olduğunu ve amaçlar tükenince düştüğü boşluğu kendinizi yerine koyarak sorgulatacak kadar ruhunuza indirmeyi başarmış bu film..

Ve yetişme çağındaki yaşadığımız tecrübelerin hayatımızda nasıl derin izler bıraktığını,geleceğimizi nasıl etkilediğini..

Herkesin hayatında mutlaka etkisinde kaldığı bir çocukluk tecrübesi olmuştur.

Üç arkadaşımla birlikte izledim,film bitince yorumlardan önce herkes gözgöze geldi ortak kanı "harika bir filmdi"

Mutlaka izleyin..

Beğenmeyen olursa ben burdayım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Bu filmin ismini nerde görsem kıpkırmızı kesiliyorum..

Şimdi biz kızımla bir akşam dedik ki,"hadi bir sinema kaçamağı yapalım".Hemen geçtik internetin başına,vizyondaki filmlere bakıyoruz,bak dedim peşin peşin söyleyeyim ilgimi çeken bir film yoksa gitmem yaren.O başka bir film buldu,ben bu filme takıldım,ama sadece konusunu okudum,eleştirileri filan okumadım yani.İsminden dolayı ilk başta bilimkurgu sandım hatta...

Neyse biz filmin başlamasına yine beş dakika kala(ben uyuşukumda biraz her yere son anda yetişme gibi bi huyum var)biletlerimizi alıp yerimizi aldık ama o telaşla ne afiş gördüm ne bişey...

Film başladı iyi güzel,yok güzel değil çocuğun biri sokaklarda kusuyor.Ya benim hayatta tek dayanamadığım şey,midem altüst oldumu daha oracıkta :sick:

Ben midemi yatıştırmaya uğraşırken film ilerliyor ve ve o nee!

Yareni ensesinden tuttuğum gibi can havliyle kucağına ikiye katlıyorum;

"KAPA ÇABUKK GÖZLERİNİ!"

Biliyorum o anda onu alıp sinemayı terk etmem lazım :blushing: ama kahrolası merakım beni durduruyor,kendi kendime;"yok yok canım başka sahne olmaz"diyorummmm :aptalkafam: Özellikte ilk yarı şöle geçiyor;

-yarennn kapa gözünü

-tamammm

-yarenn kapa gözünü

-tamam ANNEEE :glare:

Ara olduğunda gerçekten gitmeliyim aslında ama biliyorum biliyorum, hislerime güveniyorum,merak ediyorum bu hikayenin devamını...

Ve ikinci yarı ve bingo... :wub:

İkinci yarı bitiyor ve ben çıkışta yarene filmin sarhoşluğundan kurtulamamış vaziyette soruyorum;

"eee yaren beğendin mi filmi"?

-Anne dikkatini çekerim benim filmin yarısında gözlerim kapalıydı :angry2:

:wacko::blushing::aptalkafam:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.