Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İLGİ ÇEKEN VE İLGİ ÇEKMEYEN CİNAYETLER

TANİA HAYDE

Önerilen İletiler

Diyarbakırda bir kaç ay önce bir toplu mezar bulundu. Fakat nedense bu toplu mezar medyanın pek ilgisini çekmedi. 1993 yılında 11 köylü kaybolmuştu.Kaybolan köylüler Bolu Komando Tugay komutanlığınca gözaltına alındıktan sonra kayboldular. Adli Tıp ça yapılan DNA testlerinde toplu mezardan çıkarılan kemiklerin köylülere ait olduğu belirlendi.Diaybakır milletvekili Reyhan Yalçındağ da şöyle bir açıklama yaptı.'' bu 11 köylünün yapılan incelemelerde hiç bir örgütle bağlantısı bulunamamıştır''

Bu nasıl bir insanlık dramıdır böyle .Nasıl yapılabilir böyle birşey.

Ama medyamız pek sevmedi bu toplu cinayeti. Bir iki gazeteden başka hiç biri bahsetmedi bu olaydan.

yalnız sevdikleri cinayetlerde var.

Kani Yılmaz

Hikmet Fidan

Papz Cinayeti

bunlar pek bi hoşlarına gitti.çok gittiler üstlerine

peki aydınlanmayan onca cinayetin üstüne niye gidilmiyor?

öldürülen onca masum insanın katilleri tespit edilsin diye niye yazılmıyor manşetlerde?

Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Çetin Emeç, Taner Kışlalı ve daha niceleri........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğer bu ülkede hukukun üstünlüğü olsaydı bugün hala aydınlanmamış binlerce faili meçhullerin , gözaltında

kayıpların failleri yargı önüne çıkartılır adil bir şekilde hesap verirdi

ama aynı yargı konu insan hakları ve özgürlükler mücadelesi olduğunda görevini eksiksiz yerine getirmekte

yargılamalarını saniye bile kaybetmeden görevini yapabilmektedir

demekki yargı sistemi adil değildir hukukun üstünlüğü ilkesi geçerli değildir

devlet tüm kurumlarıyla bu cinayetlerde çözülmüş ve güvenilirliğini kaybetmiştir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mesut Yılmaz'ın AB yolu Diyarbakırdan geçer lafı geldi birden aklıma....

Görüldüğü üzre pek birşey geçmemiş ve geçmeyede pek niyetli görünmüyor..

Hala insanlar sır olup aylar yada yıllar sonra toplu mezarlardan çıkarılıyor..

Hukuk nerede adalet nerede ?

Bu insanlar kaybolduğunda aileleri hiçbir yetkili mercihlere başvurmamışlarmıdır?

Eğer başvurdularsa neden bulunamamışlardır?

Acaba bulunulmamaları için ek bir çabamı sarfedilmiştir?

Bunların açığa çıkması için daha kimlerin kaybolması gerekmektedir?

Basına gelince basında yansız ve tarafsız olamıyor malum medya patronlarınında işlerine gelmeyen ayrıntılar var sanırım ama neyseee buna girmiyorum..

Fakat :

Herkes vicdanıyla ne zaman hesaplaşacak çok büyük bir merak içindeyim doğrusu...

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz bilmiyormusunuz tanya hanım o 11 köylü serbest bırakıldıktan sonra kayboluyorlar medya nın ilgisini çekmemişse devlet aleyhine birdurum sözkonusu deyildir.

siz yorum yapan 3 arkadaşda enteresan bakış açılarına sahipsiniz her topikde dikkat ediyorum yuvarlak cümlelerle haklı haksız devleti eleştiriyorsunuz pkk tasvib etmeyen insan ların ölümüyle ilgilenildi diyerleriyle ilgilenilmedi enteresan benzetmeler...

bizim katiller güzel insan diyer leri cani anadoluda bir tabir vardır keser gibisin hep kendine yontuyorsun.

