Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Fatiha`yı nasıl bilirdiniz?..

B-KE

Önerilen İletiler

Daha ilk harfte tutarsızlık la başlamış.

Besmelenin B si.

Kişinin BEN liğinin olmadığını gösterir miş.

B arapça harftir......

BEN likteki B ise türkçedir.

Açıklama Arapça BEN demek olan ENE ile ilgili olmalı idi..

Arapça bir kelimden Türkçe benlik kelimesinin olmadığığını ve ikisinin de B ile başladığını söyleyerek ,

bir anlatım kurmak.... olsa olsa kişinin kendi hayali , hayal dünyasının dışa vurumu olur.

Allah ve Tanrı ile bir alakası yok.

Kişisel uydurmadır.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın TAKLAMAKAN;

Haklısınız.

Siz yine arapçadan yaklaşmışsınız olaya...

"Atatürk, bu yüzden yeniden değerlendirmeye çalışmış olmalı"

Pardon, ben KURAN ca dan değerlendirmemi aktarmıştım...

-B-

Algılanan herşeyin ÖZÜNDEKI Allah ismi ile işaret edilene aittir denmek isteniyor!..

Allah ismi ile işaret edilene diyorum!.. Herkesin kafasında tehayyül (düşündüğü) ettiği (ötede, dışınızda, yukarıda, uzayda, galaxi büyüklüğünde bir) bir tanrıdan bahsedmiyorum!..

Böyle "sizi yaparsanız mükafatlandıracak, yapmazsanız cezalandıracak bir tanrı veya ilah`ın olmadığını La ilahe, illa Allah teorisiyle çürütülmüştür!..

Konumuz, böyle bir ilah/tanrı düşüncesine muhatab değildir diye eklemeliyim!..

La ilahe - ilah(lar) - tanrı(lar) - ilahiyat/tanrı bilim YOK!..

illa - ancak

Allah - Allah

Ne zaman Allah`ca düşüneceğiz acaba?

Kuran`ı anlamak istiyorsak, Allah bakışından değerlendirmeliyiz...Beşeri ön yargılarımızla, şartlanmalarımızla olmuyor işte.

Çünki bu Kuran O`nun mesajidir...Mesaji açığa çıkartanın mantığından bakmalı...

Kuran arapça ile anlaşılması kafi olan bir kitap(bilgi) olsaydı, bugün arap dünyası birbirini yemezler, Barış ve Demokrasinin zirvesinde olurlardı!..

"Geçen bir dostumu Selam AleyKE" diye selamlamıştım. Bana arapçamın olup olmadığını sordu.

Bende zayıf dedim!..

Dedi; "belli!..

Dedi; Araplarda bayanlara KI, erkeklere KE diye selam verilir

:)

Hayy Allah, nasılda herşeyi beş duyu kayıtlarına bağlayarak değerlendiriyoruz!..

Hiç cinsel düşünmemiştim selamı!..

Dedimki, "Fatihadaki iyyaKE nağbudu`derken KE yi hangi cinsiyete bağlıyacağız?????

Dedimki, SubhaneKE deki KE yi ne yapacağız???

Aminu Billahi derken, B de ne olaki???

Aminu Allahe denilebilirdi...vs vs...

Yine SubhaneKE deki, "veBiHamdiKE" derken B ve KE ne olaki???

Neyse dostum, bunlar farklı şeyler...

Ben sadece Fatiha yı kendimce yeniden değerlendirmeye çalışmıştım, bunuda sizinle paylaşayım dedim...

Siz, "böylede düşünenler varmış demek" deyip geçiniz...

Bir tutarsızlık keşfetmişseniz, bu bana aittir...Yazdıklarım düşüncelerimdir ve kesin hüküm içermez!..

Kuran arapçadır diyenlerin hali malum günümüzde... OKU`yorlar..........

Ben başka şeylerden bahsediyorum....

Yeniden değerlendirmeniz ümidiyle, selam`lar...

Şartlanmalardan azade düşünmeliyiz, şayet birbirimizi ANlamaya çalışıyorsak...

"Kuran`in sırrı Fatiha`da,

Fatiha`nın sırrı BismillahirRahmanirRahiymde,

BismillahirRahmanirRahiym in sırrı başındaki -B- de

Hz. Ali (k.v)

Ne demekse!?.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizim hafızalarımızdaki fatihanın ruhuna fatiha okuduk.

