Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"BANA NE YA..." Hiçbir söz, AKP iktidarını Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in söylemi kadar net biçimde açıklayamaz...

DİPNOT

Önerilen İletiler

'Bana Ne Ya'...

Hiçbir söz, AKP iktidarını Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in söylemi kadar net biçimde açıklayamaz.

Alman yargıç, üstelik dört isim vererek Almanya’da yargılanan Deniz Feneri’nin Türkiye’den idare edildiğini tutanaklara geçirdi.

Üstüne üstlük mahkeme kimilerini suçlu, kimilerini sorumlu bulduğunu açıklarken davanın siyasal, daha doğrusu partisel ayağı olduğunu duyumsattı.

Kamuoyu baskısı, medyanın sürekli yayınları, suç duyuruları nihayet Ankara savcılığını harekete geçirdi.

Savcılık Deniz Feneri dosyası ile mahkeme kararını Almanya’dan istemek zorunda kaldı.

Almanya’daki Deniz Feneri davası AKP iktidarını fena halde sinirlendiriyor. Bu konuyu Adalet Bakanı Şahin’in şu söylemi aydınlatıyor:

“…Bana ne ya! Bana ne Almanyadaki bir derneğin yöneticileri yanlış yapmışlarsa, yargılanmışlarsa, benim iktidarımdan buna ne?..

Haklı. Zira AKP öyle bir iktidar ki, kendine yontamadığı her olaya, her soruna bana ne ya mantığıyla bakıyor.

Oysa bir yerde olayda sorumlu olan sizsiniz ve AKP’dir Sayın Şahin. Zira:

Adalet Bakanı olduğunuz için… Türkiye’de ve Almanya’daki Deniz Feneri sorumlularını dinci ve siyasal kişilikleriyle AKP’ye yakın oldukları için… Almanya’dan (örneğin Zahid Akman gibi) kuryeler aracılığıyla milyonlarca Avro RTE’nin akrabası olan Zekeriya Karaman’a elden verildiği için…

Din sömürüsü ile toplanan paraların fakir fukaraya ulaştırılması yerine dinci siyasete hizmet verecek bir TV kanalı kurmak amacıyla kullanıldığı için…

Lakin AKP iktidarının kimyası bu… Yolsuzluk arttı. Rüşvetten geçilmiyor.

Şaban Dişli... Derken iktidarın ikinci adamı DMM Fırat hayali ihracatla suçlanıyor...

AKP belediyelerde imardan rant elde etme yarışının ön plana çıkardığı yolsuzluklar.

AKP’li bir tanıdığı olmayan küçük esnafın devlet dairelerinden iş çıkarması olanaksızlığı.

Yoksulluk giderek çoğalıyor. Açlık sınırı çoktaaan sınırı aştı.

Sorumluluk kimde? Başbakan ve bakanlara, partinin ikinci adamına göre muhalefetle medyada!

Hep bir ağızdan Bana ne ya diyebilen aynı çamurdan bir yapı.

Başbakan hocaları, önderleri.

Kendini AKP duvarına asılı dev aynasında gören, namus ve ahlak simgesi sanan Dengir Mirin ağzı, RTE’yi kıskandıracak ölçüde bozuk...

Bakanları ise; sorumluluktan yan çiziyor.

Din yolunda AKP’den ayrılmaları olanaksız yandaş yazarlar bile ayyuka çıkan yolsuzluklarla rüşvet olayları karşısında artık RTE ile AKP’nin davranış ve tutumunu eleştiriyorlar.

İçlerinden biri (İslami kesimin entelektüel kalemi diye anılan Mehmet Şevket Eygi): ...Eline para geçen Müslümanlar, çağdaş hayata züccaciye dükkânına giren fil gibi girdiler. Lüks meskenlere, binitlere, giyim-kuşama trilyonlarca dolar harcandı.

• Para, mal, servet ve zenginlik tuzağına düştüler.
  • İslami hareket ve siyasal İslam kirletildi. Haram yeme çağı açıldı.
  • Bazıları o kadar kudurdular ki, banyo musluklarını altınla kaplattılar.
  • Brezilyadan granit aldılar. 5 yıldızlı otelleri beğenmeyip 7 yıldızlılarda caka sattılar…” diye yazıyor.