şevval yılmaz güney yurtseverlik adına cana kıydı dereden biliyorsun belki onuda mit kullanmıştır bütün katiller ya mitci ,jitci yada titci deyilmi apo neci d.karataş çayanlar çıyanlar neciydi neci özgürlükcümü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

siz bilmiyormusunuz tanya hanım o 11 köylü serbest bırakıldıktan sonra kayboluyorlar medya nın ilgisini çekmemişse devlet aleyhine birdurum sözkonusu deyildir.

siz yorum yapan 3 arkadaşda enteresan bakış açılarına sahipsiniz her topikde dikkat ediyorum yuvarlak cümlelerle haklı haksız devleti eleştiriyorsunuz pkk tasvib etmeyen insan ların ölümüyle ilgilenildi diyerleriyle ilgilenilmedi enteresan benzetmeler...

bizim katiller güzel insan diyer leri cani anadoluda bir tabir vardır keser gibisin hep kendine yontuyorsun.

şevval yılmaz güney yurtseverlik adına cana kıydı dereden biliyorsun belki onuda mit kullanmıştır bütün katiller ya mitci ,jitci yada titci deyilmi apo neci d.karataş çayanlar çıyanlar neciydi neci özgürlükcümü

Evet biz üçümüz seçmeceyiz.Ama sizde kabul edin güzel konular bunlar değilmi iki kelam açıklama yapıp devletin karşına bizi koyabilecek kadar güzel bir konu (kızlar affınıza sığınarak adınızı kullandım)

Her şeye bir kılıf mutlaka bulunur değilmi...

Yok serbest bırakıldıktan sonra kaybolmuş..

11 kişi bir anda kayboluyor ve aileler sessiz boşverin aman kaybolsuınlar diyorlar yada ilgili yerlere başvuruyorlar ama ilgisizmi kalınıyor..

Yani öyle yada böyle bu insanları bulmak devletin görevi değilmidir??

Ben sizin yazınızın bir üstünde sorular sormuştum işe onları cevaplayarak başlayabiliriz ne dersiniz ??

Bakın artık soru sorun sormaktan korkmayın...Faili meçhul bir çok cinayetler oldu ve olmaya da devam edecek gibi..

Bu ülkede savcı konumundaki bir insan Şemdinli olayı ile ilgili, "Bu tür olayların aydınlatılması neredeyse imkansızdır. Dolayısıyla faillerinin bulunması zor görünmektedir" diyor..

Hangi faili meçhul bulunmuştur.kim yada kimler tarafından öldürülüyor bu insanlar ve neden bunlar sorgulanınca millli duygularının bizden daha fazla olduğuna inanan arkadaşlar rahatsız oluyor..

Sorulara yanıt bulamayınca apo yu karıştırıp nasılsa insanların gözünde katildir bu saflarda iki kelime ederler apo ile ilgili bende amacıma ulaşırım mı zannediyorsunuz.Konunun apoylada bağlantısını anlamış değilim nereden vuracağınızı şaşırmış gibisiniz.

Yılmaz güneye gelince elbette vartanseverdir.Siz beyensenizde beyenmesenizde..

Şimdi diğer topicte dahil olmak üzre düzgün yanıtlar verirseniz konuyu sırf başka yönlere çekmek için alakasız insanları karışmazsanız sanırım daha güzel tartışabiliriz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

niçin ters mantıkla baktığınızı düşünmüyorsunda mucitlik yaptığını düşünüyorsun.

benimle olduğu gibi konularada bakmak istediğin gibi bakıyorsun faili tesbit edilene niçin tesbitedildi edilmeyene niçin edilmedi

benim için olan iyi başkaları önemsiz nekadar sağlıklı bakışaçısı...

hem hakimsin hem savcı nereden çıkarıyorsun faili meçul olayların sorgulanmasını istemediğimi.

bilakis benim ülkemde terörün olması insanların ölmesi bana zuldür.

devlet organlarında birçok kangıren olmuş uzuvların olduğunu senin kadar olmasada acizane bende biliyorum sadece ben genele maletmiyorum hastalığın benim gibi düşünmeyenlerden kaynaklı olduğu hükmüne varmıyor. bilinçli satılık beyinler tarafından oluştuğuna inanıyorum.

çözümünde toplumsal mütabakatla halledile bileceğine inanıyorum vatanı için hayır düşünen herkesi seviyorum tesbit ettiğim suistimalcilerden yolaçıkarak herkezi bir kefeye koymuyorum .

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.