Ruhu şad olsun.

Selamlar.

1-Yüceltme , Âlemlerin Rabbi, çok merhametli, merhameti çok , hesap ve ceza gününün sahibi Allah’a mahsustur.

5. Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

6,7. Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.

Hepisi bu.

Bunun altında üstünde , sağında solunda mucize aramak , heba edilen vakittir. Manası ortada. Yazan belli.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın B-KE, o kadar alıntı yapmış, döktürmüşsünüz, sonra da imzanızın sonuna "Ne demekse!?." ibaresini koymuşsunuz. Bu soru cümlesi benim bildiğim kadarıyla söylenenlerin hiç bir anlamı olmadığını belirtir ki, isabet etmişsiniz, hiç bir anlamı yok.

İyi madem hiç bir anlamı yoksa bu zahmet niye? Zahmete hiç gerek yok. Al benden de bir deneme:

1. FKLMN... 2. Andolsun ki bu yüce bir kitaptır. 3. Görmedin mi gigabaytlarca verinin bir yongada belleklendiğini? 4. Bildin mi elektronlar yörüngelerinde kaç kilometre hızla dönerler? 5. Elektroniğin şanı ne yücedir..."

Bu cümlelerde bir mucize varsa, Kuranda da vardır... Hele o baştaki FKLMN var ya, o harfler var ya... Derman yetmez sırrına...

"Faktoral Kalibrasyonitenin Lineer Modülasyonunun Niteliği" anlamına geldiğine dair bazı işaretler bulunmaktaysa da, anlamının çok daha derin ve anlaşılmaz olduğu işin uzmanlarınca bilinmektedir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1. FKLMN... 2. Andolsun ki bu yüce bir kitaptır. 3. Görmedin mi gigabaytlarca verinin bir yongada belleklendiğini? 4. Bildin mi elektronlar yörüngelerinde kaç kilometre hızla dönerler? 5. Elektroniğin şanı ne yücedir..."

Bu cümlelerde bir mucize varsa, Kuranda da vardır... Hele o baştaki FKLMN var ya, o harfler var ya... Derman yetmez sırrına...

"Faktoral Kalibrasyonitenin Lineer Modülasyonunun Niteliği" anlamına geldiğine dair bazı işaretler bulunmaktaysa da, anlamının çok daha derin ve anlaşılmaz olduğu işin uzmanlarınca bilinmektedir...

Evet bunları ben de sezmiştim :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili katılımcılar,

Iyiki kimseyi kendi düşüncelerim doğrultusunda ikna etme gibi bir çabam yok...

Sizi seviyorum...

Prensibim şudur;

"Onlara herşeyi ispat etsende etmesende, onlar için hiç bir şey değişmeyecektir" (sizi tenzih ederim) uyarısınca sadece kanaatlerimi paylaşırım...

Anlaşılmayı beklemem, KARŞILIKSIZ yani...

Bu yüzden tartışmak dahi benim için bir beklentidir...

Soru olursa direk ve açık, cevablarım...

Şimdilik selam ile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım ikinci bir Nur Talebesi arkadaşımız teşrıf buyurdular.

Hoşgeldiniz diyelim.

Ve Sn Dayı ağabeyimizin bir sözünü hatılatalım.

Bu ateistler var ya...Çok şey bilirler. Kuranı da iyi bilirler. der.

Bu yazısı Burada her soruya cevap verilir başlığındadır. Okumanızı öneririz.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili B-KE ;

Diğer Başlıktaki Yazınızda Size Zaten Hoş Geldiniz Demiştim O Yüzden Hoşamedi yi Geçiyorum.

Öncelikle Size Şunu Söylemeliyim , İyi Dinleyiniz ;

Siz Kesinlikle Çok Nasiplisiniz.

Neden mi ?

Çünki ,

Bir Çok Kişi, Henüz Yeni Üye İken, Siz in Gibi Dost Edinemiyor.

Dostlarınızın Farkındamısınız Bilemiyorum ? Lakin Biz i Kendi Adınıza Bir Dost Olarak Nitelendirebilirsiniz.