Az yazmış, ama öz yazmış. Sergilediği tablo gerçeği yansıtıyor:

Müslüman RTEnin, Müslüman AKPlilerin yolsuzlukla, rüşvetle, siyasal nüfuzla yarattıkları AKP Türkiye’si...

bananeyaayw1.jpg

Cüneyt ARCAYÜREK / 3 Ekim 2008 - Cumhuriyet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet hakan

Baykal’ın karşısına neden çıkamıyor?

ÇIKAMIYOR çünkü...

2002’de "masumiyet çağı"nı yaşıyordu... Önü kesilmişti, haksızlıklara maruz kalmıştı, mağdur edilmişti, mazlum olmuştu... 2008’de ise "masumiyet", müzeye kaldırıldı...Çıkamıyor çünkü...

"Şiir okuduğu için mahpus damlarında günler tüketen adam" imajından, "önüne gelene posta koyan adam" imajına savruldu...

Çıkamıyor çünkü...

Dik durmak yerine diklenmeyi tercih ediyor epey bir süredir...

Çıkamıyor çünkü...

"Bizim Çalık" tanımlaması üzerinden formüle edilmesi muhtemel hain sorulara verecek okkalı yanıtları yok... Kodu mu oturtması pek ihtimal dahilinde gözükmüyor yani...

Çıkamıyor çünkü...

İçinden "damat" falan geçen "yandaş medya" konusunda zorlu bir sıkışıklık yaşıyor...

Çıkamıyor çünkü...

Artık sınavlarda "Türbanlı kızlar üniversitelere girsin mi?" şeklinde "kolay yer"den sorular sorulmuyor... Bunun yerine, "Kemal Abi’nin kızının kurduğu ampul şirketinin devletten kaç para tokatlamayı planladığı"na dair zor ve kazık sorular soruluyor...

Çıkamıyor çünkü...

"Tanımıyorum" dediği kişilerin tanıdık çıkması söz konusu...

Çıkamıyor çünkü...

Köprülerin altından çok su aktı...

Çıkamıyor çünkü...

Karşısındaki "Sadece benim dokunulmazlığımı kaldırmana bile razıyım" diyerek, insanı kıl eden tarzda meydan okuyor... Buna mukabil "Ne münasebet! Benim de dokunulmazlığım kalksın... Neden korkacakmışım ki?" diyemiyor.

Çıkamıyor çünkü...

Yıllardır iktidar yüzü görmemiş Deniz Baykal’a, "Mal beyanını eksiksiz verdin mi?" ya da "Eşin mal beyanını eksiksiz verdi mi?" dışında soracak sorusu yok... Yani bir parça "malzemesizlik" sıkıntısı çekiyor.

Çıkamıyor çünkü...

"O rafineriyi ona, bu rafineriyi sana veriyorum" şeklinde özetlenen işlere heves ediyor... "Rafineri dağıtım işini sen mi yapıyorsun?" şeklinde sorulacak bir soruya da verecek bir yanıtı yok...

Sayin DİPNOT un vede bugün Ahmet hakanin yazisini okuyunca bir daha sunu deme geregi duyuyor insan evet evet..

Bunlardan Devlet adamligi beklenemez bunlar bir nevi ortacag kalintisi güruh toplulugu.. varmi baska ötesi koca Devlet bunlardan ne bekliyebilir ki.. hukuk disi insanlardan, sanki bir torba dolusu cehalet dolusu insani Meclise dökmüsler ortalarda cirit atiyorlar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada bir acayiplik yok mu????

Siyasi rakiplerini mahkemelerde sürüm sürüm süründürmek için her planı uygula ama

"yolsuzluğun odağı" olma iddiası, birçok belgeye rağmen yargı önüne gelemesin...

"BANANE YA" densin..

:unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada bir acayiplik yok mu????

