Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İnsana Sınırsız İman

Dayı

Önerilen İletiler

FİGANİ yem bir eskimez abam var

Mürşid-i Kamil'den zati babam var

Yezid ayar ilen muharebem var

Gönül ne gazidir ne şehid olur :D

Zaman zannıysa 'O' anın geçmiş zamanlardan bir efendi abi şu an böyle zevk etmiş.. :D

Figani..dayı gibi bir uçuk.. :D bir tane aba(elbise)sı var..başkada bir şeyi yok dünyalık..bulmuş kendisine Kamil bir abi..Yezidi bilirsin işte..Muaviyenin oğlu.. :D

Gönül sağlam kavi oldumu bişeycik olmaz gönüle diyor..bizde bir Dost ile birlikte Figani Efendi abinin ''O'' an zevk ettiği hisettiği duyguları yaşadık..hepsi bu.. :D

Kendine cahil diye yakıştırma yapma..bildiğimizin uygulayıcısı,bilmediğimize talibiz..der..çıkarsın işin içinden La.Kin kardeşim.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendine cahil diye yakıştırma yapma..bildiğimizin uygulayıcısı,bilmediğimize talibiz..der..çıkarsın işin içinden La.Kin kardeşim.. :D

tamam dayıcım bilmediğime talibim açıkcası :D

az öncesiye kadar hiç anlamamıştım şimdi biraz da olsa anladım :D

ama halen bilmediğim ve talip olduğum kısımlar var =)

yezit neden anılmış ola ki burda?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam dayıcım bilmediğime talibim açıkcası :D

az öncesiye kadar hiç anlamamıştım şimdi biraz da olsa anladım :D

ama halen bilmediğim ve talip olduğum kısımlar var =)

yezit neden anılmış ola ki burda?

Figani Efendi abi epeyce önceleri orta Anadoluda yaşamış namıaz bir İnsan..o dönemde,de bu gün olduğu gibi zulüm eden YEZİD,ler varmış..tıkla google cin,ini söylesin sana yezid ile ne varsa ilgili.. :D google en büyük cinidir dayının..her şeyi herkesi bilir.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yezitle yüzyüze tanışmılığımız yok ama ben tanıyorum onu =) pek iyi tanımazdım zaten kendisini. öldüğünde kötü bilirdik dedimdi de ben burda neden ismi geçti deyi meraklanmıştım. ama onu da açıklamışsın =)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yezitle yüzyüze tanışmılığımız yok ama ben tanıyorum onu =) pek iyi tanımazdım zaten kendisini. öldüğünde kötü bilirdik dedimdi de ben burda neden ismi geçti deyi meraklanmıştım. ama onu da açıklamışsın =)

Zatı,yani kişiliği oturmuş..yaşamın bazı sırlarına vakıf olmuş..mesela hiç bir şeyin sadece üzüntüyle düzelmeyeceğini bilmek..gibi.. :D hah işte..böyle bir abi bulmuş o devirde kendine..yaşamını güzelleştiren bilgileri almış..almış almasınadaaaa..yezid varya hani..muavviyenin oğlu..işte onun ayarında olanlar hep zulüm etmiş.. :) olmaz öyle..öyle değil böyle..alışverişi kesmişler kendileriyle..o zaman kasaba köy nüfusları belli..bir dışlandınmı..vay haline..ya başka kasabaya yada başka köye..oralardada kabul görebilmek o devirde..zor be dayım..zor işte.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.