Yani Elde Var Bir.

BirVarmışHiçYokmuş.

Görüyorum ki , Arkadaşlarmız Hiç Gecikmeden, Zaten Bir Hoş Geldin Partisi Düzenlemişler.

Merak Etmeyin. Herkese Olur Bu. Bana da Düzenlemişlerdi. Zararsızdır.

Acemi lik Günlerimi Özlüyorum Aslında, Güzel Günlerdi.

Yukarıda Tekrarlandığı Üzere ; Buradaki Ateistler Genelde Donanımlı Kişilerdir. Tabi İstisnai Durumlarda Yok Değil.

Ama Gerçekten İnsan ı Pes Ettirme Noktasına Kadar da Getirebilirler.

Bu Konuda İş Sizin Öz Güven ve Cesaret iniz e Kalıyor. Asla Yılmayacaksınız.

Bir Müddet Sonra Zaten Herşey Netleşecektir.

Bu Forum Gerçekten, Saygın ve Ciddi Bir Platform dur. Ekseriyet le Adalet Kavramı ndan Ödün Verilmez.

Yöneticilerizde Anlayışlı Kişilerdir. Göreceksiniz. Size Her Konuda Yardımcı Olacaklardır.

Yani Herşey Çok Güzel Olacak, İnşeAllah

Ama Yalnızca İki Şey e Çok Dikkat Ediniz ;

Asla Pes Etmeyin,

Asla Tahriklere Kapılmayın.

Şimdilik Bu Kadar, İleride Tekrar Karşılaşacağız,

Çünki Bir Yerde, Din Tartışılıyorsa, Biz Mutlaka Orada Oluruz.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeniden Merhaba!..

Benim için Allah ismi ile işaret edilen varmı, tartışılması tabu olan bir mevzudur...Ama paylaşılması "gerekli" olan ayrıca...

Tekrar ediyorum, "Allah`ın demiyorum"!

Allah ismi ile işaret edilen! diyorum...

Çünki halen kafamdaki tanımladığım Allah ismi ile işaret edileni açıklamadım…

Herkesin kafasında hemen hemen şekillendirdiği, tanımladığı bir varlık var...Böyle bir varlığa inanılsada inanılmasada, kayıt altı bilgiler var…

• Kimininki kah uzaığn derinliklerinde içinde 300 milyar yıldızı barındıran bir Galaxi büyüklüğünde.

• Kimininki Betanova büyüklüğünde bir tanrı.

• Her nasılsa bu tanrısı, bir gün canı sıkılmış olsa gerekki;

• Evrende milyarlarca galaxiden biri olan Samanyolu `nda,

• bir Galaxi`ki içinde milyarlarca yıldızdan biri olan "Güneş" te,

• bir Güneş`ki hacmi kendisinden 1.300.000 (bir milyon üç yüz bin defa) küçük olan "dünya" isimli bir uyduda,

• bir Dünya`ki içinde milyarlarca canlı türden "Insan" ı meydana getirmiş.

• Bu yarattığı insanların arasından seçtiği bir (Peygamber – Postacı) elçilere birtakım fermannağmeler göndermiş.

• Bakalım bana asi olacakmı, olmayacakmı?

• Bakalım bana layık olacakmı, olmayacakmı?

• Kim fermanıma uyacak, kim uymayacak?

• Fermannağmedeki emirlere uyanlar onu memnun etmiş olacak.

• Uymayanlar ise onu celallendirecek.

• Kimini mükafatlandıracak, kimini cezalandıracak.

• Kiminden RAZI olacak, kiminden MEMNUN olmayacak.

• Ama bir türlü onların işlerine karış(a)mayacak, herşeyi bir son saate bırakmış.

• Bir hesab gününde kantarlarla amellerini tartacak.

• Sevapları ağır basanları cennetine, günahları ağır basanları ise cehennemine atacak.

"Ya terazinin iki kefesi aynı gelirse???"

Neyseh"...

Böyle bir tanrı inancı günümüzde hakim. Acaba "Allah denilence böyle bir senaryomu canlanıyor beyinlerde!?.

Zeki insanlar böyle bir saçmalığa inanmamakta gayet haklılar...

Akıllı insanlar demedim!..

YALNIZ!