Siyasi rakiplerini mahkemelerde sürüm sürüm süründürmek için her planı uygula ama

"yolsuzluğun odağı" olma iddiası, birçok belgeye rağmen yargı önüne gelemesin...

"BANANE YA" densin..

:unsure:

Nasıl dersiniz: “Bana ne ya...”

Nasıl yazmam, nasıl derim derseniz...

“Size ne ya...”

derim... :P

Eeee bundan sonra böyle... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alman yargısı, suçluları yakalıyor cezalandırıyor. Ve kararında "asıl suçlular türkiye de" diyor. Bunuda kafadan söylemiyor, soruşturma sonucu ele geçen delillerin, sanıkların ifadeleri ve itirafları üzerine söylüyor. Türkiye'nin adalet bakanı "bana ne ya" diyor. Tabi ona ne? Halkın dini duygularını sömürüp hırsızlık yapmak sadece Almanya'da suç ya. O yüzden Türkiye'nin adalet bakanı koltuğunda oturan kişiyi ilgilendirmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PEKİ,nerede bu millet?

Bu millet bu kadarmı duygusuzlastırıldı,bu millet bu kadarmı neme lazımcılastırıldı,bu millet bu kadarmı afyonlandı?

Analar evlatlarını sehıt verdıler,bu mılletten ses cıkmadı,

Din maskesı ıle Allahın adını kullanıp soydular,bu milletten ses cıkmadı,

Kuran kursu diye kacak ve sakat bınalarda cocukların beynı yıkandı ve ölüme gönderıldıler,bu milletten ses cıkmadı,

Memleket satılıyor pazarlanıyor bu mılletten ses cıkmıyor.

PEKI ne ıse yarar bu mıllet?

Sadece bır cuval kömür,bır kılo mercımek ıcın oy vermeyemı?

saygılarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PEKİ,nerede bu millet?

Bu millet bu kadarmı duygusuzlastırıldı,bu millet bu kadarmı neme lazımcılastırıldı,bu millet bu kadarmı afyonlandı?

Analar evlatlarını sehıt verdıler,bu mılletten ses cıkmadı,

Din maskesı ıle Allahın adını kullanıp soydular,bu milletten ses cıkmadı,

Kuran kursu diye kacak ve sakat bınalarda cocukların beynı yıkandı ve ölüme gönderıldıler,bu milletten ses cıkmadı,

Memleket satılıyor pazarlanıyor bu mılletten ses cıkmıyor.

PEKI ne ıse yarar bu mıllet?

Sadece bır cuval kömür,bır kılo mercımek ıcın oy vermeyemı?

saygılarla

Politika,dediğin gibi nerede bu millet?

Nasıl bir millet?

..............

ve sormak lazım milleti bu hale getiren ******** nerede?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende hep sormusumdur kendime acaba bizim Millet neden boyle kisilere oy verir diye.

Bazilari akillandi diyeyim ama halen AKP yi destekleyen cok kisi var. Acaba niye ?

gercek haberleri okumuyorlar mi okusalar bile halen nasil AKP ye hak vere biliyorlar ? Ulkemizi boyle kisilerin Ellerine nasil biraka biliyorlar ?

Ama belki de onlar da diyorlardin BANA NE YA nasil olsa onlara oy verince bedava Komur bedave mercimek vs aliyorum.

Ulkem bane ne ya mi diyorlar ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bende hep sormusumdur kendime acaba bizim Millet neden boyle kisilere oy verir diye.

Bazilari akillandi diyeyim ama halen AKP yi destekleyen cok kisi var. Acaba niye ?

gercek haberleri okumuyorlar mi okusalar bile halen nasil AKP ye hak vere biliyorlar ? Ulkemizi boyle kisilerin Ellerine nasil biraka biliyorlar ?

Ama belki de onlar da diyorlardin BANA NE YA nasil olsa onlara oy verince bedava Komur bedave mercimek vs aliyorum.

Ulkem bane ne ya mi diyorlar ?