Yalnıza gelmeden önce bir kaç hususa değinmek istiyorum...

Yıl : Bin dört yüz küsür

Yer : Arabistan yarım adası

Kültür : Çeşitli oyma heykellerden medet umma ve onları RAZI etmek için çaba gösterilen gayretler

Inanç : Çok tanrı/ilah ın var olduğuna inanmak

Hukuk : Değinmeyeceğim!

Insanlar elleriyle oydukları birtakım nesnelere bir takım isimler vermişler ve bu oydukları şeylerde ululuk olduğuna inanıyorlar.

Kimisi zenginlik bulduğuna;

Kimisi hastalıklarına şifa;

Kimi gelecek bazı belalardan emin olacağına inanıyorlardı...

Daha çok islev hakkında bilgiler için günümüz tanrı/ilahiyatını inceleyiniz…

Börtü böcekleri, futbol cambazları ve cinsel tanrılar dahi ürettikleri ortada..

Günde 5 vakit, pardon belkide 20 vakit önlerinde Kıyam, Rüku, Secde ediyorlardı!..

Kimi koyun, kimi deve kurban ediyor, "aman bana bir musibet dokunmasın" diye...

"Aman O bizden Razı olsun, memnun olsun diye...

Birbirlerine “falanca tanrı sizden Razı olsun„ en meşhur cümlelerindendi…

Kız çocuklarını dahi diri diri toprağa gömmekten, ölmüş babalarının geride bıraktığı eşlerini nikahlarına almaktan alıkoymuyordu bu "tapınmaları" onları!..

Hz. Ömer, eski putperest lerden daha sonra şöyle anlatıyordu:

"biz sefere giderken ellerimizle helvadan tanrılar yapar onlara tapınırdık, yolda acıkınca onları bir güzel yerdik!.."

Arap yarım adası böyle bir teoriye inananların yoğun olduğu bir halde idi...

Yaklaşık 400 - 500 çeşit tanrı/ilah a tapınmakta idiler...

Günümüzde sayısı bir milyonu aşmakta bu rakamın, lakin mevzuyu dağıtmamak için detaya inmeyeceğim.

Böyle bir coğrafyada ve böyle bir kabile toplulukların yaşadığı çağda Muhammed doğuyor…

Çocukluk yıllarını, gençlik yıllarını kabile yaşantısı içinde geçiriyordu.

Onlar gibi yer, içer, oturur ve kalkardı…

Onlar gibi giyinir kuşanırdı…

Velakin onların teorilerine inanmazdı…

Amcaları dahi bu inançlara sahip olan Muhammed, onların bu yaşantılarını garip buluyordu.

Elleriyle yaptıklarının onlara ne bir fayda nede bir zararları olabileceğini zekası almıyordu.

Yukarıda, ötelerde aşağıda bizi imtihan eden, yaparsak mükafatlandıracak, yapmassak cezalandıracak bir tanrı veya ilah(lar) olamaz diyordu kendi kendine…

Onların bu tapınma hallerini uzaktan izliyor ve Hıra mağarasına tefekküre çekiliyordu…

Ama herşey o kadar dengeliki bu kadar dengeyi muhafaza eden bir Mutlak Irade olmalı diyordu…

Bir yönü ile tanrı/ilah anlayışını red edmekte bir yönü ilede SISTEMIN KUSURSUZ IŞLEYININ ARDINDA BIR HAKIKAT OLDUĞUNA INANmakta!..

Bu yüzdende Resul`lük açığa çıkmadan önceki haline Haniyf denildi…

Yani günümüz “ateist„ düşüncesi ile izlemekteydi hayatı…

Bir farklaki, bu evren bir var ediciyi yansıtıyor olmalı düşüncesi ile kendini herhangi bir şartlanma ile kayıtlamıyordu!?.

Ama bu, ilah/tanrı anlayışı olmamalıydı!..

Yıllar birbirini kovaladı ve Muhammed Evrensel Sistemi derununda OKUmaya başladı…

Evet,

Bu kabilelerin inandığı gibi ötede/ötelerde yukarıda/aşağıda uzayda/dışarıda bir ilah YOK!..

La ilahe!..

illa,

Allah!..

Kendisine idrak ettirilesi ilk teori bu!..

Daha öncede Davud`a, Musa`ya, Isa`ya da idrak ettirilmiş olan teoriydi bu…

Ve onlardan öncekilerede…

La ilahe, illa Allah!..

Yani?

Ilah yok, ancak Allah…

Yani, ilah/tanrı ilahiyat/tanrıcılık düşüncesi geçersizdir…Böyle bir doktiri YOK…

Ancak Allah denilerek, Allah ismine işaret çekilmekteydi henüz…

Işte adı ISLAM olan Evrensel Gerçek,

işte günümüzde devam eden ilahıyat!..

Islam Diyn(sistem) anlayışının çıkış noktası ILAH iyat / TANRI lık geçersizdir!..

Allah isminin ihtiva ettiği gerçekse ilah/tanrı anlayışı ile hiç bir alakası yok…

Ha tanrı, ha Allah deyip işin içinden basitçe çıkılabilir, ama bu kafadaki DIYN sorununu çözmez…Tanrı/ilah denilence günümüzde uzantıları akıl almaz garip şeylere uzanmakta.Allah ismi ile işaret edilenin bir börtü böcek tanrısı veya bir futbol tanrısı ile aynı kefeye koyanların traji komik hikayelerinden kurtarmaz!..

Burada tanrına Allah dersin, ama Ispanyadaki`de tanrısına Ronaldinio derse hiç şaşma!..(transfer olmuş olabilir)

Sen Allah`tan başka tanrı yok dersen, ötekide “kim demiş?„ der, ve sayar tanrısını sana!..

Vurgulanmak istenen şey IŞLEV dir, ISIM DEĞIL…

Yukarıda bahsedilen bir anlayışın geçersiz olduğunu vurguluyor Kuran isimli BILGI!..

Ancak Allah diyor, ama Allah ise bir ilah/tanrı DEĞIL!..

Ilah/tanrı, senin ötende/dışında ZAN ettiğin, senden ayrı/gayrı sandığın KAPSAM dır..

Böyle bir teori ise SISTEMDE GEÇERSIZDIR!..

Allah isminin ihtiva ettiği hakikate geçmeden önce, yapacağım tüm yorumların ve yazacağım tüm topiklerin bu bakış açısından değerlendirilmesi ZORUNLUDUR…

Aksi halde kafalardaki etiketlenmiş Allah kavramından iman ettiğim Allah kavramını tenzih ettiğimi belirtmek istiyorum…

Topiklerde izlediğim Allah`ı red içerikli tüm satırlar beni hiç şaşırtmıyor, çünki tıpkı Muhammed gibi yukarıda tanımlanan bir ilah/tanrı anlayışıdır red ettikleri!..

Lakin bu algılanan tanrı/ilah anlayışlarının ismini “Allah„ diye etiketlemeleri konuya vakıf olmalarına perde oluyor, buda ayrı bir gerçek!..

Kuran isimli BILGI nin günümüz tapınma inancı ile uzaktan yakından alakası olmadığı tarafımca malumdur…

O halde Allah ne?

Nasıl?

Nerde?

Bu sorular ise ön yargısız ve kayıtlardan azade düşünebilenlerin merak konusu olsa gerek…

Şimdilik bu bahsi saklı tutuyorum…

Devamı taleblere göre …Içimden geçenler şimdilik bunlar.

Saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili katılımcılar,

Iyiki kimseyi kendi düşüncelerim doğrultusunda ikna etme gibi bir çabam yok...

Sizi seviyorum...

Prensibim şudur;

"Onlara herşeyi ispat etsende etmesende, onlar için hiç bir şey değişmeyecektir" (sizi tenzih ederim) uyarısınca sadece kanaatlerimi paylaşırım...

Anlaşılmayı beklemem, KARŞILIKSIZ yani...

Bu yüzden tartışmak dahi benim için bir beklentidir...

Soru olursa direk ve açık, cevablarım...

Şimdilik selam ile...

Sevgili B-KE ;

Anlaşılmayı Beklemelisiniz Bence,

Çünki, Belkide Siz Kendinizi İfade Etmekte Başarılı Değilsinizdir. ve Yeni Bir Metod Denemeniz Gerekmektedir.

Hiç Bu Yönüyle Düşündünüz mü ?