Sevgili arkadaşım,

bu millet masum değil ama masum olmayan bu millet suçlu da değil...AKP diyoruz,öncesinde kimler vardı ve ne yaptı...bu millet masum değil ama bu milleti 2 3 ton kömüre mecbur bırakan zihniyetin masumluğunda yatan suçluluk kadar olmayan bir masumiyet bu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi...

Söylenen söze bakalım... '' Bana ne kardeşim ... Almanya ' daki Deniz Feneri davasından bana ne !.. ''

Zaten kendi ülkenizin bir devlet adamı kalkar da bu sözleri söyler ve bu zihniyette olduğunu belli ederse ; iş bir başkasına kalıyor ki , işte o zaman o ülke hukuk adamları '' bana ne '' demiyor ...

Peki ya ne diyor ?

'' Gel bakalım arkadaşım ... Ne topladın , ne yaptın , kime verdin ?.. Şu hesabı bir koy bakalım ortaya '' diyor .

Sen kal hem AB ipine dört elle sarılmış gibi görüneceksiniz , hem de işinize gelmediği zaman , o ülkede sizi de ilgilendiren hukuksal bir konuda '' bana neci '' kesileceksiniz .

Ne yazıkki bu talihsiz sözler sadece bir siyasetçiyi , bir partiyi ya da bir hükümeti bağlamıyor ...

Tüm ülke insanlarını refüze ediyor .

Bu nedenle bizler sayın Bakan ' a katılmıyor ve sade yurttaşlar olarak , bu skandal , bu vurgun karşısında '' bana ne '' demiyoruz .

Hukukun ve adaletin tecellisi için de sonuna kadar '' bana neci '' olmayacağız .

Çünkü bizler; dünya arenasında , bu ülke insanları olarak hep '' temiz elli , temiz yürekli , temiz düşünceli , temiz ahlaklı '' olarak yer almak istiyoruz .

Köhnemiş , çürümüş , yitik ülke insanları olmak arzusunda hiç değiliz...

Olmayacağız...

Saygılar..

DİPNOT..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...2

Şimdi...

- Falan ülkede, falan dernek yöneticileri suiistimal yapmış. ‘Bunun sorumlusu sizsiniz’ diyorlar. Bana ne ya! Bana ne! Almanya’daki bir derneğin yöneticileri, yanlış yapmışlarsa, yargılanmışlarsa, bundan benim iktidarıma ne!..

Üslubu zaten geçin, hiç şaşırtıcı değil!.. Ülkenin adaletten sorumlu bakanının failleri isim isim belirtilen ve merkezinin Türkiye olduğu açıkça işaret edilen “asrın yardım soygunu” ile ilgili yaklaşımına bakın!.. “Bana ne ya” diyen bakana sorarlar;

- Pekii efendi, madem “sana ne”, o halde niçin Deniz Feneri soygununun daha soruşturması sürerken sen ve başbakanın, Alman Büyükelçisi’ne “hem soruşturmayla, hem de içerdeki sanıklarla” ilgili sorular sordunuz?.. Madem ilgilendirmiyordu, “sana neydi, size neydi?!..”

Acıklı değil mi?..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslinda bir Bakan'a yakismicak bir sozlerdi bunlar daha oncede yazmisdim. Bir Bakan olarak cok utanciri bir Konu oldugunu ve arastirilip suclularin cezalandiracazini diplomatik bir sekilde soylemesi lazimken bana ne ya kelimesini kullanmasi cok yanllisdi.

Tabiki belkide kendileri de suclu olunca bana ne demek en kolayi da olmus olabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

““Ekonomik kriz için dün ‘etkilenmeyiz’ diyenler...

Bugün ‘en az biz etkileniriz’ diyorsa...

Bu yarın ‘etkilendiysek bana ne ya’ diyeceklerine işarettir!”” :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'nin yeni slogonu da olabilir: BIZLERE NE YA Turkiye batmis Millet pisman olmus bizlerene Yolumuza devammmmm :P

Birşey düzeltelimmi sevgili myx-falen angel...

Slogan şu olmalı belkide...

"YOLMAYA DEVAM"... :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.