Ayrıca Biliniz ki, Bunlar Dostça Tekliflerdir.

Belki Burada İhtiyacınız Olabilir Diye Düşündüm.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O halde Allah ne?

Nasıl?

Nerde?

----------------------

Merhaba,

Evet, en son bu sorularla yüzleşmek üzre ara vermiştim...

400-500 çeşit tanrı/ilah anlayışı olan bir yörede ve kabilede dünyaya gelmiş Muhammed.

SISTEMI OKU`yunca (idrak edince) düşüncelerini paylaşmak üzre aileden başlar tebliğ etmeye.

"La ilahe, illa Allah"

Bu günki "ateist" çağdaşlarımız gibi oda içinde yaşadığı topluma ilah/tanrı (lar) ın OLMADIĞINI söyler...

Bu fikri bir bomba gibi düşmüstü içinde yaşadığı toplumun gündemine.

Öyleki başta ilah/tanrı inancı olan amcalarıda dahil halkın ileri gelenleri şoke eder bu teori.

• Sizin önünde eğildiğiniz, secde ettiğiniz,

• uğrunda kurbanlar kestiğiniz,

• yaparsanız sizi cennetine koyacak,

• yapmazsanız sizi cehennemine atacak bir tanrı/ilah YOK!..

• Tapmakta olduğunuz şeylerin size faydası ve zararı yok!..

Kabul edilir cinsinden değildi bu.

Öyle ya, Isa`dan bu yana tapınıp durmakta idiler...

Ilah/tanrı balonlarına iğne sokulmuştu şimdi...

Bu kadar ileri gelen ahali, zenginler, hatırı sayılı insanlar tapınmaktaydılar...

Bu panik yerini kişisel saldırılara bırakıyordu yavaş yavaş.

"Heybetli, hal ve hatırı sayılı olan amcalarına "git şu yeğenine söyle, ***** şeyler anlatıyor!.."

"ilah larımızı inkar ediyor, onların olmadığını söylüyor"..

“Bu tür iddalardan vazgeçsin,,

Diye ikaz ediyorlardı...

Mekke de dedikodular yayılıyor, dilden dile Muhammedin teorisi gündem yaratmıştı...

Düşünün birkere, bugün sözde (3 milyar insan tanrı/ilah (lar) a tapınmakta. Ve siz çıkıyorsunuz böyle tapınılası bir ilah veya tanrıların olmadığını anlatmaya çalışıyorsunuz!..

Muhammed daha Allah ismi ile işaret edileni anlatamadan takipler zorbalıklar ve saldırılara üzerine hızla geliyordu...

Çünki O çok sevilen, sözü özü güvenilir bir sahsiyetti...

Herhangi bir delinin uydurması olsa bu denli kale alınmayacaktı belkide...

Namlı isimler (Ebu Bekir, Ali gibi) tek tek Muhammedin teorisine inanmaya başlamışlardı…

Put perestlik kan kaybediyordu…

Evet böyle çalkalanıyordu Mekke şehri.

Yahudiler zaman zaman Muhammed ile karşılaştıklarında alayda olsa bazı soruları sormaktan geri kalmıyorlardı…

Artık geçte olsa su soruları sormaya başladılar;

• “Ya Muhammed söyle bize Rabbin kimdir, nasıl bir şeydir?„

• “Yermi, içermi?„

• “Uyurmu, uyuklarmı?„

• “Nesebi nedir?„

• “O Allah dediğin şeyi bize tarif et„

• “Herşeyi o meydana getirdi ise, O nu kim meydana getirdi? „

Yukarıda, ötede bir yerlerde tanrı/ilah olduğunu sanıp, yaptıkları işleride hep o ötede var sandıklarının hatırı için yapanların balonunu patlatacak Sure (mesaj) açığa çıkıyordu artık…

Şöyle ki;

Bakalım günümüz insanının inandığı “Allah„ ile Ihlas Suresinin tanımladığı Allah ismi ile işaret edilen aynı mı?..

Buyrun;

kader016qn6.jpg

kader017be0.jpg

kader018lk1.jpg

kader019vg7.jpg

kader020wz3.jpg

kader021sm2.jpg

kader022uq8.jpg

Saygılarımla...

"Yargılama, hikmetini sor!"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.